Ana Sayfa Forumlar Forumlar AmerikanAraba.com Drag Yarışları 1 Mayıs Amerikan Araba yarışına kimler katılıyor?

• Bu konu 42 yanıt içerir, 11 izleyen vardır ve en son 19 yıl önce piyu tarafından güncellenmiştir.
42 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      atay
      Katılımcı

1 Mayıs Amerikan Araba yarışŸına kimler katılıyor?

Anonim
      Ziyaretçi

Atay abi ben 69 mustang’i alalı 1 ay oldu daha kendime güvenemiyorum ama yarışŸmak istiyorum babam yarışŸmamı istememesine rağŸmen.Bu sırada dergiye çıkmışŸ eleanor’un hayırlı olsun posteri duvara astım.

DiamonD
      Katılımcı

Bn büyük ihtimalle gelcem.Buarada eleanorun dergiye çıkmışŸ walla millet hayran kaldı.YarışŸta onla yarışŸcan dimi?

piyu
      Anahtar yönetici

pazartesi’den itibaren kayıtlar baslayacaktır. Fakat herzamanki gibi birilerinin hareket etmesi bekleniyor. Geçen sefer Cengiz Arsay gaz vermişŸti herkese bu sefer kim olacak bakalım. 30’u gecmesini bekliyorum.

Nedendir bilemiyorum herkes son gün geleyimde o gun yarısayım onceden haber vermeyeyim gibi bir gayret icinde…oysaki ben katılımcı sayısına gore gruplama planlıyorum….kupasından hediyesine kadar hersey ona baglı ama hep aynı olay oluyor iste….

bir sonraki yarısta onceden kaydolanlara 40m son gun gelenlere 60m yapıcam…. :P

atay sen oncu ol derim ben…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Dogan abi mesafeyi kac m dusunuyosun? Auto drom kısa ya Amerikan lara gore.

atay
      Katılımcı

Bir terslik olmaz ise kesin gelicem.

piyu
      Anahtar yönetici

e kayıt ol o zaman 😆

Sukru’de form’lar var, ugradıgında doldurursun…

atay
      Katılımcı

nos’un jetlerini bekliyorum.Bu hafta gelmesi lazım.Geldikten 5 dak sonra kayıt olurum

piyu
      Anahtar yönetici

süper… :P :P :P

atay
      Katılımcı

2 tane c5 corvette katılıyormuşŸ doğŸru mu?

piyu
      Anahtar yönetici

Cengiz bana 1’i twinturbo olmak üzere yaklasık 8-9 tane geleceğŸini söyledi ama ben kayıt olmayanları saymıyorum. Gelicem diyen 30’a yakın kişŸi var ama sonuc suanda 2 kişŸi… benim beklediğŸim gibi gidiyor valla… 👿

atay
      Katılımcı

nos jetleri yetişŸmesede ben kesin katılıyorum.vip e veririm 50ytl yi

piyu
      Anahtar yönetici

ekliyorum listeye…gecikmeden islemleri halledersen enfes olur…

her katılan enfes bir hediye planlıyorum(gercekten begeneceksiniz) ayrıca dereceye girenlere de hediyeler var… gittikce daha guzel olacak…

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:8a4935760f=”piyu”]ekliyorum listeye…gecikmeden islemleri halledersen enfes olur…

her katılan enfes bir hediye planlıyorum(gercekten begeneceksiniz) ayrıca dereceye girenlere de hediyeler var… gittikce daha guzel olacak…[/quote:8a4935760f]
      Slm.DoğŸan abi ben dereceye giremesemde bana en genç yarışŸçı kupasını vericekmisiniz yaşŸım 18-19 ya bir tanıdık bu fikri aklıma soktu 😆

piyu
      Anahtar yönetici

Yarısta bir odul alabilmek icin katılmak gerekiyor. Pardon duyamadım??? katılacakmısın? Ne zaman? e ne bekliyorsun? hemen formu doldurup mail-faks ile gonder (ucreti de tabiki)

ǜlkemizde herhangi bir yarışŸmada en son sırada olan kişŸinin de takdir edildiğŸi başŸka bir yarışŸma var mı? YOKKKKKK sadece AmerikanAraba.com Drag yarışŸlarında böyle bir ödül var EN CESUR YARIŞMACI ödülü…

valla sonuncu gelip ödül alıcam dersen herkese gecilmen lazım… orada baska bir odul meraklısı ile rekabete gelip pisti 10km ile gecerseniz 2nizi de diskalifiye ederim…. 😈

hadi hemen katıl…. zaman kaybetme…

Lowrider
      Katılımcı

ulan sırf şŸu kupa için katılıyım diyorum ama .
      oraya gelicek halde değŸil araba hehehehe

piyu
      Anahtar yönetici

sana da EN ISTEKLI YARISMACI ödülü vereyim mi? 😈

ya da CESURLAR CESURU bu ödülde yürümeyen AA’sı ile yarısa katılmak istediginden dolayı alırsın…. 😆

