Ana Sayfa Forumlar Forumlar Mağaza Takvim ???

• Bu konu 34 yanıt içerir, 12 izleyen vardır ve en son 18 yıl önce piyu tarafından güncellenmiştir.
34 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      piyu
      Anahtar yönetici

Arkadaslar cok gec olmadan su onumuzdeki 1-2 hafta icerisinde (karar verdigimde tabiki) takvim hazırlamayı dusunuyorum.

Hatta hazırlamaya basladım bile…

Konu şŸu, bunun fiyatı belli degil ama amacım kar degil… maliyet fiyatının biraz ustune satıcam… sizde hem siteye destek hemde evinizde Amerikanlarla ilgili birseyler bulunsun isterseniz alırsınız.

A4 (halk arasında tabirle dosya kagıdı) boyutları ve a4’un yarısı boyutlarında olacak (henuz hangisi olmalı karar veremedim, a4’te fotolar daha belirgin olacak ama buyuk oldugundan maliyet daha fazla olacak… digeride tam ters tabi…maliyeti dusuk ama fotolar biraz daha kucuk

12 ay icin ayrı sayfalar olacakki foto degissin…

fotolar icin bendeki en kaliteli fotoları ve 12 ayrı marka modeli takvime eklemeyi dusunuyorum… (corvette camaro mustang gto charger challenger gtx cobra barracuda firebird roadrunner..)

fiyatı tahmin edemiyorum cunku guzel bir kagıda iyi bir is olsun istiyorum… ama mesela soyle diyim a4 oldugunda fiyat 20ytl olmayacak…. maliyet boyle bisi cıkacaksa hic girmeyecegim bu ise… ama tahminim daha asagılarda bitecektir…

simdi boyle bir takvimden kim hemen alırım der (cengaverlik yapmayın sonra almayanları desifre ederim ) gercekten alacaklar ben istiyorum desin… sehirdısı olanları da 2-3ytl kargo bedeli ile gonderirim…

(alacaklar alırım desin yorumu olanlar ise once alıp-almayacagını soylesin)

(ek not: belki bir sponsor denemesi ile cok daha ucuza maledip size de cok daha ucuza verebilirim)

gtagucu
      Katılımcı

Şahsen almayı pek düşŸünmem çünkü masaüstü takvim benim için pek verimli değil tarih bakmak istediğimde saatimden,cep telefonumdan,bilgisayarımdan rahatça bakabiliyorum. Masaüstümde yer işŸgalinden başŸka işŸe yaramaz.

Mesela hani ille birşŸeyler olacaksa şŸöyle poster kitabı şŸeklinde içinde büyük boy 10-15 poster bulunan kitapçık türü bir şŸekil olsa alırdım.

DiamonD
      Katılımcı

Ben kesin alırım çok hoşŸ olur wlla

piyu
      Anahtar yönetici

ozgur boyutlar masaustu gibi degil… masaustu daha kucuk olur… bu a4 gibi olunca… hani duvara asmalık filan tarzında…

tahmini bir ornek ekliyorum…(tip olarak sadece)

gunlere not eklenebilecek sekilde… sadece tarih gormek icin degil…

Angelus
      Katılımcı

hacım o arabaların yanına şŸöyle uzun bacaklı 3-5 balıkçıl kuşŸu koysan çok güzel olur 3-5 tane alırım o takvimden

roadrunner
      Katılımcı

Abi site logolu falan çok güzel olur. Ben destekçiyim. A4 ebadı iyi bence. Alırım.

illetyus
      Katılımcı

ALIRIM…..!

