Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) bir amatörden sorular..??

• Bu konu 1 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 16 yıl 3 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      emre yetkin
      Katılımcı

merhabalar arkadaşŸlar..
      sitedeki ilk forumum motor kullandığım için genelde motor sitelerinin forumlarında yer alırdım.

motorumu sattım ve GM bir amerikan alacağım.

3.50cui bir makinamı yoksa 250 mi doğrudur çözemiyorum. yaksın istemiyorum ve
      lpg taktıracağım. bana görünüm yeter. hız gibi bir tutkum olsa motoru satmazdım zaten.

350 bir amerikan benzin ve LPG ile kaç litre yakar
      250 cui kaç para yakar hiç hesaplayan oldumu.
      istediğim arabalar 70ler camaro ya da pontiac ama onlarda hep 350 yada 400 motor. derdim kasa.
      tek kapı bir spor bulamıyorum.
      350 bir buick regal var beğendiğim alınırmı çözemiyorum. kasası bayağı büyük.
      ben günlük kullanmak için alacağım bana lpg de olurmuymuşŸ demeyin. her güün işŸe gideceğim.

kuzenime de 73 belair aldık 500 kuruşŸ filan yakıyor yanlışŸ hesaplamıyorsam benzinle.
      ilgilenirseniz sevinirim.

Anonim
      Ziyaretçi

selamlar,

aramıza hosgeldin… hepimiz amator ve bilgiye acız…

burada durum soyle… tabiki hacim ne kadar buyuk ise o kadar tuketim oluyor ama diger yandan motorun durumu da cok onemli..

mesela kotu durumda bir L6 250ci motor ile iyi durumda V8 350ci motor aynı tuketir hatta 350ci daha az bile tuketebilir… yani demek istedigim her arabanın durumu kendine has olacaktır… tam esit kıyaslanamıyor… denemek gormek lazım…

bir ekleme daha hızlı gitmek istemiyorum demissin ama amerikanda en buyuk keyif veren his tork’tur. gaza basınca daha alt devirlerde bile sırtın koltuga yapısır… ve bunu gercekten agır bir arabada yaparsın…

1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version