Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar MUSTANG SHELBY MI? CORVETTE MI?????????

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      fuatbc fuatbc
      Katılımcı

arkadaşŸlar merhaba ben istanbuldan fuat size bazı sorular sormak istiyorum eğerki benim için iyi bilgiler verirseniz sevinirim ben 2008 mustang shelby yada corvette almayı düşŸünüyorum fakat kararsızım yani ikisinide çok beyeniyorum fakat bu araçlar hakkında bilgim pek olmadıgından hangisine karar vereceğimi bilmiyorum yani bu araçlar ne yakar hangisinin parçası daha pahalıdır vergileri ne kadardır şŸehir içinde en rahat kullanabilecegım araba hangisidir yani sizden istediğim artısıyla eksisiyle bu araçları karşŸılaşŸtırdıgımızda hangisi ağır basar bu konuda bana cevap yazarsanız çok sevinirim iyi forumlar size..

riko
      Katılımcı

HoşŸgeldin Fuat..

Ben ikisi arasında tercih yapmak durumunda kalsam, tercihim Shelby olurdu.
      LJünkü Shelby birçok Amerikancı için olduğu gibi benim içinde gerçek bir efsane.
      2008 de GT 350 yok diye biliyorum ve 2008 ler GT 500 versiyonuyla 40. yıldönümü özel seri olarak çıktı.

2008 de çıkan 40şŸ anniversary Shelby GT 500 K.R lerde( KR nin açılımı king of şŸe road oluyor, yani yolların kralı ) 5.4 litre (yaklaşŸık 330 cu in ) süpercharger’li bir motor var ve bu motor 540 hp güç, 510 ft tork üretiyor.
      Ayrıyetten 6 ileri manual vites, 20 inch lastikler ve racing performance eksoz sistemi var.

Yakıt miktarı, vergisi, parça fiyatı v.s. ile ilgili bir bilgim yok ama,hepsinin hatırı sayılır miktarlarda olduğu kesin
      Ama bu arabayı alan biri için bunlar önemsiz detaylar olmalı

( ıstersen LPG taktırıp tarihe geçebilirsin ) :laugh:

fuatbc fuatbc
      Katılımcı

teşŸekkürler riko verdiğiin bilgiler için bende shelby manyagıyım ama sadece beyeniyorum fakat shelby hakkında hiç bir bilgim yok yakıt konusunda tarihe geçmeden bahsetmişŸsin ben bir kere tarihe gectım lıncoln navigatorum vardı ve lpg taktırmıstım 10 numarada olmustu 😆 benzınlıge gırdıgımde pompacılar benzın alacagımı sanıp yol acıyorlardı ben gaz almaya gırınce sasırıyorlardı ben ınsanlar ne dusunecekmıs ne dıyecekmıs dıye dusunmem egerkı lpg de randıman alabılıyorsam taktırırım takıntılarım yoktur tabıkı alacagım arabanın ne kadar yaktıgı ve vergısı benım ıcın onemlı şŸuana kadar kullandıgım arabalar a3 lıncoln navıgator a6 suanda kullandıgım Chrysler 300c ve astra gsı ama suan ıyı guzel bır spor araba almak ıstıyorum ve corvette ve shelby benım beyendıklerımın arasında ne kadar yaktıgı ve vergısı hakkında bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim riko tekrar teşŸekkür ederim bilgiler için.

riko
      Katılımcı

fuatbc , bizden bir vatandaşŸ Ferrari’ye lpg taktırmaya kalkmışŸtı da efsane olmuşŸtu ya, adam 100 ünlü Türk’ün 101 incisi oldu Tarihe geçmekten kastım o yani

Anonim
      Ziyaretçi

fuatbc aramıza hosgeldin…

her 2 aracta cok guzel ve nadide, ne alsan yanlıs olmayan cinsten bir durum… amerikan-lpg perhiz-lahana tursusu gibidir, amerikanı alma sebebin keyif konfor guc vs vs ama ben isime gelenleri alayım gerisini bosver diyorsun…

bu mantıkla corvette ya da shelby’ye de lpg taktırmayı dusunebilirsin ???

bence aklından boyle birsey geciyorsa bile yapma… bunlar yerine az tuketip cok giden (dunyada boyle birsey yok ama neyse) bir arac bulman gerekiyor… 2.0 lt motor olup bolca modifiye edilmis araclar da amerikan v8’ler kadar tuketiyor emin ol….

