Dodge Demon Efsanesi geliyor

HomeDodgeDemon

Dodge Demon Efsanesi geliyor

Yaklaşık 3 ay önce (Ocak 2017) Dodge Youtube sayfasından Demon’ın ilk tanıtım videosunu yayınladı. Video’da yüksek güvenlikli bir kafeste Cehennem Kedisi (HellCat) önceden belirlenmiş bir noktaya taşınıyordu. Video’nun devamında kafes belirlenen noktaya ulaşıyor, kafes açılıyor ve Hellcat kafesten çıkıyor. Hellcat’in yüksek oktanlı benzin deposunu yemesi ile dönüşüm geçiriyor ve videonun sonunda Hellcat’in katılaşmış bedeni içinden Demon çıkıyordu.

Dodge müthiş bir reklam stratejisi ile 3 aydan fazla süredir dikkatleri kendi üzerinde toplamayı başardı. Her hafta yayınlanan videolar milyonlar tarafından takip edildi ve konuşuldu.

Herkes Demon’ın nasıl olacağı ile fikir yürütmeye çalışırken 2.video geldi. Bu videoda Demon’ın Hellcat’ten daha hafif olacağına dair bazı görüntüler bulunuyordu.

3.videoda Demon’ın çok güçlü olacağı ve özel süspansiyon kullanıldığına işaret eden detaylar bulunuyordu.

4.videoda bazı özel el aletleri bulunan Crate adlı kutunun tanıtımı yapılıyor. Daha sonra bu kit içeriğinde Drag lastikleri ve Drag yarışı öncesinde ihtiyaç duyulacak bazı özel el aletlerinin bulunduğu aktarıldı.

5.videoda Demon’ın kalbine giden hava girişlerine ait detaylar vardı. Supercharger ve kaputtaki büyük hava girişi en belirgin detaylardı.

6.video en kısa olanı olmasına karşı Demon’da bulunan Nitto özel üretimi Drag lastiklerine dikkat çekiliyordu.

7.videoda Demon’ın Hellcat’ten daha güçlü olacağına dair bazı ekran görüntüleri bulunuyordu. Kadranda gözüken 140 mil’lik süratin üstüne çıkabileceği ve yarıştan sonra motorun kısa bir sürede serinletileceğine dair detaylar bulunuyordu. Tabiki Brembo fren detaylarını da unutmayalım.

8.videoda Demon Drag pistinde performansını sergilerken en başta gösterilen 3,9+221=405 yazılı plaka, özel olarak planlanmış bir bulmaca idi. En çok gelen tahmin olan 0-100 km/s hızlanması 3,9sn, 221 mph son hız, 405ci motor hacmi bile doğru değildi.

9.videoda ise Drag araçları tarafından kullanılan Transbrake’e işaret eden detaylar vardı. Kalkış esnasında Transbrake devreye giriyor, arka lastiklere gücü aktarmadan deviri yükseltme şansınız oluyor. Bıraktığınızda ise güç daha kısa sürede lastiklere aktarılıyor ve motor daha kolay devirlenebiliyor.

10.videoda motor performansını arttıran soğuk hava girişine dair detaylar vardı. Daha sonra, aracın klima sisteminin motora soğuk hava vermek için kullanılacağı açıklandı.

11.video Demon’ın yüksek oktanlı (100) yakıt ile çalışabildiğini, motorun kullanacağı yakıtın dashboard’daki bir buton ile seçilebileceğini gösteriyordu.