Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar Chevrolet Corvette Z06/Ford Shelby Cobra GT500/Dodge Viper S

44 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      faceless
      Katılımcı

[img:e8a6387a3c]http://www.rsportscars.com/foto/07/corvettez0606.jpg[/img:e8a6387a3c]
      Engine
      Type: V8
      Displacement cu in (cc): 427 (7011)
      Power bhp (kW) at RPM: 500(373) / 6200
      Torque lb-ft (Nm) at RPM: 475(657) / 4800
      Redline at RPM: 7000
      Brakes & Tires
      Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc
      Tires F-R: 275/35 ZR18 – 325/30 ZR19
      Exterior Dimensions & Weight
      LengşŸ ǃ— WidşŸ ǃ— Height in: 175 ǃ— 76 ǃ— 49
      Weight lb (kg): 3130 (1420)
      Performance
      Acceleration 0-62 mph s: <4.0
      Top Speed mph (km/h): >190 (>306)
      Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.

[img:e8a6387a3c]http://www.rsportscars.com/foto/02/cobragt50005.jpg[/img:e8a6387a3c]
      Engine
      Type: V8, Supercharged
      Displacement cu in (cc): 330 (5409)
      Power bhp (kW) at RPM: > 450(> 336) / n.a.
      Torque lb-ft (Nm) at RPM: 450(610) / n.a.
      Redline at RPM: n.a.
      Brakes & Tires
      Tires F-R: 255/45 R19
      Driveline: Rear Wheel Drive
      LengşŸ ǃ— WidşŸ ǃ— Height in: 188 ǃ— 73.9 ǃ— 55.7
      Weight lb (kg): n.a.
      Performance
      Acceleration 0-62 mph s: n.a.
      Top Speed mph (km/h): n.a.

[img:e8a6387a3c]http://www.rsportscars.com/foto/07/vipersrt1006.jpg[/img:e8a6387a3c]
      Engine
      Type: V10
      Displacement cu in (cc): 505 (8277)
      Power bhp (kW) at RPM: 500(372) / 5600
      Torque lb-ft (Nm) at RPM: 525(712) / 4200
      Redline at RPM: 6000
      Brakes & Tires
      Tires F-R: 275/35 ZR18 – 345/30 ZR19
      LengşŸ ǃ— WidşŸ ǃ— Height in: 175.6 ǃ— 75.2 ǃ— 48.6
      Weight lb (kg): 3410 (1546)
      Performance
      Acceleration 0-62 mph s: < 4.0
      Top Speed mph (km/h): n.a.
      faceless
      Katılımcı

Sizce hangisi…?? Daha dogrusu hangisini tercih edersiniz..Sadece corvette, mustang veya viper diye yazmayin lütfen ama sebebinide yazin..

Ben sahsen Mustang’i alirim.Görünüs 10 numara bence; digerleride güzel ama yani benim düsüncem mustang’den yana + Mustang’in isminin agirligi (karizmasi)….

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bende Mustang ı tercih ederdim.Dodge Viper in yeni kasası bana gore cok kotu gorunuyor.Yapmacık gibi.Ama onceki kasası olsaydı onu tercih ederdim.Corvette ye gelince; bu kasasının arksını cok kısa yapmıslar ve onceki kasalarından daha kucuk.

Mustang ise bu modelle 64-73 yıllarının geleneksel tarzını cok iyi yakalamıs bence.Yani Mustang 😈

Qurny
      Katılımcı

ben corvette i alırdım..
      Ama Mustang de cok güzel
      Bugün yolda gördüm bitane MUSTANG GT..
      Bu resimdekinin aynı kasasındandı..Yenilerden yani ilk kez gördüm ve cok güzeldi

Anonim
      Ziyaretçi

MUSTANG 😈
      Seçme sebebim içilerindeki en raconu bence o da ondan

Pontiac301
      Katılımcı

ǖlene kadar GM……

Szopen
      Katılımcı

Corvette’ i alırdım rengi hoşŸuma gitti. 😯

piyu
      Anahtar yönetici

sanırım siz yeni viper’ı görmediniz…3ünüde gördüm ve tereddütsüz viper derim…
      fabrika cıkısı 500hp, digerleri modifiye edilmis bu 1

corvette ve mustang bircok kiside olacak ama viper herzaman cok az olacak bu da 2

o yandaki KOCAMAN hava girişŸi hicbir araba’da yok… bu da 3….

