Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) Motor Kula?y Koptu

11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      sschevyss
      Katılımcı

merhaba arkadaşŸlar, akşŸam akşŸam bi patinaj yaptırayım derken, sol motor kulağını kopardım, motor5-10derce yan duruyor, 230 makine var üzerinde,
      sol motor kulağının lastik kısmı ortadan yarıldı ve yerinden çıktı motor sağa doğru yatık duruyor viteslerde geçmiyor doğal olarak,

motoru yerine oturtabilirim ama bu başŸıma ikinciye geliyor, böyle bir soru yaşŸayanınız oldumu, her türlü öneriye açığım, yarın öbürgün ters biryerde başŸıma gelmesinden korkuyorum,

Angelus
      Katılımcı

Selam ve geçmişŸ olsun,

Motor kulagını nereden aldın 2. yi? ıç piyasadanmı yurt dışŸından direkmi geldi? Bildigim kadarıyla güçlü motorlar için özel malzemelerden yapılmışŸ kulaklar var. Onları bir deneyin.

sschevyss
      Katılımcı

eskişŸehir de çıkmacıdan almışŸ benim usta, yapılırken başŸında değildim zaten,

peki nerden bulabiliriz butür malzemeleri,

gerçi benim 69 belair’da 230 motor var, motor gömlekleri taşŸlandı, kollar egzantirk değişŸti, ustanın dediğine göre silindirler olması gerekenden daha büyük takıldı, motorun performansı farkedilir derecede arttı ama yinede güçlü motor sınıfına girermi bilmiyorum,

Angelus
      Katılımcı

http://www.summitracing.com a gir oradan bir bak veya http://www.ebay.com ‘dan. bu tarz işŸlerde hayati önem taşŸıyan özellikle çıkma parçalara güvenme

sschevyss
      Katılımcı

teşŸekkür ederim
      peki ingilizce nasıl ifade edilir onuda sorabilirmiyim :huh:

birde bu sorun herkesin başŸına gelebilecek normal birşŸeymi ,
      kulağın kötülüğünden mi, yoksa daha başŸka bir sorundan kaynaklanmışŸ olabilirmi.

bu konuda bişŸeyler söyleyebilecelerde varsa herşŸeyi değerlendirmeye hazırım,

çok hayati bi parça olduğuna inanıyorum, ve acele etmek istemiyorum halledene kadar yatıracağım arabayı

Angelus
      Katılımcı

Araba yıl-model ve motor özelliklerini söylersen bakarım. Ucuz parçadır problem olmadan gelir amerikadan posta ile.

Angelus
      Katılımcı
      sschevyss
      Katılımcı

1969 Chevrolet Belair 6 silindir 230ci
      teşŸekkür ederim,

senin gönderdiğin resimler benimkilere hiç benzemiyor, üst üstü konulmuşŸ 3 tane lastik takozdan oluşŸuyor benimkisi.
      bugün resmini çekip göndereceğim belki sorunun kaynağını bulmada da yardımcı olabilir bu resimler

Lowrider
      Katılımcı

Selamlar geçmişŸ olsun.

Bushing Material: PolyureşŸane olanlara bakarsan onlar daha sert ve daha sağlamdır. rubber olanlar daha cabuk ezilip yırtılır.

sschevyss
      Katılımcı

teşŸekkür ederim, butür hayati parçalarda tasarruf olmayacağını öğrenmişŸ bulunmaktayım:laugh:

Anonim
      Ziyaretçi

arkadaslar kimden aldıgım bilgi hatırlamıyorum ama her zaman polyuretan’ların iyi olmadıgını bu kasılmalar sırasında bazen takozların zarar gormesi neticesinde sase ya da kasa’ya zarar gelmediğini, takozların patlamasının ve yenisi ile degistirmenin bazen daha iyi oldugunu soylemisti…

sattıgımız transam’da polyuretan’lar ile degistirmistik… biraz hafif gacırtı yapıyordu (uzun zaman kullanmayınca, biraz kullanınca giderdi sesi) ama tas gibi olmustu…

sschevyss
      Katılımcı

dün motoru krikoya curup kaldırdım, motoru indirirken kastırmadan yerine oturmuyor, levye ile zorlamam gerekiyor, bi kasıntı var anladığım kadarıyla arabayı şŸimdillik yürür duruma getirdim, ama yünede güven olmaz tabiki

11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version