Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar Türkike Classic Car Dergisi Bizlerle Buluşmak istiyor***

43 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      engintdk
      Katılımcı

ArkadaşŸlar bildiğiniz gibi daha evvelden Classic Car dergisine attığım mesajı yazmışŸtım. Onlarla irtibata geçtim ve çok güzel bir diyalog yaptık. Sonuç olarak bu dergide bizlere yer vermek istediklerini ve bizlerle görüşŸmek istediklerini belirttiler. ıstanbul, Ankara ve ızmirdeki toplantılara katılmak istediklerini söylediler. En yakın toplantı ıZMıR li arkadaşŸların toplantısı. Toplantıyı organize eden arkadaşŸlardan biri benimle irtibata geçerse iyi olur. Diğer organizasyonları yapan arkadaşŸlarda lütfen benimle temasa geçsinler. Kendimizi tüm türkiye genelinde göstermek için güzel bir haber…

Engin
      0536.552.22.22
      engintdk@gmail.com

engintdk
      Katılımcı

Site yöneticisi arkadaşŸlar sitemizle ilgili olarak bir bölüm yapabileceklerini belirttikleri için bu konuyla ilgili olarak görüşŸelim.

engintdk
      Katılımcı

ıstanbul, Ankara, ızmir deki klasik ve amerikan arabası buluşŸmalarını organize eden arkadaşŸlar benimle irtibata geçsinler. BuluşŸmalara katılmak ve yayınlamak için konuşŸalım.

engintdk
      Katılımcı

ızmir buluşŸması Clasik Car Dergisinin Haziran sayısında tam 4 sayfalık yer aldı. Artık amerikancılarında sesini duyurabileceği ve zevkle okuyabileceği bir dergi var türkiye de.

the_judge
      Katılımcı

hayırlı ugurlu olsun ilk sayısını aldım gayet güzel ve kaliteli bi dergi inşŸallah ömrü uzun olur uzun zamandır böle bi derginin eksikliği hissediyodum

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ARKADASLAR !! Gerçekten TR de böle bi dergi mi var? ne zaman çıktı? içeriği nasıl ? bizim dışŸımızda da çok amerikan oluyomu dergide? cvp verirseniz dergiyi alacam ben de.

piyu
      Anahtar yönetici

derginin ilk sayısını bir tanıdıgım verdi… fotolar guzel icide guzel ama bazı konular hosuma gitmiyor…

neyse editoru ile bir turlu maillestik… bu sayıda sitenin tanıtımı oldugundan bahsetti ama daha dergiyi goremedim…

konusu klasik araba (amerikan’dan daha genis) olmasına rağmen belli bir sure sonra icerik bulamaycaklar…bizim bilgi seviyemiz amerika’daki ile kıyaslanamayacak seviyede oldugundan dergiyi hazırlamak zor olacak ve acıkcası 3-4 sayı sonra işŸler zorlaşŸacaktır… umarım yayın hayatları uzun olur…

Tümer ARCAN
      Katılımcı

inşŸallah uzun olur.yoksa gene okuyacak şŸey bulamayacaz.bilgi için sağol piyu

kago90
      Katılımcı

tekrar konusursan bizim de yapabilecegimiz birsey olursa haber versinler yardım edelim bu guzel derginin devamı için.

piyu
      Anahtar yönetici

Bende elimden gelen desteği vermek istiyorum fakat kesinlikle tek taraflı degil… musait bir zamanımda detaylı konusmak istiyorum… bakalım… sonucları herkese ileteceğim tabiki…

piyu
      Anahtar yönetici

dergi’de site hakkında yorumları okudum hosuma gitmedi… 2 web sitesi daha tanıtılıyor ama objektif bir kıyaslama gibi gelmedi bana… 1000 üyeli bir site ilk sırada, 2500 üyrli diğer site 2.sırada ve 3700 üyeli amerikanaraba.com son sırada….

ayrıca yazıyı hazırlayan kisi de muhtemelen daha ilk kez siteyi ziyaret etmis… icerikten hic haberdar da degil muhtemelen…

sanırım site benim diye cok tepki veriyorum ama hic hosuma gitmedi…

icimden dergiyi sıkı bir eleşŸtirmek geldi ama gene ilkeler, prensipler… neyse… yazıyı gönderirim sizde okursunuz…

piyu
      Anahtar yönetici

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

videoların satışŸıda yapılıyor kısmı kıllandırıcı olmuşŸ. bide ana sayfada yazılanları direk geçmişŸler inceleme fırsatları pek olmamışŸ gibi.

XLR-V
      Katılımcı

Ben bizim site icin konusmak istiyorum dergideki yazilarla ilgili …Mesela Bil Kazan gibi bir yarisma yapliyor sitemizde ama bundan da bahsedilmesi gerekirdi .Site sadece drag uzerine odaklanmis bir site degil ayni zamanda .
      Niye 3. sirada onu sormak gerekir veya bu siralama neye gore yapilmistir ?

piyu
      Anahtar yönetici

xlr-v tanıtım genelde onun arkadası bunun dostu seklinde gidiyor… acıklamayayım… (gene 4-5 kez yazıp sildim )

piyu
      Anahtar yönetici

http://www.alexa.com adresi dünya capında sitelerin istatistiklerini tutuyor…

illetyus
      Katılımcı

Dogan yolladigin sayfayi okudum……
      Uzerinde kafa yormaya bile deymez acikcasi……
      Anlatim seklinden, ne olup olmadigi belli !
      Senin yukaridaki mesajinda soyledigin seye aynen katiliyorum, malzeme azligindan dolayi bana da omru cok uzun olamayacak gibi geliyor. Bir sure sonra klasik oto dergisi sayfalarinda sacma sapan ilgisiz alakasiz seylere yer verilmek zorunda kalinacak. ( Acikcasi yanilmayi cok isterim )

Bu arada,……Hadi bende acmiim simdi diger taraflari 😆 😆

İNFERNUSS
      Katılımcı

arkadaşŸlar önemli olan kaçıncı sıraya konduğu değil,nasıl bir yorum yapıldığı,ben amerikancilar.com a da üyeyim,adamlar resmen hakaret ettiler,

okursanız çok rahat anlarsınız,ve hem buraya hem de oraya üye olan birçok arkadaşŸ var,bunların yanlışŸ haber olduğunu herkes biliyor,

yine amerikanaraba.com un da sadece ana sayfasına bakıp da yorum yapılmışŸ,halbuki ana sayfanın içeriği sürekli değişŸiyor,amerikancilar.com bu dergiyi protesto ediyor…

biz onlara nasıl davrandık,onların bizim hakkımızda düşŸündüklerine bakın.