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

teknik özelliklerini ben burada geçiyorum çünkü corvette e aşŸığŸım

kalbinin sesini dinle corvette al : ))

Lowrider
      Katılımcı

eski kasa viper tek gecerim herzaman

modifiye demişŸken birde hennesey firmasına eski kasa viperınızı veriyorsunuz adamlar, onu 8500 motor yapıp 800 hp yapıyolar fiber bodykit koyup geri veriyolar .
      arkasınada yeni modelin markasını takıyolar dodge viper venom 800 😈

Lowrider
      Katılımcı

concept viper
      [img:121feb7c5a]http://www.fantasycars.com/derek/cars/images/dodge/gtsrcon_1.jpg[/img:121feb7c5a]
      [img:121feb7c5a]http://speedycars.chinacars.com/wallpaper2/dodge/Dodge%20Viper%20GTS-R%20Concept%20-%2005.jpg[/img:121feb7c5a]

venom 800
      [img:121feb7c5a]http://www.dodge-viper.nl/images/achter/VENOM-1-800×600.jpg[/img:121feb7c5a]

boyalı viper
      [img:121feb7c5a]http://www.basf.com/coatingsoem/images/viper.jpg[/img:121feb7c5a]

Qurny
      Katılımcı

o GTS-R yapılıp satısa gecseydi asagı yukarı Nissan 350Z ile aynı fiyata satılacaktı 😥

Lowrider
      Katılımcı

valla benim bildiğŸim 1000adet üretilip satıldığŸı idi, ama sallıyoda olabilirim.
      kolleksiyoncular için falan ama daha teslim edilmedi hiç biri 2006 yada 2007 falandı heralde teslim tarihi ama dediğŸim gibi sallıyoda olabilirim.

internetten her okuduğŸunuza inanmamak lazım

gtagucu
      Katılımcı

[quote:136866a090=”piyu”]sanırım siz yeni viper’ı görmediniz…3ünüde gördüm ve tereddütsüz viper derim…
      fabrika cıkısı 500hp, digerleri modifiye edilmis bu 1

corvette ve mustang bircok kiside olacak ama viper herzaman cok az olacak bu da 2

o yandaki KOCAMAN hava girişŸi hicbir araba’da yok… bu da 3….[/quote:136866a090]

500 hp’lik Corvette fabrika çıkışŸı oluyor. Corvette ZO7. Motoru el yapımı olacakmışŸ.

Bu concept viper’ıda 2001 senesinde dodge’un sitesinde viper’ı incelerken görmüşŸtüm sınırlı sayıda özel üretim olarak 125.000$ ‘a satılıyordu 8200cc 750hp olarak (Normal viper’lar 450hp olarak 80.000$’a satılıyordu) Almak için ekstradan yarışŸ ehliyeti istiyorlardı.

Qurny
      Katılımcı

[quote:017da48968=”Lowrider”]valla benim bildiğŸim 1000adet üretilip satıldığŸı idi, ama sallıyoda olabilirim.
      kolleksiyoncular için falan ama daha teslim edilmedi hiç biri 2006 yada 2007 falandı heralde teslim tarihi ama dediğŸim gibi sallıyoda olabilirim.

internetten her okuduğŸunuza inanmamak lazım[/quote:017da48968]

evet işŸte ben de böyle bisey okumustum bi dergide ama haziran ayı gibi okudum

emrekaan
      Katılımcı

ben viperi alayım.. ama çok yakar bu şŸimdi. 8,hem 8.2 hem 500. corvette de 500 ama 7.7 nasıl oluyo bu?? bu amerikanlarda benzin çok yaa.
      viperla 100km/h ile giderken gaza hafif dokunduğŸunda pati çekiomuşŸ..

ya bi de bişŸi soracam. doğŸan abi sen viper gordünmü?? benim bildiğŸim türkiye ye işŸal edilmiyodu viper. nasıl gördün?? ben çok merak ediyorum gerçeğŸini. maketi bile turkiyede yok…

