Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 1995-1996 pontiac genel bilgi

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ali7772
      Katılımcı

ben 1995-96 pontiac trnsam almayı düşŸünüyorum aslında kesin kararımı vermişŸtim ama yakın zamanda amerikada olan bi arkadaşŸıma danışŸtım fakat o arabaların yol tutuşŸunun çok kötü olduğunu ve göründüğünün aksine çok sağlam ve güvenli bi araba olmadığını lpg de bile çok yakacağını söyledi. bu arabaya lpg taktırmadan kullanmam imkansız zaten ben öğrenviyim ek arabamda yok bu komik olurmu taktırsam ne kadar yakar. yardımlarınızı bekliyorum.

ali7772
      Katılımcı

bi allahın kulu cevap versin yaa lütfen

piyu
      Anahtar yönetici

uzman olarak yazmıyorum…

yol tutuşŸu kötü dediğinde başŸka bir araba ile kıyaslaman gerekiyor… transam alıyorsan bence gereksiz bir konu… tabi senin icin önemli ise bilemem…

diger konu yakıt… yaklasık 12-16lt arası tuketimleri vardır… hic lpg’lisini görmedim…bence yaptırma… zaten komik olur ama ayrıca yazıkta olur…

Amerika’daki tanıdıklarından fikir alma… seni yanıltır…

XLR-V
      Katılımcı

Eger “insan” gibi viraja girilmezse araba ne yapsin ?
      Istedigin kadar ESP koy arabaya fizik kaidesi hic bir zaman ye-ni-le-mez .

ann71
      Katılımcı

yaa lütfen arkadaşŸları yanlışŸ yönlendirmeyelim

birincisi bu tarz bir araç türkiye kosullarında lükstür bunu unutmayın. öğrenciyim param yok trans am kullanmak istioyrm demek terstir. öğrenci arabası değil çünkü. vergisi kaskosu benzini parçasıyla pahalı bir oyuncak. ikincisi 300 bglik araca lpg taktırma fikri çok kötü. ücüncüsü ben hiç 12 litre yakan trans am görmedim bnmki şŸehir içi 25 litrenin altına inmiyor. hadi bnmkini boşŸverin ben 20nin altında dolaşŸan lt 1 hiç duymadım. söyleyen de yalan söylüyordur.

ann71
      Katılımcı

yol tutuşŸu problmi trans ama özgü bişŸi deildir. f bodyler çok iyi yol tutmaz. ancak gidip şŸase tamamlama veraj demiri spor amortisör ve spor yay takarsan tahmini 3000 4000 dolar harcarsan aracın çok iyi yol tutar ama hiç bir zman 4 çeker bir japon olamazsın. zira bu araçlar 1600 kilo ve fazlasıyla uzun. bu araçtan çok iyi yol tutmak beklentisi içindeo lmayın bu araç önününüz açık oldugu otobanda 270 280 gidebileceğiniz keyif aracıdır.

piyu
      Anahtar yönetici

ıllaki yol tususun iyileşŸtirilmesi sözkonu ise bu konuda en basarılı lastikler alınır… sonradan amortisorler degistirseniz (bu durumda konfordan fedakarlık edilecektir) cok daha iyi yol tutar…

ben bu isin tekniğini cok iyi bilmiyorum ama 1977 model Camaro’mu kullanarak Fenerbahce stadının oradaki virajda lastikleri bayag bagırttırarak, diger aracların yanlarından geciyordum ve enfeste yol tutuyordu… sanırım transam bundan cok cok daha iyidir

exonotzor
      Katılımcı

lpg kötü birşŸey degil ,, hatta bilgisayarla gaz ayarlarını yaparken ,, pedela az basarken az gaz gidişŸi , çok basarkende aşŸırı besleme yaptırarak belki standart gücünün bile üstüne çıkabilirsin.. benim 2.0 mondeom 150kuruşŸ civarı yakıyor ,, seninkide 3katı hacimde ,, birazda yapısı geregi dersek , gazda 500kuruşŸ/km civarında yakarsın.

gelelim lüks konusuna. arkdaşŸım bence dogru yoldasın. yani bence bir ögrenci 96transam alıp tüptaktırıp gezebilir. ilk bakışŸta pahalı gibi geliyor ama bi sürü tunner tanıyorum. çocuklar ögrenci ,, gidiyolar 35000e sıfır alıyolar ,, sonra bi 5000daha harcıyolar. sonuçta aşŸırı besleme chip egzantirik derken arabaları km de 500kuruşŸtan çokta az yakmıyor. hele bi golf alayım filan derse fatura zaten 50000den başŸlıyor. bunun yerine arkadaşŸ diyorki , ben 3000veririm 5000de masraf ederim, sefamı sürerim. benimde param olsa bende öyle yaparım, gidip golfe 50000 saymam.

lpg kötü birşŸey degil dostlar. italyada vs vergi indirimi var lpgli araçlarda.devletler teşŸvik ediyor. gaz emisyonu benzinin yarısı bile degil. yurt dışŸında paralı parklara lpg li araçlar ücretsiz parkediyor. bizde parka almazlar o ayrı. hele kalite sıralı sistemi taktırırsan, ayarlarına hareket halinde kafana göre düzenlersen. tadından yenmez.

şŸöyle diyim. benim mondeo benzinde max 190 yapıyor, gazda ise 220 gaz enjektörleri yakıt pompamdan daha başŸarılı. tabi bide ayarlarını ben yaptım

ali7772
      Katılımcı

exonotzoe sana özellikle teşŸekkür ediyorum beni tam anlamıyla anlamışŸsın. bende öyle düşŸünümüşŸtüm bu arabaların fiyatları 0 km 1.6 arabadan daha ucuz. benim daha önce golf üm vardı sonra megan aldım dediiğinz gibi megana bi dünya para harcadım bide aldığım fiyatın 10 milyar altına sattım üstelik hiç zevk alarak bindiğim arabalar değillerdi. bu defada aynı parayı verip hiç değilse adam gibi bi arabaya binmek istiyorum ama benzinde kullanmamda imkansız bu arabayı günlük hayatta kullanmak zorundayım eğer 2. arabam olmuşŸ olsa hiç sorun olmazdı

ali7772
      Katılımcı

aslında ben 2. bmw320ci veya audi a3 almayı düşŸünüyodum ama bunlar için üzerine kredi çekecektik fakat düşŸündümki bu araca param yetiyor bankaya faiz ödeyeceğime bu aracıma benzin alırım üstelik bi dünya parada onlara harcıyacaktım zaten 2 sene sonra onlarında değeri düşŸecek verdiğim parada boşŸuna gidecek ama bu araba yıllarca binilebilecek özel bi araba, kasko ya gelince çok yakın tanıdığıma yarı fiyatına yaptırabilirim ama vergi konusunda biraz detaylı bilgi verirseniz sewinirim

ann71
      Katılımcı

eheheh peki arkadaşŸlar 1.6 alacagınıza trans am camaro corvette alın

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version