çok okuyucu kaybedicekler bunun yüzünden…

hatta amerikancilar.com bu asılsız yanlışŸ haberler yüzünden dava bile açabilir…

piyu
      Anahtar yönetici

infernuss, acıkcası cok uzun zamandır ugrasıyorum ve bu tip bir dergide on planda olmayı hakettigimi dusunuyorum fakat (sende yazınca bende yazmak istedim) esasında tum yorumları okuduktan sonra bende sildim kafamdan…cokta kaale almıyorum artık…

klasik oto icin sitenin girisinde kendilerini anlattıgı yazıyı aynen koymuslar… dunya capında 1000 uye… filan falan…

amerikancilar icin yorumu hızlı gecmistim… simdi dikkat ettim…meraklılar icin kaçırıcı editoryel tutum…siyah zemin, görsel açıdan yetersiz kılıyor siteyi…komik cumleler… konu internet olunca dergi yayıncılığına göre basit kalıyor diye dusunuyorlardır kesin…

ama internet yayıncılığı da cok zor… ilk sayıyı gorupte dikkatini ceken var mı bilemiyorum ama dergide satılık bir gto icin bullit filminde mustang’i kovalayan efsanevi araba derki o arac gto degil charger’dır… gto ile charger’ı ayırt etmek cok kolaydır ayrıca bazı arabalar efsanedir…

1967mustangfastback
      Katılımcı

arkadaşŸlar bu dergiyi protesto edelim içerik olarak yetersız ve turkıyede zor şŸartlarda piyunun sahibi oldugu amerıkanaraba ve bızım olan amerikancilar com a karalama iftira ve densiz yorumlar ile cepha almaktadır biz cebımızden harcıyarak bu sıteyı ayakta tutuyoruz reklam kaygımız gelir beklentimiz yok fakat başŸka insanlarında bizim emeğimiz üzerinden reklam yapıp ve bızı karalamayada hakkı yok biz site sahıplerı hayatımızı başŸka mesleklerle kazanıp bu tür siteleri hayata geçirerek işŸ stresınden uzak kalmak adına bu işŸin zorluklarına maddi manevi katlanıyoruz siz üyelere faydalı olmaya alışŸıyoruz ama bu dergiyi hazırlayanlar hem yetersiz bilgiye sahipler hemde karalama politikasıyla bir yerlere gelmeye çalışŸıyorlar bizim amerikancilara sürekli reklam için kullanmaya çalışŸıyorlardı adminimiz tayfun burç da bır kaç sefer uyardı madem reklam ıstıyorsnuz size bir köşŸe ayıralım dedi fakat onlar ısrarla bedava reklam peşŸindeler bizde onları uyardık ama onlarda karşŸılığında ilkokul çocukları gibi dergilerinde karalama faliyetlerine başŸladılar unuttukları sey amerikanarabanın 3627 amerıkancılar.com un 2600 turkeymustangın 2316 yanı toplamda 9000 kısılık bır potansıyelı var bukadar insanı karşŸılarına alıcaklarının farkında değiller zaten ulaşŸmak istedikleri kesim bu ınsanlar bunu anlamıyacak kadar dar düşŸünen insanlarla ağız dalaşŸına girmektense bu dergi ile protesto olarak satın almamaya davet ediyorum siz üyeleri yazıları okuyarak kendı sahsınıza en dogru kararı verecegınıze ınanıyorum saygılarımla

1967mustangfastback
      Katılımcı

yorumlarınızı bekliyoruz arkadaşŸlar

Angelus
      Katılımcı

Reklamın iyisi kötüsü olmaz sonuçta tüm sitelerin reklamını yapmışŸ bu dergi ve bazı eleşŸtirilerde bulunmuşŸ. EleşŸtriler doğru veya yanlışŸ onun tartışŸması yapılabilir. Diğer taraftan bakıldığı zamanda bir dergiyi ayakta tutmakda kolay bir işŸ değil bu sektörde işŸler sen benim sırtımı kaşŸı bende seninkini kaşŸıyayım mantığıyla yürüdüğü için yapacak bir şŸey yok .. Maalesef Türkiyede olay bu begensenizde begenmesenizde……

İNFERNUSS
      Katılımcı

bu 9000 üyeyi ve bu 9000 üyelik sitelerin hergün ziyaret eden 50-100 bin kişŸiyi de kaybettiler,özellikle de amerikancilar .com u çok aşŸırı iğnelediler dikkat ederseniz her cümlenin sonunda ! var

aynı oray eğin gibi oldular polemik yapıp reklam yapıyorlar ,hakkaten de reklamın iyisi kötüsü olmaz mışŸ

illetyus
      Katılımcı

El bombasinin da iyisi kotusu olmaz…..Hepsi patlar !
      Ama kotu olani zamanindan once elinde patlarsa zarari funyeyi cekene olur….. 😈

engintdk
      Katılımcı

Dergi kendini gosterdi ve biz amerikancilari, klasikcileri ve internet sitelerimizi basitleşŸtirerek bizleri aşŸşŸağıladılar. Biz tüm amerikancilar olarak ve diğer site mensupları olarak bizlerden özür dileyene kadar dergiyi protesto ediyoruz ve derginin yüzünü bile görmek istemiyoruz. ..

