Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın Summitz den mal getirme

69 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Selam ,

ǖnce Amazondan sonra Summitzden http://store.summitracing.com/partdetail.asp?autofilter=1&Ntt=+WLF%2D482%2D13026&N=0&part=WLF%2D482%2D13026&autoview=sku&Ntk=KeywordSearch almaya çalışŸıyorum fakat Türkiyeye onay vermiyorlar (avrupa ülkelerine yükleme yapıyorlar ama tr. ye yok) 6 kg. 50 $ lık bir örtü bunu getirmenin başŸka yolları varmıdır varsa nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim.

XLR-V
      Katılımcı

http://www.carcoverkingdom.com

yukaridaki adrese bir bakmani tavsiye ederim ama o firmadan bir alisverisim olmadi.Herhalde TR ye gonderme yaparlar

piyu
      Anahtar yönetici

Angelus kargo fiyatı hesaplayabiliyor mu? mesela sana urun 60usd+20usd kargo filan diyebiliyor mu?

gtagucu
      Katılımcı

Summit Türkiye’ye direk gönderiyormu diye soruyorsan gönderiyor direk olarak summit’le bayağŸı alışŸverişŸ yaptım. 20$’lık bir handling ücreti+posta ücreti (6kg. için heralde 30$ civarı tutar min.) sana gelişŸi 110$ civarı olur. Tabi 6kg.’lık mal mutlaka gümrükte takılır orayada 25milyon verirsin. Olur sana 130$ civarı birşŸey.

******’i tavsiye ederim %60 komisyonla getiriyorlar. 60$’lık mal 96$’a gelir sana, ayrıca gümrük,posta vs. uğŸraşŸmassın. (firma adı admin tarafından silinmişŸtir)

piyu
      Anahtar yönetici

Ozgur kusura bakma yazını duzeltmek zorunda kaldım.

Parça işŸalatı konusunda AsPerformans’ın adının geçmesi daha doğŸru olacaktır. (AnlayışŸ için teşŸekkürler)

illetyus
      Katılımcı

Amazon.com’ dan, E-bay’ den ve Summit’ ten bir cok sefer ufak tefek seyler aldim……Sorunsuz olarak geldi.

Bu soyledigim yaklasik 3 yil onceydi tabii….

Amazon.com’ un ozellikle neden Turkiye satisini kestigi herkezce maalum.
      Summit’ te umarim boyle bir durum soz konusu degildir, eger varsada emin olun bu yine “burasi” kaynakli bir pislikden dolayidir…..

Bu arada hemen hatirlatiim……
      Turkiyedeki 3 banka haricindeki hepsi, kredi kartlarinin yurt disinda gecerli oldugu konusunda resmen yalan soyluyorlar haberiniz ola…!!!
      Tecrubeyle sabittir…..

Memo
      Katılımcı

Ya benim konuda cok kotu bir tecrubem oldu. Ingiltere den benim MGF icin big brake kit roll bar hafif flyweel ve sage1 clutch getirmeye kalktim cok gsl gumruge kadar geldiler sonrasi tam bir fiyasko. Cekemedim mallari ole kaldi, neticesinde de arabadan sogdum dogal olarak. Gumruk araba parcasi bilmemne diyerek bir ton problem cikartmis, bende malum yurt disinda oldugum icin aile cok ugrasmadi bosladi….

illetyus
      Katılımcı
      Memo wrote:
      Ya benim konuda cok kotu bir tecrubem oldu. Ingiltere den benim MGF icin big brake kit roll bar hafif flyweel ve sage1 clutch getirmeye kalktim cok gsl gumruge kadar geldiler sonrasi tam bir fiyasko. Cekemedim mallari ole kaldi, neticesinde de arabadan sogdum dogal olarak. Gumruk araba parcasi bilmemne diyerek bir ton problem cikartmis, bende malum yurt disinda oldugum icin aile cok ugrasmadi bosladi….

Gecmis olsun….Cekemezsin dogrudur..!

O getirttigin malin degeri kadar da son teslimattaki memurun cebine koysaydin sorun cikmazdi…..
      Kimse kusura bakmasin ama isin acikcasi bu.
      Herifler tam bir SKOC……(Su Katilmamis O…pu Cocugu)

Arkadaslar aslina bakarsaniz prosedure uyar ve kanuni haklariniz kullanabilirseniz sayet, Tank hatta Denizalti bile getirebilirsiniz……
      Ancak bunlardan kimsenin haberi yok ve ne yazikki o islerde yetkili olanlarin tamamen kendi insiyatiflerinde kalmis birsey….
      Bu heriflerin insiyatiflerinide + ya cevirmenin tek yolu rusvet….!

Camaroman’ in uzmanlik alanidir, cok daha detayli olarak donen dolaplari ve “bu herifleri” iyi bilir…… 😆

Angelus
      Katılımcı
      piyu wrote:
      Angelus kargo fiyatı hesaplayabiliyor mu? mesela sana urun 60usd+20usd kargo filan diyebiliyor mu?