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:94c9a1a284=”piyu”]Yarısta bir odul alabilmek icin katılmak gerekiyor. Pardon duyamadım??? katılacakmısın? Ne zaman? e ne bekliyorsun? hemen formu doldurup mail-faks ile gonder (ucreti de tabiki)

ǜlkemizde herhangi bir yarışŸmada en son sırada olan kişŸinin de takdir edildiğŸi başŸka bir yarışŸma var mı? YOKKKKKK sadece AmerikanAraba.com Drag yarışŸlarında böyle bir ödül var EN CESUR YARIŞMACI ödülü…

valla sonuncu gelip ödül alıcam dersen herkese gecilmen lazım… orada baska bir odul meraklısı ile rekabete gelip pisti 10km ile gecerseniz 2nizi de diskalifiye ederim…. 😈

hadi hemen katıl…. zaman kaybetme…[/quote:94c9a1a284]DoğŸan abi katılmak yarışŸa çok istiyorumda babam karşŸı çıkıyor bir de ben vipspeed’de gidemem çok uzak karşŸı tarafı hiç toparlayamam, öteki türlü bankaya git filan uğŸraşŸamam ben katılım ücretini burak abi bizim buraya yarışŸ afişŸlerini maslak sanyiye dağŸıtmam için afişŸleri bana vericekti geldiğŸi zamam katılıcaksam ben burak abiye katılım ücretini veririm ondan sonra form’ u doldurup sana atarım.Saygılar :)

piyu
      Anahtar yönetici

olur tabiki…

karışŸmak istemem ama ailen karşŸı çıkıyorsa daha sonra hoşŸ olmayan şŸeyler yaşŸayabilirsin (arabaya binmene izin verilmeyebilir) hepberaber gelmeyi dusunuyormusun?

ailen sana o mustang’i aldıgına göre o gunu amerikanlarla birlikte gecirmekten de hoslanacaklardır…

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:9fa28be256=”Lowrider”]ulan sırf şŸu kupa için katılıyım diyorum ama .
      oraya gelicek halde değŸil araba hehehehe[/quote:9fa28be256]

biraz evvel bir arkadas aradı… o gecen sene verdigin “en cesur yarısmacı” odulu bu sene de olacak mı? diye sordu evet var dedim…. eheehe o zaman bende geliyorum hemen form doldurayım dedi 260ci plymouşŸ varmıs…

Amerikanı olupta halen katılmayan arkadaşŸları da bu arada kınamışŸ olayım…. 😈

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:3265d5d912=”piyu”]olur tabiki…

karışŸmak istemem ama ailen karşŸı çıkıyorsa daha sonra hoşŸ olmayan şŸeyler yaşŸayabilirsin (arabaya binmene izin verilmeyebilir) hepberaber gelmeyi dusunuyormusun?

ailen sana o mustang’i aldıgına göre o gunu amerikanlarla birlikte gecirmekten de hoslanacaklardır…[/quote:3265d5d912]Zaten babamla gelicem ben yolları iyi bilmiyorum birde benim alışŸtırma yapmam gerekiyor biryerlerde en iyi hızlanma tabii bir de frenleme daha yeni sanayiden geldim arka kazıklıyordu ona baktırdım her ne ise yarın ola hayır ola. :)

Lowrider
      Katılımcı

[quote:2cdbf4d91f=”piyu”][quote:2cdbf4d91f=”Lowrider”]ulan sırf şŸu kupa için katılıyım diyorum ama .
      oraya gelicek halde değŸil araba hehehehe[/quote:2cdbf4d91f]

biraz evvel bir arkadas aradı… o gecen sene verdigin “en cesur yarısmacı” odulu bu sene de olacak mı? diye sordu evet var dedim…. eheehe o zaman bende geliyorum hemen form doldurayım dedi 260ci plymouşŸ varmıs…

Amerikanı olupta halen katılmayan arkadaşŸları da bu arada kınamışŸ olayım…. :twisted:[/quote:2cdbf4d91f]

ulan ya aslında kaptırmam o ödülü ama üff param yok olsa valla gelicem kupamı almaya. 2 kez üstüste alınırsa iyi olurdu. eheh efsane olmaya aday olurduk hahahaha

piyu
      Anahtar yönetici

Kredi kartı ile odemek istermisin??? 😈

ozz
      Katılımcı

asLInda yaklnlarda olsam o en cesur odulunu kimseye blrakmazdlm ya hadi neyse :)

