Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar Ford Hibrid olayına son noktayı koydu

7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      gtagucu
      Katılımcı

F-150’yi Prius’la aynı yakacak şŸekilde üretmişŸler, bunu diğer modellerine uygulayabilirlerse devrim olabilir.

Tıklayalım

XLR-V
      Katılımcı

USA’da en cok satilan arac icin boyle bir sey dusunulmesi ilginc ,bekleyip gorelim bakalim nasil bir sey cikacak ortaya

emrekaan
      Katılımcı

ben anlamadım bişŸiy. neler oluyor anlamadım?? ing. ce pek iyi değil… anlatsın biri banaa

gtagucu
      Katılımcı

Şimdi Toyota Prius Benzin+pille çalışŸan bir sistem yolda giderken bu aracın pilleri sarj oluyor böylece düşŸük hızlarda araç pilden çalışŸarak benzin tasarrufu sağlanıyor.

Ford ise hidrolik silindir diye bir olay gelişŸtirmişŸ günümüzün en kral pilinden bile 3 kat daha fazla kapasite sunuyor. Haliyle daha fazla kapasitesi olduğu için daha yüksek güç kullanımna izin veriyor, bu sayede prius’un 2 katı ağırlığında olan f-150’yi prius kadar az yakacak şŸekile getiriyorlar.

Bu sistemin kötü yanı çok büyük olması bu yüzden ancak f-150 gibi büyük araçlara sığıyor. Bu hibrid f-150’nin Ağustos 2008’de piyasaya verilmesi düşŸünülüyor.

piyu
      Anahtar yönetici

sarjı genelde frene basınca yapacak sekilde tasarlanıyorlar…birara detaylı anlatmıstı dikavıri

Anonim
      Ziyaretçi

hahah one be pilli bebek

illetyus
      Katılımcı

Nasi yani….. 🙄 artik Amerikanlarda soyle kulak tadiyla bir motor sesi duyamiicazmi…… 😥

gtagucu
      Katılımcı

Gazı kökledin mi benzinli motor yine devreye giriyor yani artık hem motor sesi duyacan hemde küçük dizeller kadar yakacan.

7 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version