SOOLE BUYUKLERINDEN 2 ADET RICA EDIIM, PAKET OLSUN LUTFEN….. 😆

piyu
      Anahtar yönetici

yaklasık 4-5 siparis geldi…sanırım daha da gelecek… ugrasmam bana buyuk zaman kaybı ama denemis olmak ve onumzdeki seneye hazırlık acısından deniycem… belki de seneye farklı marka ve modeller icin takvimler hazırlayabilirim… gormek lazım (goruslerinizi gene de yazın arkadaslar)

XLR-V
      Katılımcı

Aslinda benim tam aradigim bir Cadillac takvimi oyle bir sey mumkun olsa alirdim .
      Bu arada bence de A4 en ideal olani cunku takvim kadar resimlerin de guzelligi on planda olmali

piyu
      Anahtar yönetici

o da olur neden olmasın… bana fazladan is olur sadece ama sadece musteri sensen zamanım bosa gitmis olur…

aklımdaki bir sablon hazırlayıp ustunde farklı fotolar ile kombinasyonlar yapmak… bu gece biraz deniycem sablonu oturtabilirsem alternatifleri denerim…

her marka icin ayrı takvimler, ve hatta her model icinde ayrı takvimler olabilir…. ama bana cok zamana malolur… 1-2 deneme sonrası durum ortaya cıkar… belkide 5 siparis gelen takvimden uretir sonra yeni siparisi ortaya cıkarırız…

piyu
      Anahtar yönetici

ALTERNATıF TAKVıM…

ArkadaşŸlar biraz evvel aklıma bir alternatif geldi… hem buyuk hem cesitli hemde takvim…

a3= a4+a4 yani 30cm x 42cm’dir… güzel ölçü hiçte ufak değil….

bu ölçüye sadece tek resim ve tüm yıla ait takvim yapabilirim… böylece sabit olur…eve asacaklar icin guzel fakat isyerinde filan buyuk olur gibi… ayrıca her ay baska foto yok…sadece tek foto…

mesela 10 fotodan 2ser adet yapabilirim… boylece isteyen istedigini alır… ama kargo yapmak icin katlamak gerekecek… istanbul-anadolu yakasında elden alırım diyenler varsa olabilir… farklı avantaj ve dezavantajları var… mesela fiyat parlak kagıtta 1,5-2tl filan olur karton gibi biside tas catlasa 3ytl olur…(yada 2ytl’ yi gecmez)

neyse bunu da bir dusunun…. hatta isin cılkını cıkartayım… kendi arabanızın filan güzel fotosu varsa onu da basabiliriz… tabi ya adet cok olacak ya da ilk gittigimde yaptırabilirim gibi(yani acele olmaz)

XLR-V
      Katılımcı

Valla piyu sana cok zahmet olacak ama sanirim sonunda sayende cok guzel bir eser ortaya cikacak gibi gorunuyor .
      Ben bir kac arkadasla konusup,ikna etmeye calisayim

piyu
      Anahtar yönetici

Ben kararı verdim ve enfes olacağını düşŸündüğüm takvime baslıyorum… sanırım ilk ornek 1 saat icerisinde hazır olur… enfes fikirlerim var….

ilk takvimin konusu muscle car olacak….

hazırlayınca ornek olması acısından gondericem takip edin

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ben kesin alırım. duvarımda amerikanla ilgili olcak hiçbişŸeye hayır diyemem.güzel olur.

piyu
      Anahtar yönetici

arkadaslar ben grafiker olmadıgımdan cok zamanımı alıyor ama neredeyse anahatları bitti… simdi ince ayrıntılarda (ki olmassa olmaz )
      ugrasıcam… hedef tumunun haftasonu hazır olması….

bu asamadan sonra farklı takvimleri de üretebilirim tabiki…

size basit ornek veriyim…remzi kitapevinde kopek-kedi fotoları olan takvimler 30ytl’ye satılıyor…

begenen begenmeyenler…yorum alayım…

piyu
      Anahtar yönetici

alttaki tarihler 2cmx2cm yani not yazacak yer yok gibi gozukuyor ama ustune not yazılmasını planladım… istemeyende not yazmaz…yani istediginiz gibi kullanırsınız… boyutlar dedigim gibi a4….

