82 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Burcak
      Katılımcı

Merhabalar,
      29 mayista izmit’te olacagim, yaris icin istanbul’a ugrayabilir hatta zevkine katilabilirim. Su anda bir iddiam yok, benim araba tursu vaziyette.

Yalniz soyle bir iki durum var, katilmami engeller mi Dogan? Ya da organizasyonda bulunan diger arkadaslar cevap verebilirse sevinirim;
      – Bende kask mask hicbisey yok haliyle, gerekli mi? ayarlayabilir miyiz?
      – Su anda arabanin on panel, gostergeler ve orta konsol uzerinde degil, sorun olur mu?

Yarismasam da izlemeye gelebilirim heralde.
      Gorusmek uzere.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ışŸte amerikancı cesur genç TAKTıR ettim ben de cj-6 mı alabilseydim katılmayı düşŸünüyodum ama kader..

400 metreyi 20 saniyede falan geçerdim heralde

faceless
      Katılımcı

Burcak kaska gerek yok zaten Auto-Drom kask veriyor…
      Ayrica 2. yarista su arabaninda icinde sofor koltugu disinda hic bisey yoktu Sonucta maksat zevk bir arada olmak..Bence katil..Hic bir sorun olmaz…
      [img:3e25630609]http://www.amerikanaraba.com/modules/coppermine/albums/dragtr/aa2/06_aybars.jpg[/img:3e25630609]

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bu bizim eski Malibu.Su anda 502 cu.in motor var.Bizde oldugu zaman 305 vardı.

piyu
      Anahtar yönetici

Burcak bunlarda sorun mu????? 😉

Burcak
      Katılımcı

Eh, ok bi sorun olmazsa yrista gorusuruz diyim
      Bu arada otodromun pisti 400m degil di mi?

Lowrider
      Katılımcı

toplamı 400 galiba durma mesafesi ile yarışŸılan kısım 280 civarı idi

Szopen
      Katılımcı

Drag pistleri 1/4 veya 1/8 mil olduğŸuna göre 200 Metre olması lazım.(başŸlangıçla bitişŸ çizgisi arası)

faceless
      Katılımcı

Benim bildigimde 280 metre (yarisilan alan) toplami 400 metre oranin..

piyu
      Anahtar yönetici

200-280 metre arası bir uzaklıkta ama bende kesin bilemiyorum…Atıl’ın soyledigi 280m’dir…toplamda 400m kesin ama…

atay
      Katılımcı

200metre yaris
      freleme160-200 metre arasi

Burcak
      Katılımcı

29 mayis tehlikeye girdi, o siralarda Avusturya’ya gelicem yine (su anda zaten Avusturyadayim) haftasonundan once gelmem gerekirse yaris olayi yatar. Ama carsamba persembe gibi belli olur, haber veririm Dogan.

piyu
      Anahtar yönetici

Burcak seni Bon Jovi ile ugurluyorum…

I’ll be waiting for you….. 😉

illetyus
      Katılımcı

Selam Dogan……..Ikinci yaris CD sinden banada ayirican dimi…….

piyu
      Anahtar yönetici

VipSpeed’e Cumartesi sabahı 10 tane bırakıcam(saat 18:00e kadar acık)
      CersanAyna’ya 10 tane bırakıcam(saat 13:00e kadar acık)
      10 tane de faceless Burak’ta var.(Avrupa yakasını organize edicek)

bende devamını hazırlıyorum…

bunları yakalayamassan yarısta kesin olucak zaten.. 😉

piyu
      Anahtar yönetici

VipSpeed’e Cumartesi sabahı 10 tane bırakıcam(saat 18:00e kadar acık)
      CersanAyna’ya 10 tane bırakıcam(saat 13:00e kadar acık)
      10 tane de faceless Burak’ta var.(Avrupa yakasını organize edicek)

bende devamını hazırlıyorum…

bunları yakalayamassan yarısta kesin olucak zaten.. 😉

illetyus
      Katılımcı

😆 😆 Ben o tarafa gectim geciyorum gecicem deyinceye yine biter 😆 😆 😆 Olmazsa eger en iyisi o gun senden almak galiba….

piyu
      Anahtar yönetici

valla bitsin diye yapıyorum…

bu arada seyreden arkadaslar yorum bekliyorum… (seyrettikce tabiki)

yapım kalitesi ilkinden cok ust seviyede…ama tabiki daha iyisi olacaktır zamanla… 😆

piyu
      Anahtar yönetici

valla bitsin diye yapıyorum… 😆

bu arada seyreden arkadaslar yorum bekliyorum… (seyrettikce tabiki)

yapım kalitesi ilkinden cok ust seviyede…ama tabiki daha iyisi olacaktır zamanla… 😆

