89 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      emrekaan
      Katılımcı

ilk 4egzoz ve çizimlerim…:[size=18:dbd8ee6786][/size:dbd8ee6786]yaşŸım 9 civarıydı. ben sanırım 4. sınıfa gidiyordum. arkadaşŸım bana caddede bir 4egzozlu araba gördüğŸünü söyledi. bende o zamanlar daha yeni yeni arabalarla(ilk araba sevdam kırmızı bir impala ile başŸladı.)ilgileniyorum. dedim ki ona 4 egzozlu araba olmaz 2egzozlu olur anca… iddaya girdik. ogün okuldan eve gelirken arkamdan hızla gelen bir nova gördüm. arkasına baktığŸımda 4 egzozu gördüm. ve o gün ilk defa bir arabanın arkatarafının resmini cizdim. o zamanlarda yine bizim mahalleye bi impala geldi. kuyruklu sanırım 1960 modeldi. o zamanlar araba çizimlerimi gelişŸtirdim. ve şŸimdi araba tasarlıyorum. (aranızda araba firması sahibi varsa tasarımlarımı yollaya bilirim. ) ve modifiye resimleri çiziyorum. eski yeni tüm arabaların modifiyesini çizebiliyorum. chevrolet impalalar sağŸolsun. peki sizin ilk araba sevginiz /b]

faceless
      Katılımcı

valla benim ilk arabam amerikan arabası değŸildi babamın arabasıydı:) durmadan kacırır dururdum..mahelledeki bütün arkadasları arabaya toplar gezerdik bayağŸı bi zevkli oluyordu ama her seferinde babam anlardı ve yakalanırdım….Ben araba kullanmayı bildeğŸimiz yaşŸlarda bile hafta sonları kovayı alıp arabayı yıkamaya inerdim bütün gün araba ile uğŸraşŸırdım ki bu bana büyük zevk verirdi, araba kullanmayı öğŸrendikten sonra bile bu sevdam devam etti…Kimi insan arabayla kaza yaptığŸı zaman(Allah kimseye kaza bela vermesin) arabasını servise götürür bırakır servis ilgilenir, ben tam aksine arabayla kaza yapıtığŸım zaman araba yapılana kadar arabanın basında dururdum bütün gün,hatta kimi zaman arabanın macununu falan kendim cekerdim..Bilmiyorum ben arabalarla ilgilenmekten büyük zevk duyuyorum sadece kullanmak bana yetmiyor.Herseyi ile ilgilenmek arabanın daha zevkli….Ancak emrekaan benim senin gibi resme bi eğŸilimim yok, cin ali bile cizemem…:)

emrekaan
      Katılımcı

aah ah benim babamınkini daha 1 kere kaçırabildim. zaten babam her hafta sonu veriyor. kaçırmamın sebebi de arabayı hızlı sürmekti. ama az kalsın çiçekliğŸe geçiriyordum.. şŸimdiki araban ne???

faceless
      Katılımcı

benim en son arabam 2003 subaru sti idi ama satıldı 2 hafta falan oluyor suan arabam yok..ne yazıkki

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

ıhıhıh

Ben henuz 6-7 yasindayken cokiyi hatirliyorum ilk amerikanimz olmustu(tabiki ben varken) ve bu araba 78 chevrolet malibu idi daha sonra 80 chevroet capriss oldu fakat o zamnlar arabalara ilgi duymuyordum tabiki amerikanlara fakat 1998 – 2000 yillarinda inanilmaz bir ilgi duymaya basladim bundaki en onemli etken playstation daki test driver gibi amerikan araba oyunlariydi 2002 de abim ben farkindayken tabi amerikanlarin 77 camaro aldi o camaro nun motor hacminin 5100 cc oldugunu duydugumda inanasim gelmiyordu fakat daha sonra chrom flammen gibi amerikanaraba dergilerini incelemeye basladigmda bunun gercek oldugunu anladim daha sonra 68 skylark 73 javelin 74 nova daha sonra 76 transam en son olarakta 74 malibu aldik (su an yok gitti :( 😡 )
      77 camaroyla 2-3 kez resmi drag yarisina katıldık 68 skylark la 5-6 kez katildik o aralarda inanilmaz gelisme gosterdim amerikan araba lar konusunda nasil desem bi 396 cu in nin motor hacmini veya bi 340 cu in nin bi motor hacmini hepsini bi anda ogrendim vekac lt yaptiklrini hemen hesaplayabiliyordum su anadada hesapliyorum 813 cu.in bi motor un oldugunuda arastirarak ogrendim nasil desem size nerdeyse butun amerikanlarin modellerini biliyorum onlari stop lambasindan bile ayirt edebiliyorum cevremdeki herkes bu amerikan arabalara olan hastaligima sasiriyor defterlerimin her kosesinde kendi cizdigim amerikanresmi var ve cizimlerimde cok guzel hergun sinifta en az 4 kişŸi bana amerikan cizermisin diyor amerikan arabalari ozellikle cok guzel ciziyorum.