Lowrider
      Katılımcı

niye işŸal edilmesin parasını verdin mi uzay mekiğŸi bile alırsın Türkiyede.

gecen yarışŸta bile vardı bitane hernekadar kalkmasada durması yetti bize

W_Viper
      Katılımcı

[quote:e1d67221ef=”Lowrider”]niye işŸal edilmesin parasını verdin mi uzay mekiğŸi bile alırsın Türkiyede.

gecen yarışŸta bile vardı bitane hernekadar kalkmasada durması yetti bize[/quote:e1d67221ef]

allaaah burada VİPER sözü geçiyo
      siteye yeni üyeyim belirteyim
      9 senedir VİPER hastasıyım ankarada oturuyordum benim zaafımı bilen şŸurda viper gördüm diyordu bende hemen belirtilen mevkiye uçuyordum ama viper ın v si yok oluyordu orda
      YA GǖREMEDİM ŞU VİPER İ 9 SENEDİR
      yarışŸlara geliyor diyosun ya bilginiz olursa allah rızası için bana haber verin

Anonim
      Ziyaretçi

Newyork da bulunduğŸum süre zarfında bir çok viper görme fırsatım oldu.
      ǖzellikle son model bir Viper gördüm convertible çok enfes bir araç. Ayrıca eksozlarıda yan tarafındaydı. Çok seri……. Arka koltuğŸa yapışŸtıran cinsinden

piyu
      Anahtar yönetici

yarışŸa 2005 model geldi siyah renk enfes bir araçtı…

Top gear programında tanıtımını seyrettim (pc’de…) müşŸişŸ bişŸi… bu arada fazla lastik yaktıktan ve tam gaz kullandıktan sonra yan egsozlarları kaplayan kaportalı bolumlerin aralarında ufak ufak alevler vardı…

gercek modern yaşŸayan efsane…

illetyus
      Katılımcı

Corvette, Mustang, Viper………

Teknik anlamda soruyosaniz hepsi asik olunacak cinsten….. 😆

Zaten Covette ve Mustang e hem dizayn hemde teknik olarak eskiden beri hayranimdir.

Ancak, size nasil geliyor bilmiyorum ama ben, son yillardaki modelleri gordukten sonra ucundende sadece teknik ozelliklerini begeniyorum.

Bu tip arabalardaki cizgiler, karakterini ve gucunu yansitmasi icin asiriya kacmadan sertlesmeli diyorum….Ki bir donem Corvette lere baktigimizda oldukca sert cizgilere sahipti ve bunuda cok guzel ayarlamislardi.

Simdiki modellere bakiyorumda sirin ve goz alici renklere boyanmis sempatik oyuncak hissi veriyor. Bence Corvette eski modellerine gore simdi cok komik durumda. Ozelliklede onun arka kismi bir sembol gibi taninirken simdi cok cirkin oldu ve Corvette havasini yansitmiyor.

Mustang ise modernize edilirken cok daha guzel yapilabilirdi acikcasi..!
      Genel cizgiler tamam ama cok tombik….

Viper da da yine siradan bir spor araba goruntusu var…..Viper in onceki modellerini hayatinda ilk kez goren sesini hic duymamis ve gidisini seyretmemis biri bile vahsi bir surat makinasi oldugunu hissediyordu.

Acikcasi 3 unede karakterleri geregi bu kadar yumusak ve yuvarlak hatlar pek yakismiyor…….

Tabii bana gore….zevkler ve begeniler farklidir…..

Erman
      Katılımcı

Bilinçaltıma mı işŸlenmişŸ ne?.. 80 lerin amerikan spor arabalarına bitiyorum…ǖzellikle F-body…
      Nerde o zamanın köpekbalıgı gibi sivri arabaları, arkada upuzun stop lambaları…
      Ne antipatenaj ne denge kontrol sistemi var, komple sürüşŸ heyecanı!

illetyus
      Katılımcı

Ne ASR ne ABS olmadigi icin bu sistemlerin kullanilmaya basladigi tarihe kadar insanlar gercekten araba kullanmayi ogrenmek zorundaydi….!

Acikcasi gozunu bu sistemlerle acmis yeni kusak icin uzuluyorum, az sayida istisnalar haric buyuk bir cogunluk gercek anlamda fren yapmayi bilmiyor, daha dogrusu ogrenemiyor……Kullandigi aracin hangi sartlarda guvenle viraja girebileceginden haberleri bile yok.

