Ana Sayfa Forumlar Forumlar AmerikanAraba.com Drag Yarışları Yarış hakkındaki Yorumlar

• Bu konu 26 yanıt içerir, 13 izleyen vardır ve en son 19 yıl önce piyu tarafından güncellenmiştir.
26 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Bluesman
      Katılımcı

Çok karamsar bir cumartesiden sonra sabah kalktığŸımda iyimser bir hava vardı. Pist hala ıslaktır diye tedirgin olmuşŸ 3 kişŸi acele ile piste gittik..
      Tahminim havanın belirsizliğŸinden ve katılımın az olduğŸundan geciken organizasyon başŸladı..
      Seyri inanılmaz zevkliydi.. Amerikadan gelen 1500 hp lik makinanında :) verdiğŸi gaz ile mükemmel bir gün geçirdik.. Düzenleyenlere katılımcılara seyreden herkese çok teşŸekkürler.

Benim için ayrıca sinir asap bozan bi gündü.. karşŸılaşŸtığŸı arkadaşŸlar.. gördüğŸüm arabalar, impalamı hatıladım. amerikan hastalığŸım tekrar kabardı… şŸimdi gene bi araba ve bütçe arayışŸına girdim hadi hayırlısı…

Bluesman
      Katılımcı

Eve geldiğŸimde satın aldığŸım 1. organizasyonun VCD si ni seyretmeye başŸladım ve hüsrana uğŸradım. Daha kaliteli olmasını beklerdim.. Şahsen 5 milyon daha fazla verip seyri keyifli arşŸivlik bir CD sahibi olmayı yeğŸlerim..
      Bi de havanın daha güzel olduğŸu günlerde organizasyona renk katacak unsurların eklenmesi süper olabilir.. Seyircilerin oralarda bi Cola, Hot dog satan bi arkadaşŸ süper olur mesela, izleyenlerle daha interaktif bir yaklaşŸımda çok keyiflli olurdu, en büyük eksikse müzikti. Eminimki sizinde kafanızdan geçiyordur böyle şŸeyler ve ileriki organizasyonların çok daha keyifli olacağŸına eminim..

:) HerşŸeye rağŸmen bu tür toplantılar AA ların yaşŸatılmasına, hatırlanmasına inanılmaz faydası olduğŸuna inanıyorum.

faceless
      Katılımcı

Ben o gün yağŸmur yağŸacak sandim acıkcasi ve iptal olucak sandım.Ama havanın güzel olmasi cok cok iyi oldu cok güzel bir gündü; ayrıca havanın kapalı olması ve iptal riski olmasına ragmen Amerikan Arabası sevenlerin (yarismaci ve seyircilerin) erken saatlerde piste gelmesi beni cok sevindirdi acıkcası.Yarismacilara ve izleyicilere tekrar teşŸekkürler. Ayrica evet Amerikadan gelen 1500 hp lik makina süperdi.. :) SağŸolsun bu yaris icin Amerikadan geldi 😆

Pontiac301
      Katılımcı

Açıkçası ben yıllardan beri yarışŸları seyrediyorum.Hep aksilik hep aksaklık hep bir şŸaibe mutlaka oluyordu.Hava yüzümüze güldü…ınanın müzik çalması veya hotdog cı önemli değŸil.Zamanla olur bunlar…ǖnemli olan herkesin adil bir şŸekilde eşŸleşŸmesi…YarışŸların gecikmeden yapılması…ınsanların zevk almasıydı.Tabiki eksiklikler olacak.Ama hepsi ilerkei organizasyonlarla düzelir… ıyiki kursumu kırıp yarışŸa gelmişŸim bence değŸdi.Ama tek üzüldüğŸüm ve sinirlendiğŸim nokta kırmızı C4 ü arabaların park alanında sahibi kaan dışŸında başŸka bir adamın alıp insanların canını riske atarak gazlamasıydı.Kaan öyle bir hareket yapmazdı ama burda hareketi o an yapan kişŸi veya mal sahibi önemli değŸil…Direk diskalifiye olması lazımdı bence…HerşŸey için DoğŸan ağŸabi ve yardımını esirgemeyen tüm arkadaşŸlarımıza büyüklerimize teşŸekkürler….Bir dahaki yarışŸta görüşŸmek üzere…

piyu
      Anahtar yönetici

Bluesman bir ara seni gördüm ama o sırada aynı anda sorulmu 15 soruya nasıl cevap veriyim diye düşŸünüyordum… belki gözgöze gelince anlayıp acımışŸsındır…

