Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar ’93 tahoe hakkında yardım lütfen

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Seyfi Özhan Çetin
      Katılımcı

Bir süredir ’92 range rover kullanıyorum ve geçenlerde değişŸtirmeye karar verdim. Ilan sitelerinde gezerken önce blazer gördüm sonra ise ’93 model bir tahoe dikkatimi çekti. Ilk defa bir amerikana baktığım için ne yapmam, neyine bakmam gerektiğini bilmiyorum.

Aklıma takılan bir kaç soru var aslında,
      1. Aracı aldıktan sonra ne kadar sürede ne kadar masraf çıkartır bana?
      2. Koldan otomatik vites hakkında ise hiç fikrim yok, nedir ne değildir?
      3. Piyasa değeri nedir? Bilgi verebilirseniz sevinirim

riko
      Katılımcı

Bence birinci sorunun kesin bir cevabı yok, yani bu tamamen 15 yaşŸındaki aracın 15 seneyi nasıl geçirdiğine bağlı.

Koldan otomatiğin yerden otomatikten her hangi bir farkı olduğunu sanmıyorum, sadece vites kolunun konumlandığı yer farklı, prensip olarak aynı.

Seyfi Özhan Çetin
      Katılımcı

Bu aracın 3 kapılı modellerinden sanırım türkiyede çok az sayıda var. Bu da beraberinde bazı problemler doğurur diye düşŸünüyorum. Parça sıkıntısı yaşŸar miyim peki? Ayrıca bakımları için gerçek bir usta bulabilir miyim? Bir de parça fiyatları aynı yaşŸtaki bir range rovera göre çok mu pahalıdır? Bütün bunları sormamdaki amaç öğrenci olmam ve bi süre zorluk çekmem. Yakıt sarfiyatı tahminimce 20-22 lt arasındadır. Bir de lpg takılırsa ne kadar olur yaklaşŸık?

Seyfi Özhan Çetin
      Katılımcı

Incelediğim diğer konularda sadece 95 ve sonrası tahoe tavsiye edilmişŸ. 93 den bahsedilmemişŸ. Az elektronik az sorun mu demek, yoksa geri teknoloji = problem mi? Siz olsanız hiç bulaşŸmaz, 95 için biraz daha bekler miydiniz?

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version