Yeni sistem otolarla yapilmis olan bir cok kazada ortak iki nokta var :
      1 bu sistemlerin tam olarak ne oldugunu bilmeden fazla guvenmekden dolayi limitleri zorlamak…….
      2 bu gibi sistemi olan arabadaki beklenmedik bir ariza durumuda (guvenlik sisteminin devre disi kalmasi) gafil avlanmak….

Otomotiv alaninda bir taraftan guvenlik her gecen gun artirilmaya calisilirken diger taraftan surus ve hakimiyet konusunda insanlar tembellestiriliyor gibi geliyor bana….. 🙄

Anonim
      Ziyaretçi

Yanlız sanırım Mustang’in yeni versiyonlarınnın da bir kaç çeşŸidi var kalite kalite yanılmıyorsam bazıları hiç fena değŸil.

illetyus
      Katılımcı

Evet bir kac versiyon ve bazilari biraz daha iyi…….

Gecen sene filandi sanirim tam takip edemedim ama 2005 de cikacak model diye Eleanor’ a benzer renkte bir model gormustum…..O harika mesela. Ustelik dizayninda cok da akillica davranilmis. Hangi yilin neresi cok begeniliyorsa o noktalari ustaca birlestirmisler.

Angelus
      Katılımcı

Delikanlı adam yuvarlak hatlı arabaya binmez!!!!… Bu kadar

gtagucu
      Katılımcı

[quote:fb6b99c908=”Angelus”]Delikanlı adam yuvarlak hatlı arabaya binmez!!!!… Bu kadar [/quote:fb6b99c908]

+1 Delikanlı adam keskin hatlı arabaya biner.

illetyus
      Katılımcı

Eeee….
      Benim arabanin her tarafi yuvarlak…..

Ben nooluyom simdi yani….. 🙄 🙄

Angelus
      Katılımcı

80 öncesiyse araban Emperor of şŸe roads oluyon 90 öncesiye King of şŸe roads 2000 öncesiyse Prince of şŸe roads 2000 sonrasıysa Clubber of şŸe roads oluyon 2000 sonrası yuvarlak hatlıysa bir de Caponsa vay haline

Bu arada deep purple konserine girerken yanımda 2005 model mavi bir ferrari vardı fakat ne hikmetse millet ferrariye bakacağŸı yerde benim naçizane camaronun içine düşŸtü demekki neymişŸ yuvarlak ferraride olsa türk insanı tiksinmişŸ yuvarlak hatlardan… delikanlı köşŸeli hatları seviyor.

illetyus
      Katılımcı

[b:8207ea9ff4]Ehem [/b:8207ea9ff4] 😳 [b:8207ea9ff4] Kem ve Kum[/b:8207ea9ff4] 😳 [b:8207ea9ff4]Sagolun varolun….[/b:8207ea9ff4]
      [b:8207ea9ff4]Mahcup ettiniz yaww….[/b:8207ea9ff4] 😳

[b:8207ea9ff4]Aslan oglumun ozellikleri :[/b:8207ea9ff4]

Marka Chevrolet Camaro
      Model : 1975
      Renk : Mavi Metalik (2003 Corvette Metallic Quartz Blue)

Aracin ozellikleri :
      350 V8 motor.
      M21 – 4 Speed manuel tranmision.
      3.08 defransiel.
      Arka viraj demiri.
      K&N performer hava filitresi.
      Flowmaster dual egsozt.
      Accel performer elektronik atesleme.
      Accel bobin.
      Accel 8.8mm. Drag Type buji kablolari.
      Weiand Single Square ust kapak.
      Orijinal dokum manifoldlar.
      Elektrikli camlar.
      Orijinal sisteminde merkezi kilit.
      14 X 7 z28 orijinal jantlar.
      Yaptirdigim islemler :
      Komple kaporta kontolu ve kirmizi’ dan metalik maviye renk donusumu.
      Taban izolasyonu ile baslayarak kople ic doseme. ( siyah deri orijinal sekli ile )
      Sase ve on mekanik aksamda hic bir sorun bulunamadi.
      Bakimlar ve kontroller neticesi son durum :
      Trafige ciktigi 1976 yilindan beri hic bir kazasi bulumamaktadir.
      Aracin motorunda ve diger bolumlerinde hic bir modifiye yada farkli
      uygulama bulunmamaktadir. Motor hacmi ve Hp. standarttir.