Ben yokken babamın zamanın da ne 55 leri ne 60 ları olmus…anlatıyor ben dinledikce dinliyoprum :)

kisacasi Amerikan Arabalar benim hayatimin simgesi yasam tarzim yasamimin bir parcasi ve beni hayati sevdiren anlamli kilan Amerikan Arabalardir sirf 64 impala ve 74 gran prix gormek için yolumu kac defa 1 km uzattigimi hatirlamiyorum gercekten

O arabalarin ayaklari kirilmis yarali kalbinin sokulup alindigini oldugu yere gomulmus olarak gorsek bile lutfen onlara saygi gosterelim ve imkanimiz varsa onlari hayata dondurelim.

emrekaan
      Katılımcı

chevy benden de sınıfta araba resmi istiyorlar. ama genelde avrupa istiyorlar. arabalara ilgimden ve bildiklerimden şŸaşŸırıyorlar. hatta kıskanan bile oluyor. dönemin başŸında resim öğŸr. araba resmimi gösterince, resmimi cok beğŸendi. ve sağŸolsun bana hala çok destek veriyor bu konuda. seninle bu konuda cok ortak yönümüz var chevy.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Evet ama benden hep amerikan istiyorlar benim sayemde birsuru kisi amerikanlara merak saldi resmilerimi tarayicidan cikartim siteye eklerim…

emrekaan
      Katılımcı

benim tarayıcım olsaydı bende eklerdim. ama yok internet cafeden yollarım. inşŸallah tabii.hele hele gecen hafta bir camaro modifiye cizdim, enfes oldu…

emrekaan
      Katılımcı

813 cu mu??? 😮 kac litre olur o sanırım litreye çevirmek için 16.4 ile ya çarpacaz ya bbölecez hangisiydi unuttum da söyler msn?

Anonim
      Ziyaretçi

6 yasındayken bı 63 impala direksiz imiz vardı. bide 76 honda tek kapı accord umuz . ben gıder impalaya binerdim . o donemin (1988) yılının hondası gozumde hıc degerı yoktu . hala da oyle bes para etmez. zaten yapılan arastırmalar dunyanın en kotu 10 arabası ıcınde oldugunu soyluyor . honda ıcın

o yastan bılıyor musum :)

emrekaan
      Katılımcı

e ozaman neden cogujapon sever hondayı seçiyor???? iyi olduğŸu icin ama AA dan iyisi yok bence. cok yakıyo falan ama adı üstünde AMERıKAN KASI… 8)

emrekaan
      Katılımcı

BEN AŞIK OLDUM AMA BU ıMKAANSIZ Bı AŞK. HEM ÇOK PAHALI HEM ÇOK SALDIRGAN. O Bı CAMARO. AAAAAH CAMARO AH DEMEKTEN DıLıMDE Tǜ BıTTı :.. :( BEN CAARO ıSTıYOOOOOOOM 😥

emrekaan
      Katılımcı

BEN AŞIK OLDUM AMA BU ıMKAANSIZ Bı AŞK. HEM ÇOK PAHALI HEM ÇOK SALDIRGAN. O Bı CAMARO. AAAAAH CAMARO AH DEMEKTEN DıLıMDE Tǜ BıTTı :.. :( BEN CAARO ıSTıYOOOOOOOM 😥

emrekaan
      Katılımcı

YAA ÇOK PARDON BENıM ıNTTE Bı ARIZA VAR. ıKı KEZ YAZIYO. ÇOK ǖZǜR DıLERıM.

chevyman
      Katılımcı

amerikan sevdam henüz 10 yaşŸındayken başŸladı şŸu anda 37 yaşŸındayım ve azalacağŸına dahada arttı ilk arabam 67 cougardı bu arabayı toplarken henüz 19 yaşŸındaydım ve inanılmaz paralar harcadım çok kazıklandım ve ancak 11 ayda sanayiden kurtardım.ama genede yılmadım herzaman hedefim camaro idi ve 5 amerikandan sonra ona ulaşŸtım şŸu anda 76 camaro sahibiyim ve onu amerikan arabasından anlamayan ve onu hurdaya çıkartmaya çalışŸan bir salağŸın elinden kurtardım çok emek ve tabii birazda para harcayarak bugünkü haline getirdim.emin olun parada çok emek harcıyorsunuz ama onu aldığŸım zamanı görseniz bu hallere düşŸen başŸka camaro yoktur.ama şŸimdi eskisi gibi kaslı agresif saldırgan bir hale getirdim.ben herzaman amerikanlarda mecazi anlamda bir ruh olduğŸuna inanırım ve her arabama bir isim taktım şŸu andaki camaraomun adı red devil(kırmızı şŸeytan) daha öncekilere genel olarak kadın adı veriyordum.ama ona ancak bu isim hükmedebiliyor.işŸte benim amerikan tutkum yada manyaklığŸım bu arkadaşŸlar bu arada 89 yılından bugüne kadar amerikandan başŸka arabaya binmedim ve binmeyeceğŸim.bu arada emrekaan kardeşŸimin sloganına sonuna kadar katılıyorum EN ıYıSı CAMARO