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ya arkadaşŸlar ben bu dergiyi forumlarda duyar duymaz gittim anında aldım.çok da beğenerek okudum.süper bi dergi olmuşŸ.ammaaaaaaa!!!!!

sitelerin tanıtıldığı bölümde beğnimden vuruldım.koca bir yayın organı nasıl olurda başŸ sayfaya bakıp site yorumu yapabilir??hayret doğusu.yayıncılıklarına lafım yok ama.sitelerin tanıtıldığı bölümde böyle büyük bir tezat var.amerikanaraba.com; neymişŸ draglar falan bide video falan satıyolar.yaw ben sırf bu yüzden mi 2003 ten beri.bu siteyi takib ediyorum.bu sitede aa arabam olsa tüm soruların cevapları var.olmasada bir başŸlık açmaya bakar cevap bulmak.bu nasıl yayıncılık.insan hiç mi araşŸtırmaz.adam resmen girmişŸ anasayfaya bakmışŸ.aha orda drag bilgileri var, aha alttada videolar falan bölümü var.hmmm iyi bukadar.yaw o derginin yıllık sayfası kadar forum var bu sitede.(silinen konular hariç) bu biraz bizim zevkimizede hakaret olmuşŸ.yani 3.500 kişŸi yıllardır salak gibi bu kadar boşŸ bi siteyi gece gündüz takib ediyos.3500 tane salak gurubumuyuz biz?şŸunu söliyim ki dergiden çok memnun kaldım.umarım başŸarılı olurlar, siteyi eleşŸtirebilirlerde, ama içeriğe hiç göz atmadan eleşŸtri yapmaya kimsenin hakkı yok.şŸimdi ben dergi almadan kapağına bakıp verip verişŸtirseydim bana ne cevap verirdi dergi editörleri?bizim için çok güzel bişŸey tr de böle bi dergi olması ama bizleri küstürürlerse kimler alıcak o dergiyi?malesef dergi, zevkle okumuşŸ olan bana, bizlere ve site yöneticilerine(diğer siteler dahil)çok büyük haksızlık etti.kendilerini yayıncılığın ilkeleri doğrultusunda araşŸtırma yaparak eleşŸtride bulunmaya davet ediyorum.eleşŸtriyi ben yaparım mesela çünki dergiyi başŸtan sona okudum.mesela; dergiyi okurken derginin hemen hemen tamamında yazım yanlışŸları, gramer, imla, noktalama hataları gördüm.ve o kadar çok hata vardı ki anlayamadığımdan dolayı aynı cümleyi 7 defa tekrar okuduğumu hatırlarım.örneğin bi konuyla ilgili maddeleme yapılırken çok ilginç bir uygulamayla karşŸılaşŸtım ; bi şŸeyi madde madde şŸartlar halinde anlatırken …… yapacaksın bir!) ……edeceksin 2!) gibi anlamadığım yeni bir türkçe kuralı.bizler forumda orda burda yanlışŸ türkçe kullanabiliriz.hatalar yapabiliriz.ama yayın organlarının 1. görevi kitlelere hitab eden yayınlarında türkçenin korunmasını sağlamaktır.bu eleşŸtriyi zaten bu amerikan arabayla ilgili sayfayı okumadan önce yapacaktım.çünki dergide tamamını okumayı zorlaşŸtıracak kadar imla ve noktalama, gramer hataları var. incelemişŸ biri olarak incelemeden yıkıcı eleşŸtri yapan classic car editörlerine yapıcı bir eleşŸtri.

😆 ” aman ben bu dergiyi sevmedim zaten.hurda arabalar falan var içinde, birileri yazı falan yazmışŸ, öle müzeler falan, bide envanter çıkarıyolarmışŸ. “türünden değil yani!

engintdk
      Katılımcı

valla http://www.amerikancilar.com da bu konuda dergi yonetimiyle tartistik, bize ihtiyaclari olmadigini söylediler, bizde bunu zaman gösterecek size dedik, bizim nekadar buyuk bir camia olduğumuzu bir sonraki dergi satışŸlarından gayet güzel anlayacaklar… Bizi aşŸşŸağılamanın ellerine ne geçirdiğini kendilerine zaman gösterecek…

engintdk
      Katılımcı

Ha bu arada birde başŸlangıçda bizim camianın büyüklüğünü gördükleri için sırf amerikan üzerine bir dergi çıkarıyorlarmışŸ, bakalım kendilerine küsmüşŸ hangi amerikancıya satabilecekler. Bizim ne onlara nede dergilerine ihtiyacımız yok. Onlarınsa çıkardıkları bu dergiler için bizlere, arabalarımıza, bilgimize ihtiyaçları var. Ama bu özür dilenmedikçe bizlere her geldiklerinde, toplantılarımızda, kişŸisel olaylarımızda, yarışŸlarda, bizlerden duyacakları tek söz şŸu olacak: “Size YASAK”….

Tümer ARCAN
      Katılımcı

valla ben bu size ihtiyacım yok sözünden sonra. kendi amerikanım falan olsaydı kesinlikle onlara yar etmezdim.tek diyeceğim bize ihtiyacın yok demek olurdu.buradan anladığım kadarıyla derginin yaklaşŸımı da çok küstah.bu sitelerin tr deki amerikancıların bir kısmını amerikan sahiplerinin ise tamamına yakınını kapsadıklarının farkında değiller herhalde.yanlışŸ strateji.tr de klasik araba severlere dergi yapıyosun ve kar etmen için kitlenin tamamına yakınına ulaşŸabilmen lazım.ama 3 siteyi birden karşŸına alırsan tr deki klasik ve amerikan sahiplerinin tamamına yakınını karşŸına almışŸ olacaksın.ticari açıdan da yanlışŸ ayrıca.okuyucu kitlesine karşŸı son derece küstahça.sanki yıllardır belli bir istikrar yakalamışŸlar da.. yaw bunlar bide 1 sene falan iyi satışŸ yapsalardı demekki anti classic dergisi çıkaracaklardı.çok komik.bu benim gördüğüm en eleşŸtriye kapalı dergilerden biri.yayıncılık fiyaskosu böle bir yaklaşŸım.karşŸına aldığın müşŸteriye nasıl dergi satacaksın? bu ülkede 5 milyon klasik okuyucusu falan var sanıyolar.valla bizleri kaybettin mi bittin.okuyucu bulamazsın. onu bulsalar senin de dediğin gibi arabayı kim verecek çekime? haha.valla komedi.adamların yaklaşŸımına bak.okuyucvusuyla aralarındaki diyaloğa bak. size ihtiyacım yok.