Pontiac301
      Katılımcı

Ben seyrettim açıkçası volganın yarışŸ kayıtlarının olmamasına üzüldüm.Bir iki arabanın videso olmaması üzücü birşŸey keşŸke eksiksiz olsaydı görüntüler…ama önceki cd ye göre görüntü ve yayın kalitesi çok daha güzel.müzik seçimi ise perfect:)

piyu
      Anahtar yönetici

Yagmur yagma riski, benim planlarımı degistirdi… bu videoların cogunu ben cektim… bu sırada pistte bir sorun cıkmasın diye de ugrastım… (Burak ve Alper olmasa zaten mumkun degilde…) ilk bastaki yarısları da tahminimden once baslattıgımız icin yetisemedim…. onların eksik olması dısında baska eksik goruntuler de var… ilk dizildiğŸimiz yerde bir viper vardı…o goruntuleri de cekmek isterdim ama olmadı… seyirci goruntusu de yok gibi…

olsun ilerleye ilerleye daha guzel olacak…

muzik nedir diye merak edenlere ac-dc “hard as a rock” 😉

DiamonD
      Katılımcı

ızlemeye gelmek çok istiorm ama bni götürebilen yok.Autodromun oraya otobüs yada minibüs fln wrmı? En kolay nası gelebilirim?

faceless
      Katılımcı

DiamonD nereden geleceksin sen onu söyle..Ben tarif edeyim sana..

Burcak
      Katılımcı

29unda gelemiyorum malesef arabayı henüz ızmit’e getiremedim zaten. Gelecek sefere diyelim.

DiamonD
      Katılımcı

Çekmeköy’den gelcem.Daha kolay olursa ordan kadıköy’e inerm

faceless
      Katılımcı

Kadiköy’den Tuzla arabasina bin.. içmeler sapaginda in..Köprünün üstüne çik..Auto-Drom’a gidicem de oradan otobüsler geciyor.Tam önünde indiriyor Auto-Drom’un….

DiamonD
      Katılımcı

hmm ok teşŸekkürler…

piyu
      Anahtar yönetici

sana bir alternatif daha… arabası olan arkadaslarını arıyorsun… benzin’e ortak olayım gidelim diyorsun… sonra beraber yavas yavas geliyorsunuz… kadıkoy-autodrom 35km toplam 70km normal yakan bir arac ile ortalam bir hızda 7lt benzin yani 15milyona gidip gelinir…

Lowrider
      Katılımcı

mecidiyeköyden de 50-55 km.

DiamonD
      Katılımcı

Babamları ayarladım onlarla gelcem.Yardımlarınız için teşŸekkürler daha sonraki yarışŸlar için bilgim oldu

hcetin
      Katılımcı

Burçak selam ,

Arabanı ızmitte nereye getireceksin ?

ıstersen görüşŸebiliriz ?

Hakan Çetin

Pontiac301
      Katılımcı

Pazar günkü yarışŸa bende çiçek ventura’mla katılıyorum.DoğŸan ağŸabi ücreti şŸükrü ağŸabiye gönderdim…. YarışŸta herkesin içinden geçip sonuncu olucam heyoooo

faceless
      Katılımcı

[quote:64cc675dc3=”Pontiac301″]Pazar günkü yarışŸa bende çiçek ventura’mla katılıyorum.DoğŸan ağŸabi ücreti şŸükrü ağŸabiye gönderdim…. YarışŸta herkesin içinden geçip sonuncu olucam heyoooo [/quote:64cc675dc3]

hehehe Pontiac301 tribünlere el sallamayı unutma sakın

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:0bf91554e8=”Pontiac301″]Pazar günkü yarışŸa bende çiçek ventura’mla katılıyorum.DoğŸan ağŸabi ücreti şŸükrü ağŸabiye gönderdim…. YarışŸta herkesin içinden geçip sonuncu olucam heyoooo [/quote:0bf91554e8]

😆

valla volga tekrar girecekse rakibin var demektir…

bu arada bizim transam’a accel buji kablolarını taktım arada bujileri de degitirdim… birde kayınbirader ile calısıcaz… daha iyi bir derece gelecek kesin… 😉

Pontiac301
      Katılımcı

Valla herkese el sallıycam heheh:) volga gelirse eğŸleniriz baya…ama hiç farketmez bu yarışŸta ben bütün rakiplerime ön plakamı okutup kupa almadan gidersem banada ince memet demesinler:)))

illetyus
      Katılımcı

[quote:c2583ca276=”piyu”][quote:c2583ca276=”Pontiac301″]Pazar günkü yarışŸa bende çiçek ventura’mla katılıyorum.DoğŸan ağŸabi ücreti şŸükrü ağŸabiye gönderdim…. YarışŸta herkesin içinden geçip sonuncu olucam heyoooo [/quote:c2583ca276]

😆

valla volga tekrar girecekse rakibin var demektir…

bu arada bizim transam’a accel buji kablolarını taktım arada bujileri de degitirdim… birde kayınbirader ile calısıcaz… daha iyi bir derece gelecek kesin… :wink:[/quote:c2583ca276] Accel 8.8 300+ Plus ise mukemmel secim ! iyi yapmissiniz….

piyu
      Anahtar yönetici

evet…

güzel oldu zaten… 😉

illetyus
      Katılımcı

Ne renk peki…..? Mavi ise degisirmiyiz….