chevyman
      Katılımcı

amerikan sevdam henüz 10 yaşŸındayken başŸladı şŸu anda 37 yaşŸındayım ve azalacağŸına dahada arttı ilk arabam 67 cougardı bu arabayı toplarken henüz 19 yaşŸındaydım ve inanılmaz paralar harcadım çok kazıklandım ve ancak 11 ayda sanayiden kurtardım.ama genede yılmadım herzaman hedefim camaro idi ve 5 amerikandan sonra ona ulaşŸtım şŸu anda 76 camaro sahibiyim ve onu amerikan arabasından anlamayan ve onu hurdaya çıkartmaya çalışŸan bir salağŸın elinden kurtardım çok emek ve tabii birazda para harcayarak bugünkü haline getirdim.emin olun parada çok emek harcıyorsunuz ama onu aldığŸım zamanı görseniz bu hallere düşŸen başŸka camaro yoktur.ama şŸimdi eskisi gibi kaslı agresif saldırgan bir hale getirdim.ben herzaman amerikanlarda mecazi anlamda bir ruh olduğŸuna inanırım ve her arabama bir isim taktım şŸu andaki camaraomun adı red devil(kırmızı şŸeytan) daha öncekilere genel olarak kadın adı veriyordum.ama ona ancak bu isim hükmedebiliyor.işŸte benim amerikan tutkum yada manyaklığŸım bu arkadaşŸlar bu arada 89 yılından bugüne kadar amerikandan başŸka arabaya binmedim ve binmeyeceğŸim.bu arada emrekaan kardeşŸimin sloganına sonuna kadar katılıyorum EN ıYıSı CAMARO

emrekaan
      Katılımcı

SAGOL KARDESıM. CAMARON MODıFıYELı Mı?? MOTORU NSL? VS???? :?:

chevyman
      Katılımcı

camaro modifiyeli değŸil 350 makine var TH400 şŸanzıman ama defransiyelde oynama yaptık daha yüksek devirli ayna mahruti dişŸli taktım üstünden çıkanla arasında 0.30 luk bir devir farkı var ama genede 275 lik lastiklerle yola tutunabiliyorum tabii kalkışŸlarda gaza yüklenirsen gene sardırmadan kalkamıyorsun.ilerde manifold karbürötör ve headers modifiyesi yapacağŸım oda bana yeter.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bizde 74 nova yi hurdaya cikarilmaktan kurtarmistik Bostanci oto sanayi sitesinde yatiyordu

emrekaan
      Katılımcı

nerelisin??araban kac hp????

emrekaan
      Katılımcı

haa chevy, senin topladık dediğŸin nova mı? novalar hakkında hic bisi bilmiyorum. biraz anlatrmsn??

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Anlatim nova lar eskiden amerikalilar tarafindan pek sevilmezdi cunku onlara gore cok ufak ve ispanyolcada nova “gitmez” anlamina geldigi icin diger amerikanlara oranla tercih edilmezdi

Nova nin SS, Yenko SC, Custom, HacşŸback,Concours gibi kasalari vardi.
      Aralarinda “Muscle Car” terimini en iyi yansitan Yenko SC dir ve onda 396 cu in motor kullanilmaktadir daha sonra SS(super sport) tir.bunda da 350 motor kullanilmaktadir
      (Bilgim bundan ibaret yanlisim varsa lutfen duzeltin)

Bizdeki nova tek kapi direkliydi 3 ileri duz koldandi 250 V6 motoru vardi ve Custom HB idi.Bence cok guzel bir Amerikandi

emrekaan
      Katılımcı

HB NOVA WARMIYDI?? WAY BEA

faceless
      Katılımcı

[quote:4270c89da4=”chevyman”]amerikan sevdam henüz 10 yaşŸındayken başŸladı şŸu anda 37 yaşŸındayım ve azalacağŸına dahada arttı ilk arabam 67 cougardı bu arabayı toplarken henüz 19 yaşŸındaydım ve inanılmaz paralar harcadım çok kazıklandım ve ancak 11 ayda sanayiden kurtardım.ama genede yılmadım herzaman hedefim camaro idi ve 5 amerikandan sonra ona ulaşŸtım şŸu anda 76 camaro sahibiyim ve onu amerikan arabasından anlamayan ve onu hurdaya çıkartmaya çalışŸan bir salağŸın elinden kurtardım çok emek ve tabii birazda para harcayarak bugünkü haline getirdim.emin olun parada çok emek harcıyorsunuz ama onu aldığŸım zamanı görseniz bu hallere düşŸen başŸka camaro yoktur.ama şŸimdi eskisi gibi kaslı agresif saldırgan bir hale getirdim.ben herzaman amerikanlarda mecazi anlamda bir ruh olduğŸuna inanırım ve her arabama bir isim taktım şŸu andaki camaraomun adı red devil(kırmızı şŸeytan) daha öncekilere genel olarak kadın adı veriyordum.ama ona ancak bu isim hükmedebiliyor.işŸte benim amerikan tutkum yada manyaklığŸım bu arkadaşŸlar bu arada 89 yılından bugüne kadar amerikandan başŸka arabaya binmedim ve binmeyeceğŸim.bu arada emrekaan kardeşŸimin sloganına sonuna kadar katılıyorum EN ıYıSı CAMARO[/quote:4270c89da4]

valla güzel anlatmıssın.iste import carlara sahip olan insanlar bu kadar arabalarına özen göstermiyorlar.Amerikan arabası para yiyebilir ama yediğŸi paranın karsılığŸını verdiğŸide bariz olarak acık..:)+ chevyman 1 Mayıs’da draglara bekleriz.

chevyman
      Katılımcı

inşŸallah faceless 1 mayısta ordayım zaten draglara katılmasamda genelde şŸenlik ve draglara mutlaka geliyorum o atmosferi yaşŸamak yeter hiç olmazsa yüzyüze sohbet ve tanışŸma ortamı oluyor

faceless
      Katılımcı

eyvallah dostum..bekliyoruz.:)

emrekaan
      Katılımcı

BEN BıZıMKıLERı ıKNA EDEMEDıM.ÇOK UZAK DıYOLAAR. 😥 😥 BıRı BENı YARIŞA GǖTǜREBıLıRMıııı?? 😥

Lowrider
      Katılımcı

Emre yaşŸ kaç senin ?