piyu
      Anahtar yönetici

1. Ayhan UludağŸlılar
      1968 Chevrolet Caprice

2. Cem Arpaçay
      1984 Pontiac Transam

3. Timuçin Şirin – RSmotors
      1996 Chevrolet Camaro SS Z28

4. Atay Aydıner
      1967 Ford Mustang (Eleanor)

5. Şafak VelioğŸlu
      1976 Chevrolet Camaro

6. Cihan Ceylan
      1976 Chevrolet Camaro

7. Koray Acar – RSmotors
      2003 Chevrolet Corvette

8. YiğŸit ıpçi
      1974 Pontiac Firebird Formula

9. Volkan Tanju
      (araç bilgileri eklenecektir)

10. Volkan Tanju
      (araç bilgileri eklenecektir)

11. Emre Çelikdelen
      1968 Buick Skylark

12. ǖmer Sevinç
      1968 Buick Skylark

piyu
      Anahtar yönetici

13. Levent Tanrısever
      1972 Chevrolet Nova

14. ıstemihan Acar
      C4 Corvette

15. Mustafa Kanturvardar
      1979 Chevrolet Camaro

angelcengiz
      Katılımcı

ya yarışŸ öncesi kayserideyim biri beni kurtarsın ama arabalarım bitmişŸ oda güzel yarın istanbula geliyorum iki arbamda yarışŸa giriyor inşŸallah yarın parasını veririm istanbula gelince pontiac transam ve 64 chevy II tabiki chevy i ben kullanıcam transam ilgilendirmez beni

pontiac transam özstandart
      64 chevy II HP=ENOUGH
      74 CAMARO SOLD
      72 mustang mach 1 SOLD
      99 kawaski zx7 evolution 198 hp
      2000 yamaha r1

Pontiac301
      Katılımcı

Cengiz Transamı kim kullanıcak???

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:deb4bfdc03=”angelcengiz”]ya yarışŸ öncesi kayserideyim biri beni kurtarsın ama arabalarım bitmişŸ oda güzel yarın istanbula geliyorum iki arbamda yarışŸa giriyor inşŸallah yarın parasını veririm istanbula gelince pontiac transam ve 64 chevy II tabiki chevy i ben kullanıcam transam ilgilendirmez beni
      [/quote:deb4bfdc03]

ok ekliyorum listeye… yarın Sukru’de form’u doldurursan super olur…

Mehmet senin sesin sedan cıkmıyor…?

Pontiac301
      Katılımcı

DoğŸan ağŸabi pazar günü kursum var. Fenerbahçeden levente gidicem.2 de bitiyor .O yüzden belki izmite dönüşŸte seyretmeye gelirim:( birde venturanın ön sinyallerini kırdılar panjurunda bi bölümünü becerdiler dün…o yüzden sinirlendim garaja kapattım arabayı…

DiamonD
      Katılımcı

[quote:f310f8dc1c=”Pontiac301″]DoğŸan ağŸabi pazar günü kursum var. Fenerbahçeden levente gidicem.2 de bitiyor .O yüzden belki izmite dönüşŸte seyretmeye gelirim:( birde venturanın ön sinyallerini kırdılar panjurunda bi bölümünü becerdiler dün…o yüzden sinirlendim garaja kapattım arabayı…[/quote:f310f8dc1c]
      YarışŸ autodromda değŸilmi?

Tümer ARCAN
      Katılımcı

YAW ARKADAŞLAR

bi amerikanım olması tek hayalim.olsa iyi yada kötü araba farketmez.hemen katılırdım.o yarışŸa. YAW AYIP YAW benim gibi sizlerin yerinde olmak isteyen.o kadar insan varken siz eğŸer bi AA nız varda katılmıyosanız hakkaten üzücü. HADıı NE DURUYOSUNUZ? YAW EN AZINDAN modifiyesiz bir AA izlemek bile insanlara modifiyeli bi 106 dan daha fazla keyif verir.duymamışŸ olayım walla bizim gibi genç ve AA sı olmayan AA hastalarına ayıp edersiniz. HERKES PıSTE 😆

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:1e2be8319d=”DiamonD”][quote:1e2be8319d=”Pontiac301″]DoğŸan ağŸabi pazar günü kursum var. Fenerbahçeden levente gidicem.2 de bitiyor .O yüzden belki izmite dönüşŸte seyretmeye gelirim:( birde venturanın ön sinyallerini kırdılar panjurunda bi bölümünü becerdiler dün…o yüzden sinirlendim garaja kapattım arabayı…[/quote:1e2be8319d]
      YarışŸ autodromda değŸilmi?[/quote:1e2be8319d]

evet (zaten ana sayfada yazıyor, değŸişŸirse yada bir sorun olursa uyarıyı eklerim…)

cceylan
      Katılımcı

doğŸancım,
      pazar günü için hava durumu yağŸmurlu gösteriyor.
      Bu durumda ne olacak. YarışŸ gene de olacak mı? Ertelenebilir mi? Yoksa sen autodroma parayı ödedin yağŸmur yağŸar da katılım olmazsa zıçtık mı?
      Bu konularda da bilgi verirsen sevinirim.

piyu
      Anahtar yönetici

Bende tam buna gore birmesaj hazırlıyordum anasayfaya eklemek için….(sağŸol)

Durum şŸudur.