Angelus
      Katılımcı

pazar günü bende geleceğŸim

gtagucu
      Katılımcı

[quote:7717ff3e1a] Accel 8.8 300+ Plus ise mukemmel secim ! iyi yapmissiniz….[/quote:7717ff3e1a]

+1 Bende de aynı kablolardan var sağŸlam kablolardır, bunlara ek olarak birde hypertech ateşŸleme bobini atınca motor benzini köküne kadar ateşŸliyor, motorun ilk çalışŸmasında krank sesi hiç çıkmadan çalışŸıyor.

faceless
      Katılımcı

Yarislar Yarin 11:00’de başŸlıyor arkadaşŸlar. Yarın Auto-Drom’da görüşŸürüz…

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:ef49f96e55=”gtagucu”][quote:ef49f96e55] Accel 8.8 300+ Plus ise mukemmel secim ! iyi yapmissiniz….[/quote:ef49f96e55]

+1 Bende de aynı kablolardan var sağŸlam kablolardır, bunlara ek olarak birde hypertech ateşŸleme bobini atınca motor benzini köküne kadar ateşŸliyor, motorun ilk çalışŸmasında krank sesi hiç çıkmadan çalışŸıyor.[/quote:ef49f96e55]

sıra ona da gelecek ama belli bir seviyeden sonra su t-top’lı aracların burulma olayın bakmam gerekecek… ustundeki 350ci motor sanırım 300hp ye yakın veriyor… cokta abartmamak gerek olayı ama kesinlikle guzel oldu…

(ozgur bende +1 diyince geleceksin sanmıstım )

gtagucu
      Katılımcı

Gelecektim herşŸeyim hazırdı ama son anda arabanın ön far dişŸlisi sukoyverdi, dişŸli sıyırmışŸ farın düğŸmesine ne kadar bassamda inmiyor, sürekli geri kalkıyor serviste far motorunu söktürdüm yeni dişŸli yapıyorlar. Ama başŸka arabayla izlemeye gelecem yarın.

Senin motor goodwrench motor diye biliyorum. Goodwrench’in 300hp’lik motorunu hiç görmedim en fazla 260hp’lik motorunu gördüm oda krant’ta boşŸ halde verdiğŸi güç (buna su pompası, yağŸ pompası, alternatör,egzos vs. eklenince tekerlekte -200hp civarına kadar düşŸebiliyormuşŸ diye duymuşŸtum)

Burulma olayı olarak ; bu araçlarda yüksek güçten burkulma olayı meşŸhur (hatta o kadarki 3. jenerasyon f-body’lerde 350motor olarak satılan araçlara fabrika t-top koymuyor dayanamaz diye, bu olayı düzeltmek için sub-frame connectors tavsiye ediyorlar. Ben aldım bugün taktıracaktım tamirciyle nasıl takılacağŸını çözemedik (kılavuzunda sadece yazıyla var, ingilizce bazı yürüyen aksamların türkçe karşŸılıklarını tam bilemiyorum bende) Internet’ten resimlerini,şŸemalarını bulup götürecem. BayağŸı güçlendiriyormuşŸ bu sub-frame connector’lar şŸasiyi ayrıca steering tower brace’de (bende var) mutlaka tavsiye ediyorlar şŸasiyi sağŸlamlaşŸtırmak için. ılgileniyorsan marka,model tavsiyeside yapabilirim.

llvllert
      Katılımcı

yarışŸ süperdide atay a haksızlık yapıldı…o camaro lu arkadaşŸ nos vermişŸ galiba ölçümde öle çıkmışŸ…yazık oldu mustang a…

DiamonD
      Katılımcı

O transam olmasın?

Anonim
      Ziyaretçi

yawwwww millet o woswostuuuuuuuuu
      siyah voswogen transam z28.5

Trans am di kardes sen kar1st1rm1s1n galiba

Anonim
      Ziyaretçi

ARKADASLAR LǜTFEN YARISLARI ALKOLLǜ IZLEMEYELIM SONRA NEY NEYDI KARISMASIN

WHY YOU DRINK AND DRIVE WHEN YOU CAN SMOKE AND FLY

Anonim
      Ziyaretçi

nos kullanıldığŸını hangi ölçümlerden anladın ? ayrıca biz nos bastığŸımızı açıkça soran herkese söyledik 125 lik basacağŸımızı ilk yarışŸlarda 5o lik bastığŸımızı hepsini açıkça söyledik haksızlık söz konusu oldugunu düşŸünmüyorum öncelikle bu yarışŸta herşŸey serbest… daha önce 8.860 olan bi arabanın bu yarışŸta 8.200 kusur gibi bi zaman yapmasında nos olmadan olması bence biraz zor. sonuç bizden başŸkasıda nos kullandı yarışŸta… ayrıca bi dahaki yarışŸta 250 lık NOS basıcam ona göre setupları yapıyoruz tesekkurler…

Anonim
      Ziyaretçi

bu arada yazmayı unuttum Atay a da tesekkür ederim güzel eğŸlenceli ve zevkli bi yarışŸ oldu….

piyu
      Anahtar yönetici

Selamlar,

YarışŸta bana göre en ufak bir haksızlık bile yoktu. yarışŸa katılan herkesi tebrik ediyorum. Emir’in dediğŸi gibi yarışŸta hersey serbest sadece kasası özel olarka yarışŸ için hazırlanmışŸ(hafifletilmişŸ) drag arabalarını alamıyoruz. ılk yarışŸta Selahattin’in dragster’ı vardı. Standart 245hp motor olmasına ragmen cok kolay 1.olmustu. Sonraki yarısta da birinciligi banko oldugundan ve yarısma hevesi kacmasını dusunerek hafifletilmis drag arabalarının katılmamasına karar verdik. Zaten Selahattin’de kendi aracını cok yuksek bir beygir gucune yukseltebilmek icin hazırlıyordu.

