Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 1976 chevrolet nova concours 4.1L 250 cubic inch L6 1BBL (D) OHV

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Cihat
      Katılımcı

Herkeze merhaba bu hafta sonu bende amerikancılara dahil oluyorum hayalimdeki arabalar farklı olsada şu anki durumum itibariyle 76 nova ile amerikan rüyasına merheba dicem.özellikle nova larla ilgili tamirci ustaları ve aksesuar satılan yerler varmı..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

haydi hayırlı olsun ) hoşgeldin aramıza,

ankara da isen parça ivedikte bulunur tamirci şaşmazda

Cihat
      Katılımcı

eyvallah kardeş istanbul da ikamet ediyorum ama ankara ya gelmeyi düşünüyoruz arkadaşımla ondada 1971 ford 20m xl var.

Hakki
      Katılımcı

hayırlı olsun. bende bu aralar almayı düşünüyorum aracı yaklasık 3 haftadır kullanıyorsun sanırım nasıl ilk izlenimlerin ve en önemlisi yakıt bilgi verirsen çok sevinirim :laugh:

Cihat
      Katılımcı

aracı alalı 1 ay oldu 100 km yaptım aşağı yukarı genel olarak bir şikayetim yok koldan otomatik vites kullanımı çok rahat ve keyifli yavaş bir araba ağır ağır hızlanıyor özellikle gazda iken ama benzinde dip gaz yaptığın zaman aracın önü kalkıyor zaten araç performans arabası değil kimse sizden hız beklemez v8 motorlular daha güçlüdür tabi.yakıt olayını henüz doğru düzgün hesaplayamadım km saati beni yanılttı mil hesabı yapmam gerekirken km hesabı yaptım ama 50 krş u geçmiyomuş normalde tekrar hesaplıcam onu.bu tarz bi araç alırken fazla oynanmamış kaportası iyi durumda olması yani genel olarak iyi durumda bir aracı tavsiye ederim aldığın zaman keyfe keder masraf yapıcan

Cihat
      Katılımcı

hesap yaptım kardeş 50 tl lpg ile şehir içinde 61 mil yaptım.benzinde ise şehir içi 50 tl ile 40 mil yaptım ama benim aracımda subap ayarı,buji değişimi,ve tevzi makarası değişimi gerekiyor bunlar oldumu dahada düşer yakıt tüketimi km 40 krş hatta 35 krş yakan nova biliyorum tabi lpg markası ve beyini çok önemli

mehmet ali
      Katılımcı

ya arkadasım1976 chevrolet nova concours bende alıcam nasipse bu araba kullanıcısı olarak kendı gözlelımden artılarını eksılerıne yazarsan sevinirim

Cihat
      Katılımcı

Düzgün bi nova bulursan al 76 modeli bana göre en yakışıklısı V8 otomatik concours tavsiye ederim ama oynanmamış bi araç.bende vardı 1 sene bindim gayet keyifli kimse beğenmez ama 77 yılına kadar chevy nin en lüx modeli heleki düzgün bi araç sa ki benim nova öyleydi kemeri takınca fasten seat belts yazısının sönmesinden silecek zaman ayarı butonundan arka cam buğu çözücü fanının çalışmasından tut ki bu fan kronik bozuktur hiç bi nova da çalıştığını görmedim hatta iptal ederler,harrison klima kompresörü dahi faal dı,manyak gibide uğraşmıtım arabayla sattım gitti şuan 66 impalam var ama gözüm arkada kalmadı desem yalan olur.nova ya yağmurlu havada binmicen tavan vinyl se bol bol gacırdar burçlardan,yarım şase dir zaten bu yüzden sevilmez ama camaro da yarım şase,piyasada alıncak nova varmı bilmiyorum fazla orjinaline bulaşma işin içinden çıkamazsın 10 lira ya al bin

mehmet ali
      Katılımcı
8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version