Amazon’la sürekli çalışŸıyorum cd,dvd ve ufak tefek şŸeyler getiriyorum hatta pzt. günü 2 tane dvd siparişŸi verdim ve yüklemesi yapıldı fakat bu örtü’ye onay vermedi bende direk summitz e gittim oda özür dileriz ülkenize yükleme yapamıyoruz diye bir mesaj verdi. 2 sitede uçak kargo olarak Türkiyeye 7-14 gün teslimat süresi 23$’da ücret veriyorlar. Bu arada bende teslimat için amerikada yaşŸayan bir arkadaşŸın adresini girdim o zaman onay verdi artık bir şŸekilde gönderir o arkadaşŸ bana.

Türkiyede R****** ve A****** firmalarla konuşŸtum 50$ lık mal için 150$ fiyat verdiler. O parayı onlara verene kadar gider merterde diktiririm

Anonim
      Ziyaretçi

Ben mustang i ilk aldığŸımda daha kar yağŸıyordu üzerine kaafyı yiyecektim 1 günlük mustang i bembeyaz görünce hemen sanayide ya metin tada altın otoydu sanırım onlara gitmem söylende adamlar 1 haftada dikti 350 istedeiler öğŸrenci filan 300 milyona aldık ama bu kadar olur santim şŸaşŸmamışŸ ve aşŸırı kaliteli malzeme ve işŸçilk ben çok rahat ettim soğŸukken dışŸarısı içi sıcak dıraşŸırısı sıcak ken için serin yağŸmur ve karda içine tek damla ıslaklık almadı ve nem derdi neredyse yok ben çok memnun kaldım tavsiye ederim FB otomotiv filan hep oraya diktitryor bilen blir fb de ferrari,astaonmartin,işŸte çok pahalı arabalr var onları koruyor o örtüler kaliteliler yani.

Pontiac301
      Katılımcı

Hiç gerek yok.Gidin bauhaus a alın ben 3 arabamada aldım tanesi 90 milyon mis gibi….

gtagucu
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      Hiç gerek yok.Gidin bauhaus a alın ben 3 arabamada aldım tanesi 90 milyon mis gibi….

+1 Bende autoshop’tan aldım 90 milyona çok güzel, 4 mevsim kullanıyorum gerçi Angelus’un almak istediğŸi tampon sütyeni, komple örtü değŸil sanırım.

piyu
      Anahtar yönetici

bende baktım istedigi parcaya araba burnuna takılan deri parcalardan gordum (sutyen dendigini ilk kez duydum

yaw arkadaslar istenilen sey branda ise gidip bauhasu filan gibi biryerden en buyugunu alın… mercedes 500 serisi ve bmw 7 serisine olandan alın olsun bitsin…..

gtagucu
      Katılımcı

Her yerde sütyen olarak geçiyor o parça (ingilizceside bra olarak geçiyor zaten summit’te) 😆

Bu arada bu sütyen olayını ziebart’larda şŸeffaf bi kaplama şŸeklinde yapıyorlar dışŸarıdan bakınca belli olmuyor ve taşŸ, çizik vs. güzel engelliyor.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı
      gtagucu wrote:
      Her yerde sütyen olarak geçiyor o parça (ingilizceside bra olarak geçiyor zaten summit’te) 😆

Bu arada bu sütyen olayını ziebart’larda şŸeffaf bi kaplama şŸeklinde yapıyorlar dışŸarıdan bakınca belli olmuyor ve taşŸ, çizik vs. güzel engelliyor.

evet baya hoşŸ onlar ama yakından bakınca arabanın önüne bant yapışŸmışŸ gibi gıcık bir his veriyo

Angelus
      Katılımcı

Benim hoşŸuma gidiyor birde benim tarz arabalarda dışŸarıdan kaynaklanan taşŸ vd. problemleri 0 a indiriyor ve her sutyen gibi sarkma prob. ortadan kaldırıyor .. Piyu sizede tavsiye ederim.

http://people.uleşŸ.ca/~travis.fletcher/photogallery/photo26003/MyCar.jpg

Angelus
      Katılımcı

Salı günü summitz den posta ile geldi istediğim parçalar topkapı paket müdürlüğünde muayenesi yapıldı ve aldım. Bir sürü katalog göndermişŸler. Acaip ilginç parçalar ve malzemeler var kataloğda.

ǖzellikle 6 ileri şŸanzımanlar dikkatimi çekti oldukça makul fiyatlarda ve 350 cu 85 öncesi motorlar için yapılmışŸ enjeksiyon sistemleri. Adamlar yapmışŸşŸ abii

gtagucu
      Katılımcı

Makul fiyatlı dediğin 3200$’lık 6 vites Richmond’larmı? Buraya gelmesi 5000$ falan bulur bayağı sağlam fiyat 😥

Ben katalogta 6 vites olarak başŸka bulamadım. Bence en uygun 6 vitesler 4. nesil f-body’lerden çıkma olacak t56 şŸanzımanlar olacaktır direk uyuyor bizim araçlara.