ıster gizli ister alenen, ister slick’li ister yol lastigi ile kalkılabilir. Yarısmada tek kural sıralama turlarında yapılan derece’den 0,5sn daha hızlı olunmaması kuralı. Emir(arabanın sahibi diye yazıyorum, Volkan Tanju kullanmışŸtı,Emir yanlışŸsa düzeltirsin) eğŸer sıralama turun da Nos basmayıp yarışŸta basmıs olsaydı zaten bu süreden hızlı gidip derecesi iptal olacaktı.

Atay’ı da çok tebrik ediyorum hem arabası hemde kendisi bu yarışŸa çok hazırdı. Dereceleri biraz sonra alıp öğŸrenicem ama 2 kez geçen yarışŸın en hızlı zamanı kırılmışŸ olmalı.

Katılan, Destekleyen seyreden herkese tşŸkler….

llvllert
      Katılımcı
      emir wrote:
      nos kullanıldığŸını hangi ölçümlerden anladın ? quote]
      bnm arkadaşŸın babsı o arabayı yaparken yardımda bulunmuşŸtu belki görmüşŸsündür karting pisti trafındaki tirbündeydik 3 tane cocuk biri turuncu tişŸört giymişŸti hatta bi ara atay abinin yeğŸeniyle servis alanına girdik sonra bizi ordan kovaladılar…
      llvllert
      Katılımcı

belkide bi sorun atay abinin arabada bi sorun çıkmışŸ arkadaşŸın babası filan tlf ile konuşŸuyolardı boğŸdu yine filan diyolarda öle kalkmaması gerekiyordu yanlışŸ yaptı filan dediler belki bi sebebide o olabilir…

piyu
      Anahtar yönetici

Atay’ın arabasında bir sorun varmıydı bilemiyorum(forum’da bu konuyu görünce kendisi da yazabilir) ama bence cok cok iyi kalktı. Onceki mesajda dedigim gibi neredeyse mukemmele yakın pilotaj sergiledi(uzman degilim ama bana ait bir yorumdur).

Gecen yarıstaki derecesinde cok iyi bir derece yaptı zaten(dereceler geliyor az kaldı)

Anonim
      Ziyaretçi

2. yarışŸta ben kullanmışŸtım 3. yarışŸa corvette im ile gireceğŸimden pontiac ımı AVK Servis (hazırlayan) Volkan TANJU kullandı. her yarışŸta olabileceğŸi gibi corvette in baskı balatası gitti (yarışŸtan 1 gün önce bitmişŸti çakma yaptırdım zorunluluktan) bu yüzden sıralama turlarında bozuldu ve çıkmak zorunda kaldım ve volkan abi devam etti… bu arada anlayamadım kim kimin arabası yapılırken yardım etmişŸ benim arabamın en küçük civatasına kadar AVK serviste yapıldı…
      Atay ın arabasınada diyecek sözüm yok. çok güzel yürüyen bi makinesi var (nazar değŸmesin) çok emek var ama yarışŸ bu saniyelik şŸeyler söz konusu belki bi dahaki yarışŸta benim arabamda bi sorun çıkar geçilirim sadece eğŸleniyoruz geçmektende geçilmektende ben zevk alıyorum…
      ayrıca sıralama turlarında 50 lik nos mavi camaro ile kalkarkende 50 lik nos kullandık (75 te olabilir) daha sonra 150 liğŸe kadar çıktık… gizli yada saklı bir şŸeyimiz yoktu… teşŸekkürler

faceless
      Katılımcı

Bu arada Auto-Drom’un pist rekorunu kıran Subaru ımpreza 8.298 yapmis..

Günün en iyi zamanını eleme kalkışŸlarında 08.263 ile Volkan TANJU elde etti ve bu aynı zamanda da Autodrom Drag Pisti’nin yeni rekoru oldu.

Anonim
      Ziyaretçi

Volkan TANJU yu ve AVK Servis i tekrar tebrik ederim pist rekoru için…

DiamonD
      Katılımcı

Bnde tebrik ederim.Atay Aydıner’le Volkan Tanju çok zevkli bir yarışŸ seyrettirdiler.Her ikisininde performansı çok iyiydi.Her ikisinide kutlarım…