engintdk
      Katılımcı

Aynen öyle arkadaşŸlar, sen bir klasik araba dergisi çıkaracaksın, üstelik %80 amerikancilara hitap edeceksin, birde üstüne amerikancilar için bir dergi çıkaracaksın ve ondan sonrada gidip tüm amerikancıları ve sitelerini aşŸşŸağılayıp, dalga geçeceksin, özür yerinede bizim size ihtiyacımız yok diyeceksin…

Bütün bunlar mantıklı, zeki ve kültürlü insanların yapacağı şŸeyler değiller…
      Ceremesini de çekecekler… Bizim tarafımızdaki hiç bir amerikancı yada klasikçi tarafından dergilerinin bundan sonra okunacağını hiç sanmıyorum…

Tümer ARCAN
      Katılımcı

açıkçası çok da onları okumamızın şŸart olduğunu düşŸünüyolarsa, sitelerin içeriklerine tekrardan baksınlar.burdaki bilgileri verebilmeleri için en az 5 sene yayın yapmaları lazım.onlara ne kadar ihtiyacımız olduğunu anlarlar böylece.hemde araşŸtırma yapmayı öğrenmişŸ olurlar içeriğe bakarken.
      ben derginin kalitesine bi laf söleyemem yiğidi öldür hakkını ver ama bana bu şŸekilde kibir le yaklaşŸan ve sensiz de olur diyen bir anlayışŸın dergisini bu saatten sonra alıp okumam.kesinlikle koca bir özür borçlular.

engintdk
      Katılımcı

katiliyorum…

piyu
      Anahtar yönetici

bende birseyler yazıcam ama lanet olsunki cumartesi ve işŸteyim… akşŸama bekleyin

dur bi dakka

türkçe hataları var, amerikan arabalar ile ilgili yukarıdaki hata var… bunu sadece (ukalalık icin degil) mail atıp kontrol edermisin deseler vallahi 2 saatimi verir tek tek okur düzeltirdim…

Amerikan sevenlerin zaten en büyük problemi birleşŸememekken birde ortada bu tip hareket olur ise durum daha da kötüye gidecek… bana mail atıp görüşŸelim demişŸlerdi ama cevap yazmamıstım… site tanıtımını görünce iyiki yazmamışŸ dedim kendi kendime…

ama olayı çözdüm… siteye girişŸ üyelik gerektiriyor ise üye olmayıp sadece anasayfaya bakmıslar… komedi…

ben kendi adıma konusayım…yazdıgım kelimelere bile dikkat ediyorum ki hicte yapmamı gerektirecek birsey yok…

Ayrıca Ata’nın dedigi gibi tüm amerikan ile ilgili siteler cepten harcıyor… baska sitelerde nasıl bilemiyorum ama manevi kazanc ile isler donuyor sanırım dergiyi cıkaranlar, internet sitesi de nedir? her isteyen acar, soyle boyle cok kolay diyor ama degil… hosting’de sorun cıktıgı zaman gece 3-4’e kadar sürekli ugrasatıgımı, oradan ise gidip tekrar gece sabahlara kadar calıstıgımı bilirim… sonucta alınan en büyük zevk üyelerin “güzel işŸ” dediğinde ortaya çıkıyor…

amerikancilar.com AmerikanAraba’ya rakip bir site fakat ben organizasyon yaptıgımda gelip yarıstılar, onların yaptıgı organizasyona bende amerikan olmadıgından gidemedim ama sonucta aramızda tartısma vs olmuyor… maksat ortak paydamız olan Amerikan’lar oldugundan birturlu anlasıyoruz… bende dergiyi almamak istiyorum ama almam da gerekiyor kararsızım…(tam olarak protesto edemiyorum yani )

1967mustangfastback
      Katılımcı
      piyu wrote:
      bende birseyler yazıcam ama lanet olsunki cumartesi ve işŸteyim… akşŸama bekleyin

dur bi dakka

türkçe hataları var, amerikan arabalar ile ilgili yukarıdaki hata var… bunu sadece (ukalalık icin degil) mail atıp kontrol edermisin deseler vallahi 2 saatimi verir tek tek okur düzeltirdim…

Amerikan sevenlerin zaten en büyük problemi birleşŸememekken birde ortada bu tip hareket olur ise durum daha da kötüye gidecek… bana mail atıp görüşŸelim demişŸlerdi ama cevap yazmamıstım… site tanıtımını görünce iyiki yazmamışŸ dedim kendi kendime…

ama olayı çözdüm… siteye girişŸ üyelik gerektiriyor ise üye olmayıp sadece anasayfaya bakmıslar… komedi…

ben kendi adıma konusayım…yazdıgım kelimelere bile dikkat ediyorum ki hicte yapmamı gerektirecek birsey yok…