XLR-V
      Katılımcı

Ben begendim en azindan bekledigimden daya iyi bir de grafiker falan olsan kimbilir ne dizaynalar yapardiniz

piyu
      Anahtar yönetici

ve diğer aylar…

piyu
      Anahtar yönetici

Ve buna ek olarak a5-a4 ve a3 boyutlarında parlak kuşŸe kağıda çıktılarını da alıcam… ben evde bazı yerlerde poster gibi kullanıyorum…enfes kalitede oluyorlar…. cok ucuz fiyattan bu posterimsi seyleri de alabileceksiniz… kendime deneme yapmıstım sizler icinde bisiler hazırlıycam….. bana buyuk maddi kulfet olmadan belli bir miktar hazırlayıp CersanAyna’ya bırakıcam… bıraktıktan sonra size haber veririm… istanbul anadolu yakasında goztepe civarıdır… hem Tuncer abi ile tanısırsınız (kendisi sıkı amerikancıdır) hem muhabbet hem alısveris yaparsınız… fiyatları da a5-50kurus a-4 1ytl a3 2ytl olacak… takvim fiyatını bilmiyorum… stok filanda belli degil… dedigim gibi kafama gore… zaten detaylı anlatıcam…

piyu
      Anahtar yönetici

çıktı derken yanlıs anlasma olmasın oyle a4 filan degil… parlak kuşŸe kağıda… fotograf kagıdı gibi ama ince… kalitesi super oluyor…

illetyus
      Katılımcı

Kagit ve baski kalitesi olarak neyi kastettigini anliyorum….
      Arada bende yaptiriyorum hosuma giden birsey oldugu zaman.

Hangi ebatlarda ve kac cesit bastiriyorsan 2 ser adet reca ediim simdiden
      haberin olsun….

piyu
      Anahtar yönetici

eyvallah…

gurcan simdi olay su… bendeki kaliteli (yani bastırdıgında guzel cıkacaklardan) cogunlugunu bastırıcam… bir para limiti koyup yettigi kadar cogaltıcam… sonra tuncer abi(cersan ayna)ye bırakıcam… ugradıgınızda hangilerini begenir ve alırsanız onları odersiniz…

illetyus
      Katılımcı

Tamam…….

Ben gider soole ortaya karisik bir alevli yaptiririm orda…. 😆 😆

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bence hepsini en can alıcı Classic Muscle Car lardan yapsan cok daha guzel olacaktır…

Alternativ olarak soyle birşŸeyde yapabilirsin; mesela Hot-Rod+Custom car sevenler için bir takvim, Classic American sevenler için bir takvim, Muscle Car sevenler için bir takvim ya da hepsinden karısık bir takvim yapabilirsin…

Bana sorarsan Muscle Car ve Hot-Rod+Custom yaparsan ikisinden de alırım…

Ama su an hangisinden yapıyorsan yap bana da bi tane

Bu arada Dogan abi a4 e baskı matbaacılardan mı yaptırıyorsun?

piyu
      Anahtar yönetici

12 ay doldu… yukarıdakiler iste… artık uzatmamın bir anlamı yok… bir bitsinde sonra alternatifleri yetistiririm…

buradaki yazı nasıl olmus… bence is gorur ama merak ettim yorumları…

emrekaan
      Katılımcı

yazı iyi olmuşŸ.. bu takvimin fiyatı ne kadar ?.

