Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın Amerikan Alımıyla ilgili

19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Faruk Solmaz
      Katılımcı

Türkiye’de Amerikan arabaları satan yerlere bakıyordum da şimdiye kadar ilk defa duyduğum (forumda da “yeni başlayanlar” bölümünde göremediğim) bir yer gördüm. https://www.facebook.com/Ototeklif sayfa bu, kendilerine mail attım “amerikan arabası almak istiyorum, mevcut mu” diye. Yardımcı olacaklarını söylediler. Herkes zaten yardımcı olacağını söyler ama önemli olan tüketici görüşü. Aramızda bu sistemi kullanan ve görüş bildirecek olan var mıdır acaba?

Teşekkür ederim.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

kullanmadım ama aklımda amerikan sahibinden alınır gibi bir fikir var :/

Hakan
      Katılımcı

arkadaşlar selamlar.aranıza yeni katıldım.
      amerikadan araç ithalatı yapıyorum.şirketimize bağlı konteyner gemilerimiz var.jacksonwille den yüklüyoruz, gebzeden alıyoruz.yaklaşık 2 ay sürüyor.gümrük işlemleri gebzeden yapılıyor.25 bin dolar civarı bir masraf ödüyoruz.plaka alıyoruz.ama kişi başı 1 tane getirme hakkın var.onu kullandıktan sonra 3 yıl geçmesi gerekiyor.ama elinizi çabuk tutun, kaynaklarım bana bu işin devlet tarafından yasaklanabileceğinin konuşulduğunu söyledi.

Cydonian
      Katılımcı

V8_Love yazan:

Quote:
      amerikadan araç ithalatı yapıyorum.şirketimize bağlı konteyner gemilerimiz var.jacksonwille den yüklüyoruz, gebzeden alıyoruz.yaklaşık 2 ay sürüyor.gümrük işlemleri gebzeden yapılıyor.25 bin dolar civarı bir masraf ödüyoruz.plaka alıyoruz.ama kişi başı 1 tane getirme hakkın var.onu kullandıktan sonra 3 yıl geçmesi gerekiyor.ama elinizi çabuk tutun, kaynaklarım bana bu işin devlet tarafından yasaklanabileceğinin konuşulduğunu söyledi.

Merhaba,
      Amerika’dan 1982-1992 arası Pontiac Firebird Trans am model, 6000cc motor hacimli bir araba getirtmek istiyorum çünkü oradaki fiyatları inanılmaz derecede uygun, Türkiye’de hem 3-5 tane var hem de bu istediğim yıllar arasındaki modellerinden bulmak imkansız gibi.
      Amerika’dan daha önce araba getirten varsa ve bana yol gösterirse çok sevinirim, bu işin prosedürü nedir, kaça mal olur, ötv, kdv, gümrük vergisi ne kadara çıkar (mesela getirteceğim aracın amerika satış fiyatı 10.000 dolar dersek) ?

Belki başka marka model 0km araç da alabilirim, bana iletişim bilgilerini özel mesaj ile yollarsan sevinirim V8_Love
      Teşekkürler.
      :)

Hakan
      Katılımcı

sayın cynodian, honorulay@hotmail.com a bir mail atarsanız,iletişim kurarız.en azından anlatırım size

Cydonian
      Katılımcı

V8_Love yazan:

Quote:
      sayın cynodian, honorulay@hotmail.com a bir mail atarsanız,iletişim kurarız.en azından anlatırım size

teşekkürler sayın V8_Love, size eposta yolladım, görüşmek dileğiyle.

Hakan
      Katılımcı

mailiniz bana ulaşmadı.
      iletişim adreslerimi bırakayım;

adım:Onur Ulay

onur.ulay.turkey@gmail.com
      honorulay@hotmail.com

cep: 0505 758 86 22
      iş telefonu: 0312 428 27 27

Cydonian
      Katılımcı

V8_Love yazan:

Quote:
      mailiniz bana ulaşmadı.
      iletişim adreslerimi bırakayım;

adım:Onur Ulay

onur.ulay.turkey@gmail.com
      honorulay@hotmail.com

cep: 0505 758 86 22
      iş telefonu: 0312 428 27 27

teşekkürler, hotmail olan adresinize atmıştım belki junk klasörüne gitmiştir. tekrar mail atıyorum bu sefer gmail olana yollayacağım.
      telefonlarınızı da not ettim, görüşmek dileğiyle.

Togan
      Katılımcı

Cydonian yazan:

Quote:
      V8_Love yazan:

Quote:

Merhaba,
      Amerika’dan 1982-1992 arası Pontiac Firebird Trans am model, 6000cc motor hacimli bir araba getirtmek istiyorum çünkü oradaki fiyatları inanılmaz derecede uygun, Türkiye’de hem 3-5 tane var hem de bu istediğim yıllar arasındaki modellerinden bulmak imkansız gibi.
      Amerika’dan daha önce araba getirten varsa ve bana yol gösterirse çok sevinirim, bu işin prosedürü nedir, kaça mal olur, ötv, kdv, gümrük vergisi ne kadara çıkar (mesela getirteceğim aracın amerika satış fiyatı 10.000 dolar dersek) ?