Ayrıca Ata’nın dedigi gibi tüm amerikan ile ilgili siteler cepten harcıyor… baska sitelerde nasıl bilemiyorum ama manevi kazanc ile isler donuyor sanırım dergiyi cıkaranlar, internet sitesi de nedir? her isteyen acar, soyle boyle cok kolay diyor ama degil… hosting’de sorun cıktıgı zaman gece 3-4’e kadar sürekli ugrasatıgımı, oradan ise gidip tekrar gece sabahlara kadar calıstıgımı bilirim… sonucta alınan en büyük zevk üyelerin “güzel işŸ” dediğinde ortaya çıkıyor…

amerikancilar.com AmerikanAraba’ya rakip bir site fakat ben organizasyon yaptıgımda gelip yarıstılar, onların yaptıgı organizasyona bende amerikan olmadıgından gidemedim ama sonucta aramızda tartısma vs olmuyor… maksat ortak paydamız olan Amerikan’lar oldugundan birturlu anlasıyoruz… bende dergiyi almamak istiyorum ama almam da gerekiyor kararsızım…(tam olarak protesto edemiyorum yani )

ben atilla piyu bız zaten rakip site değiliz bizde yazanlar sizdede yazıyorlar zaten amaç kaynaşŸmak bilgi paylaşŸmak öğrenmek biz dayanışŸma içinde hareket eden siteleriz sizin organizasyonlarada geliriz yardım edecek durum oldumuda yardımda yaparız mesela senın araba kaldıgında tuzlada ben çalışŸtırmıstım sende benı eve bırakmıstın bu küstah editöre hakkı neyse vermek lazım almıyacaz dergısını işŸsiz kalsın bu arada bır arkkadasımla konusurkene araba kullanmayı bıle bılmedıgını solemıs:) buda baska bır bakışŸ açısından degerlendırılırse araba kullanmayı bılmeyen nasıl araba dergısı cıkarır çok komik:)

Tümer ARCAN
      Katılımcı

BENDE BU ARADA CLASSıC CAR DERGıSı EDıTǖRLERıNE TEŞEKKǜR EDıYORUM.ARAŞTIRMACI ELEŞTıREL BAKIŞ ALJILARI SAYESıNDE 1 GECEDE BAŞTAN SONA HıLJ SAYFA ATLAMADAN 2 DEFA OKUDUÐUM DERGıDEN BENı BAYAÐI Bı SOÐUTMAYI BAŞARDILAR.DERGıYı ALIP OKUYUN TǜRKLJE HATA ARAMAYA GEREK YOK ZATEN. 2 SATIRDA BıR LEM NE DEMEYE LJALIŞMIŞ BURDA DıYE 5 DEFA SATIR OKUYOSUNUZ.SONRA Bı PARANTEZı KALDIRIYOSUNUZ KAFADAN BıR NOKTALAMA ıŞARETı GETıRıYOSUNUZ Bı KALJ KELıMENıN DE YERıNı DEÐıŞTıRıP VıRGǜLLERı KOYUNCA ANLAMLI CǜMLEYı KENDıNıZ LJIKARIYOSUNUZ. BUNU DERGıYı OKURKEN EN AZ 10 DEFA YAPTIM.HıLJ ARAMAYA GEREK YOK.AKICI Bı ŞEKıLDE OKURKEN BıRDEN ARAYA SALJMASAPAN ANLAMSIZ BıŞEY SIKIŞIYO.BǜTǜN KONU DAÐILIYO.O SORUN DEÐıL. BıZLERıN ELEŞTRıLERıNı AYNI KıBıRLE ALMAZLARSA BUNLAR ZAMANLA DǜZELıR.MODEL HATALARI FALAN HEPSı MıNıMUMA ıNMEYE BAŞLAR.AMA SıZE ıHTıYACIMIZ YOK DıYEN BıR ZıHNıYET, ALTIN DEÐERıNDEKı BU ELEŞTRıLERı DE AYNI KıBıRLE Mı ALIR? BENCE EVET! BıLMıYORUM BıZ Mı LJOK SALDIRIYORUZ AMA Bı SULJUMUZ YOK.DERGı KıTLELERE SATILIYO VE BU SıTENıN ıLJERıÐı KONUSUNDA Kı YAZI ŞU ANLAMA GELıYO; YA Bı SıTE VAR AMERıKANARABA.COM DRAG FALAN SALJMASAPAN, GıRMEYıN BıZ CE Bı MOK YOK. YANı BEN BıLMıYO OLSAM SıTEYı DE ALLAH SAKLASIN DERGıDEN OKUYO OLSAM, O YAZIYI GǖRǜNCE ENGELLERıM SıTEYı BıLGıSAYARDAN. 😆 BURDA BANA BıRAZ KISKANLJLIK DURUMU GıBı GELDı.HANı TR DE BǖLE SıTELER VAR AMA ıLJERıÐıNDE BıŞEY YOK HıLJBıRı CıDDı SıTELER DEÐıL, BıZ TR DE KLASıKLER VE AA LAR KONUSUNDA CıDDı ANLAMDA ıLK YAYINIZ GıBı Bı ıMAJ YARATMAK GELıYO AKLIMA.EDıTǖRLERıN BU YAKLAŞIMLARINI ANLAYAMAMAKLA BıRLıKTE SıZE ıHTıYACIMIZ YOK SǖZǜNǜ HıLJ ANLAYAMADIM.O SıZ DEDıKLERı TEK BıR SıTE DEÐıL 3 SıTE VE AMERıKANCILARIN TAMAMINA YAKINI.ZATEN DERGıNıN KAPAÐINDAKı KARŞILAMA YAZISINI OKUDUÐUMDA ŞOK OLMUŞTUM.KENDıNı ǖVEN TAM SAYFA Bı YAZI VAR SAYFANIN GıRıŞıNDE.EDıTǖR SAYFANIN YARISINDA KENDıNı DıÐER YARISINDA EKıBıNı ǖVǜYO.TR DE BUNU ıLK BıZ YAPTIK LJOK GǜZEL SATTIK FALAN GıBı LAFLAR.OKUSANIZ GǜLMEKTEN BLOÐUNUZ LJATLAR O YAZIDAN DOLAYI DA BıRAZ BǖLE DǜŞÇœNDǜM. SıTENıN YERDEN YERE VURULMASI BANA DıREK O YAZIYI HATIRLATTI.