Oncelikle para ödeyen veya gelicem diyen arkadaşŸların parası hiçbir turlu yanmayacak.

O gün Autodrom’da 11:00-11:30 arası toplanıcaz. Hava durumunu beraber gözleyeceğŸiz. 1-2 saat bekledikten sonra açılma ihtimali yok artık dediğŸimiz anda yarışŸı erteleriz. Autodrom’un takviminde hemen sonra boşŸ zaman olmadığŸından yarışŸ 29 Mayıs’ta yapacağŸım 2.yarışŸla birleşŸtirilerek yapılır. Şimdi katılırım diyenler o yarışŸa dahil olurlar.

Autodrom’a bir peşŸinat ödemedim, zaten yağŸmurlu bir havada Drag pistini hangi organizasyon olursa olsun iptal edecekleriden onlar adına bir zarar oluşŸmayacaktır. Ayrıca Amerikanların kalkışŸ yapmasıda mümkün olmayacağŸından sanırım anlayışŸla karşŸılacaklardır. Kapalı pistleri olsa %100 yapardım 😆 riskte olmazdı… açık pistte böyle bir risk var…yapacak birşŸey yok.

Hava durumunu sıkı takip ediyorum. Bugün yağŸmurlu, cumartesi hava biraz toparlanıyor, pazar günü birkaç derece daha iyi ama kapalı… Pazartesi tekrar yağŸmur geliyor. Sanırım yağŸmur kısa bir ara verecek ama inşŸallah o arası pazar günü sabahtan başŸlar ve akşŸam saat 17:00ye kadar sürer…

Temmuz’un ortasında bile böyle bir risk olduğŸundan pekte yapabileceğŸimiz birşŸey yok. 😉

benim hediyelerim, kupalarım, stickerlarım, organizasyona yardım edecek arkadaslara kadar herturlu hazırlığŸım eksiksiz (gözüken tabiki) aklıma gelen tüm ayrıntıları çözdüm…bakalım…neler olacak…

cceylan
      Katılımcı

Açıklaman ve yapmışŸ olduğŸun her şŸey için teşŸekkürler.
      Umarım şŸans bizden yana olur. Geçen senede aynı sıkıntıyı yaşŸamışŸtık ama hava güzel olmuşŸtu. ışŸallah bu seferde aynısı olur. Hatta daha güzeli…

Lowrider
      Katılımcı

işŸallah hava iyi olur ya, gecen senede sabah 2 saate yakın arabayı yıkadım butun kromajları cilaladım parlattım. yola cıktık yarım saat sonra yağŸmur yağŸdı autodroma bi geldik araba camur içinde :(

piyu
      Anahtar yönetici

ozgur aramızda kalsın… en cesur yarışŸmacı kupası bu sefer daha buyuk 😯 (ve yazısıda pirinc ustu baskı)

Lowrider
      Katılımcı

hehehe benimkinin yazılar silinmeye basladı bende üstüne şŸeffaf bant yapışŸtırdım :).

ya ertelenirse eğŸer belki mayıs sonundakine gelebilirim.

ama temmuzdan sonrakilerde kesin ordayım abi.(Temmuzda 2 gun sonra düğŸün arabası olcakda 2 gun kala düğŸüne bozmayalım hehe) :)

piyu
      Anahtar yönetici

bu fikir bir arkadastan geldi ben gelistirdim…(sagolsun) fikir cuma geldi… ctesi kupacıya gittim 2-3 gun sonra gel dedi… sen bana sticker kagıdı ver ben hallederim dedim…

anca o oldu… ama evinde bir kupa olması guzel bir his olmalı… 8)

bu tip bir kupa verilseydi en az 2 kez alırdım… 😉

Lowrider
      Katılımcı

lpg yi sökmeseydim ben gelip bu defa da alırdım, ama söktük ya :)

zozans
      Katılımcı

Selam arkadaşŸlar ne güzel yazılar yazıyorsunuz bizde burda ancak okuyoruz. Mersindede Drag yarışŸları düzenlemeyi düşŸünenler varmıdır . Yoksa biz ıstanbulamı gelelim. Gerçi Amerikanla istanbula gelmek te biraz zor .: 😆

piyu
      Anahtar yönetici

zozans bu konuyla ilgili daha once gelen tekliflere yanıt vermistim ama sana da kısaca yazayım… istanbul’dakini bile organize etmek cok cok zor ken başŸka illerde bir organizasyon yapmam şŸuanda imkansız….

ama birgün……. 😉

42 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.