Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın Bu Charger’lary görmü?müydünüz (Australian-Brasil)

11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      riko
      Katılımcı

Valla ne yalan söyliyeyim,ben ilk gördüğümde görmez olaydım diye düşŸünmüşŸtüm.

Garip ama gerçek dedikleri bu heralde

Yani başŸka bir markayla üretilmişŸ olsalar garip gelmiyecek ama,
      Charger adının kullanılması yüzünden hem gözüme hem kulağıma hoşŸ gelmiyor doğrusu..:dry:

1971 Charger Australıan ( sağdan direksiyon )

265 cu.in Hemi – 6 silindir 235 Hp

Bu bir Hemi, ama 6 silindir

1971

Bu da 340 cu.in

1975

Bu da R/T ( kuyruktaki Hemi yazısı AAR Cuda’yı anımsatıyor )

Ama 6 silindirli R/T ( 265 Hemi )

Bunlar da Brezilyalı Cherger’lar…:S

1971 Charger R/T ( yoksa Dart’mı ?? )

tavanda da Road runner var, anlamadım

72 R/T

73 R/T

74 R/T

OYSAKı OLAY BUDURR, CHARGER DEYıNCE AKLA GELEN BǖYLE BıR ŞEYDıRB)
      ve bence böylede olması gerekir

poweroto
      Katılımcı

ilk resimdeki arabalr 66 chargerin kupasını anımsatıyor brezilya yapımı olanlar ise daha bi amerikan havasında onlarında arka stopları falan roadrunnere benziyor kupasıda dartlara :blink: kısacası karma ve ilginç olmuşŸ

_sinan_
      Katılımcı

bunlar gene güzel ama mitsubishi-dodge ortak yapımı chargerlar en kötüler..

poweroto
      Katılımcı

mitsubishi ile olan ortak yapım arabaları charger değil challenger"dir.

riko
      Katılımcı

poweroto, meslek nedir hocam. Yani forumlardaki tüm yorumlarınızı okuyorumda bu kadar bilginin kaynağı mesleki tecrübelermi diye merak ettim. Amerikanlarla ilgili bir işŸiniz mi var ( nick te öyle bir çağrışŸım yaptı )

riko
      Katılımcı

Bakın size ilginç bir resim daha..:dry:

Bu araç nedir…???

ılk bakışŸta cevap tabiki Süperbird oldu dimi

YanlışŸ cevap, bu bir Dartbird, Dart’ı süperbird’e çevirmişŸler :ohmy:

Alttaki orjinal bird ile karşŸılaşŸtırınca detaylar ele veriyor zaten

( örneğin arka tavan direği, kapı bitiminden arka kuyruğa doğru arka çamurluğun yukarı ve yandan dışŸa doğru oval kıvrımı, dart’ın çamurluk kenarlarındaki çıkıntılı kuşŸak, bird’ün kapı altındaki ve arka çamurluk eteğindeki girinti, arka çamurluktaki hava girişŸinin konumu ve tabiki de iki araba arasındaki uzunluk farkı gibi)

poweroto
      Katılımcı

riko yazan:

Quote:
      poweroto, meslek nedir hocam. Yani forumlardaki tüm yorumlarınızı okuyorumda bu kadar bilginin kaynağı mesleki tecrübelermi diye merak ettim. Amerikanlarla ilgili bir işŸiniz mi var ( nick te öyle bir çağrışŸım yaptı )

merhaba riko derler ya hani bizim baba mesleği otomotivcilik diye bizimki de öyle. tornacı otomatikçi motorcu parçacı kaportacı boyacı ailede bu işŸleri yapanlar olduğu için bende onların sayesinde bu işŸlerde çalışŸtım. bu işŸler genellikle amerikan arabalarıyla ilgiliydi. nick konusunda haklısınız ama ölesine yazılmışŸ bi nick. ben birazda arabadan çok amerikanları sevmem yüzünden yakındım bu işŸlere aileyi saymazsak tabi. ama babamların falan öyle bi seçimi yoktu o zamanlarda. zaten arabalar amerikandı. ozamanki arabaların şŸimdi 4 te 2 si olsaydı tr.de küçük amerika gibi olurdu burası her tarafta amerikan arabası. :laugh:

riko
      Katılımcı

poweroto, bende öyle tahmin ettim, bu konudaki bilgi birikiminiz her mesajda belli oluyor zaten, bizde bundan faydalanıyoruz sayenizde, teşŸekkürler

poweroto
      Katılımcı

bu arabalar için heralde replika diyicez. çünkü bi yandan replika gibi duruyor. farklı bi markanın arabası gibi ama a.a. anlamayan şŸöyle bi baksa ikisinin arasındaki farkı anlayamaz heralde. dart olduğu belli arabanın özellikle tavan bölgesi. direkler süperbird"e göre dik duruyor dartlarda. oda süperbird" ün uzunluğu ve direklerinin daha yassı durması yüzünden. bence en çok dikkat çeken yer orası. ama ben beğenmedim dersem yalan olur. ama normal charger dart roadrunner challenger v.s. tercih ederim tabiki herşŸeyin orjinali bence güzel.

poweroto
      Katılımcı

riko yazan:

Quote:
      poweroto, bende öyle tahmin ettim, bu konudaki bilgi birikimiminiz her mesajda belli oluyor zaten, bizde bundan faydalanıyoruz sayenizde, teşŸekkürler

riko yazdıklarınz için teşŸekkür ederim. bilginin sonu yok bence hergün yeni bişŸey öğreniyoruz. eğer benimde burada bi faydam olduysa ve yazdıklarınız için şŸimdi buna çok mutlu oldum.

sschevyss
      Katılımcı

çakma amerikan bunlar:laugh:
      ama fena değil binilebilecek türde şŸeyler sayılır bence, 9000 ytl te broadwaya bineceğime öyle değilmi:laugh:

poweroto
      Katılımcı

sschevyss yazan:

Quote:
      çakma amerikan bunlar:laugh:
      ama fena değil binilebilecek türde şŸeyler sayılır bence, 9000 ytl te broadwaya bineceğime öyle değilmi:laugh:

+100

11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version