Belki başka marka model 0km araç da alabilirim, bana iletişim bilgilerini özel mesaj ile yollarsan sevinirim V8_Love
      Teşekkürler.
      :)

Merhaba,
      Amerika’dan araç alımı ve proseduru konusunda yardımcı olabilirim arzu ederseniz.
      Mal adresim: parts.usa.parts@gmail.com

Selamlar…

Cumhur
      Katılımcı

Amerikan alacaksan önce model belirleyeceksin. İstanbulda Anadolu yakasında bahçe ve otoparklarda gözün hep istediğin otomobili arayacak. bulduğun yerde sahibini arayacaksın bulursan ve satarsa alacaksın. sahibinden comu da takip edin ilanların birçoğu uçucu rakamlar bazen hesaplı fiyat verenler oluyor birkaç güne kalmadan satıldığını görüyorsun. sitede beğendiğin bir otomobil varsa hemen sahibiyle irtibata geç git otomobili gör beğenirsen işi bitir. birde beğendiğin arabaların ilanlarındaki telefonları bir yere kaydet ilanlar 3 ayda siliniyor . biraz bekle sahibini ara aracı satıp satmadığını sor anlaşırsan hayırlı olsun. ben sahsen 2 yıl önce ilanı verilen 68 direksizi öyle aldım.

Doğuhan
      Katılımcı

cwest, ’68 cilerin hepsini tanırım onlar da beni tanır :) Senin ’68 direksiz ne renk? Tanıyamadım nickinden seni. Selamlar.

Cumhur
      Katılımcı

benim amerikan sarı butternud yellow katalog renginde tavanı siyah deri 1 ay önce izmitten aldım getirdim . 2 yıl önce sahibinden de ilanı vardı ilan süresi dolunca kalktı ben telefonunu kaydetmiştim sahibini aradım. 1 saat amerikan muhabbetinden sonra ” gel kardeşim sen Amerikancısın sana bu arabayı vereyim” dedi. adamın canını çok sıkmışlar anlamayanlar. velhasıl gittik aldık biniyorum . bende senin automobili biliyorum Kartalda idi o sahibinden de ilanı vardı uzun süre kaldı sonra ilan silindi. sanırım Merter de bir kez gördüm senin Mor menekşeyi irtibat telefonum 0532 3254551 ara görüşelim.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

TheDoguhan yazan:

Quote:
      cwest, ’68 cilerin hepsini tanırım onlar da beni tanır :) Senin ’68 direksiz ne renk? Tanıyamadım nickinden seni. Selamlar.

selam doğuhan bizde beyaz 68 impala vardı =) tanırmısın.. yok takılıyorum 2 yıl anca kaldı o araba şase problemi yüzünden parçalamıştık sonrasında tanıyamayabilirsin =)

Doğuhan
      Katılımcı

cwest yazan:

Quote:
      benim amerikan sarı butternud yellow katalog renginde tavanı siyah deri 1 ay önce izmitten aldım getirdim . 2 yıl önce sahibinden de ilanı vardı ilan süresi dolunca kalktı ben telefonunu kaydetmiştim sahibini aradım. 1 saat amerikan muhabbetinden sonra ” gel kardeşim sen Amerikancısın sana bu arabayı vereyim” dedi. adamın canını çok sıkmışlar anlamayanlar. velhasıl gittik aldık biniyorum . bende senin automobili biliyorum Kartalda idi o sahibinden de ilanı vardı uzun süre kaldı sonra ilan silindi. sanırım Merter de bir kez gördüm senin Mor menekşeyi irtibat telefonum 0532 3254551 ara görüşelim.

Tavanını siyaha boyamışlardı. Motor yapıldı 2 sene önce o arabaya. Benim kaporta ustam da bahsetti şu an Bayrampaşa taraflarındaymış galiba. Benim işyerim Merter’de, Göksel abi de görmüştü moru. Onu Kartal’dan aldım ve sahibinden.com dan da ilanını kendim kaldırdım. Arama motorlarından da sildirdim özellikle. Artık satılık değildi çünkü :] Sonra yine bir 68 direksiz aldım hurdaya çıkartıp parçalarını yedek olarak kullandım yarısını da depoya. Bir 68 de hurda olarak aldım yine parçalarını yedek olarak garajımda tutuyorum. Ne olur ne olmaz. Cidden o sarıyı da almayı düşündüm bir ara sonra vazgeçtim. Sahibi Sinan ve Mutlu Beydi galiba. Sabah ararım seni muhakkak. Sağlıcakla kal.

Doğuhan
      Katılımcı

Tempest, benim bildiğim 74 tane 68 Fullsize Chevrolet var olmuş Türkiye’de, 19 tanesi hurdaya gitti ama hepsinin fotoğrafları var. Beyaz çok 68 var. Mesela Beylikdüzü’nden komşumuz Mustafa abinin direksiz bir 68’i vardı beyaz, geçen ay sattı. Babaeski’de toplandı ve çok orjinal bir araçtı (40 bin “KM”)de. Direkli, direksiz station, coupe, convertible, beyazlar var bolca. Hangisidir sizin eskisi? Sağlıcakla kalın.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

sadece tarif edebilirim =) plakasını hatırlamıyorum ama evraklarını bulursam onu da yazarım,

4 kapı direkli 250 motor 3 ileri manuel. ankara keçiören de durdu uzun ca bir süre.

ankara da yeşil bir station var bi ara göz koymuştum ama çok para istiyordu sahibi nasip değilmiş,

birde bayadır aklımda ama soramıyorum, 68 hastalığı nerden geliyor =)

Doğuhan
      Katılımcı

Uzun hikaye aslında ama Impala bizim sülaleden gelen bir gelenek gibi. Son jenerasyon olarak yaşatmaya çalışıyorum ve 1968’e karar verdim zamanında. Özel sebepleri de var tabi. Zamanla bu modelin Türkiye’de ve dünyada ne olacağını bilmiyorum. Sadece seviyorum.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bizimde sülaleden geliyordu 3. jenerasyon olarak ben henüz kapının önüne koyamadım =/ ama koyucam =D

gokhan
      Katılımcı
      Erman
      Katılımcı
19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.