Ana Sayfa Forumlar Forumlar AmerikanAraba.com Drag Yarışları Auto-Drom pist rekoru belli…

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      atay
      Katılımcı

Biraz düsündüm de bu Auto-Drom pist rekoru fren mesafesinin kisitli olmasindan dolayi yalan olacak galiba (frenleme mesafesi uzatilmazsa). Yani rekor gelecek bir yere dayancak örnegin 7.6 Subaru frenlemede çok zorlanmis hatta az bir mesafe kala durmus.Elinde potansiyel olsa bile (basinç arttirma,nos,v.s.) bunu kullanmak imkansiz yani rekor belli o saniyeden asagi inmek için makinaya harcadigimiz paranin bir o kadarinida frene harcamak gerekir. O da durur mu, durmaz mi bilmem! Gerçektende 8-8.5 saniye arasinda Auto-Drom drag pistini tamamliyan Amerikanlar (yeniside- eskiside-klasigide) frenlemede durmak için çook zorlaniyor. Allah korusun bir çarpma bile söz konusu olabilir, rekor kiricam derken…
      Sonuç olarak frenleme mesafesini ne kadar olursa olsun uzatilmasinin hiçbir imkan ihtimali yok mudur?

Qurny
      Katılımcı

atay abi sana katılıorum..
      sonucta belli bir saniyeden asagıya inmek imkansız vari bir hal alacaktır..
      yani ben hic düsünemiorum kısa zamanlar..hatta 7,6 bile cok iyi bir rakam ki senin de dedigim gibi baksana zor durmus..
      belki o wrx daha ii bir zaman da yapabilir..kaldıki volkan abinin corvette i,3.vitese falan atabilseydi onu yerdi de bence..ama atamadı neden?duramama ihtimali..ihtimal de degil,kesin yani duramıycaksın..
      simdi o pist 400m. olcak,fren mesafesi de baya bi uzun olcak..ben o wrx in senin arabaya fark attıgını düsünemiorum mesela..
      anca parasut acmak lazım suanki sartlarda durmak icin heralde..
      frenleri ne kdr güclendirebiliriz ki?yapacagımız en güclü fren sistemi brembo nun big brake kit i mi ne varya,onun kadar olur heralde..o bile durduramaz cizgide frene basarsanız.. bence.

piyu
      Anahtar yönetici

Atay haklısın…

Daha once bu pist olayını cok ciddi dusundugum zaman arastırma yapmıstım… pist boyunu en kısa tuttugumda bile 700m’den kısa olmuyordu… bu da 400m kalkıs 200m frenaj 100m extra fren mesafesi ve sonu da kesinlikle duvar degil…alternatif birsey olacaktı… ama maliyetlerin asırı olması sebebi ile vazgectim… ayrıca yerin istanbul’da bulunması mumkun gozukmediginden komple kafamdan silmistim…

Autodrom suanda bizim neredeyse tek alternatif… hezarefen’i arastırdım… kiralama maliyetleri yuksek ve pist rampa yukarı… seyircileri de kontrol bile edemiyorsun…

F1 pisti’nide en azında 2007’ye kadar kimseye vermeyeceklerine eminim… Korfez’de hem uzak…hem pahalı… yani isin sonucunda alternatifimiz yok….

Fren mesafesi icin ise gene bir sansımız yok… Atıl’la surekli bu konuları konusuyoruz zaten… etrafı milimetrik cevrili… en ufak bir sans bile yok… belki Autodrom’da giden isi begenen bir babayigit ideal bir drag pisti acar ???

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

BağŸdat caddesini mi yoksa, Bostancı sahil yolunu mu kapatsak ne 😆 😆 😆

piyu
      Anahtar yönetici

acaba ben gazman’mıyım?