1500hp benim esprimdir(tescillidirkullanmayınız ltf 😆 )

Emre’ye yarışŸmaya 3 katılımcı getirmessen böyle yaparım rezil olursun dedim… yapma etme dedi ama yaptımmmmmm 😈

eksikleri (1.yarışŸ dahil) çok çok iyi biliyorum… ama açıkçası ne kadar zaman ayırıp neler yaptığŸımı bilseniz buna bile şŸükredersiniz, yaklaşŸık 1-2 haftadır çok geç saatlerde yatıp inanılmaz yorgun eve gidiyordum… bir organizasyonu planlamak çok zor bir konu, yarışŸmacılar, seyirciler, kurallar derken işŸin içinden çıkılamaz bir hal alıyor…

hava kosullarına gore mukemmele yakın gecti bence… (3.yanlıs ilan etmem cok cok cok buyuk hataydı… cok canım sıkılıyor… yapmamam gerekiyordu)

VCD ile ilgili tüm eleşŸtirileri biliyorum, Magaza bolumden anlatmıs olmam gerekyor. Farklı kamera’lar ile cekilen bircok goruntuyu cok zor bir ortamda ortaya cıkarttım (hemde hicbir bilgim olmadan) amac bir ilk olsun… insanlar arsivlesin…2.yarısa gelsin… vcd’lerden gene alsın… (kesinlikle maddi bir beklendi yok, zaten kutusu baskısı kaydı derken bayag bir masraf yaptım)

Bundan sonrakiler daha güzel olmaz ise yapamadım demek, ilk deneme icin guzel bile (siz birde benim ilk web sitesini görün 😆 )

faceless
      Katılımcı

[quote:7fccf0394a=”impala_SS”]Arkadaslar sitenize yeni üye oldum.ilk kez sizinle Drag’a geldim.1963 Belair/impala sahibiyim.Pazar günkü drag cok zevkliydi,katkısı bulunan herkese tesekkürler.Serkan Sisman[/quote:7fccf0394a]

Not: Bu mesaj arkadasiminiz bilgisi dahilinde buraya tasinmistir…

cceylan
      Katılımcı

Ben her zaman her yerde söylüyorum. amerikan arabaları sevdirmek, yaşŸatmak için, birlik olup organizasyonlar yapmalıyız. EleşŸtirmek çok kolay. Çünkü dışŸardan o kadar kolay görünüyor ki yapılanlar. ınsanlara cevap vermek bile müşŸişŸ yorucu. O yüzden o gün orda katkısı bulunan, doğŸan başŸta olmak üzere herkese çok teşŸekkürler. YENıLDıM AMA EZıLMEDıM……

Lowrider
      Katılımcı

Çok güzeldi abi ellerine sağŸlık :)
      29 mayısta görüşŸürüz gene :)

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:43c55f9ef7=”cceylan”]Ben her zaman her yerde söylüyorum. amerikan arabaları sevdirmek, yaşŸatmak için, birlik olup organizasyonlar yapmalıyız. EleşŸtirmek çok kolay. Çünkü dışŸardan o kadar kolay görünüyor ki yapılanlar. ınsanlara cevap vermek bile müşŸişŸ yorucu. O yüzden o gün orda katkısı bulunan, doğŸan başŸta olmak üzere herkese çok teşŸekkürler. YENıLDM AMA EZıLMEDıM……[/quote:43c55f9ef7]

ezilmek hiçkimse için sözkonusu değŸil ama yarışŸla ilgili gerçekleri zman içerisinde açıklıycam… biri manifold ustunde digeri bagajda olmak üzere 2 karburatorle yarıstıgını herkesin bilmesi gerekiyor… 😆