Lowrider
      Katılımcı

Kötü bi niyetle sormuyorum eger 10 -12 falan değŸilsen şŸehirler arası otobüs ile tek başŸına seyahat edebileceksen ailen izin verirse ben seni otogardan alıp yarışŸlara götürürüm akşŸamda otogarabırakım orobusune binersin tekrar. ama kesin birşŸey söylemeyim yarışŸlardan yarışŸlardan iki ay sonra düğŸünüm olduğŸu için son anda bi işŸlerim cıkıbiliyor. nisanın sonlarına doğŸru gene konuşŸuruz bu konuyu. ama önce ailenden izin alman şŸartıyla

emrekaan
      Katılımcı

evden kaçsm olmas mı? 😆 :D şŸaka yapıyorum tabii. evleniyor musun?? hayırlı olsun. ama aydından istanbula 16 saat. nsl gelecem???

Lowrider
      Katılımcı

:) ozaman şŸimdilik vcd ile idare et. 3 sene sonra kendi arabanla yarışŸlara gelirsin :)

Tümer ARCAN
      Katılımcı

slm arkadaşŸlar.

öncelikle şŸunu belirtiyim.yaklaşŸık 2 yıldır siteye üyeyüm.fakat 1 sene falan üniye başŸladığŸımdan dolayı yurtta nete giremediğŸim için forumlarda yoktum.bugün yeni yeni birçok isim gördüm sitenin geldiğŸi noktaya inanamadım.çok sevindiğŸimi belirterek başŸlayayım.
      AA lardan önce çok iyi hatırlarım; turbo adlı sakızlardan çıkan araba resimlerini biriktirirdim.yaşŸ 4,5 falan.büyük kuzenimin oyuncak arabası vardı dodge charger. ilk dikkatimi çeken AA olmuşŸtu.sonra sanırım 7-8 yaşŸlarında babam eve tel açtı ve AA aldım dedi.dışŸarda oynamaya çıktım kapıdaki bi arabadan kendimi alamıyordum.inşŸallah böle bişŸeydir diye düşŸünüp durdum.akşŸam babam geldi ve bizi dışŸarı çıkardı.veee işŸte o müşŸişŸ süpriz.bütün gün saklambaç oynarken aynı yere saklanıp yakalanmama sebep olan o araba bizimmişŸ :) siyah 59 chevrolet belair
      paspaslarındaki kral tacı şŸeklini hala hatırlıyorum (king of şŸe road) 😈 acaip bir sesi vardı.öle güzel yaylanırdı ki hep uyuya kalırdım.insanlar hep bize bakarlardı yolda.babamın kucağŸında kullandığŸım ilk arabaydı.ona aşŸıktım. 😳 sonra 13 yaşŸındayken babam onu sattı ve 69 mersedes aldı. chevy 5 sene boyunca hiç yolda bırakmamışŸtı.sonraki 3 yıl o gıcır gıcır merso nun motor problemleriyle uğŸraşŸarak gitti.daha sonra merso yüzünden(ocağŸımıza incir ağŸacı dikti) babam amerikan alamadı.avrupaya yöneldi.o chevro ile birlikte bizin AA sevdamız başŸladı.şŸu an yaşŸ 20 ve ben şŸu ana kadar hep AA hayalleriyle yaşŸadım.ayrıca camarocu arkadaşŸa ben de katılıyorum. birgün oto pazarında ilk defa siyah bir 2001 camaro SS in sesini dinledim o rolanti sesi dizlerimi çözmüşŸtü.kalbime vurdu.artık hayatımda ki ilk amacım bir AA almak. hepinize saygılar sevgiler. pazar günü buluşŸmak üzere.

cantug
      Katılımcı

benim amerikan sewdam 49mode dodge sayesinde. Arabaları hatırladığımdan beri AMERıKANlarımız war.bu bende artık araba değil hayatımda yaptığım günlük bi işŸ,uyanmak gibi. şŸu an 91 accord var bende gayet sağlam ve kullanımı çok rahat. Ama amerikanların o estetik duruşŸu başŸka hiçbir arabada göremedim bide bu sitede herkes camaro’ya takmışŸ. hangi foruma girsem camaro ve mustang bu iki arabadan başŸka A.A arabası. Birazda diğer arabalarla ilgilenelim . BǜTǜN AMERıKANCILARA SELAMM.

