Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar 1985 Chevrolet Camaro IROC-Z

15 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Selam Herkese,

BildiğŸiniz gibi bende 84 model Chevy Camaro 350 cu motor Th-350 şŸanzımanlı bir araba var. Haftasonu bir adet hurdaya çıkarılmışŸ 10 senedir yatan 85 model kırmızı bir Camaro IROC-Z buldum araba kaportası falan oldukça temiz sadece boya solmuşŸ ve üzerinde 215 hp. V8 TPI (Tuned Port Injection) 5.0 lt. motor ayrıca 700r4 (v2) şŸanzıman bulunuyor. Göstergeler tamamen dijital.Aracın kliması ve pek çok fonksiyonu çalışŸıyor fakat bilgisayar kontrol sistemi bozuk olduğŸu için dijital gösterge paneli ve enjeksiyon kontrol sistemi çalışŸmıyor bu sebeple niteliğŸini kaybetmişŸ masraf açacağŸı içinde sahibi aracı 2 sene önce hurdaya çıkarıp arabayıda garaja çekmişŸ. EğŸer alırsam düşŸük bir paraya arabayı bana verecek .Bu arabayı sizce alsam yedekparça dışŸında ne şŸekilde değŸerlendirebilirim? fikirlerinizi bekliyorum..

Araç aşŸagıdaki resmin aynısı

[img:b2c5c143a4]http://www.phoenixgraphix.com/gm/8587iz.jpg[/img:b2c5c143a4]

Göstergeler ise buna benziyor

[img:b2c5c143a4]http://www.bruceleibowitz.net/images/84camaro2.jpg[/img:b2c5c143a4]

piyu
      Anahtar yönetici

trafige geri donmesi mumkun olmadıgından 2 secenek var..

1.aynısından bulup ortak parcaları kullanabilirsin…
      2.parca arabası olarak parcalayıp satabilirsin
      3.paran varsa drag arabası yapabilirsin… kaputu soker kendin kaput yaparsın… hafifletirsin… sonra yarıstan yarısa kullanırsın ama bu riskli…arabayı goturmekten cok durdurmak zordur… 1. ve 2.’ler mantıklı

bu da 4. parcalarından ev dekorasyonu yaparsın… calısan gostergeleri kendi arabanda kullanırsın…filan falan

Lowrider
      Katılımcı

boogeyman ile konuşŸabilirsin. Onun da 85 Impalası var. TH700 şŸanzımanını tamir etmeye çalışŸıyor. Enjeksiyon sistemlerini de sever.

mail adresi siberbunak@gmail.com

Sana yardımcı olacaktır.

piyu
      Anahtar yönetici

boogey beni aradı…Angelus ile irtibata geciyor… siberbunak affetmez…

gtagucu
      Katılımcı

Iroc-Z ‘ler camaro serisinin en üst modeli.

Kendi araban için ;

Enjeksiyon sistemini alabilirsin hem daha az yakar hemde daha güçlü olur araban

Şanzımanı alabilirsin

Koltukları alabilirsin

Jantları alabilirsin

Viraj çubukları ve steering tower brace’i alabilirsin

Bodykit’ini alabilirsin kaputu alabilirsin varsa spoiler’ını alabilirsin.

Aklıma gelenler bunlar.

50mercury
      Katılımcı

merhaba bence arkadaşŸların önerdikleri her şŸekilde mantıklı eğŸer arabanın fiyatı uygunsa ve aynı araba sende olduğŸuna göre kaçırma derim selamlar (Sen genede ilgisiz görünüp pazarlık et) 😉

Pontiac301
      Katılımcı

çok hayırlı bir araba olsaydı sahibi hurdaya çıkarmazdı…. kaldıki…250 milyondan fazla verilmez….dijital çöplüğŸü bir araba…

50mercury
      Katılımcı

Peki hocam bitik bir camaro (73-75 model) üzerine bu kupa oturtulamaz mı ? Bilgisi olan arkadaşŸlardan mümkünse cevap bekliyorum. TeşŸekkürler

piyu
      Anahtar yönetici

boogeyman arkadasım… saglam bir 3.jen. ustune camaro kupası koymayı planlıyordu… ama olur mu bilemem…(gerci olur da kolay mı olur bilemem…)

illetyus
      Katılımcı

Sase sekli ve baglanti noktalari uyarmiki….. 🙄 🙄

piyu
      Anahtar yönetici

yaw istersen hersey uyar ama ne kadar istediğŸin önemli… 😆

50mercury
      Katılımcı

ArkadaşŸlar bildigim kadarıyla 76 modele kadar birkaç istisna model haricinde çoğŸu GM modelinde tam şŸasi kullanılıyor. Merak ettiğŸim 85 camaronun (birçok kaporta aksamı corvette olduğŸu gibi) Plastik yada fiber kısaca özetlemek gerekirse tam şŸasemidir eğŸer öyle ise bır şŸekilde uydurulabilir

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Camaro lar yarım sasedir.

piyu
      Anahtar yönetici

yıllara göre degisir… yaw daha çok bilen biri açıklasın şŸunu… ben yarım yamalak biliyorum… 2.jenerasyon camaro yarım şŸase ama diğŸerleri farklı olmalı…

gtagucu
      Katılımcı

3. nesil camarolar (82-92 arası) komple yarım şŸase.

50mercury
      Katılımcı

Bilgi veren tüm arkadaşŸlara teşŸekkür ederim. Selamlar 🙄

15 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version