Angelus
      Katılımcı

Fan falan getirttim şŸimdide benzin ve yağ soğutma radyötörü getirtiriyorum fakat görevli memur fanı almaya gittiğimde 100 euro üzeri mal getirirsen gümrüğe takılır dedi. Takılırsa ne yapıyoruz gümrüğe?? Bilgisi olan varmı?

gtagucu
      Katılımcı

100Euro’nun üzerinde mal alıpta topkapı’da takılırsa malın alabilmen için Senin şŸirket olman gerekiyor sonra o malı işŸal etmen gerekiyor. Yada işŸalatçı firmalar var onlara başŸvuruyorsun onlar işŸal ediyor ama malın parası kadar komisyon alıyorlar. Eğer malı almazsan malın ya geri gönderiliyor (düşŸük ihtimal) ve aldığın firma sana paranı iade ediyor yada malın gümrükte kalıp devlet malı oluyor (büyük ihtimal). Bu arada mal siparişŸi verirken dolar-euro çevrimini iyi yap. siparişŸinin fiyatı 101 Euro’ya denk gelirse kapıyorlar postanede.

Ben 100Euro’nun üzerindeki mallar için Şükrü abileri kullanıyorum (reklam olmasın admin kızar 😉 ) %60 komisyonla getiriyorlar. postayla Getirttiğinde Topkapı’da postaneye verdiğin 25milyon haraç + posta parası vs. ile hesapladınmı toplamda aynı fiyata geliyor hatta durumuna göre daha ucuz bile olabiliyor ayrıca gümrük falanda uğraşŸmıyorsun hiç. Bence bu şŸekilde getirt istediğin malları, için rahat olur en azından.

Angelus
      Katılımcı

Aldığım fiyatlara göre ABD’den şŸükrüden,leventten,diğerinden yada rpm’den postayla getirtiğim parçalar çok daha ucuza geliyor bonus karta peşŸin fiyatına 12 taksit yapsalar bile……Onun için artık amerikadan getirtmenin hesaplarını yapıyom fazla bir problemlede karşŸılaşŸmadım….incik boncuk gavur ellerinden daha ucuza geliyor buralara artık büyük parçalarda olursa artık otomotivci arkadaşŸlar var onların üzerinden getiririz.

gtagucu wrote:
      100Euro’nun üzerinde mal alıpta topkapı’da takılırsa malın alabilmen için Senin şŸirket olman gerekiyor sonra o malı işŸal etmen gerekiyor. Yada işŸalatçı firmalar var onlara başŸvuruyorsun onlar işŸal ediyor ama malın parası kadar komisyon alıyorlar. Eğer malı almazsan malın ya geri gönderiliyor (düşŸük ihtimal) ve aldığın firma sana paranı iade ediyor yada malın gümrükte kalıp devlet malı oluyor (büyük ihtimal). Bu arada mal siparişŸi verirken dolar-euro çevrimini iyi yap. siparişŸinin fiyatı 101 Euro’ya denk gelirse kapıyorlar postanede.

Ben 100Euro’nun üzerindeki mallar için Şükrü abileri kullanıyorum (reklam olmasın admin kızar 😉 ) %60 komisyonla getiriyorlar. postayla Getirttiğinde Topkapı’da postaneye verdiğin 25milyon haraç + posta parası vs. ile hesapladınmı toplamda aynı fiyata geliyor hatta durumuna göre daha ucuz bile olabiliyor ayrıca gümrük falanda uğraşŸmıyorsun hiç. Bence bu şŸekilde getirt istediğin malları, için rahat olur en azından.

piyu
      Anahtar yönetici

silmek istemedim ama mesajlarda isim gecirmeyin arkadaslar…

Angelus
      Katılımcı

Beyler,

Aradım taradın en sonunda buldum ticari değeri 100 euro hediye değeri 300 euro ‘ya kadar malları gümrüksüz getirebiliyorsunuz.

http://www.gumrukmevzuat.com/kanundetay.asp?KanunID=3584

4. Değeri 100 EUROǢ€™ yu geçmeyen eşŸya, …..

6. Gerçek kişŸilerce işŸal edilen diğer eşŸyadan;
      a) Değeri 300 EUROǢ€™ yu geçmemek üzere gerçek bir kişŸiden diğerine gönderilen veya yolcular tarafından işŸal edilen hediyelik eşŸya,
      b) Şeref nişŸanları veya ödülleri,
      c) Uluslararası ilişŸkiler çerçevesinde alınan hediyeler,

Angelus
      Katılımcı

Bugün gibi posta pakette gelen parçaları almaya gittim oldukça sakin olmasından faydalanarak muayene memuru ve şŸefiyle biraz muhabbet ettik. 100 Euro üzeri malları şŸahıs olarak çekebiliyorsunuz sadece gereken vergi numaranız. Şirket olmanıza gerek yok %10 gümrük vergisi %18 de kdv ödeyip alıyorsunuz… Belki seneye 700R4 şŸanzıman getirtirim posta ile

gtagucu wrote:

firrebird
      Katılımcı

Güzel bi çalışŸma olmuşŸ yahu, teşŸekkürler Ayaküstü muhabbetle işŸin tircklerini öğrenme durumları falann

Malın postaneye geldiğini biz takip ediyoruz sanırım dimi?? Adamların “beyfendi yurt dışŸından beklediğiniz mal geldi, buyrun gelip alabilirsiniz..” tarzında bi uygulamaları yoktur heralde..