atesss
      Katılımcı

slm arkadaşŸlar benim amerikan arabalarına sevdam daha kundaklık bebeken başŸladı diye bilirim babamın çocukluk arkadaşŸı vardı kaya amca bizm mahalede oturuyordu küçüken babala la beni alıp gezdirilermişŸ sonra kaya amca işŸ için rusyaya gitmek durumunda kaldıve 67 impalasını babama satı ben ozamanlar 4 yaşŸınday mışŸım hayatım oarabanın arka camında geçti resmen okadar genişŸ geliyorduki bana büyüdükçe içimdeki amerkan arabalarına karşŸı olan sevgim iyice artı gelzaman git zaman ben 17 yaşŸındayken kaya amca rusyadan geri döndü ve babam dan arabayı geri satmasını istedi babamda satı ben çok üzülmüşŸtüm ama sonra çok sevindim çünkü satıktan bir hafta sonra otoparktan bir gürleme duydum doru cama koşŸtum ve aşŸada tek kapı büyük sekiz üstünde drak şŸanzımanı olan bir canavar vardı bu canavar tek kapı bir buck regaldi muhteşŸemdi özelliklede vitesi tıpkı savaşŸ uçaklarını gaz kuluna benziyodu bölece araba kulanmayı onda öğrendim bir kaç sene sonra babam bir neden den dolayı ruhsata bişŸey olduğunu öğrendi ve arabanın çalıntı olduğu çıktı şŸase numarasından çok üzldüm şŸimdi ise 1966 model bir chevrolet impalam var 4 kapı fakat bu arabanın özeliği bir eski cumhurbaşŸkanlarından fahri korutürkün binek arabası olması 2 ciside üstündeki tüm parçaların orjinal olması hata kılima motoru firijider adamlar şŸimdi buzdolabı yapıyorlar :) hayatımda hep amerikanlar oldu ve madi durumum elverdiği sürecede olucak saygılarımla

Angelus
      Katılımcı
      atesss wrote:
      slm arkadaşŸlar benim amerikan arabalarına sevdam daha kundaklık bebeken başŸladı diye bilirim babamın çocukluk arkadaşŸı vardı kaya amca bizm mahalede oturuyordu küçüken babala la beni alıp gezdirilermişŸ sonra kaya amca işŸ için rusyaya gitmek durumunda kaldıve 67 impalasını babama satı ben ozamanlar 4 yaşŸınday mışŸım hayatım oarabanın arka camında geçti resmen okadar genişŸ geliyorduki bana büyüdükçe içimdeki amerkan arabalarına karşŸı olan sevgim iyice artı gelzaman git zaman ben 17 yaşŸındayken kaya amca rusyadan geri döndü ve babam dan arabayı geri satmasını istedi babamda satı ben çok üzülmüşŸtüm ama sonra çok sevindim çünkü satıktan bir hafta sonra otoparktan bir gürleme duydum doru cama koşŸtum ve aşŸada tek kapı büyük sekiz üstünde drak şŸanzımanı olan bir canavar vardı bu canavar tek kapı bir buck regaldi muhteşŸemdi özelliklede vitesi tıpkı savaşŸ uçaklarını gaz kuluna benziyodu bölece araba kulanmayı onda öğrendim bir kaç sene sonra babam bir neden den dolayı ruhsata bişŸey olduğunu öğrendi ve arabanın çalıntı olduğu çıktı şŸase numarasından çok üzldüm şŸimdi ise 1966 model bir chevrolet impalam var 4 kapı fakat bu arabanın özeliği bir eski cumhurbaşŸkanlarından fahri korutürkün binek arabası olması 2 ciside üstündeki tüm parçaların orjinal olması hata kılima motoru firijider adamlar şŸimdi buzdolabı yapıyorlar :) hayatımda hep amerikanlar oldu ve madi durumum elverdiği sürecede olucak saygılarımla

Hacım güzel ta….kkk geçiyon…

atesss
      Katılımcı

Angelus benim öle bir niyetim yok hacı olsa bukadar acık ve samimi yazmazdım baba inanmazsan arbamın resimlerini koyarım onada inan mdersen ister özelden msn adresimi atıyım istersen sen bana at ordan sana resimlerimi atıym olmadı spacime bak hayır diyorsan inanma bab nete her türlü dolan oluyoo ben istanbul bakırköy tarafındayım bu tarafa yolundüşŸerse sölersin hem arbamım görürsün hemde bir acı kahvemi içersin saygılarımla bide biri bana şŸu albüme resim koymayı anlatırsa çok sevinecem çözemedim arkadaşŸlarda haklı olarak kafa bulduğumu düşŸünüyorlar

Angelus
      Katılımcı

ok resim koyma nasıl oluyor ona 8-9 saat sonra bakalım admin uyanınca..

firrebird
      Katılımcı

ArkadaşŸlar topic’le alakasız olcak ama;
      Chevy_Killer sahibi olduğunuz ’74 Malibu nasıl bişŸeydi?? Yani özellik olarak motor, ekipman vs vs?? Düz 6, manual 3 ileri falan mıydı ?? Arabayla ilgili detay belirtebilir misin biras ?? LJok teşŸekkürler

