Ana Sayfa Forumlar Forumlar Yeniler Ne dersiniz?? (AmerikanAraba.com travel mug)

23 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      piyu
      Anahtar yönetici

mug.jpg

Arkadaslar,

Sitemize ait bu tip ürün planlıyorum fakat

1. kupa bu renk degil (mavi ya da kırmızı olabilir)
      2. Logoda kararsızım ama daha farklı seyler de olabilir…

Fiyat konusunda kesin birsey yok fakat 15ytl olabilir

fikirlerinizi duymak istiyorum, alırmısınız? ya da nasıl olsa alırsınız… kac adet alırsınız?

firrebird
      Katılımcı

selam piyu,

1. mavi ve kırmızı renkler başŸarılı olur, ama bu koyu yeşŸil de güzel olmuşŸ ;)
      2.logolarda çeşŸitlilik muhtemelen senin işŸini zorlaşŸtıracaktır, ben şŸu logolu mug’dan istiyorum yok ondan kalmadı sana bundan veriyim muhabbeti olur diye düşŸünüyorum. ama öte yandan farklı logaların da olması alıcı açısından güzel bişŸey..
      bence böyle amerikan tarihinde daha bi yer etmişŸ modellerin resimleri de olabilir; 55,56,57 chevy yada 57,58 corvette gibi..
      hatta olabilir mi bilmem ama özel siparişŸ bile alabilirsin; mesela ben sana arabamın ambleminin fotosunu yollarım sen altına amerikanaraba.com yazısını yazıp mug’a basarsın? ;)

fiyat bana biras pahalı geldi ama 15’de öyle çok abartı diil sanırım :?:
      sonuç olarak bence güzel, ben alırım ;) gerçi daha filmleri alamadım ama olsun, hepsini birlikte alırız işŸte :)

ebrar36
      Katılımcı

+ 1

çok hoşŸ ve makul fiatlı…..

piyu
      Anahtar yönetici

Cok cesitli logo yapmam mumkun degil…

tedarikciden temin etme ihtimalim oldugundan bu ürüne yoneldim…makul fiyattan alacağım, fiyatı esasında 15 degil 10-15 arası(elimden geldigince dusuk olsun diye ugrasıyorum) ama ben size 15 dedimki yorumları duyabilmek icin… benim kar amacım yok, masrafımız cıkarsın pesindeyim…

benim dusuncem guzel biri urun olsun, fiyatı makul olsun, mumkun oldugu kadar cok kisi alsın, hem kullansın hemde arada baksın…..

biraz daha detay….

bugun siyah olanını gordum, o renk te cok hosuma gitti… alt bolumde site adı olacak ve ustunde bir resim dusunuyorum… resim cok cesitli olamayacak, baskı maliyeti cok artar… tek tip olması muhtemel… bu durumda herkesin ortak paydası bir resim sececegiz…

bardakta bu tip degil biraz daha ufak ve duz…

piyu
      Anahtar yönetici

dusundugum kadar kolay olmuyor… :(

baskısı tampon baskı denen özel bir sistemle yapılmak zorunda ve 4 renk yani renkli oldugunda sadece baskı bile 300ytl civarı yani (suanda dusundugum 50 bardak icin) bardak basına 6ytl sırf baskı oluyor ki inanılmaz bir rakam… daha bardak ortada yok :)

tek renkte baskı maliyeti dusuyor ama nasıl olur hic bilemiyorum…

konuyla ilgili bilgisi olan var ise yardım bekliyorum… tampon baskı haricinde yıkanınca cıkmayan bir sistem var ise duymak isterim…

piyu
      Anahtar yönetici

yorum duymak istiyorum arkadaslar… sadece 2 kisi alacak ise ugrastıgıma değmiyor demektir… ben bu tip ürünlere sizden ciddi bir ilgi bekliyorum…

roadrunner
      Katılımcı

Piyu sen yapmazsan kimse yapmaz zaten böyle işŸleri. Ben bu tür olayları destekliyorum. Alırım 2 tane…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Yesil renk cok guzel ancak Muscle Car olursa cok daha guzel olur bence.Bende alırım Dogan abi, hatta fiyatı dusuk olursa 2 tane de alabilirim 😉

v8ciyiz
      Katılımcı

nasıl yaparsan yap ben alırım . ama üründe bir amerikan niteliği olsa bence daha iyi olur mesela sapı 59 kuyruğu olabilir

piyu
      Anahtar yönetici

sapına özel bisi yapamam maalesef… yapılabilecek tek sey üstüne baskı…

kesin alım adeti gibi birsey bilme imkanım olsa… gidip cift taraflı baskıda yaptırabilirim vs vs…. benim siz söylemeden dahi tahmin ettiğim 20 adetlik garanti satıs var… biliyorum… ama ustu var mı yokmu onu bilmem lazım… ben 50 adet kesin alıp yaptırıcam… belki kotu olur, destek icin alırsınız (kalanı elimde kalır :) ) ama islevsel oldugundan surekli kullanabilirsiniz, ya da guzel olur…

