Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar TÜRKıYE'DE Kı?ıYE ÜZEL ıLK SPOR ARABA..!

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      firrebird
      Katılımcı

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4351308

hadi bakalım hayırlı olsun

anladığım kadarıyla kişŸisel çaba ve emek sonucunda ortaya çıkmışŸ bir işŸ var.. görüntü ilk başŸta biraz göz tırmalıyor ama zamanla alışŸılıyo, tabi bu benim yorumum tabi bi de ruhsat sorunu var, böyle bir araca nasıl ruhsat çıkartılır, muamma.. :

ortada bi emek var, saygı duymak lazım.. umarım zamanla çok daha iyilerini de görürüz..

riko
      Katılımcı

Yalnız kaportayı incelerseniz tek parça ve büyük ihtimalle PVC plastikten yapıldığını görürsünüz. Kaput,kapı, bagaj v.s. gibi açılabilen hiçbir parçası yok (funny car kaportası gibi)
      Ben bu arabada motor,şŸanzıman,koltuk,direksiyon falan filan olduğunuda sanmıyorum.

fehmi
      Katılımcı

rikoya hak veriyorum bencede bu arabada v12 motor filan yok eğer olsaydı o kadar emek 300 milyar filan harcayan kişŸi albenisi daha çok olsun diye V12 motoru filan kaputu açıp fotolarını koyardı ayrıca arabanın içide görünmüyor ne alemde olduğu bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası zaten ağaçtan yontma gibi görünüyor hadi ön tarafı belki ama arka taraf tam ofsayt (ama firrebirt araşŸtırmışŸ bulmuşŸ mausuna sağlık kardeşŸ)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bu bir mühendist lik harikası imişŸ

türk mühendist leri tasarlamışŸ

lambo dan esinlenilmemişŸ klima +1500tl , abs +3000tl , koltuk +1350tl kikikii

şŸamil bir dünya markası .

bu arabanın şŸasesi kesin ford dur 26m

Angelus
      Katılımcı
      illetyus
      Katılımcı

Komik…..
      Dokulen emege ve cabaya saygisizlik olmasin ama gercekten komik ve yazik.

Kendimi bu parayi verebilecek durumda olan birinin yerinde dusunuyorumda, ne oldugu belli olmayan tuhaf ve “toplama” bir seye bu parayi verirmiydim acaba…?

Ustelik Turkiyede boyle bir calisma ilk filan da degil !
      Yaklasik 20 yil once bir is adami sadece kendi hobisi ve meraki yuzunden basladigi calisma sonucunda ortaya gercek ve cok ciddi bir araba cikartip trafikte tescil alip kullanmayada baslamisti. Ustelik gercekten dunya egzotikleri ve klasikleri arasina girebilecek bir arabaydi. Cok net hatirlamiyorum ama ismide Meral yada Maral gibi biseydi…Ama gercek bir arabaydi..!

riko
      Katılımcı

illetyus, bahsettiğin araba Maral’dı, el yapımı Morgan’lardan esinlenme, ama o gerçekten arabaydı.

faceless
      Katılımcı

o fiyata yarışŸ atı alırım yarışŸlara sokarım … birinin canı sıkılmışŸ sanırım

zimazima
      Katılımcı
      riko wrote:
      illetyus, bahsettiğin araba Maral’dı, el yapımı Morgan’lardan esinlenme, ama o gerçekten arabaydı.

evet maral ismi bi araşŸtırma yaptım (çok zor oldu ama 😆 ) aşŸağıdaki linkte genişŸ bilgi var isteyen olursa.nerde oo nerde bu.

http://arsiv.sabah.com.tr/2004/10/30/cp/gnc114-20041030-101.html

illetyus
      Katılımcı

Aha da bu iste…
      Eline saglik zimazima,
      Gerci bazi detaylari karistirmisim ama yaslilik iste o kadar olur…..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

haberi okudum yürüyen aksamı ford demişŸler ben tahmin edip yazmışŸtım ama öteki araba içindi olsun.

ben şŸasesininde ford olduunu idda ediyorum bu arabanın

firrebird
      Katılımcı

Tabi canım, ben de şŸu görünen halinde arabada herhangi bi motor vb aksam olduğunu hiç sanmıyorum
      Hatta bence de TemPest, şŸase kesin ford26m falandır yada olmadı otosan p100 filan

Kupa deseniz kapısı, kaputu hiç bir tarafı açılabilirmişŸ gibi durmuyo?

Ama bence şŸunu da unutmamamız gerek;
      Eskilerin de dediği gibi marifet iltifata tabidir..
      Ortaya böyle bir araba adayı çıkartan arkadaşŸın elinde, acaba nasıl imkanlar vardı?
      Elinde sahip olduğundan daha fazla imkan olsa idi acaba ortaya nasıl birşŸey çıkardı?
      Tabii bunlar benim naçizane fikirlerim, umarım ukalalık yapıyomuşŸum gibi anlaşŸılmaz..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

şŸaşŸmazda 20m in üstüne el radyosuna baka baka 38 ford yaratan adam da gördüm asıl olan sanayi insan için işŸçilik.ve kaportacılar sabırlı olduklarından 2 yılda falan çok güzel işŸler çıkarıyorlar 26m tahminimi ilk mesajda yapmışŸtım kikikikikikiki heralde herkes görmüşŸ benzeri şŸeyleri tahminler hep aynı

deha
      Katılımcı

Her şŸey güzelde bu araba sadece maket olarak yani kaba taslak tasarlanmışŸ siparişŸe göre dizaynı ve teknik özellikleri değişŸtirilmeyecekmiki?Gerçi insan bi metalden yapar bi tane.100 milyara bile maal edilse müşŸteriler açısından fikir olur.Kimse almazsa şŸamil bey kendi biner hemde reklam olur.

the_judge
      Katılımcı

şŸamil.kamil gibi el yazısıyla plaka mı olur ya.

Vedat
      Katılımcı
      Tümer ARCAN
      Katılımcı

333 BıN YTL VERECEM; LJakma mclaren f1 e binecem…

bide demişŸ tasarımda taklit yoktur…ön tarafın mc laren den farkı bile yok bunun… Ayrıca şŸahinci sokak modifiyesi tasarım unsurları tüm antipatikliğiyle aracın heryerine yansımışŸ…hava girişŸlerinin arkası kaportadan aykırı duruyo.arabanın heryerinde çizgisiyle uyuşŸmayan alakasız kabartılar var…Abi göz var nizam var tasarımcı olmaya gerek yok.LJocuğun eline kağıt kalem ver çizdiği şŸey neye benzerse benzesin önü arkası sağı solu uyumlu çizer.. O kadar damı göz yok bunu tasarlayan arkadaşŸta…Ben mclaren in yerinde olsam dava açardım..Taklit ettiklerinden değil…Arabamı bu kadar berbat hale soktukları için… Ayrıca arkadaşŸın dediği gibi; kaporta da ucuz plastik görüntüsü var. Pazarda satılan oyuncaklara benziyo kaportanın cinsi. Taklit unsuru yok diyo bide yaa
      çok güldüm o lafa. Daha okumadan arabayı mclaren sandım ilk bakışŸta…Onu bile taklit edememişŸler…ǜlkemin adını lekelemeyen, taklit olmayan her türlü emeğe saygım vardır..

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version