Bu arada dışŸarıdan çok kolay göründüğŸü kesin ama ancak içinde olan durumu anlıyor… bir kişŸi geliyor yanıma merhaba diyor…konusuyoruz bana sorular soruyor yarısmacı mısınız diyorum hayır seyredicem diyor…ona kusura bakma ben zaten zor yetisiyorum diyemiyorsun ki kimse kırılsın istemyorum… kurallarımız oldugu halde bazen esnetebiliyorum… bazen en yakın bildigim kisiden bile yaptıgın yanlıs diye yorum geliyor dagılıp kalıyorum… imk ve tomsfed’in organize ettigi yarıslarda organizasyonda gorevli 20-30dan fazla kisi varken bircok sorun yasıyorlar… biz orada 3-4 kisi yetismeye calıstık…

elestirileri yapın arkadaslar bunlar benim aklımda kalıyor dikkat ediyorum… ama soyle elestiri olursa sevinirim…. mesela Bluesman muzik eksik diyor… eyvallah kesin dogru ama soru1:ne calacak? rock? metal? klasik? latin? soru2:ne zaman calacak? surekli? yarıs aralarında? ara verildiginde? elestiriyi getirince alternatif cevabı da sunarsanız enfes olur… boylece ben yuzlerce soruyla mucadele etmem de alternatiflerden birini acaba yapabilirmiyim diye düşŸünürüm….

herkese tşŸkler…

atay
      Katılımcı

organizasyon ve herseyden memnunum.Elestirmek kadar kolay birsey yoktur.Daha iyisini yapan varsa yapsinda görelim!!! Bilgisayir basinda elestirmekle olmaz bu isler.
      Benim bir daha ki yarista yapilmasini istegim:
      1) c 4 kaan’in hareketleri gibi hareletlerin yapilmamasi
      2)Yarisan arabalarin yanina, yaris süresi boyunca seyirci girisinin engellenmesi.Bu da anca 1 yarismaci, en fazla da 2 mekaniker kartinin çikartilmasiyla olur.
      ilgililere duyurulur… Atay Aydiner

piyu
      Anahtar yönetici

kart olayını yapıcaz zaten… baska kimse girmeyecek…

kaan’la ilgili olarak birdaha yarısa sokulmamasını isteyenler var, yaptıklarını kabul eden yada guzeldi diyen kimse oldugunu zannetmiyorum… suandaki dusuncem son bir uyarı olarak kabul edip, en ufak bir harekette dahi hicbir sekilde yarıstırmamak…(sadece o degil benzeri hareket yapanları) 👿

eksiklere ek olarak… yarısanları 2 grup halinde yarıstırıp daha hızlı olanların daha ustlerde yeralmasını saglayacak bir sistem dusunuyorum ama gercekten cok zor…. ne yaparsam yapayım cozum bulamıyorum gibi…(ama dusunmeye devam) :?:

atay eline ayagına arabana saglık… ayrıca tebrikler….

Bluesman
      Katılımcı

BaşŸtada söylediğŸim gibi, birşŸeylerin oturması için zaman gerekir. Bu organizasyonlar çok güzel geçiyor ve ileridede çok daha güzelleri yapılacak ve yapılması lazım. AlınganlığŸın, “varsa daha iyisini yapan yapsın” tavırlarına hiç gerek, bu organizasyonları gerek katılımla gerek bi ucundan tutarak hep beraber gelişŸtireceğŸiz. Piyu sanada teşŸekkür ederim yazdıklarımı olgunlukla karşŸıladığŸın için.

Bu hotdog ,müzik konusunuda eklemişŸtim sabah çünkü camiaya yabancı olanlar eğŸlenmek, keyifli bir gün geçirmek ve AA ları tanımak için geliyorlar autodroma. Benim RS4 geçilince yağŸlarım eriyo ancak onlar “vay anasını” diyebiliyorlar. Onlar Saf keyif almak için geliyorlar. Oturup tirbüne drag seyretmek bir süre sonra sıkıcı bi hala alabiliyo (benimle gelen 2 arkadaşŸımdan biliyorum) bu organizasyonun renklenmesi (ki bu zamanla olur) daha fazla insan çekmesi, daha çok insanların AA ları sevmesi onlarla ilgilenmesi anlamına gelir. Tek demek istediğŸim buydu..