Chevy_Killer_89 wrote:
      ıhıhıh

Ben henuz 6-7 yasindayken cokiyi hatirliyorum ilk amerikanimz olmustu(tabiki ben varken) ve bu araba 78 chevrolet malibu idi daha sonra 80 chevroet capriss oldu fakat o zamnlar arabalara ilgi duymuyordum tabiki amerikanlara fakat 1998 – 2000 yillarinda inanilmaz bir ilgi duymaya basladim bundaki en onemli etken playstation daki test driver gibi amerikan araba oyunlariydi 2002 de abim ben farkindayken tabi amerikanlarin 77 camaro aldi o camaro nun motor hacminin 5100 cc oldugunu duydugumda inanasim gelmiyordu fakat daha sonra chrom flammen gibi amerikanaraba dergilerini incelemeye basladigmda bunun gercek oldugunu anladim daha sonra 68 skylark 73 javelin 74 nova daha sonra 76 transam en son olarakta 74 malibu aldik (su an yok gitti :( 😡 )
      77 camaroyla 2-3 kez resmi drag yarisina katıldık 68 skylark la 5-6 kez katildik o aralarda inanilmaz gelisme gosterdim amerikan araba lar konusunda nasil desem bi 396 cu in nin motor hacmini veya bi 340 cu in nin bi motor hacmini hepsini bi anda ogrendim vekac lt yaptiklrini hemen hesaplayabiliyordum su anadada hesapliyorum 813 cu.in bi motor un oldugunuda arastirarak ogrendim nasil desem size nerdeyse butun amerikanlarin modellerini biliyorum onlari stop lambasindan bile ayirt edebiliyorum cevremdeki herkes bu amerikan arabalara olan hastaligima sasiriyor defterlerimin her kosesinde kendi cizdigim amerikanresmi var ve cizimlerimde cok guzel hergun sinifta en az 4 kişŸi bana amerikan cizermisin diyor amerikan arabalari ozellikle cok guzel ciziyorum.

Ben yokken babamın zamanın da ne 55 leri ne 60 ları olmus…anlatıyor ben dinledikce dinliyoprum :)

kisacasi Amerikan Arabalar benim hayatimin simgesi yasam tarzim yasamimin bir parcasi ve beni hayati sevdiren anlamli kilan Amerikan Arabalardir sirf 64 impala ve 74 gran prix gormek için yolumu kac defa 1 km uzattigimi hatirlamiyorum gercekten

O arabalarin ayaklari kirilmis yarali kalbinin sokulup alindigini oldugu yere gomulmus olarak gorsek bile lutfen onlara saygi gosterelim ve imkanimiz varsa onlari hayata dondurelim.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Sahip oldugumuz 74 Malibu 305, 4 kapi, koldan 3 ileri otomatikti, bizdeyken kaporta bitikti ama yuruyen aksami gayet iyiydi, siyah renk bej vinil tavandi(ama vinil tavanin yarisi yoktu:) ),.Su anda Aybars Turna ya ait.AA yarislarinda fotolari var bakabilirsin…

firrebird
      Katılımcı

Hımm 305 motor vardı diosun.. ya geçenlerde bi tane malibuya baktım, 76.. Kaporta ve içi tek kelimeyle enfesti, arabanın torpido gözünde sağında solunda fabrika çıkışŸı etiketler falan olur ya daha onlar duruyo düşŸün :) Ama motoru küçük, düz 6, 4093cc sanırım 170cu’ya falan denk geliyo, motor çıkışŸı 106 bg.. ondan merak ettim sordum, motoru aynıysa nasıldı die sorcaktım ama sizinkinin motoru 305’mişŸ :(

Ok eyvallah,teşŸekkürler

Pontiac301
      Katılımcı

o baktığın araba düz vites ise inanılmaz düzgün bir araba, benim ona goodwrench deluxe planım var kaprisi satarsam onu alıcam, aynı kombinasyonun 260 hp lik tipini aybars arkadaşŸımız malibuya koymuşŸtu,maslaktan karşŸıya mermi gibi gelmişŸtik,ve o kasa full size olarak baktığımız inanılmaz birşŸey;)

firrebird
      Katılımcı

evet düz 3, sende mi baktın yoksa ?? :)) yahu hasta oldum, inanılmaz iyi korunmuşŸ..! modifiye diosun yani, motör zayıf mayıf ama bozulmaz o arabanın bu halide yavv :)) yani ben kıyamam valla :)

Pontiac301
      Katılımcı

jantlar filan nasıl, inanılmaz katolog,aslında motoruna hiç birşŸey olmaz,saat gibi çalışŸır 250 Chevy yani, o haliyle kalıcak motor şŸanzıman ,kilit, eagle 212 jant, eiabach yay,kyb veya konı amortisör,hotchiks sway bar,ve bose müzik sistemi yapılıcak ve garaja çekilicek,dipnot: seçenekler hiç bitmez habire yapar ederiz ama hep çeneyle icraate dökerken hep canımız acır:) konu kapanmışŸtır hehe

firrebird
      Katılımcı

harbi yaaa, jantlar tek kelimeyle Mǜ-KEM-MELL..!! :D Bak heycanlandım ben gene yahu. Zaten bişŸey söyliyim mi, arabayı ilk gördüğümde kaportasından sonra ilk jantları dikkatimi çekti. :)

hımm sade ve yerinde modifikasyon diosun yani, olur tabi neden olmasın :)

hah işŸte güzel yazmışŸsın, “ama hep çeneyle icraate dökerken hep canımız acır konu kapanmışŸtır” :)

ooff off nolcak bi halim benim :))

yahu ne dicem, sahibinden’de ki o toplu ilan senindi demek?? forumdan okuyunca koptum yaa :)