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:5497e2163b=”emir”]2. yarışŸta ben kullanmışŸtım 3. yarışŸa corvette im ile gireceğŸimden pontiac ımı AVK Servis (hazırlayan) Volkan TANJU kullandı. her yarışŸta olabileceğŸi gibi corvette in baskı balatası gitti (yarışŸtan 1 gün önce bitmişŸti çakma yaptırdım zorunluluktan) bu yüzden sıralama turlarında bozuldu ve çıkmak zorunda kaldım ve volkan abi devam etti… bu arada anlayamadım kim kimin arabası yapılırken yardım etmişŸ benim arabamın en küçük civatasına kadar AVK serviste yapıldı…
      Atay ın arabasınada diyecek sözüm yok. çok güzel yürüyen bi makinesi var (nazar değŸmesin) çok emek var ama yarışŸ bu saniyelik şŸeyler söz konusu belki bi dahaki yarışŸta benim arabamda bi sorun çıkar geçilirim sadece eğŸleniyoruz geçmektende geçilmektende ben zevk alıyorum…
      ayrıca sıralama turlarında 50 lik nos mavi camaro ile kalkarkende 50 lik nos kullandık (75 te olabilir) daha sonra 150 liğŸe kadar çıktık… gizli yada saklı bir şŸeyimiz yoktu… teşŸekkürler[/quote:5497e2163b]

Emir umarım tüm yarışŸmacılarda senin gibi düşŸünüyordur. Sportmenlik bunu gerektirir. 😉

Anonim
      Ziyaretçi

saolasın zaten baska türlü düşŸününce istenmeyen şŸeyler olabilir. sonuçta burda hepimiz amerikan arabası sevenler olarak toplanıyoruz. yeni arkadaşŸlıklar ediniyoruz daha yakın oluyoruz yarışŸ sadece işŸin eğŸlenceli kısmı…

DeuxExMachina
      Katılımcı

[quote:a7ea3c76d8=”DiamonD”]Bnde tebrik ederim.Atay Aydıner’le Volkan Tanju çok zevkli bir yarışŸ seyrettirdiler.Her ikisininde performansı çok iyiydi.Her ikisinide kutlarım… [/quote:a7ea3c76d8]

Hep tebrik etmeyi unutmayan Emire aferin

piyu
      Anahtar yönetici

Pontiac301
      Katılımcı

…………………………………..
      mehmet kusura bakma yazdıgın mesajı sildim…. konunun uzamasını istemiyorum. Emin ol herkes aynı seyleri hissetti… ben uzulmenin otesinde birde yıkıldım… (bu konu uzamasın ltf.)

piyu
      Anahtar yönetici

güzel seyler konusup paylasalım…

Odulunun basına gelmedik kalmadı valla 😯 … adamlar yanlıs yere yapıstırmıs sonra sokmusler… ayrıca birde kutudan cıkartırken bir kulpu kırıldı ama sen onu japon’la yapıstırırsın.

evde güzel bir koseye koydun umarım…

ınsallah ileride 1.2.3. kupalarından birini de alabilirsin… 😉

Pontiac301
      Katılımcı

anlıyorum ağŸabi..problem değŸil… kupa yatak odamda:) vitrinime koydum…. bende bu mantık varken 1, 2, 3, olamam ben arabamı üzmem abicim tesekkürler…

DeuxExMachina
      Katılımcı

[quote:44892fc599=”Pontiac301″]…………………………………..
      mehmet kusura bakma yazdıgın mesajı sildim…. konunun uzamasını istemiyorum. Emin ol herkes aynı seyleri hissetti… ben uzulmenin otesinde birde yıkıldım… (bu konu uzamasın ltf.)[/quote:44892fc599]

Vallahi oldu sağŸol

aegle
      Katılımcı

selam herkese
      öncelikle 29 mayısta emeğŸi gecen herkese teşŸşŸekkürler…
      son amerikanımı satalı 15 sene oldu o motor seslerini o kadar özlemişŸimki
      eşŸimle beraber tribüne 12 de oturduk 19 a kadar ordaydık… 😉
      özellikle son arabamın aynısı olan 06 numaraya yaptığŸım alkışŸlara arkadaşŸın verdiğŸi karşŸılık ve yarışŸtan sonraki lastik gösterisi için teşŸşŸekkürler
      3 temmuzda görüşŸmek üzere ……

piyu
      Anahtar yönetici

Selamlar,

Organizasyonumuzun 3.denemesiydi, herkes bir yanından tutuyor ve hep beraber birseyler yapmaya calısıyoruz. Sizde gelerek destek verdiniz çok teşŸekkür ederiz.

6 kapı numaralı Pontiac Formula YiğŸit ıpçi’ye aittir. Drag organizasyonlarımıza sürekli katılmaktadır. Bu yarışŸta motordan istedikleri performansı alamadılar, degisik ayarlar yapmalarına ragmen tam tutturamadıklarından yarışŸmadılar.

YarışŸanlar ve organizasyonu yapan bizler arka taraftaki bölgede sürekli koşŸuşŸturduğŸumuzdan açıkçası seyircilerin hissetiklerini öğŸrenmeye, beğŸenip beğŸenmediğŸiniz noktaları bize iletmenizi ihtiyacımız var.

Organizasyon gittikçe daha düzenli oluyor ama halen eksiklerimiz var. Mesela programımızda arada aksamalar olabiliyor. Beklerken çok sıkıldınız mı? EşŸinizin yarışŸla ilgii düşŸünceleri nelerdir?