[b:8207ea9ff4]2000 sonrasi ve hele hele Capon’ u olanlara zaten diicek bisey yok….
      Onlari allah kurtarsin…. 😈 :twisted:[/b:8207ea9ff4]

Bu arada abarttin diiceksiniz belki ama, deep purple konserine girerken yasadigin duruma benzer birseyde bana, Yesilyurtta mor bir Lamborghini ile oldu…..Pazar tezgahi gibi basina toplanilan araba benimkiydi ama acikcasi o arabaya o kadar para verdikden sonra o adamin yerinde olmak istemezdim….. 😈 😈

illetyus
      Katılımcı

Yaww hakkaten isin sakasi bir yanada……. 😯

Asagi yukari tum bu tarzdaki arabalarin son zamanlarda gorunumlerinde bir babyface durumu soz konusu…..

Tamam anladik yakit ekonomisi ile minimum hava direnci calismalari ve bilgisayar modellemesi yapitlar ama birazda karakterini yansitmasi gerekmiyormu…?? 🙄
      Hem sonra bu arabalari kullanan tuketici icin yakit ekonomisi ne kadar gereklidir o da ayri bir konu 🙄

Isin komic tarafi, en basindan beri kelli felli orta yasli arabasi olan Mercedesin dort kapili kalantor modelleri bile daha agresif cizilmeye baslanmisken, yol canavari ve surat makinasi olanlarda 6-12 yas grubu cocuklar icin hazirlanmis oyuncak havasi var….. 😆

Bu iste terslik yokmu sizce…. 🙄

gtagucu
      Katılımcı

[quote:b8ba4eab0f]
      Bu arada abarttin diiceksiniz belki ama, deep purple konserine girerken yasadigin duruma benzer birseyde bana, Yesilyurtta mor bir Lamborghini ile oldu…..Pazar tezgahi gibi basina toplanilan araba benimkiydi ama acikcasi o arabaya o kadar para verdikden sonra o adamin yerinde olmak istemezdim….. 😈 :twisted:[/quote:b8ba4eab0f]

Ben YeşŸilyurt’ta oturuyorum burdan o kadar çok ferrari,lambo vs. geçiyor ki artık kafamı çeviripte bakmıyorum bile Bizim arabalar pek bulunan araçlar olmadığŸı için görenlere ilginç geliyor benim arabamı çoğŸu kişŸi ferrari zannediyor yoldan giderken duyuyorum aaa ferrari geçiyor falan diyorlar burda ferrarilerden daha çok ilgi çekiyor arabam.

illetyus
      Katılımcı

Yesilyurtta ne tarafdasin arada yolum dusuyor o tarafa…..
      Eskiden cok daha fazla gider gelirdim.
      Cocukluk donemimde bir akrabamiz otuyordu, sonra genclik yillari Cinar otel takilmalari bazen Rone park, sonra eski esimin is yeri o tarafdaydi.

Goruselim uygun bir zamanda….

Ben Bakirkoy sahildeyim Buhara restoranin ustunde…..

gtagucu
      Katılımcı

Bende denizbank’ın oralarda oturuyorum.

Angelus
      Katılımcı

beyler bir gün buluşŸup akalım bir yerlere … böyle olmuyor sanal sanal

gtagucu
      Katılımcı

Bu Cumartesi Autodrom’da gündüz klasik oto şŸovu (Formula 1 pilotları kendi markalarının klasik arabalarıyla gezecekler) gecede amerikancilar.com ‘un yarışŸı var orada buluşŸabiliriz mesela. Hem muhabbet eder hemde yarışŸ izleriz.

