Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar blazer yakıt tüketimi…

• Bu konu 12 yanıt içerir, 7 izleyen vardır ve en son 16 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
12 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      krasiva
      Katılımcı

selam arkadaşŸlar aldığım blazeri kullanıyorum ve çok memnunum çok süper gidiyor artık sol şŸeritte kimse yol istemiyor zaten alamıyorda.Yakıt sarfiyatına gelince ben seri kullanmama rağmen 16-17 litre ama insanca kullanınca 13 litre civarında yakıyor amerikanlar çok yakıyor diyen pek doğru sölemiyor bende bora vardı 1.6 12 litre yakıyordu yani blazer onun yanında çok ekonomik.Birde bişŸey soracam aracınızı servise götürün yazısı yanmışŸtı götürdüm bilgisayarda egsozdaki gazı ölçerek yakıtı ayarlayan bir cihaz varmışŸ o arıza vermişŸ servis sildi üç gün sonra tekrar yandı değişŸmesi gerekiyor dedi kötü benzindende yanarmışŸ ama sanırım arızalı dedi değişŸtirirsem benzin kötü diye tekrar yanarmı bana pek mantıklı gelmedi.Fiatıda ne civarda bilen varsa yazarsa sevinirim.

XLR-V
      Katılımcı

Ariza kodu DTC 420 ise yalniz benim dedigim OBDII olanlar icin o sensor cok defa hata kodu verirbir cok GM lerde. Ben cok ustunde durmuyorum ama degisse sanmiyorum ki bir daha yansin .
      Fiyatini bilmiyorum ama cok fazla pahali olacagini sanmiyorum

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

nekadar yeni okadart dertli mi bu arabalar?

XLR-V
      Katılımcı

Bence esas ne kadar elektronik o kadar ariza ,
      şŸe more electronics you have şŸe more gremlins you get (mesaji bilerek english yazdim ki arama motorlarinda faydasi olur diye )
      Tabii ki istisnalar var ama klasik karburatorlu arabalarda yok MAP yok MAF yok TCC yok sen uyduruver gibi sensorler olmadigi icin boyle sinir bozucu seylerle ugrasmazsin tabii

ann71
      Katılımcı

blazerlarda obd1 wardır.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

obd 1 nedir ? ben bunu bilmiyorum.

XLR-V elektronikçi olmama rağmen arabada otomatik camı bile sevmiyorum

ann71
      Katılımcı

bunlar beyin de bulunan program lisanları efendim

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

TeşŸekkürler efenim

exonotzor
      Katılımcı
      TemPest wrote:
      obd 1 nedir ? ben bunu bilmiyorum.

XLR-V elektronikçi olmama rağmen arabada otomatik camı bile sevmiyorum

hahah ,, bende aynen yaa , ben beyinli araba bile sevmem. giden arabaya bi beyin yeter o da benimkisi

ebrar36
      Katılımcı

modelli amerikana binince mecbur öğreniyorsun birde dtc kodlarını ezberliyon.

on board diagnosis 1991 1995 arası araçlarda I 1996 20XX II ekiyle

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

beni sarmaz aracın komple yürüyeni analog olmayınca ben kendimi güvende hissetmiyorum bi rutubet olsa fren bile tutmaz

ata er
      Katılımcı

Selamlar,
      1998 model GMC jimmy aldım 4.3 vortec motor(blazer’in aynısı) çok yakıyor.
      bakımları yeni yapıldı herşŸey düzgün ama çok sakin kullanmama rağmen 100km de 17-18 lt yatıt tüketiyor. prins marka LPG taktırdım km de 350 ytl yakıyor.
      Sizin yorumlarınız nedir? nelere dikkat etmeliyim.

Anonim
      Ziyaretçi

baer selamlar,

tum araclarda kullanılan yakıt tasarruf konularını uygulayabilirsin

ani hızlanma yapma
      sürekli dur kalk yapma (ortalam hız ile gitmeye calısma seklinde)
      camları acma, klima calıstır
      araba ve motor bakımlı olsun… genelde atesleme sistemi hem performans hem de tuketimi direk etkiler
      arabanda gereksiz yuk tutma
      lastik havalarını kontrol et

vs vs…

12 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version