Lowrider
      Katılımcı

valla ben tribundeydim biliyosun:). bizim gibi bu işŸe gönül vermemişŸ, sadece meraktan gelen kişŸilerin bir coğŸu beklemekten sıkılıp gitti bizim o tarafta.

piyu
      Anahtar yönetici

Senin sıkılıp gitme ihtimalin yok, ilk yarısın en cesur yarısmacısısın… her yarısa gelmen sart… oyle kupayı alıp eve kapatmak yok 😆

bu arada sırf sesi duyup, amerikanları gorup autodrom’a yakın oturanlarda var. Tabi onların hosuna gitmemis bolumleri de olabilir. 😯

Lowrider
      Katılımcı

Allah kısmet ederse 3 temmuzda bi kupa daha alıcam abi

aegle
      Katılımcı

merhaba
      ben daha evvel yarışŸın 11 de başŸlayacağŸını sanıyordum sanıyorum sitede yazan saat buydu geç kalma korkusundan hızlı geldim.
      daha evvel maille adres istemişŸtim orhalı tarafını bilen bir arkadaşŸımada sorarak buldum
      ayrıca tersaneden havaalanı yolunda radar var arkadaşŸlar dikkat etsin
      kapıda 12 de başŸlayacağŸı söylendi fakat sanıyorum 13 e yakın başŸladı
      o aradaki bekleme seircileri sıktığŸını gördüm
      yarışŸtan evvel yeşŸil renkli tofaşŸın bir kaç kalkışŸı havayı ısıttı..
      ses sistemi cok kötüydü çoğŸu anonslar anlaşŸılmadı
      ayrıca kura cekimi sırasında anonsu yapan arkadaşŸın hoparlörü kapatmadan yanındaki arkadaşŸına kimse kalmadıki olm demesi gülüşŸmelere sebep oldu….))
      sadece 1 arabanın 600 bg olduğŸunu duydum ama sonra bir türlü o arabanın kaç numara olduğŸu söylenmedi…
      yarışŸtan sonra yapılacağŸı söylenen günümüz araçlarıyla kalkışŸlar sanıyorum kimse kalmadığŸı için yapılamadı…
      ilk gelmeme rağŸmen bunlar dikkatimi cekti
      çok sevdiğŸim bir olayla uğŸraşŸtığŸınız için yazmak istedim
      lütfen kimse kırılmasın
      başŸarılarınızın devamını diliyorum
      görüşŸmek üzere…..

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Biz dedigim gibi Tuzla Auto-drom u 2:45 saatte bulmamıza ragmen(arkadaslar ve arabasıyla) cok guzeldi.Geldigimizde sıralama kalkısları baslamıstı ve cok guzel gidiyordu.Arada beklemelerde inanın hiç sıkılmıyorduk.Yanlız keske butun AmerikanAraba lar yarısacak olan AmerikanAraba larının yanında dursaydı (gerci yinede vardı orda) toplu ve onlardan bir kac metre uzak mesafede.Mesela Auto-drom a girdigimizde otoparkta konserve kutularının arasında 68 yesil bir skylark duruyordu.Biraz daha girdigimizde vcd standının oldugu bolumun oralardada road runner, skylark, mustang, monte carlo, camaro gibi Amerikanlar vardı keske hepsi orda dursaydıda seyirciler hepsini birden gorseydi.O kadar Amerikan ı ve o kadar Amerikan ın kalkısını izlmek bambaska bir keyif ve cok cok guzel bir yarıstı…..

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:3110c2f073=”aegle”]merhaba
      ben daha evvel yarışŸın 11 de başŸlayacağŸını sanıyordum sanıyorum sitede yazan saat buydu geç kalma korkusundan hızlı geldim.
      daha evvel maille adres istemişŸtim orhalı tarafını bilen bir arkadaşŸımada sorarak buldum
      ayrıca tersaneden havaalanı yolunda radar var arkadaşŸlar dikkat etsin
      kapıda 12 de başŸlayacağŸı söylendi fakat sanıyorum 13 e yakın başŸladı
      o aradaki bekleme seircileri sıktığŸını gördüm
      yarışŸtan evvel yeşŸil renkli tofaşŸın bir kaç kalkışŸı havayı ısıttı..
      ses sistemi cok kötüydü çoğŸu anonslar anlaşŸılmadı
      ayrıca kura cekimi sırasında anonsu yapan arkadaşŸın hoparlörü kapatmadan yanındaki arkadaşŸına kimse kalmadıki olm demesi gülüşŸmelere sebep oldu….))
      sadece 1 arabanın 600 bg olduğŸunu duydum ama sonra bir türlü o arabanın kaç numara olduğŸu sylenmedi…
      yarışŸtan sonra yapılacağŸı söylenen günümüz araçlarıyla kalkışŸlar sanıyorum kimse kalmadığŸı için yapılamadı…
      ilk gelmeme rağŸmen bunlar dikkatimi cekti
      çok sevdiğŸim bir olayla uğŸraşŸtığŸınız için yazmak istedim
      lütfen kimse kırılmasın
      başŸarılarınızın devamını diliyorum
      görüşŸmek üzere…..[/quote:3110c2f073]

sitede ve afislerde yazan saat toplanma saati…gelenler amerikanlarla icice olsun, muhabbet edilsin bir sıcaklık olussun diye 11 dedim. Umarım o 2 saatlik süre (ki zaten saat 12:30a kadar gelen de oldu) sıkıntı vermiyordur.