piyu
      Anahtar yönetici
      Quote:
      ben atilla piyu bız zaten rakip site değiliz bizde yazanlar sizdede yazıyorlar zaten amaç kaynaşŸmak bilgi paylaşŸmak öğrenmek biz dayanışŸma içinde hareket eden siteleriz sizin organizasyonlarada geliriz yardım edecek durum oldumuda yardımda yaparız mesela senın araba kaldıgında tuzlada ben çalışŸtırmıstım sende benı eve bırakmıstın bu küstah editöre hakkı neyse vermek lazım almıyacaz dergısını işŸsiz kalsın bu arada bır arkkadasımla konusurkene araba kullanmayı bıle bılmedıgını solemıs:) buda baska bır bakışŸ açısından degerlendırılırse araba kullanmayı bılmeyen nasıl araba dergısı cıkarır çok komik:)

pardon atilla yaw… cok gorusmuyoruz ve isimleri de telafuz etmiyoruz ya karısabiliyor 😳

dergiyi aldım (demistim kendimi tutamam diye) amerikandelisinin anlattıgı giris yazısını okudum blok catladı, radyator patladı

bana editorlerden biri email gonderdi, dergi cıktı diye…bende dergiyi aldım ama arka sayfalarda cok yuksek gelir seviyesine sahip insanlara hitap eden yok yatlar, elmas kolyeler vs vs var, bu da amerikan sevenlerin, klasik severlerin cok zengin oldugu gibi bir onyargı yaratıyor, umarım bu sekilde dusunmuyorsunuzdur demistim… onu yazmıs… bizim hakkımızda soyle dediler boyle dediler vs diye

baktım bu sayıda yok!!! iyi bir gelisme…

ayrıca hayatımda hic kendi kendime teşŸekkür etmedim… komik geldi

not : yazılarda neden sürekli (hafif) bir ukalalık var? Acaba site hakkındaki yorumlardan sonra mı bu sekilde okuyorum??? mesela amerikanlar bagdat cad. gitti inanılmaz bir egsoz sesi (buraya kadar güzel) ama birde o egsoz dumanları olmasa ??? (egsoz dumanı nedir? kamyon mu? magirus minibus mu bunlar???

Tümer ARCAN
      Katılımcı

valla piyu sen yanlışŸ düşŸünmüyosun. yani siteyle ilgili yorumla alakası yok.ben de dikkat ettim derginin her bir kelimesi ukalalık kokuyo.site yorumunu(yorum diyorum özür)okumamışŸ bi insan da bunu rahatlıkla farkeder.elbette ki övünmek biraz haklarıdır.dergi kaliteli bi dergi bence. bunu da kabul ediyorum.öle olmasa 1 gecede 2 defa başŸtan sona okumazdım.ama asla hatasız değil bu dergi.hatasız olması için bizlerin eleşŸtrilerini kibiri bi yana bırakıp dikkate almaları gerekir(ve diğer okuyucuların).ikincisi daha 1 seneyi doldurmadan bu kadar ukalaca kendini övgü nasıl bi mantalitedir?üçüncüsü;(bu sadece siteyle alakalı değil)bi yayım organını tanıtırken, yada başŸka bişŸeyi; biraz araşŸtırmak gerekir.araşŸtırma dediğin de zor bişŸey değil.teknik konuları tıklarsın forumları tıklarsın,fotoları videoları tıklarsın, yeterli derecede site hakkında bilgin olur.en azından eleşŸtri yapacak kadar bilgi alırsın.eğer koca bi dergi bu kadar araşŸtırmadan uzak sa, bukadar türkçe ye yabancıysa bizler ne yapalım? imam osurursa cemaat cıvık mıçmaz mı?ya sen diyosun 2 saat okusam tüm hataları bulurum diye. peki bu adamlar o 2 saat okuyup derginin yazım ve gramer hatalarını toparlayacak bi eleman bulamamışŸlar mı? yada öle biri varda tatildemiymişŸ dergi çıkarken?dergi bazı konularda profoyönel, bazı konularda ise tezat bi şŸekilde amatör.ben yeterince yapıcı olmaya çalışŸıyorum.bunlar yalan yanlışŸ ve saçma eleşŸtriler değil.bunları okumak bir derginin editörünün işŸine yarar.yanlışŸ söleyen dost en iyi dosttur.ama bunlar bu kibirle yararlanamazlar bu eleşŸtrilerden.diğer bi konu da şŸu.piyu sen yıllardır bu siteye cebinden ve vaktinden emek harcıyosun; diğer sitelerin adminleri de öyle. ama bu bilgisizce yapılmışŸ(boşŸ sayfa doldurmak için)site yorumları sizlerin çabalarına yazık ediyo. yaw allah aşŸkına şŸu siteyi bilmeyen biri dergiden okusa sitenin tanıtımını açıp da bilgisayarına girermi buraya? zaman harcamaya değmez demezmi? olay drag sa gir youtube a alayı video.araşŸtırmadan yapılan bu eleşŸtriler bugün sizlere, yarın daha nice yayın organlarına klüplere ve organizasyonlara zarar verir.bu derginin okuyucu kitleleri bizlersek eğer(diğer siteler,klüpler v.b)bizlerin eleşŸtrileri doğrultusunda hareket eden ve size ihtiyacımız yok gibi yaklaşŸımlardan uzak duran yayıncılık anlayışŸının başŸarılı olması kaçınılmazdır.bu anlayışŸla yapılan bir yayıncılık ile 10 sayfa kendilerini övmeleri de haktır. saygılar ❗

piyu
      Anahtar yönetici

valla… youtube dedin aklıma geldi… youtube’da binlerce video var… ben siteye hic bakmadan günde 10 tane eklerim ama onları bile tek tek seyrediyorum, kalitelisini, bir türlü isimize yarayacak olanı, yanlıs yonlendirmeyecek olanları secmeye calısıyorum… bu bile bayag bir is…