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Euro üzeri malları şŸahıs olarak çekebiliyorsunuz sadece gereken vergi numaranız. Şirket olmanıza gerek yok %10 gümrük vergisi %18 de kdv ödeyip alıyorsunuz… Belki seneye 700R4 şŸanzıman getirtirim posta ile

ışŸalat için Kullandığım firma battı, diğerleride 0.8’den aşŸağı getirtmiyorlar + istediğim hiçbir yerden getirtmiyorlar.

Bende yarın bir sorayım Topkapı gümrüğe böyle bir olay oluyormu diye adamların bir günü bir gününü tutmuyor, eğer dediğin gibiyse çok iyi bayağı ucuza parça getirtebilecem artık.

Gümrük haracınıda düşŸürmüşŸler 25ytl aldıkları haracı şŸimdi eskisi gibi 1.7ytl’ye düşŸürmüşŸler.

firrebird wrote:
      Güzel bi çalışŸma olmuşŸ yahu, teşŸekkürler Ayaküstü muhabbetle işŸin tircklerini öğrenme durumları falann

Malın postaneye geldiğini biz takip ediyoruz sanırım dimi?? Adamların “beyfendi yurt dışŸından beklediğiniz mal geldi, buyrun gelip alabilirsiniz..” tarzında bi uygulamaları yoktur heralde..

Var öyle bir uygulamaları eğer malın gümrüğe takılmışŸsa sana bir haber kağıdı geliyor gümrüklü malınız var gelin alın diye onu 5 gün içinde gidip alman gerekiyor. Mal geldikten yaklaşŸık 1-2 hafta sonra bu kağıdı ibraz ediyorlar. Bekleyemem dersen direk postaneye gidebilirsin orada bilgisayardan isminden kontrol ettirip sana mal gelmişŸ mi öğrenebiliyorsun.
      Genelde Amerika’dan mallar 1 haftada geliyor.

Angelus
      Katılımcı
      firrebird wrote:

he heeh hee var oyle bir uygulamalari haber kaadi geliyor.. Gelin gumruklu malınız var alın die.

firrebird
      Katılımcı

Eh, hiç yoktan iyidir, o da güzel bi uygulama, pusula hesabıı
      Eyvallah üstatlar, saolun varolun

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Bugün gibi posta pakette gelen parçaları almaya gittim oldukça sakin olmasından faydalanarak muayene memuru ve şŸefiyle biraz muhabbet ettik. 100 Euro üzeri malları şŸahıs olarak çekebiliyorsunuz sadece gereken vergi numaranız. Şirket olmanıza gerek yok %10 gümrük vergisi %18 de kdv ödeyip alıyorsunuz… Belki seneye 700R4 şŸanzıman getirtirim posta ile

Ben sordum bu olayı postaneye beyanname falan vereceksin öyle olur dediler. Sen hiç 100 Euro üstü mal getirdin mi postayla? Getirdiysen ne tür işŸlemler yaptın anlatabilirmisin?

Angelus
      Katılımcı

ArkadaşŸım 800$ lık mal getirtmişŸ amazondan gümrüge takılmışŸ oda KDV ve gümrük parası 200 küsür ytl para ödedi aldı gümrükten. Getirdiğide cep telefonu-bilgisayar PALM’in

ǜstüne basa basa muayene memuruna ve sonrada şŸeflerine sordum 100 euro üstü paketlerde ne oluyor diye %10 gümrük vergisi %18 de kdv sini ödeyip çekebilirsin dediler bana. Beyanname şŸirket adına gelirse oluyor diye biliyorum şŸahıs adına gelirse vergi kimlik numaranı veriyorsun.

gtagucu
      Katılımcı

Şimdi siparişŸ vermek istiyorum ama birkaç ay önce 102 Euro değerinde bir mal getirtmişŸtim. Postanedekiler hiç yolu yok özel şŸirket olacan öyle işŸal edecen demişŸlerdi araya tanıdık falan sokmuşŸtukta öyle alabilmişŸtim.

Bu olay yenimi yürürlülüğe girdi acaba?