Ek olaraktan Avrupa Yakasından autodrom’a gitmek isteyen varsa Ben arabamda tek kişŸi gideceğŸim 2 kişŸi alabilirim.

illetyus
      Katılımcı

[quote:8090fdeb7b=”gtagucu”]Bende denizbank’ın oralarda oturuyorum.[/quote:8090fdeb7b]

Ohoo…. ben her seferinde senin onunden geciyormusum megerse… 😆

Peki sana iki soru :

Bir kac yil oncesine kadar tam senin karsinda demiryolu tarafindaki genis kaldirima bir koyu yesil Cougar parkediyordu…..
      Hep orada goruyordum. Yoksa seninmiydi…? 🙄

Ikincisi ise carsi icinden Akbank’ a dogru giderken ilk sag sokakda bir Pontiac Lemans var. Soluk sari renkte…..Sahibini taniyormusun ?
      Bu araba yillarca benim sokagimda durdu ve sahibi satmadi, sonra ortadan kayboldu. Bir aralar yok Ajda Pekka’ nin eski arabasi falan filan birseyler soyleyip ucuk kacik rakamlar istedigini duymustum. Senelerce bizim sokakda durdu ama adami bir kere gorup rastlayamadim… 😡 Acaba ayni kisi orayami tasindi yoksa oradan birimi aldi….ve satmak gibi dusuncesi varmi acaba…. 🙄

illetyus
      Katılımcı

[quote:80d4916969=”Angelus”]beyler bir gün buluşŸup akalım bir yerlere … böyle olmuyor sanal sanal [/quote:80d4916969]

Sende Avrupa yakasindamisin yoksa……. 🙄

Bulusalim ama benim her zamanki kabak tadindaki kosturmalarim yuzunden hic bi seye vakit bulamiyorum anasini satiim….. 😡

Dogan’ a da Tayfun’ a da yalanci cikmaktan biktim artik…. 😳

gtagucu
      Katılımcı

Şu andaki arabam ilk Amerikanım, hiç Cougar’ı gördüğŸümü hatırlamıyorum. Lemans’ı hep görüyorum şŸimdiye kadar yerinden kıpırdadığŸını görmedim hiç, hep aynı yerde duruyor sahibi terk etmişŸ gibi. Sahibini tanımıyorum.

illetyus
      Katılımcı

Cougar tam DenizBank in karsisinda dururdu hep…..
      Bir kac yildir bende rastlamiyorum hic ama ciddi temiz bir arabaydi !

Anonim
      Ziyaretçi

Yanılmıyorsam bende o pontiac lemans ı gördüm. Ama sanki yıllardır bakılmıyor gibi bir havası var. 😥

illetyus
      Katılımcı

Evet soluk sari renkte ve senelerce kullanilmadi gercekden……..

Sadece bizim sokakda dururken bile en azindan 10 sene yerinden kipirdamadi…!

Daha oncesini ve buradan gittikden sonrasini bilmiyorum ama sanirim hic bir degisiklik olmadan sadece yer degistirip Yesilyurt’ a gitmis….. 🙄

W_Viper
      Katılımcı

[quote:aed5adcc10=”gtagucu”][quote:aed5adcc10]
      Bu arada abarttin diiceksiniz belki ama, deep purple konserine girerken yasadigin duruma benzer birseyde bana, Yesilyurtta mor bir Lamborghini ile oldu…..Pazar tezgahi gibi basina toplanilan araba benimkiydi ama acikcasi o arabaya o kadar para verdikden sonra o adamin yerinde olmak istemezdim….. 😈 :twisted:[/quote:aed5adcc10]

Ben YeşŸilyurt’ta oturuyorum burdan o kadar çok ferrari,lambo vs. geçiyor ki artık kafamı çeviripte bakmıyorum bile Bizim arabalar pek bulunan araçlar olmadığŸı için görenlere ilginç geliyor benim arabamı çoğŸu kişŸi ferrari zannediyor yoldan giderken duyuyorum aaa ferrari geçiyor falan diyorlar burda ferrarilerden daha çok ilgi çekiyor arabam. [/quote:aed5adcc10]

ABı SENDE NE VARDI KAÇIRDIM

piyu
      Anahtar yönetici

foto galerisinde aa drag yarısları bolumlerinde bulunan kırmızı Pontiac Transam

W_Viper
      Katılımcı

haa tamam
      [img:1104cb2ef7]http://www.viperalley.com/gallery/data/506/124sirhiss.jpg[/img:1104cb2ef7]

44 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version