Pontiac301
      Katılımcı

yalnız arabanın sahibi biraz manyak,;) pazarlığa az yanaşŸıyor, ararsan neler var neler yeterki doğru zamanda doğru para uyusun kenarda;) valla toplu ilan benim, zırt zırt hepsini güncelleme derdide yok,:) ili tanesini verdim,diğerlerinide verirsem rahat edicem,

XLR-V
      Katılımcı

Cok akillica yapilmis bir ilan ama link falan var mi ? :D Ben daha okumadan gulmeye basladim ya hsssttt 3u birada lol :D

Pontiac301
      Katılımcı
      firrebird
      Katılımcı

valla ben biras kafaladım abiyi, şŸşŸşŸ 😉 ama çok diil :)
      işŸte ben de bu kombinasyonun peşŸindeyim ya; 1.para 2.doru zaman
      bi de ben de şŸöle bi paranoya oluyo, ulan böle bi firsat karşŸıma bi daa çıkmazsa diye.. bakalım hayırlısı.. yahu bana çok denk gelmiyo nedense “neler var neler” kısmı, çok normal sıradan şŸeyler denk geliyo hep, neyse aldık gardımızı bekliyoz bakalım :)

ben kocaeli üniv mezunuyum, 4 yıl gittik geldik istanbuldan :) bi yerlerden ortak bi arkadaşŸlarımız varmıdır acaba?? akrabalarda var izmitte, enişŸtem üniv. yönetiminde falan filan..

Pontiac301 wrote:
      yalnız arabanın sahibi biraz manyak,;) pazarlığa az yanaşŸıyor, ararsan neler var neler yeterki doğru zamanda doğru para uyusun kenarda;) valla toplu ilan benim, zırt zırt hepsini güncelleme derdide yok,:) ili tanesini verdim,diğerlerinide verirsem rahat edicem,
      firrebird
      Katılımcı

3 olsa iyi, dört ddörrtt :)

caprice harbi güzel yaa.. ben çok seferim bu kasayı :) ama 15 usd çok para :)P

regnant22 wrote:
      Cok akillica yapilmis bir ilan ama link falan var mi ? :D Ben daha okumadan gulmeye basladim ya hsssttt 3u birada lol :D
      XLR-V
      Katılımcı

Tesekkurler :D
      Ilanlar super ya bir de acik acik yazmissin.insanlar galerici saniyor diye, o kisim da koptum ya ama dogrusu cok da guzel olmus .
      Bunun disinda 300 M bir aralar benim en begendigim modellerdendi hatta bir dergide gordum Startech modifiyeli, body kit, parlak chrome jantlar falan super bir makineydi :D
      Valla kartal bakisli bir araba

Pontiac301
      Katılımcı

Rica ederim,valla tek tek verdim,sahibinden.com aradı kaldırdı ilanları,böyle yaptım no problem,:) vallahi inanırmısın 300 M yürüyen giden duran bir araba,fakat önden çekişŸli,bide hani o bildiğimiz amerikan tadı yok,mercedes chrysleri aldıktan sonra çarpıklıkları düzeltip piyasaya sunmuşŸ,en son satılır dediğim araç en başŸta satıldı hayret yani ha birde serviste fena ağlatıyorlar,!! hiç kimseyede tavsiye etmem,

Pontiac301
      Katılımcı

Bana 18.500 dolara mal oldu,ama rahatladım arabanın alt tarafını komple değişŸtirdim,birde LTZ opsiyonlu,bu yüzden alt taraf daha kuvvetli,çıkıp uzun yola gidiyorum,çok güzel sessiz sakin inan 11 12 dolar eskiye vericeğime 15 verir benimki veya gene aynı kasa başŸka kapris alırım, ama yinede açık konuşŸayım ben 76 novamı hiç bir şŸeye değişŸmem,buda zevk meselesi:) :D

firrebird wrote:

regnant22 wrote:
      XLR-V
      Katılımcı

300 M kullanamadim ama Stratus kullandim .Oda onden cekisliydi ve inanilmaz atak bir arabaydi . Yalniz motor 2500 devirden sonra sanki calismasi sesi elektrik supurgesi gibi geldi bana dedigin gibi oyle alistigimiz Amerikan sesi yoktu belki 2,5 litre olmasindan dolayi.
      Yeni cikan Chryslerde de yani birlesmeden sonrakiler de bence Amerikan tadi bulmamiz zor cunku onlarin bazi modellerinde Mercedes sanzimani falan var bir de Mercedes motoru .
      Servisin pahali olmasi dogrudur ama yinede Mercedes’ten ucuzdur sanirim parcalarin fiyati