Angelus
      Katılımcı

Benim yolda olan bir siparişŸim var bugünlerde gelecek emin olmak için tekrar sorarım.

chevyman
      Katılımcı

angelus öğrendiğin bilgi doğru yani 100 eur üstü olursa eşŸyanı vergilendirip çekiyorsun şŸirket olmaya veya beyanname açmaya gerek yok ama her halikarda arabanın ruhsat fotokopisini yanında bulundurmalısın bazen zor anlayan memura düşŸebilirsin birde paket posta gümrüğünden maximum 20 kg.kadar eşŸya çekebilirsin 20 kg.yi geçerse ahl gümrüğünde işŸlem yapman gerekir buda resmi işŸalata girer işŸte o zaman şŸirket ve beyanname olayı gerekir ama 20 kg.ye kadar paket posta yukarıda ki şŸekilde serbest (kaynak:ben 18 yıllık gümrükçü 😆 😆 😆

gtagucu
      Katılımcı
      chevyman wrote:
      angelus öğrendiğin bilgi doğru yani 100 eur üstü olursa eşŸyanı vergilendirip çekiyorsun şŸirket olmaya veya beyanname açmaya gerek yok ama her halikarda arabanın ruhsat fotokopisini yanında bulundurmalısın bazen zor anlayan memura düşŸebilirsin birde paket posta gümrüğünden maximum 20 kg.kadar eşŸya çekebilirsin 20 kg.yi geçerse ahl gümrüğünde işŸlem yapman gerekir buda resmi işŸalata girer işŸte o zaman şŸirket ve beyanname olayı gerekir ama 20 kg.ye kadar paket posta yukarıda ki şŸekilde serbest (kaynak:ben 18 yıllık gümrükçü 😆 😆 😆

Yani şŸimdi 100 Euro üzerinde gümrükte bekleyen bir malımız var, yanımıza sadece vergi numaramız,ruhsatımız ve haber kağıdımızı alarak gidip tüm işŸlemleri o postanede yapıp direk malımızı alabiliyormuyuz yoksa başŸka birşŸeylerde gerekiyor mu? Kusura bakmayın böyle ayrıntılı soruyorum ama ağzım çok yandı bu işŸlerden.

TeşŸekkürler

Angelus
      Katılımcı

Chevyman şŸefde bana bunu söyledi sagolasın. evet bu kadar gtagucu. SFC siparişŸi vereceğim senin şŸu sfc lerden önümüzdeki ay (Piyu ekti beni) birde Rochester karbüratör. Bu olayı duymasaydım düşŸünmüyordum.

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Chevyman şŸefde bana bunu söyledi sagolasın. evet bu kadar gtagucu. SFC siparişŸi vereceğim senin şŸu sfc lerden önümüzdeki ay (Piyu ekti beni) birde Rochester karbüratör. Bu olayı duymasaydım düşŸünmüyordum.

Yalnız SFC’ler bayağı ağırlar 20 kiloyu geçebilirler uyarayım, ayrıca boyut olarakta bayağı büyükler belli bir boyuttan sonra normal postayla gönderilmiyor diye biliyorum. Sonra işŸalat falan sürünme.

Ek olarak Sfc’ler çokta karmaşŸık parçalar değiller hani icabında benim arabadan kopyalattırabiliriz. En son Topkapı sanayide 150YTL fiyat almışŸtım. Tanıdık kaportacı bulsan dahada ucuza yaptırırsın heralde.

Angelus
      Katılımcı

Olur yaptıralım ne zaman müsait olursun veya Topkapidaki elemanlar biliyorlarsa olayı direk gideyim.

gtagucu
      Katılımcı

Benim arabam şŸu an yürümüyor bu sıralar yaptıracam yaptırdıktan sonra bir ara buluşŸup yaptırabiliriz sfc olayını. ılle yurtdışŸından parça siparişŸi vereceksen lower control arms ve panhard bar siparişŸleri ver bende onları kopyalattırım senden.

Angelus
      Katılımcı

Onlardan var benim arabada sanırım. Cmt. si günü işŸin yoksa gelsene sende beşŸiktaşŸa .

mustangcinar
      Katılımcı

Selamlar.. Sık bir şŸekilde Amerika’ya gidebiliyorum. Yardımcı olabilirim zira orada adresim var. Washington D.C.’de.
      ısteyen emaille bana ulaşŸabilir.

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Benim yolda olan bir siparişŸim var bugünlerde gelecek emin olmak için tekrar sorarım.

Angelus senin siparişŸ geldi mi? Geldiyse Postanede çekerken herhangi bir sorun yaşŸadın mı?

Angelus
      Katılımcı

Gelmedi henuz sanırım bu hafta persembe cuma gelir..

Angelus
      Katılımcı

Benim mallar geldi dün gittim posta merkezine saçma bir olay oldu kutudan fatura çıkmadı muayene memuru nedir bunlar dedi bende söyledim ne olduğunu. ınternettenmi siparişŸmi verdin dedi evet dedim.Kendi araban içinmi dedi evet dedim ne tutar fiyatı aşŸağı yukarı diye sordu 90$ dedim tamam verelim o zaman dedi. Aldım geldim…. Gelen Summitin rochester quadrajet karburatörü.. Psikolojilerine göre değişŸiyor galiba davranışŸları.. Bakalım headerslarda yolda onda ne olcak merak ediyorum?????Herseferinde değişŸik bir heyecan oluyor insan..

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Benim mallar geldi dün gittim posta merkezine saçma bir olay oldu kutudan fatura çıkmadı

Bal dediğin böyle bişŸey oluyor heralde summit’ten fatura çıkmaması çok ilginç genelde 2-3 farklı yerde fatura oluyor kutuda. Headers olarak ne siparişŸ etmişŸtin?