her ne olursa olsun muhabbetiyle seyri ile çok güzel bir gündü! :D

,

faceless
      Katılımcı

[quote:e9d18afa97=”cceylan”]Ben her zaman her yerde söylüyorum. amerikan arabaları sevdirmek, yaşŸatmak için, birlik olup organizasyonlar yapmalıyız. EleşŸtirmek çok kolay. Çünkü dışŸardan o kadar kolay görünüyor ki yapılanlar. ınsanlara cevap vermek bile müşŸişŸ yorucu. O yüzden o gün orda katkısı bulunan, doğŸan başŸta olmak üzere herkese çok teşŸekkürler. YENıLDM AMA EZıLMEDıM……[/quote:e9d18afa97]

Cihan dostum ben senden o gün Auto-Drom’un rekorunu kirmani bekliyordum ama kismet degilmis :) 29 Mayista insallah.:)

Saka biyana Auto-Drom’un su rekorunu bi Amerikan Araba(si) subarudan alsa çok iyi olucak.Dün Atay’in Mustang ve M.Ali Baldaner’in Corvette’si kirar diye düsündüm ama olmadi.Kismet baska sefereymis..

ozz
      Katılımcı

beyler gelemedim ama ilerde insallah..

organizasyonda kim varsa caLIsan, yarlsan, katlLan , seyreden hepinize helal olsun diyorum..tesekkur ediyorum

insallah 12 haziranda izmirde organizasyon olursa yuzyuze gorusmek uzere..

sizden elestiri konularlna taklLmayln hic, insallah ilerde hep beraber daha guzel seyler yaplLacaktlr..

bolge bolge is bolumude yaparlz :)

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:dd6a5393e8=”Bluesman”] Piyu sanada teşŸekkür ederim yazdıklarımı olgunlukla karşŸıladığŸın için. [/quote:dd6a5393e8]

ilk tshirt’u yaptıgımda yakın bir arkadas guzel olmamıs dedi… yıkıldım…cunku ben o tshirt’u yaptırabilmek icin gunlerce (az olan bilgimle) tasarım yaptım, herseyi dusundum… satıs fiyatı dusuk olsun diye maliyeti dusurebilmek icin yapmadıgım kalmadı… sonunda bir sey urettim…(cok buyuk bir keyif o ayrı) ama benim o emegime karsı olmamıs diyince cok kızmıstım… atay’ın soyledigi gibi iyisini yapan gelsin dedim… sonra dusundukce herkesi memnun edebilmemin zaten mumkun olmadıgını gordum…

elestiri almak yaptıgın is ne seviyede olursa olsun guzel birsey bu senin yarısı seyrettigini, siteye girip bunları yazacak kadar zaman verdigini gosterir… fakat yukarıda yazdıgım gibi oneri beraberinde gelirse basımn ustunde yeri var…

ilk yarıs icinde planladıgım cok degisik bir aktivite vardı ama gercekten cok cok cok cok zor bir olay olurda yapabilirsem cok sasıracaksınız… sagolsun bir abim konuyu takip ediyor… umarım olumlu bir cevap cıkar… :?:

Qurny
      Katılımcı

abi ben pazar günü bostum ve bu yarısa gelmeyi cok istedim acıkcası..
      Ama bana yarıs iptal oldu dediler,Atay abi hatta bugün yarıs vardı iptal oldu atay abi evdedir dedim ve sizin o tarafa geldim bakmadıgım otopark kalmadı gördügüm üstü örtülü araclara bile baktım ama ne seni,ne evini ne de arabanı bulabildim heralde baska bir yarısa gitti dedim..
      Acıkcası yarısı kacırdıgıma cok ama cok uzuldum..
      Ne yapalım kısmet degilmis..Bir dahaki sefere insallah..
      Atay abi seni de burdan tebrik ediyorum cok iyi bir süre cıkarmıssın..
      Yarısa katılan herkesi tebrik etmek istiyorum aslında,cünkü o yarısa girip dünya tarihinde en kötü zamanlamayı bile yapsanız dünya sonuncusu bile olsanız…Sizin 1 amerikanınız var ve o herkesi susturur 8)

piyu
      Anahtar yönetici

yarışŸa gelmemekteki hata senin…

ben özellikle böyle söylentileri tahmin ettiğŸim için siteye “yarışŸ iptal olmadı” kesin toplanılacak diye yazdım… iptal kararını da oraya gelen kisiler hepberaber verecektik… ve aynen boyle oldu toplandık… sonra yapalım dedik ve yaptık…

tecrube olsun sana… evinin bulundugu semtte yagsa bile ben yapıyoruz diyorsam emin ol en azından ben ve bana yardım eden arkadaslar orada olucaz… sonrası hava durumuna baglı….