AmerikanAraba.com acıldıgından beri erken, bayan coluk cocuk surf yapılabilen, herkesin forumları rahat rahat okudugu, kimsenin rahatsız olmadıgı bir site yapmaya gayret gosteriyorum… siteye her yeni birsey eklediğimde sizlerden gelen yorumlara dikkat ediyorum… arada anket yapıp gorus alıyorum vs…. sonucta ben ne yaparsam yapayım ziyaret eden olmaz ise hicbir esprisi yok…

gene sana katıldıgım bir konu… dergicilik zor is… ilk sayı cok begenildi, ikinci sayı güzel ama ya devamı ne olacak… yurtdısında bilinen CAR dergisi TR’ye geldi belki hatırlarsınız, bende birkac sayı var, inanılmaz bir dergi, icerik fotolar vs…keyifle okuyorum, saklıyorum… 2-3 sayı oldu sonra adamlar yokoldu… hem de TR’nin büyük firmalarının destegi vardı… kolay is degil… onemli olan süreklilikte… ileride kaynak bulmakta gercekten cok zorlanacaklar, ülkemizde cok fazla kaynak yok… en alakasız bir okuyucuya bile cok ihtiyacları var… ne demek siz olmazsanız da olur… ne yanlıs bir dusunce….

ukalalık gibi algılamayın (kendimi de ovecek degilim ama soylemek istedim, hic kimse bilmiyordur bunu) bana iletişŸim bolumunden gelen tüm emailleri cevaplarım, istisnasız…

size birkac ornek…
      Message: 1957 model chewrolet belaır ın ciddi hastalarından biriyim.Lütfen
      bu markanın resimlerini yollayın
      cevap : 7-8 tane secmece 57 belair fotosu…

Message: ben foto galerinizden drag daki 1 kaç fotoyu beğendim ve kendi sitemde yayınlamak istiyorum …
      fotolara sizin adresinizi link diye ekliyeceğim ve başŸlık olarak ” bu fotolar http://www.amerikanaraba.com dan alınmışŸtır diyeceğim izin verirseniz lütfen msn ye mesaj atın

cevap : Sorarak saygı gösterdiğiniz için teşŸekkürler. Sitemizde bulunan fotoları referans vererek istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Message: foto galerideki fotoları büyültemiyorum bana yardım edermisiniz lütfen

cevap : Foto Galerilerindeki fotolara tıkladığınızda açılan sayfada üst bölümde ilgilendiğiniz foto ve altta film şŸeridi içerisinde diğer fotoları görebilirsiniz. ǜstte bulunan foto’ya tıkladığınızda fotonun siteye ekleyebildiğimiz en büyük boyutu görüntülenebilmektedir. Sitemiz 2001 yılından beri yayında olduğundan büyük boyutlu fotolar olmayabilir fakat yeni eklene fotolarda bulabildiğimiz en yüksek çözünürlüğü kullanmaktayız.

eyer yollayabilirseniz arabalrın resimlerini istiyorum (1964/1974) arası ve fiyatlarını yazarsanız sevinirim

cevap : ınternet sitemizde 3000’den fazla fotoğraf bulunmakta ve foto galerilerimiz tüm ziyaretçilerimiz tarafından kolayca gezilebilmektedir. Amerikan’ların fiyatları konusuna gelince ise herhangi bir piyasa fiyat olmadığını kişŸiden kişŸiye ve arabadan arabaya değişŸtiğini söyleyebilirim. Hedefiniz bir Amerikan arabası almak ise sitemizde bulunan forumlara katılabilir, bilgi seviyenizi arttırabilirsiniz.

Favorim budur kesinlikle espri degil aynen olmustur

Hello George, Welcome to our website.

illetyus
      Katılımcı

Sayin uyeler, cok sevgili Adminim ministerim…!
      Sozu gecen dergi konusunda, hasas olunmasi ve gereken tavrin konmasi muhakkaktir…Bu konu benimde, buraya yazan kisiler ve konan tepkiler kadar hassas oldugum bir konu (her ortam ve girisime katilamasam bile…)

Ancak, hepimizin dikkatinden kacan bir nokta varki, o dergiyi cikaranlarin kullandigi uslup ve tavra baktigimizda, bizler bu konunun ne kadar ustune gidersek ve devam ettirirsek, kacinilmaz olarak sirayla her kez bildigi ve dusundugu seyi siralamaya devam ettiginde, “dergide kotulenen” siteleri, gelecek sayilardada, hatta bu sitelerin gelecekteki girisimlerinide kotuleyecek yada olumsuz gosterecek olan yazilar ve yorumlar cikmasi kacinilmazdir….!

Ben dergiyi almadim ve okumadim, ancak sizlerin burada bahsettigi noktalar ve Piyu’ nun yolladigi bir tek sayfa bana yetti acikcasi.
      Kimlerdir, ne is yaparlar yada “Amerikan” konusunda ne durumdadirlar bilmem, tanimam….Ama !
      Belliki, bir “taraflasma” ve bir “kedinin uzanamadigi cigere mundar demesi” havasi hakim ve boyle bir yaklasimla hazirlanmis.
      (adminimiz bu benzetmeyi gecmisteki bazi konulardan dolayi daha iyi anlayacaktir)

Bu ulkede bu dergiyi cikarabilmek icin, ihtiyaclari olan en oncelikli ve en buyuk malzemeleri olan bizleri ve bizlerin toplandigi bu siteleri, daha ilk gunden karsilarina almak gibi bir ahmaklikla baslayan bir “sey” i ne kadar onemsememiz gerekir sizce…..?

Yok eger, bu yapilan ve yazilanlar birer bilincsizlik yada taraflilik degilde, dejenere edilmis magazin basini mantigi ile bilincli olarak yapilmissa (ortaligi karistir, balon gundem yarat tiraji arttir) o daha buyuk bir salakliktir….
      Cunki bu camiada az cok herkez birbirini tanir ve kisa bir sure sonra neyin ne oldugu ortaya cikar…..