Angelus
      Katılımcı

Summitin kendi headerslari var bunun dışŸında kutuda 2-3 parça daha toplam 170$ lık bir siparişŸ.

Angelus
      Katılımcı

Parçalar geldi almaya gittim bugün gene değişŸik bir kadın vardı muayene memuru olarak bir sürü kıllık çıkarttı tartışŸtık kendi arabam için getirdiğimi söyledim,ruhsatı gösterdim . Benden fotokopisini istedi ve gümrük masrafları kdv’yi ödeyip aldım parçaları.. Sadece kıllık yaptılar bende bundan önceki muayene memurunun bana söylediklerini kendilerine söyleyip birazda sert çıkınca yan çizdiler.. Galiba boyut ve ağırlık yüzünden problem çıktı?????

Headerslara gelince oldukça hoşŸ tüm vidaları,contaları ve adaptorü ile birlikte geldi.Artık takar bakarız duruma……

ata recai
      Katılımcı

TOPLAM NE ǖDEDıNNN..
      BOYUT VE AÐIRLIK NEYDı ?

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Parçalar geldi almaya gittim bugün gene değişŸik bir kadın vardı muayene memuru olarak bir sürü kıllık çıkarttı tartışŸtık kendi arabam için getirdiğimi söyledim,ruhsatı gösterdim . Benden fotokopisini istedi ve gümrük masrafları kdv’yi ödeyip aldım parçaları.. Sadece kıllık yaptılar bende bundan önceki muayene memurunun bana söylediklerini kendilerine söyleyip birazda sert çıkınca yan çizdiler.. Galiba boyut ve ağırlık yüzünden problem çıktı?????

Headerslara gelince oldukça hoşŸ tüm vidaları,contaları ve adaptorü ile birlikte geldi.Artık takar bakarız duruma……

Abi ne tür kıllık yaptılar nası bastırdın da aldın? Bende bir şŸrottle body siparişŸi vermişŸtim 300$’lık. Bugünlerde gelecek, giderken ruhsatımın fotokopisini çektiriptemi gideyim? BaşŸka bişŸey istediler mi?

Angelus
      Katılımcı

Ruhsatı yanına al ve ruhsatın fotokopisini çektir. Ayrıca yanına 140 ytl kadarda para al. Bana motorsikletmi araba içinmi getirdin dedi. Araba için dedim kendi arabanmi dedi evet dedim ruhsatın fotokopisini çektir dedi kadın oradaki adam gerek yok dedi.ışŸ biraz inada bindi uzatmak istemedim neyse fotokopiyi çektirdim geldim bu sefer bunlar ne dedi headerslar için ,söyledim ne oldugunu benzin pompasini sordu satmak içinmi getirdin falan dedi.Laf salatası yaptı biraz. Dikkat edin 100 eurodan fazla mal getiremiyorsunuz dedi. Bende geçen hafta mal çektim burada başŸka bir bayan vardı bana 100 euro üstü mallarda vergi numaranı bildirip,gümrük vergisi ve kdv ödeyip alabilirsin ayrıca buradan 6-7 defa arabam için mal çektim her seferinde başŸkaları vardı hepside aynı şŸeyleri söyledi dedim … Neyse sonunda vergisini falan ödedim aldım çıktım..

12 kg idi kutu ve boyutları 80*60*60 cm civarında idi…

Angelus
      Katılımcı

Bu arada gittigin zaman muayene memuresine bak siyah kıvırcık saçlı, orta yaşŸlı ,esmer, suratı çillimsi bir bayansa ufaktan arazi olun Kan kusturuyor valla..

gtagucu
      Katılımcı

Bugün haber kağıdım geldi hemen almaya gittim. Kızıl saçlı bir kadın Gümrük memuru baktı 340$ yazılı ihbarname yapacaksın dedi. Ben vergimi ödiyim alayım falan dedim yok ille yazılı ihbarname yapacaksın dedi ben içimden yedi sülalesine saydırıyorum tabi 👿 , mecburen gittim yazılı ihbarname kısmına bana bir 5dk. sırf yapılacak işŸlemleri anlattı karaköy’e gidecen kağıt alacan bankaya gidecen para yatıracan internet’ten şŸifre alacan vs vs. mecburen tamam dedim başŸladım işŸlemleri yapmaya kimlik ve vergi no. fotokopisi gerekiyordu gittim çektirdim sonra müdür yardımcısına gittim onaylatmaya adam bana senin yazılı ihbarnameye ihtiyacın yok sözlü ihbarname yeterli dedi neyse aynen gittim tekrar gümrük kısmına ordan sözlü ihbarname için istek yaptırdım sonra sözlü ihbarname kısmına gittim siyah kıvırcık saçlı bir bayan vardı bayağı yardım etti. ıhbarname yazdı sonra vezneye gittim 146ytl yatırdım sonra ardiyeye gittim 1.750ytl ardiye yatırdım sonra gümrüğe gittim malımı aldım çıktım. Orda 1’den 9’a ofisler hepsine sırayla uğramışŸ oldum 😆

XLR-V
      Katılımcı

Bence sen bir gumruk musavirligi burosu falan ac bayagi bir is yaparsin

kago90
      Katılımcı

Selamlar,

nakliye ucreti ne kadar tutuyor bu urunler icin? Bir de o konuda bilgi verirmisiniz?

gtagucu
      Katılımcı
      kago90 wrote:
      Selamlar,

nakliye ucreti ne kadar tutuyor bu urunler icin? Bir de o konuda bilgi verirmisiniz?