bu fikri düşŸünücem…(ciddi ciddi) 😆

myRex2fast4u
      Katılımcı

[quote:3c0958353a=”Qurny”]atay abi sana katılıorum..
      sonucta belli bir saniyeden asagıya inmek imkansız vari bir hal alacaktır..
      yani ben hic düsünemiorum kısa zamanlar..hatta 7,6 bile cok iyi bir rakam ki senin de dedigim gibi baksana zor durmus..
      belki o wrx daha ii bir zaman da yapabilir..kaldıki volkan abinin corvette i,3.vitese falan atabilseydi onu yerdi de bence..ama atamadı neden?duramama ihtimali..ihtimal de degil,kesin yani duramıycaksın..
      simdi o pist 400m. olcak,fren mesafesi de baya bi uzun olcak..ben o wrx in senin arabaya fark attıgını düsünemiorum mesela..
      anca parasut acmak lazım suanki sartlarda durmak icin heralde..
      frenleri ne kdr güclendirebiliriz ki?yapacagımız en güclü fren sistemi brembo nun big brake kit i mi ne varya,onun kadar olur heralde..o bile durduramaz cizgide frene basarsanız.. bence.[/quote:3c0958353a]

sen rahat ol Volkan abinle otobanda da deneme yaptık biz, Volkan bey’de gayet gözü kara fren fln dinlemez IMHO

piyu
      Anahtar yönetici
      atay wrote:
      Biraz düsündüm de bu Auto-Drom pist rekoru fren mesafesinin kisitli olmasindan dolayi yalan olacak galiba (frenleme mesafesi uzatilmazsa). Yani rekor gelecek bir yere dayancak örnegin 7.6 Subaru frenlemede çok zorlanmis hatta az bir mesafe kala durmus.Elinde potansiyel olsa bile (basinç arttirma,nos,v.s.) bunu kullanmak imkansiz yani rekor belli o saniyeden asagi inmek için makinaya harcadigimiz paranin bir o kadarinida frene harcamak gerekir. O da durur mu, durmaz mi bilmem! Gerçektende 8-8.5 saniye arasinda Auto-Drom drag pistini tamamliyan Amerikanlar (yeniside- eskiside-klasigide) frenlemede durmak için çook zorlaniyor. Allah korusun bir çarpma bile söz konusu olabilir, rekor kiricam derken…
      Sonuç olarak frenleme mesafesini ne kadar olursa olsun uzatilmasinin hiçbir imkan ihtimali yok mudur?

ǖzel kiralama olduğŸu için resmi değŸil ama 7.300 yaptı o Subaru 😉

72camaro
      Katılımcı
      Anonymous wrote:
      atay wrote:

ǖzel kiralama olduğŸu için resmi değŸil ama 7.300 yaptı o Subaru 😉

sevgili misafir
      peki şŸimdi nerde bu subaru bilen varmı kaç aydır ortalarda yokta.yoksa bişŸimi olmuşŸ !!!!!!!!çok sıkı makinesine??

myRex2fast4u
      Katılımcı

yeni bi projeye başŸladığŸım için arabayı standarta çevirerek satıyorum. çok sıkı makinem de söküldü satılmayı bekliyor, durumunu merak edenler gidip AVK’ya görebilirler.

Anonim
      Ziyaretçi

şŸunu sahile taşŸısanız da biz de görsek

BORLA
      Katılımcı

piyudan su pist konusnda bilgi almak istiyorum acaba kendisine nasıl ulasırım?belki uygun projeler cıkarsa bir pist inşŸa edebiliriz ne dersiniz?

the_judge
      Katılımcı
      BORLA wrote:
      piyudan su pist konusnda bilgi almak istiyorum acaba kendisine nasıl ulasırım?belki uygun projeler cıkarsa bir pist inşŸa edebiliriz ne dersiniz?

baba benden 10ytl işŸler nede olsa öğrenciyiz:D eheeehe

BORLA
      Katılımcı

ederiz derken böyle çoğul kullandım hani kollektif bir anlayışŸ olsun diye…:)) yoksa ben yaptıracam tek başŸıma:))

piyu
      Anahtar yönetici
      BORLA wrote:

admin @ amerikanaraba.com adresimden ve ayrıca webmaster adresinden de istedigin herturlu konuyla ilgili ulasabilirsin…

Asfalt fabrikan ve istediğim ölçülerde arazin varsa ben hertürlü varım 😈

mailden konusalım, aksamları kontrol eder ve yazarım.

BORLA
      Katılımcı

Telefonla konussak daha sağlıklı olmazmı?iyi proje olursa değerlendirilebilir..en azından şŸirketime sunarım yapılmışŸ bi çalışŸma varsa..görüşŸelimm:)

14 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.