Emin olamadigim bir sey hakkinda onyargida bulunmayi hic sevmem ancak, bir sure once hostingi, dizayni, kontrolu kisacasi her noktasi ile uzerime “yikilan” ve sacma sapan biten bir klasikoto.org macerasi vardi…ki
      Piyu ile konustugumuz bazi seyleri hala unutmamistir.
      Acikacasi ben bu dergi olayinda nedense ! o zamanki tavirlari ve kokulari aliyorum.

Saygilarimla……

Tümer ARCAN
      Katılımcı

bence susup beklemek lazım.bakalım bundan snra bu eleşŸtriler doğrultusunda ne tarz bir yol izleyecekler.bir kabullenememzlik durumuyla daha da mı agresifleşŸecekler?yoksa eleşŸtrileriden kendi eksikliklerini görüp bunları düzeltme yoluna mı girecekler? ki 2.sinin olacağını pek sanmıyorum.bu arada piyu dediğin gibi bide mailler falan; işŸin bu boyutu da var.valla bu site senin sayende çok güzel.kendi adıma emeklerin için ve bizleri böle bi platformda buluşŸturduğun için sana tekrar teşŸekkür ederim.bi de bi isteğim var(yanlışŸ anlama ukalalık olsun diye sölemiyom) 😳 konular kısmındaki teknik bilgi kısmında biraz daha fazla konu olsa okumaya doyamayacağız. saygılar

skyce
      Katılımcı

ǖncelikle belirtmek isterim ki, kesinlikle haddimi aşŸacak bir konuyla ilgili yorum yapmak istemem. LJünkü her ne kadar yıllardır AA aşŸığı olsamda bu konuyla ilgili tecrübem sizlerinki kadar olamaz.

Ancak kendi çapımda yorum yapmazsam içim rahat etmeyecek.

Bence bu konuyu bu kadar hararetli konuşŸmaya devam ettiğimiz sürece bizim motor su kaynatacak ve birilerinin ulaşŸmayı hedeflediği amaç başŸarıyla sonuçlanacak. Ama biz susarsak ve dergiye prim yaptırmazsak işŸte asıl tepkiyi böylece almışŸ olacak. Böylece ”Reklamın iyisi kötüsü olmaz” gibi kesinlikle, her koşŸulda karşŸısında olduğum bir düşŸüncenin de gerçekliği ortaya çıkacaktır. Etik değerlere önem vermeyen bir eylem her ne olursa olsun tükenmeye mahkumdur.

Bugün dergiyi Ankara’nın göbeğinde Kızılayda sormadığım yer kalmadı ❗
      Alacağımdan değil okuyup geri verecektim gerçekten. Sorduğum çoğu yerde ”-Bir kere geldi, alan olmadı geri iade ettik” cevabını aldım. Demekki amaç belli. ǜstüne daha fazla konuşŸmak ancak ve ancak hedef kitlenin yani bizlerin durduk yere sinirini bozacaktır.

Halbuki ne gerek vardı, ne kadar ihtiyacımız olan bi dergi, YurtdışŸından gelen dergilere birsürü para verip alıyoruz. Her türlü materyale, paramızda, ihtiyacımızda olmasa ilgi alanımız olduğundan gördüğümüz yerde zaten saldırıyoruz.

Bu işŸler birazda grup psikolojisidir. ışŸte benim gibi sonradan dahil olduğun bir grupda olsa liderin ve değer verdiğin bir fikrin inananları varsa!arkasında tepki verirsin ister istemez.

Sonuç: YAZIK OLDU….

piyu
      Anahtar yönetici
      amerikandelisi wrote:
      bence susup beklemek lazım.bakalım bundan snra bu eleşŸtriler doğrultusunda ne tarz bir yol izleyecekler.bir kabullenememzlik durumuyla daha da mı agresifleşŸecekler?yoksa eleşŸtrileriden kendi eksikliklerini görüp bunları düzeltme yoluna mı girecekler? ki 2.sinin olacağını pek sanmıyorum.bu arada piyu dediğin gibi bide mailler falan; işŸin bu boyutu da var.valla bu site senin sayende çok güzel.kendi adıma emeklerin için ve bizleri böle bi platformda buluşŸturduğun için sana tekrar teşŸekkür ederim.bi de bi isteğim var(yanlışŸ anlama ukalalık olsun diye sölemiyom) 😳 konular kısmındaki teknik bilgi kısmında biraz daha fazla konu olsa okumaya doyamayacağız. saygılar

rica ederim ama teşŸekkür alayım ya da övgü alayım diye yazmadım, aman yanlıs anlasılmasın…. önemli olanın kisiler oldugunu anlatmak istedim… dusunsene adam my name is george yazmıs bana, buna ben eminim üyeler de dahil birçok kişŸi gülmüşŸtür ama ben yazan kişŸinin az da olsa harcadıgı zamana karsılık vermek istedim…

istekleri ukalalık olarak algılamam mümkün degil… acıklamam gereken sey teknik bilgi yazmak zor, cok emin olmadıgım hicbir seyi yazamıyorum bunların yanında teknik bilgim fazla degil… cogu seyi yazmaya calısırken ogreniyorum… ayrıca sayende birsey farkettim… ve düzelttim… sola “Konu ArşŸivi” linkinden tüm yazılara ulasabilirsin… muhtemelen suanda göremediğin yazılar vardır… (ama daha da eklemeyi istiyorum)

Tümer ARCAN
      Katılımcı

teşŸekkürler piyu.elimde herhangi bir döküman olsaydı paylaşŸmaktan zevk alırdım.elinde teknik konularda herhangi bi döküman olan arkadaşŸların da yardımı lazım tabiki.övgü almak için yazmadığını biliyorum zaten. 😉

piyu
      Anahtar yönetici
43 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version