Nakliye ücreti Amerika’dan genelde 20$ ‘dan başŸlıyor ağırlık ve gönderim kalitesine göre artıyor.

Mesela benim 3.5kg. ağırlığındaki malım 30$’a geldi USPS (Amerikan PTT’si) uçak postasıyla. Ortalama 2-3-4 hafta içinde geliyor. Daha çabuk isterseniz UPS’le göndertebiliyorsunuz 3-5 gün içinde geliyor ama 100-150$ civarı tutuyor + gümrük olayı UPS’in özel oluyor kendiniz çekemiyorsunuz onlarda çekmek için malınızın ücreti kadar masraf alıyorlar, tabi fiyat mühim değil hiç kasmadan Amerika’dan mal getireyim derseniz UPS en iyisi.

Angelus
      Katılımcı
      gtagucu wrote:
      Bugün haber kağıdım geldi hemen almaya gittim. Kızıl saçlı bir kadın Gümrük memuru baktı 340$ yazılı ihbarname yapacaksın dedi. Ben vergimi ödiyim alayım falan dedim yok ille yazılı ihbarname yapacaksın dedi ben içimden yedi sülalesine saydırıyorum tabi 👿 , mecburen gittim yazılı ihbarname kısmına bana bir 5dk. sırf yapılacak işŸlemleri anlattı karaköy’e gidecen kağıt alacan bankaya gidecen para yatıracan internet’ten şŸifre alacan vs vs. mecburen tamam dedim başŸladım işŸlemleri yapmaya kimlik ve vergi no. fotokopisi gerekiyordu gittim çektirdim sonra müdür yardımcısına gittim onaylatmaya adam bana senin yazılı ihbarnameye ihtiyacın yok sözlü ihbarname yeterli dedi neyse aynen gittim tekrar gümrük kısmına ordan sözlü ihbarname için istek yaptırdım sonra sözlü ihbarname kısmına gittim siyah kıvırcık saçlı bir bayan vardı bayağı yardım etti. ıhbarname yazdı sonra vezneye gittim 146ytl yatırdım sonra ardiyeye gittim 1.750ytl ardiye yatırdım sonra gümrüğe gittim malımı aldım çıktım. Orda 1’den 9’a ofisler hepsine sırayla uğramışŸ oldum 😆

1.750 ytl biraz yüksek değilmi ardiye için yaw?

gtagucu
      Katılımcı

1.750 derken 1 ytl 750 kuruşŸ kastetmişŸtim. Oradan her mal çektiğimde bu kadar ödüyorum hatta bi ara bu 24 ytl olmuşŸtuda ondan sonra tekrar eski haline çektiler.

Angelus
      Katılımcı

heeee. şŸu mesele 2 ytl verince 25 kuruşŸu geri vermemeye çalışŸan amcanın olduğu yer.. ǖnceki sayfalarda gümrük mevzuatı ile ilgili bir kaç döküman linki vermişŸtim onun çıktısını almak lazım bunlar ne yaptıklarını bilmiyorlar.. Bu hafta son parçam geliyor onuda alırsam summit serüveni bu sene için bitecek

Angelus
      Katılımcı

Beyler,

UPS ile kesinlikle mal getirmeyin 200$ lık 1.5 kg. parçaya bana 1.200 ytl gümrük,navlun ve komisyon faturası kesmişŸler.. En iyisi posta… Bilginize.

gtagucu
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Beyler,

UPS ile kesinlikle mal getirmeyin 200$ lık 1.5 kg. parçaya bana 1.200 ytl gümrük,navlun ve komisyon faturası kesmişŸler.. En iyisi posta… Bilginize.

+1 bende kasmiim diye bir kere ups’le göndertmişŸtim 200$’lık mala 150$ posta parası + 300$ gümrük parası kesmişŸlerdi ki bu 300$’ıda pazarlıkla yaptırabilmişŸtik yoksa çok daha fazla çıkıyordu.

Pontiac301
      Katılımcı

bu kadar zımbırtıyla uğraşŸıcağınıza söyleyin istemiye getirsin yahu,

gtagucu
      Katılımcı

ǖnce ona gitmişŸtim ama malesef benim istediğim parçaları getirmiyor. Amerika’dan parça satın aldığı birkaç yer varmışŸ onun dışŸındakilerden almıyormuşŸ o yerlerde de benim istediğim parçalar satılmıyor.

Ek olarak En son aldığım parça bana toplamda 440$’a mal oldu asperformans’tan alsaydım 612$’a mal olacaktı.

