Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar AMERİKAN ARABALARI HAYRANI

1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      emregc
      Katılımcı

herkese iyi forumlar

ben yeniyim

ben 16 yaşındayım. Küçüklüğümden bu güne amerikan arabalarına ilgi duyuyorum tabi o zaman sadece küçük metal arabalarla oynuyordum şimdi ise bu arabaların gerçeğe göre küçültülmüşlerini gördükçe alıyorum sırf bu arabalarla ilgilenmek için gittiğim okulu değiştirip şişli motor sanat / endüstri meslek lisesi motorlu araçlar bölümüne geçtim inşallah birgün benımde dodge charger 1970, shelby gt 500 1967 veya ford torino cobra 1970 tarzı bir arabam olur die ümit ediyorum.

Dün gece araba resimleri yapmak için internetten dodge modellerine bakıyordum ve http://www.collectormotors.com/carsforsale.htm bu siteyi gördüm biraz daha araştırdım ve bu siteyi gördüm çok hoşuma gitti. ben arkadaşlarımla otururken bazen bu araba konusu açılıyor bende diyorumki benim birgün amerikan arabam olacak. siz de benım gibimiydiniz çocukluğunuzdan beri bu dünya harikalarına hayranmısınız eğer dogru dediysem doğru yerdeyim

Doğuhan
      Katılımcı

Selam dostum,

Önce hoşgeldin. Ben 2004’ten beri bu forumu okuyup arada yazıyorum. Sözüm sana değil tabi bütün amerikan forumlarında olur. Genelde bir film veya dizi seyredip ilk kez klasik amerikanlarla tanışıyorlar hayatlarında ve bu da genelde 15 li yaşlara tekabül ediyor sonra hevesle gelip yazıp ve 2 ay sonra ortadan kayboluyorlar. Artık 2011 yılındayız ve insanların çocukluğunun amerikan arabalarla geçme ihtimali çok düşük. Elbette bir yerlerde görmek lazım.

Ama senin tarzın çok daha samimi, mantıklı ve açık geldi bana. Gayret ve zeka herşeyi yener, Charger sahibi dahi olabilirsin bir gün. Umarım hevesini asla kaybetmezsin. Örneğin, benim ailemde bundan 30-40 yıl öncesinde tonla amerikan araba varmış ama ben doğduğumda hiçbiri yoktu. Bu siteye 6 yıl önce yazdım ilk defa. O zaman 20 yaşımı biraz geçmiştim. Ama filmlerde görüp filan gelmedim amerikanları. İçimden geldi yani çocukken Çengelköy’de otururduk ve gördüğüm amerikanların hepsinin marka modelini sayardım valide hanıma. Aslında geçici bir heves değildi dersem daha doğru olur. Hayatta başladığım bütün işleri sonlandırdım. Bu biraz uzun sürdü ama güzel sonlanacak. Yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa haber verirsin. Hatta belki garaja gelip ne yaptığımızı ve nasıl bir işe bulaşacağını görebilirsin :]

Sen de aynı gayretle yani açıkçası arabana taparak yaşarsan ona sahip olur ve hatta yeniden yollara döndürebilirsin.

Bol şans!

6 yıl sonra proje sonuna adım adım yaklaşırken şasiyi temizledim, parlattım, boyayacağım bugün.

1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version