Angelus
      Katılımcı

Piyu yazan:

Quote:
      bunlar yerine az tuketip cok giden (dunyada boyle birsey yok ama neyse) bir arac bulman gerekiyor… ….

Yanılıyorsun var Dogan görünümlü Şahinler normal doganlara göre daha az yakıyorlar

fuatbc fuatbc
      Katılımcı

hersey için teşŸekkürler arkadaşŸlar sanırım burda alay konusu oldum sevıyesızlık yaratmak ıstemıyorum herkese iyi forumlar.

riko
      Katılımcı

fuat, burda ara sıra espiri yaparız falan ama inan hiç biri alay etme maksatlı olmaz.

Bence yanlışŸ anlamışŸsın ve birazda ön yargılı ve alıngan davranmışŸsın, burası fazla kalabalık olmayan ama çok sıcak ortamı olan bir site, biraz vakit geçirirsen hak verirsin bana.

Eğer benim LPG espirisine kırıldıysan ben kendi adıma senden özür dilerim.

XLR-V
      Katılımcı

LPG’nin bir handikapi da kapali otoparklara ve hizli feribotlara giris kabul edilmemesi.
      Simdi dusundugun zaman , sevgilini veya kiz arkadasin ile tatile cikiyorsun ama 5 yildizli otelin kapali otoparkina giremiyorsun :dry: :blink:
      Ben,orjinaliteden yana oldugum icin LPG yi sevmiyorum birde spor arabaya LPG taktirmakla komik duruma dusersin .Yanlis anlama ben alayci degilim ama baska bir Vette ile yan yana geliyorsun digeri senin arabanin LPG li oldugunu anlayinca ne dusunur eger sana alay eden bir hareket yaparsa bunlari da dusunmekte fayda var .
      Yada bence ekonomi ve spor araba istiyorsan Audi S5 3.0 TDI al keyfine bak

fehmi
      Katılımcı

rico,ya aynen ve taynen katılıyorum katılmakla birlikte şŸunlarıda sölemek istiyorum
      yavvv sen şŸimdi kalkıp 150-200 milyara araba alacaksın (hoşŸ oda türkiyede çok nadir olan arabalar)ve bunlarla ilgili hiç bir bilgin olmayacak biz hangisini al dersek onumu alacan anlamışŸ değilim kaç lira yakar kaç km yapar aynası kaç lira balatası kaç lira onamı bakacan onuda anlamışŸ değilim hem takıntılı değilim demişŸssin ama milletin lpg espirisinemi takılmışŸssın onuda anlamışŸ değilim foruma girmişŸssin ilk mesajın ben şŸu şŸu arbalardan alacam hangisini alim bana doğru bilgi verin cevap yazın siz yazın ben okuyayım yani kuyuya bir taşŸ attım siz çıkarın gibi bişŸey olmuşŸ
      gel bende bi tane mustang shelby var sol ön çamurluk boyalı tüpü işŸlenmişŸ vadeli veririm desem sen beni ne kadar samimi bulursun
      yavv fuat mütevellit kaç bilmiyorum ama bu işŸler bölee olmaz abim kardeşŸim canım ciğerim
      sonrada ben gidiyorum demişŸssin benim git veya kal deme gibi bi şŸansım veya yetkim yok ama bu forumdaki arkadaşŸların hepsi samimi insanlar gel yinede sen gitme bu samimi insanların arasında hoşŸ vakit geçir

Anonim
      Ziyaretçi

fuatbc, dalga gecmek veya alay etmek yerine esprili konusmak diyelim… bizleri tanımadıgından bu sekilde yorumlamanda mumkun tabiki.

lpg konusunda halen cok inatcıyım… lpg’li amerikan gordugumde hosuma gitmiyor… gercekten farklı arabalar alınabilir… herseyi biryana koyup benzine kilitenmek, bana dogru gelmiyor…

bu arabalar sorunlu mu? 2.eli nedir? parcası var mı? guvenlik ne durumda yerine sadece benzin cok tuketir lpg takılsın, ondan sonrası kolay gibi bir durum var. Oysaki aldıktan sonra satarken belki de benzinden tasarruf ettigini dusundugun parayı periyodik bakıma verdiğini ya da satarken degerini cok kaybettigini de görebilirsin.

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version