atay
      Katılımcı

Bir dakika, Benim sürem 8.866 değŸilmiydi? Hangi kalkışŸta 8.350 çıktı?Anlamadım

Anonim
      Ziyaretçi

yarisin iptal olmamasi gercekten cok iyi oldu ve gittigimize degdi kesinlikle.. 😆
      organizasyon da zaman icinde illaki daha da iyilesecektir…
      ama o Audi’nin piste “temsili” dahi olsa sokulmamasi gerekiyordu bence.. :?

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:06b6e7a790=”atay”]Bir dakika, Benim sürem 8.866 değŸilmiydi? Hangi kalkışŸta 8.350 çıktı?Anlamadım[/quote:06b6e7a790]

ǖzel’e atmışŸtım ama buraya da yazayım arkadaşŸlar merak etmesin…

yigit ile ceyrek final’de 1-1 yapmanız sonrasında son kalkısta

yigit 8.823
      atay 8.355 oldu…

tebrik ederim… şŸuana kadarki en iyi AA derecesi… 8)

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:383b26ae33=”Becky3313″]yarisin iptal olmamasi gercekten cok iyi oldu ve gittigimize degdi kesinlikle.. 😆
      organizasyon da zaman icinde illaki daha da iyilesecektir…
      ama o Audi’nin piste “temsili” dahi olsa sokulmamasi gerekiyordu bence.. :?[/quote:383b26ae33]

herzaman aklımda AA ile SuperSpor kategorisindeki aracların kalkısları nasıl olur sorusu vardı… bence cok guzel oldu… Audi’nin nasıl bir arac oldugunu soylemem gerekiyormu?

3000cc
      bi-turbo
      450hp
      4×4 quatro
      vs vs…….

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

yarışŸı izleyemedim :((((((((((

ama eminim çoook güzeldi

yarışŸmacılar ve site üyeleri ankara draglarına gelirlerse tanışŸmak isterim

emrekaan
      Katılımcı

ya doğŸan abi bu yarışŸ hiç bi dergide felan yayınlanmıcakmı? ? 2si de benim msjlar neden siliniyo ha bire

faceless
      Katılımcı

[quote:51726f2bd8=”emrekaan”]ya doğŸan abi bu yarışŸ hiç bi dergide felan yayınlanmıcakmı? ? 2si de benim msjlar neden siliniyo ha bire[/quote:51726f2bd8]

Mesajlarin silinmesi kismina ben cevap vereyim.çünkü ben siliyorum mesajlari emre kaan konu ile ilgisi olmayan mesaj atma abisi yok söyle oldu böyle oldu. Konu dagaliyor onun icin siliniyor….Zaten bunu daha öncedende belirtmistik..Konu hakkinda mesaj at lütfen..(cvp yazma bu mesaja cünkü yine konu dagilacak.) LǜTFEN…Böyle sikayetlerinide özelden mesaj at bana..

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Gelemedigim için cok cok uzuluyorum ama sizi tebrik ediyorum.Sizler Amerikan Arabalar la ilgili organizasyonlar duzenledikce yarın baskları duzenliycek, baskaları duzenleyince bu sefer baskaları duzenliyecek ve bunun sonucunda Amerikan efsanesi Turkiye de ap ayrı bir yere gelicek ve insanlar bu Araba lara sıradan bir araba gozuyle bakmayacak ve deger verecektir……

Tekrar sizi burdan tebrik ediyorum.ınşŸallah 29 Mayıs takinde gorusuruz…

pertev
      Katılımcı

ıki kaptan( amerikan hastası)iki oğŸul güzel gün geçirdik.Çocuklar henüz8 ve 5 yaşŸında ama amerikan arabalarını çok seviyolar.bir sonraki yarışŸlara hanımları ve kızlarımıza getireceğŸiz.Katılan ve emeğŸi olan herkese çok teşŸekkür.

piyu
      Anahtar yönetici

gelerek destek verdiğŸiniz için bizde size teşŸekkür ederiz.

26 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.