XLR-V
      Katılımcı

Sana zahmet su resmini gonderdigim arabadan baski olursa 4 adet alirim .Renk siyah ,mavi tercih olunur

piyu
      Anahtar yönetici

hahaha… ben diyorum baskı zor is sen bundan isterim dedin xlr-v… birde moderator olacaksın :)

XLR-V
      Katılımcı

Ok, no problem ondan olmazsa 2 adet sitemizin eski logosundan( C06 Corvette olan ) olsun ama arac kirmiziydi mug rengi ise laci olsa iyi olur derim .Yalniz ben hususi bir sey istemiyorum baski o kadar zor olmasa gerek normalde yada ben yanlis anladim herhald

piyu
      Anahtar yönetici

xlr-v baskı zor degil… adet az olunca birim maliyeti yuksek… tek renk kalıp 50-100ytl arası renkli bir logo icin 300ytl civarı… 1 tane isterim dersen(bu metod ile) bardak 310ytl olur :) yok ama 300 adet bardak olursa 11ytl olur…

tampon baskı diye bir metod ve ozel bardakla ters egimli bir kalıp yapılıyor…bu kalıbın uyması gereken bir acı da var, yani komple donemiyor… bu durumda 4cm x 4cm ya da 5cm x 5cm gibi bir alana baskı yapılabiliyor…

Esasında fikir güzel kullanım alanı güzel, fakat kalıcı olması yani sıcak suyla yıkandıgında cıkmaması icin bu metod mecburi…

dun aklıma baska bir fikir daha geldi… daha ucuz fakat gorsel olarak daha güzel bir metod bulabilirsem bunu da deneyeceğim, sticker tarzı seyler dayanıklı olmaz ya da cok kolay deforme olur diye dusunuyorum ama bakalım…

bu arada duydugun bildigin farklı bir metod var ise duymak isterim…

XLR-V
      Katılımcı

Sticker/decal benim kullandigim bir mug da var hem onu hem arkasinda .2002 den beri kullaniyorum en ufak bir sekilde deforme olmadi ki bulasik makinesinde bile kullanildi.
      Bunun disinda vinyl decal diye bir urun var , her cesit istersen custom made olarak yapiliyor genelde araclarin ic ve dis kisimlarinda (kafaliklarda-headrest veya konsol uzeri) kulaniliyor ve dogru hatirliyorsam en az 7 yil garantili.

piyu
      Anahtar yönetici

sticker/decal gibi olan mug’ın fotosunu gönderirmisin?

elini gezdirdiginde belli oluyor degil mi? yani orjinalin üstüne yapıstırıldığı?

bilgiler icin sagol… simdide bunu arastırayım :)

XLR-V
      Katılımcı

Tabii hemen gondereyim .
      Evet,elini gezdirince hissedilebiliyor bir sey yapistirildigi belli ama cok kaliteli bir sey .

XLR-V
      Katılımcı

Seramik bir malzemeden uretilmistir

XLR-V
      Katılımcı

Bu da diger resim

piyu
      Anahtar yönetici

aaaaa

olmadı… seramik baska…

seramikte cozumunu buldum… ayrıca seramik kupa daha da ucuz… ben travel mug istiyorum ve dıs tarafı plastik…. seramik icin özel bir sticker var, yapıstırdıktan sonra 200derecede fırına koyuyormussun ve fırından cıkarttıktan sonra birdha hicbirsey olmuyormus…

mug’ın dısı plasik, plasik üstüne baskı ancak tampon baskı ile oluyor… birde daha once tecrube ettigim outdoor sticker var… seffaf ama onun da kenarları gozukur cirkin olur ayrıca sıcak su ile yıkanınca cıkabilir diye cekiniyorum… deneyecegim ama…

XLR-V
      Katılımcı

Bunu da defalarca yikadik uzerindeki etikete cikmadi bunun disi plastik ve metal .

faceless
      Katılımcı

seramik çok pahalı olur… bence ilk resimdeki daha iyi..

piyu
      Anahtar yönetici

aksam bardagı eve getirmeyi unuttum, denemeyi plastik malzeme üstüne sticker ile yaptım… üzerinden kaynar su gecirdim ama cıkmadı, yani basarılı…

bu cok daha ucuz ve herkese istedigi gibi bir bardak yapabilme sansı tanıyor…

tek sorun: baskıyı hazırladıktan sonra etrafının nasıl kesilecegi, ya da ne sekilde hazırlanacagı… devam ediyorum…bu guzel bi gelisme oldu… yarın gunduz deneyip fotosunu gonderecegim…

piyu
      Anahtar yönetici

Aklıma baska bir konu geldi…

daha önce görmüşŸtüm bir benzerini, cok ince özel bir sticker var… model araba üzerine yapıstırılabiliyor… bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

23 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.