Lowrider
      Katılımcı

abi bende istiyorum da bizim butaraflarda bırakacağın bi yer var mı hep karşŸıdan mı temin etmek durumundayız ?

piyu
      Anahtar yönetici

arkadaslar plan su… ben takvimi bu haftasonuna kadar bitirebilirsem ozalitcide bastırıp orada bitiricem ve 1 tane kaca maloluyor gorucem… bu makul fiyatsa yaptırıcam… eger makul fiyat degil ucuk rakam cıkarsa o zaman daha kucuk bisi yapabilirim…

anadolu yakasında alınabilecek yeri soyledim… avrupa yakası icin bisi dusunebilirim ama zor arkadaslar… a4 zarfın kargosu 2ytl filan tutar… belki oyle yaparız… belki toptan biryere gonderirim… ya da alternatif sunarsınız beraber karar veririz… ??? simdi biryere bıraksam yer kaplar adamlara ayıp olur… o da baska bir dert… valla benim aklıma en mantıklı kargo geliyor… ben size tum urunleri detaylı yazıcam… fazla alanlara kampanya da yapıcam… hatta kargo ücretini de min. yapmak icin arastırıcam… sonra tum detayı yazarım….

illetyus
      Katılımcı

Dogan Avrupa yakasi icin herhangi bir dagitim noktasi dusunuyorsan (Cersan Ayna modeli) ben sana yardimci olabilirim. Saklamak ve dagitim icin, yer sorun degil….

Dagitim sekli icin sen karar ver…..

piyu
      Anahtar yönetici

Gurcan sana bıraksam seninde sabit (işŸsaatlerinde) durdugun biryer varsa ve kisilerin sana ulasması kolaysa ve seni en ufak birşŸekilde rahatsız etmeyecek ise isterim tabi neden olmasın ama onda da şŸöyle bişŸi var, sende hangileri duracak, kac adet bastırıcam ooooooo karısık is…

kafamda karısık zaten )) teklif icin sagol… 1.cersan 2.kargo diyelim… şŸimdilik

piyu
      Anahtar yönetici

takvim konusunda artık yorum yapmıyorum…. top sizde… satıslardan ve yorumlardan gorucez….

ilk yaptıklarımdan daha iddialı bisi yapmayı planladım ve ortaya bu cıktı…

bakalım ne diyorsunuz??? 😉

Lowrider
      Katılımcı

yaww yaptırda alalım artık

piyu
      Anahtar yönetici

inanılmaz zor bişŸi… 6 ay biraz evvel bitti ama sanırım toplamda 15 saat filan harcadım…

mesela 1970 challenger fotosu var yanına bisiler yazmak lazım… arayıp buldum, yanlışŸ olmasın diye tekrar kontrol et filan falan…. neyse ana tasarım bittiginden devamı nispeten daha cabuk bitecek… sanırım bu gece biter ama ne zaman bastırabilirim????

haber vericem….

firrebird
      Katılımcı

Geçen hafta nihayet Cersan Ayna’ya gittim..
      Aslında niyetim daha çok film almaktı ama posterlerle takvimleri görünce direk şŸuurumu kaybettim, film falan aklımdan çıktı direk posterlerin içine gömüldüm

Posterler de takvim de çok hoşŸ olmuşŸ kaçırmayın derim arkadaşŸlar, dışŸarda piyasada bu tarz takvimler posterler bulunmuyo maleseff..

Ellerine, emeğine sağlık Admin’im

piyu
      Anahtar yönetici

yorumların icin cok sagol…

ben titiz bir adamım…genelde iyi olsun diye cok ugrasırken fiyatı min. tutmaya calısıyorum… farkındaysan o posterleri tek tek seffaf posetlere koydum hem burusmasınlar, hem tasınma sırasında ıslanma dusme filan olunca mahvolmasın diye hem de surekli temiz duruyorlar…. bunların hepsi maliyet ama sonuca baktın mı o fotoları gidip print ettirsen o fiyata olmaz… tabi ben toptan yaptırınca avantajlı oluyor…

o posterlere ek yapmayı planlıyorum ama her yaptıgım is sonrasında “yaw bu kadar cok ugrastın ama toplamda yarısı anca satıldı, masrafını anca kurtarıyor durumunda” oluyorum… cokta hosuma gitmiyor ama maksat hizmet 😉

34 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version