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      bu kadar zımbırtıyla uğraşŸıcağınıza söyleyin istemiye getirsin yahu,

Helecan arıyoruz. KaşŸınıyoruz 😆 😆

Şaka bir yana incik boncuk parçalar ve belirli bir bütçedeki parçaları Türkiyede hazır yoksa almanın siparişŸ etmenin pek bir mantığı yok. Bu işŸin bir mevzuatı var ve bunca yıldır (10-12) makina işŸalatçı bir firmada çalışŸmakta olduğum halde mevzuatı ve dönen dolapları bu sayede son 1 senede öğrendim….Bir nevi pratik oluyor. 😆

ılk işŸimiz zaten bu işŸleri öğrendikten sonra gümrük müşŸavirini değişŸtirmek oldu… Güzel söğüşŸlenmişŸiz bunca yılda hesaplıyoruzda…. 🙄

Pontiac301
      Katılımcı

evet maalesef, birde bu tür prosedürlerle inan uğraşŸmak çok zordur, ben artık bankaya bile gitmiyorum, kaldıki gümrğe vs ye gidip bu memurlarla uğraşŸıcam vs aman uzak dursun:) allah sizin sinirlerinize kolaylık versin:)

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      evet maalesef, birde bu tür prosedürlerle inan uğraşŸmak çok zordur, ben artık bankaya bile gitmiyorum, kaldıki gümrğe vs ye gidip bu memurlarla uğraşŸıcam vs aman uzak dursun:) allah sizin sinirlerinize kolaylık versin:)

Mazohist olduk Yarın arabayla gideceğim mal almaya ruhsat dışŸında memurlar kıllık yaparlarsa gel bakim araba dışŸarda 2-3 tur attırayımda tatmin ol diyeceğimmm 😆 😆 😈 😈 👿

Angelus
      Katılımcı

Bombayı bu hafta patlatıyorum posta ile e-bay’dan TPI motor üst kapagı ve enjeksiyon sistemi+aparatları siparişŸi verdim .. Toplam 30 kg. olacakları merakla bekliyorum 😆 😆

72camaro
      Katılımcı

arkadaşŸlar biz ebay dan parça getiremiyoruz.o yüzden fiyatlarımız katalog üzerindendir.saygılarımızla.

72camaro
      Katılımcı

örenk vermek isterim.amerikadan ebaydan alına 22 kilo malzemeyi bir arkadaşŸımız kendi işŸal etti.fatura tutarı 160 usd idi.ödediği navlun ve gümrük (22kilo olduğu için takıldı.malzemeler sıfırdı) 870milyon yeni türk lirası.özgür 30 kilo olan malzemen kesin takılacaktır.allah kolaylık versin.

BigBlockBird
      Katılımcı

Gözünü seveyim alman gümrügünün. Amerikadan formula kaputu aldim. Paketin boyutu 2 metreye 2 metre. Fatura bedeli 200usd. 60Ǣ‚¬ para ödedim gümrükte. Adamlarin giklari bile cikmadi. Arabaya yüklemeye kdar yardim ettiler.

zimazima
      Katılımcı

konu eski ama güncel olabilir.yeni topic açmak gereksiz diye düşŸündüm ve yorum yapmak istedim.o kaputa yapışŸtırılan filmi 250 ytl ödeyerek x bir firmaya yaptırdım.tanınmışŸ bir firmanın işŸi kaliteli olacağından şŸüphe etmediğim için bu parayı ödedim.ancak isterseniz fotolarını gönderebilirim arabamın motor kaputunun boyanması gerekiyor.çünkü o koruyucu denen film denizdeki dalgalar şŸeklinde boydan boya çatladı. kaputa yapışŸtırıldığı madde boyayı bozdu.kaput’un yarısı orjinal yarısı haşŸat durumda.nooldu biz kaputu koruduk sözümona.zaten taşŸ sıçrasa boyayı bozsa ben onu 125 ytl’ye heryerde boyatırım.bu tür şŸeyler hep fiyasko ile sonuçlanıyor zaten.kimyasal maddeler ile arabayı koruyayım derken mahvediyorlar.döşŸemeleri gerçek oto kuaförlerine, pasta cila işŸini gerçek boyacılara yaptırmak lazım.sigorta şŸirketleride para ödememek için döşŸemeleri, tamponları hatta dashboard (göğüs) bile onarım için kendileri ile anlaşŸarak abuk subuk işŸ yapan adamlara gönderiyorlar.onarımı yapılan parçada iz kalmama diye bi durum çok nadir oluyor.tabi kaza sırasında ilk darbeyi alacak olan tamponun onarılarak mukavemetini kaybetmişŸ olarak aracıma takılmasını ben kabul etmem.zaten dişŸ gösteremeyen, amcası, yengesi olmayan insanlara yutturuyorlar bunu.

Vedat
      Katılımcı

Hepsi güzelde, eger Amerikadan gelen mal yanlışŸ ise, o zaman gelde cıldırma!

69 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version