Ses sisteminde bir sorun vardı. Mikrofon acıkken konusan benim 😳
      Cekilisi farklı bir zamanda yapmayı planlıyordum fakat akıs istedigim gibi gitmedi ve söz verdigimden dolayı sonlara yakında olsa yaptım. Sitede ilan edip seyirci toplamaya çalışŸtığŸım düşŸünülmesin diye… gerçekten bircok seyirci de gitmisti… hatta bir ara kura cekimi bitmeyecek sandım 😆 … uzadıkca herkes sıkıldı sanırım…. onumzdeki yarıs daha iyi bir zamanda olacak emin olabilirsiniz…

araba ozelliklerinin okunmasını ben cok seviyorum hatta ilk yarısta bir megafon alıp tek tek okumustum, zor bile olsa bence seyircinin hangi aracların kalktıgını bilmesi lazım… Autodrom’da cok yeni bir pist ve cok hızla gelisiyor, ilk yarısta hic ses duzeni yokken simdi en azından bu tip bir sistem var, umarım ileride cok daha guzeli olur.

Geçen yarışŸta bir audi rs6 ile Mavi Camaro(600hp olan o) kalkıs yapmıstı cok keyifli oldu. Bu yarısa bir subaru ve bir mitsubishi evo8’le deneme yapacaktık, hatta evo8 pistteydi ama Atay(gri mustang) ile Volkan(siyah transam) in kalkısları final gibi oldugundan acıkcası finale ve diger asamalara heves biraz kactı… o sırada yarısmacılar bosver diyince o kalkısı yapamadık. 4.Yarısta boyle bir denemeyi yapabilme fırsatımız olacak sanırım… cokta guzel olur diye dusunuyorum.

kırıcı yazmamışŸsınz ki kırılalım öneri şŸeklinde olmuşŸ….tşŸkler…

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:01a590f91d=”Chevy_Killer_89″]Biz dedigim gibi Tuzla Auto-drom u 2:45 saatte bulmamıza ragmen(arkadaslar ve arabasıyla) cok guzeldi.Geldigimizde sıralama kalkısları baslamıstı ve cok guzel gidiyordu.Arada beklemelerde inanın hiç sıkılmıyorduk.Yanlız keske butun AmerikanAraba lar yarısacak olan AmerikanAraba larının yanında dursaydı (gerci yinede vardı orda) toplu ve onlardan bir kac metre uzak mesafede.Mesela Auto-drom a girdigimizde otoparkta konserve kutularının arasında 68 yesil bir skylark duruyordu.Biraz daha girdigimizde vcd standının oldugu bolumun oralardada road runner, skylark, mustang, monte carlo, camaro gibi Amerikanlar vardı keske hepsi orda dursaydıda seyirciler hepsini birden gorseydi.O kadar Amerikan ı ve o kadar Amerikan ın kalkısını izlmek bambaska bir keyif ve cok cok guzel bir yarıstı…..

piste giriste amerikan’ı ile gelenlerden ucret alınmıyor bunun sebebi amerikanların o bolumde birlesmesi. Fakat nedendir bilemiyorum(sanırım kapıda gerekli yonlendirmeleri yapamadık) bazı amerikanlar otopark bolumunde kalmıs. Esasen istediğŸim yarısanlar ile yarısmayan tum amerikanların o bolumde toplanması ve ortak muhabbet edilmesi. ıllaki herkesin konusacak birseyleri cıkacaktır.

Bu yarısta kapı icinde birsey dusunmem lazım… bakalım… 🙄

llvllert
      Katılımcı

wallahi biz rahatlıkla girdik ama hani kura sırasında bi tane opel corsa ortayua gelip bağŸrıyoduya yaaa ark lar çekilişŸte çıkan yok mu yaa alooo hooopp beyler bayanlar die bağŸırması biraz güldürdü bizi hee bi daha kine kulaklık dağŸıtın bizm yaşŸımızdakilere kulaklarım hala uğŸulduyor…

faceless
      Katılımcı

kulaklığŸa ne gerek var yanında pamuk getir olsun bitsin…Ayrıca Amerikan Araba(larının) sadece görüntüsü değŸil; görüntü+ses zaten insanları cezbeden…Ama bastada söyledim pamuk alırsın gelirken yanına olur biter 😆

