Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar 12,662 ADET CADYLLAC CTS GERY ÇA?RILDI

7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Ulusal Karayolları Trafik Emniyeti ıdaresinin (NHTSA) bugünkü haberine göre 12,662 adet Cadillac CTS modeli hava yastığı problemi yüzünden geri çağrılıyor.

Sorun ise yazılım probleminden kaynaklanıyor. ǖn yolcu hava yastığı gerektiği an açılmayıp bir komut hatasından dolayı her an açılabilir halde olduğundan dolayı GM araçları geri çağırıyor. Geri çağrılan 2009 model Cadillac CTS ‘lerde yolcu bölümündeli sistem modülü değişŸecek. Zor günler geçiren General Motors son olarak Amerika’daki başŸkanlık seçimleri kazanan Barack Obama ‘ya sektör adına kredi ve yardım talebinde bulunmuşŸtu.

riko
      Katılımcı

Bu geri çağırma olayı genelde hep üst sınıf lüks araçlarda oluyor, daha önce de Chrysler’in cherokeeleri, bmw’nin ve mercedes’in bazı modellerini geri çağırdığını hatırlıyorum.
      Ya en çok hatayı onlar yapıyor yada hatalarının arkasında sadece onlar duruyor :huh:
      Daha hiç tofaşŸ’ın veya reno nun araba çağırdığını duymadım, adamlar kusursuz işŸ yapıyo demekki

Bu arada Cadillac 2009 gelmeden 12.000 küsür 2009 model araç satmışŸ, demekki işŸler Barrack abiye gidecek kadar da kötü değil, henüz barracklara gelmemişŸler yani

ömer çemen
      Katılımcı

Birde geriçağırma olayını Opelde gördüm 2003 yılında 2000 model opel combo aracı çığırmışŸlardı sebepte ön yolcu koltuğunun güvensiz olmasıymışŸ şŸaşŸırmışŸtım :ohmy: biraz geç fark edilmişŸ sanırım ama :silly: yinede araçlarını takip ediyorlar buda güzel bir olay…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bi gün 43 model mersedes çaürılırmı acaba karbüratör hatası yüzünden çok geç farketmişŸler çağırıyorlar

Angelus
      Katılımcı

MüşŸterisine verilen degerde diyebiliriz. Hiç bir Japon’un geri çagırdıgını duydunuzmu veya gördünüzmü? Japon arabayı satar hataları saptar o hatalardan 3-5 kişŸi ölür sonra aynı modelin hataları giderilmişŸ modelini makyajlı model olarak satar :laugh: ..

riko
      Katılımcı

Angelus yazan:

Quote:
      MüşŸterisine verilen degerde diyebiliriz. Hiç bir Japon’un geri çagırdıgını duydunuzmu veya gördünüzmü? Japon arabayı satar hataları saptar o hatalardan 3-5 kişŸi ölür sonra aynı modelin hataları giderilmişŸ modelini makyajlı model olarak satar :laugh: ..

Ehehee :laugh: pratik zekalı adamlar işŸte.
      crash testlere, test mankenlerine milyon dolar dökeceklerine canlı mankenlerle test ediyorlar araçları ,üstelik üzerine para alıyorlar birde. Natural test driv, en gerçeğinden

Tempest,dün internette okudum, Henry Ford bütün T modelleri geri çağırmışŸ, döşŸemeye koydukları tahtalarda tahtakurusu tespit edilmişŸ :laugh:

XLR-V
      Katılımcı

Geri cagirma hemen hemen butun markalarda olabilen bir durum ,asil benim anlamak istedigim arabalar piyasaya verilmeden once bir suru teste tabi tutulurken hala nasil olur da geri cagirmalara rastlanabiliyor .
      Bu muhendisler butun en ince detaylari gozden kaciriyorlar herhalde

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

riko tahta kuruları tarafından ısırılan müşŸterilermi şŸikayet etmişŸ yoksa kendilerimi farketmişŸ

7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version