Anonim
      Ziyaretçi

amerikanin sesi bence hic bisiyde yok yanlis anlamayin ama ben benim arabamin sesine hayranim bana cok etkileyici geliyo hatta bazen calistirirken bi kac saniye bekliyorum gok gurultusu gibi kac kisiyi korkudan damagini kaldirirken gordum

piyu
      Anahtar yönetici

Emir hangi arac senin… c5 mi transam mı? yoksa 2side mi? gecen yarıs transam’ı kullanmıstın…bu kez c5’i yoksa avk’nin aracı ile takas mı yapıyorsun arada…

bu arada cevabın ne olursa olsun zaten 2sininde motor ve egsoz sesi enfes… basta c5’in kalkıslarını seyrettim… o gidemezken bile “ahhh birde debriyajım saglam olacaktı ne giderdim” diyor zaten 😆

illetyus
      Katılımcı

[quote:c62e1beea6=”piyu”][quote:c62e1beea6=”Chevy_Killer_89″]Biz dedigim gibi Tuzla Auto-drom u 2:45 saatte bulmamıza ragmen(arkadaslar ve arabasıyla) cok guzeldi.Geldigimizde sıralama kalkısları baslamıstı ve cok guzel gidiyordu.Arada beklemelerde inanın hiç sıkılmıyorduk.Yanlız keske butun AmerikanAraba lar yarısacak olan AmerikanAraba larının yanında dursaydı (gerci yinede vardı orda) toplu ve onlardan bir kac metre uzak mesafede.Mesela Auto-drom a girdigimizde otoparkta konserve kutularının arasında 68 yesil bir skylark duruyordu.Biraz daha girdigimizde vcd standının oldugu bolumun oralardada road runner, skylark, mustang, monte carlo, camaro gibi Amerikanlar vardı keske hepsi orda dursaydıda seyirciler hepsini birden gorseydi.O kadar Amerikan ı ve o kadar Amerikan ın kalkısını izlmek bambaska bir keyif ve cok cok guzel bir yarıstı…..

piste giriste amerikan’ı ile gelenlerden ucret alınmıyor bunun sebebi amerikanların o bolumde birlesmesi. Fakat nedendir bilemiyorum(sanırım kapıda gerekli yonlendirmeleri yapamadık) bazı amerikanlar otopark bolumunde kalmıs. Esasen istediğŸim yarısanlar ile yarısmayan tum amerikanların o bolumde toplanması ve ortak muhabbet edilmesi. ıllaki herkesin konusacak birseyleri cıkacaktır.

Bu yarısta kapı icinde birsey dusunmem lazım… bakalım… :roll:[/quote:c62e1beea6]
      Otopark bolumunde kalanlardan biride bendim……..Tum Amerikanlar pit alanina dogru ilerlerken bende tam techizatli kameraman Cevat kelle olarak koprude gerekli yerimi aldim, basladim beklemeye.
      Siralama kalkislari bitince bende arabayi alip oraya gelecektim ama ne mumkun..?? “Yassah hemserim” engeli ile karsilastik….Herife boynumdaki BASIN kartini gostermem bile ise yaramadi… 😯 Daha fazla ugrasmadim cunki o tarafdan resim almaya gecikicem bu sefer. Arabayi yerine yeniden parkedip oyle gectim o tarafa…

piyu
      Anahtar yönetici

hahahahahaha hatırlarsan sana yassah kardesim diyenin ben oldugumu soylemistim… toplanma yeri olarak belirlenen alan zaten senin araban ile girdigin ve toplandıgımız yer… arka tarafa zaten sadece yarısacak aracların ve servis aracı varsa gelmesi dogru… yoksa isler karısıp uzamaya baslıyor…

illetyus
      Katılımcı

[quote:b6415edb3f=”piyu”]hahahahahaha hatırlarsan sana yassah kardesim diyenin ben oldugumu soylemistim… toplanma yeri olarak belirlenen alan zaten senin araban ile girdigin ve toplandıgımız yer… arka tarafa zaten sadece yarısacak aracların ve servis aracı varsa gelmesi dogru… yoksa isler karısıp uzamaya baslıyor…[/quote:b6415edb3f] Tamam onu hatirliyom, ona bisey dedigim yok da…….Isin tuhafi yarismayacak bir suru araba girdi herif hic bisey sormadi. Hatta kendi eliyle kapiyi acti. Bize gelince boynumuzdaki basin karti ters tepti…

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:5ed578c24a=”piyu”]Emir hangi arac senin… c5 mi transam mı? yoksa 2side mi? gecen yarıs transam’ı kullanmıstın…bu kez c5’i yoksa avk’nin aracı ile takas mı yapıyorsun arada…

bu arada cevabın ne olursa olsun zaten 2sininde motor ve egsoz sesi enfes… basta c5’in kalkıslarını seyrettim… o gidemezken bile “ahhh birde debriyajım saglam olacaktı ne giderdim” diyor zaten :lol:[/quote:5ed578c24a]

ikiside benim. corvette ilk amerikan im yeri ayri onun. sonra trans am i aldim c5 ilk gozagrim benim. ama aslinda kullanmayi hakim olmayi trans am da ogreniyorum… 4 kisilik olmasindan filan dolayi transam i gunluk kullaniyorum. corvette yi yarisa sokariz die hazirladik ama iste aksilik oldu… dusuncelerin icin tesekkurler baski balata ismarladim yolda 3 temmuzda trans am i getirmicem zaten biraz dinlensin sampiyon corvetteyle gelicem heralde bu sefer baski balata yetisirse o zaman guzel ses duyariz (corsa cat back)

aegle
      Katılımcı

tezekere bekleyen askerlere döndüm walla
      geeelll 21 gün geeeellllll
      gel de gidelim orhanlıya… 😆

82 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version