Pontiac301
      Katılımcı

evet çok güçlü kuvvetli,saçma şŸekilde hızlanıyor,zaten ben anne için almışŸtım,istemedi sattım,servis konusunda mengerler var,ama kabiliyetsiz tipler,alışŸmışŸlar becermeye,türkiye şŸartlarında çok çok gereksiz bir araba,onun yerine W124 kasa mercedes alır binerim yani;)

firrebird
      Katılımcı

oou iyi para dökmüşŸsün. işŸte olay o rahatlık hissi dimi, o his gelinceye kadar kurt kaynıyo sanki insanın içinde, dur şŸunu da yapiyim aman bunu da yapiyim.rahatlık hissinin oluşŸması içinde gerekli sıkışŸan:) meblağyı da verdikten sonra tamamm :D gerçekten yaa, bende de var o tarz rahatlık takıntılığı, kafamdaki projeler bittiyse,başŸardıysam oohh benden rahatı yok:) ve inan çok rahatsızım bu aralar :D

tabi canım novayla caprice çok farklı yerdeler, üretim yılı açısından.. nova, altın yılların son neferi belki.. caprice daha deyişŸik, yuvarlak hatlar falan.. nova diri gözüküyo, bu renkde görmemişŸtim hiç daha önce

Pontiac301 wrote:
      Bana 18.500 dolara mal oldu,ama rahatladım arabanın alt tarafını komple değişŸtirdim,birde LTZ opsiyonlu,bu yüzden alt taraf daha kuvvetli,çıkıp uzun yola gidiyorum,çok güzel sessiz sakin inan 11 12 dolar eskiye vericeğime 15 verir benimki veya gene aynı kasa başŸka kapris alırım, ama yinede açık konuşŸayım ben 76 novamı hiç bir şŸeye değişŸmem,buda zevk meselesi:) :D

firrebird wrote:

XLR-V wrote:
      Pontiac301
      Katılımcı

haklısın, benim derdim ben bi kerede girer herşŸeyini yaptıtıt çıkarım,çünkü basıp anında 800 km yol yapabiliyorum işŸim gereği,hep hazır olmalı,kapris çok güzel özellikle aerodinami filan tamamdır;) novanın herşŸeyini yaptık en sondada jantları koyduk mis gibi oldu, renk zaten türkiyede yok :) araba bal köpüğüydü iğrençti, 1991 senesi caprice classicin 8920 kodlu renginden boyandı,hiç kimse sevmese bile gece ben bu renge hayranım ;)

XLR-V
      Katılımcı

Cok da iyi yapmissin cok kotu bir renk ama zevkler bazen zevksizlik oluyor .Ama boya isi cok surmustur , ama buna degmis bana gore .
      Bir de niye yumurta kasa diyorsun ? Hatlari yuvarlak oldugu icin mi ?

Pontiac301
      Katılımcı

tabiki zevk meselesi;) mesela forumdaki 67 fastback nikli bana takılan atilla arkadaşŸımın mustanginin rengide çok entresan kimisi ıyy berbat diyor,kimisi çok beğeniyor ben beğenenlerdenim çünkü çok entresan ;) bence artık farklı şŸeyler yapılmalı, evet arabanın hatları yumurta gibi:) zaten herkes yumurta kasa diyor bu yüzden:)

firrebird
      Katılımcı

ha işŸte al bende de aynı mantık, bişŸi yaptım mı abartırım illa herşŸeyi olsun öle bitsin isterim. azar azar parça parça yaptırma olayına gelemiyorum.tezcanlı mıyım neyim :) sevmeyenler halt etsin, gayet hoşŸ olmuşŸ rengi, bence kesinlikle isabetli seçim;) jantlar da güzelde,novanın kendi orjinal jantları da güzeldir, beğenirim ben. böle ortası göbek falan:)
      novayı da satıyo muydun?

firrebird
      Katılımcı

yumurta kasa, manda kasa :) nedense hep böle bi benzetme durumu var
      var mı daha acaba benim bilmediğim doğayla özdeşŸletirilen kasalar?? :)

Pontiac301
      Katılımcı

evet göbekli,bowtie logolu krom çamberli jantları var, ama bunlar cuk diye oldu arabaya, torq şŸrust II taklidi eagle lar:) miss oldu:) novayıda satarım biri damarıma basarsa,ama yine satsamda gider nova alırım,

XLR-V
      Katılımcı

Bu kasa islerinin sonu yok gibi…Yakinda herhlade kremali pasta kasa,biskuvi kasa, sandwich kasa (bu Panerai de var aslinda), baklava kasa, etc …:D

firrebird
      Katılımcı

e hadi sat bari novayı da :D

Pontiac301
      Katılımcı

ahaaha haklısın ahahhaahha bisküvi kasa ahahahhaa:) hay sen çok yaşŸa emi:)

Pontiac301
      Katılımcı

satarım,konuşŸalım msn de, amerikanci@hotmail.com

XLR-V
      Katılımcı

Tesekkur ederim , hep beraber :D
      Simdi akliima bir de cikolata kasa ,gofret kasa falan da geldi .:D .Cok yaratici bir konu uzerinde konusuyoruz

Pontiac301
      Katılımcı

evet haklısın, ama işŸin komiği şŸudur, geçende bir kapris ilanı vardı ankaradan,ilanı okudum ve yere yıkıldım, westinghouse frene rosenans firen demişŸ, yere düşŸtüm toplantı sırasında rezil oldum:)

Angelus
      Katılımcı

Beyler

Amerikancı adamın çikolatacı kasa gofret kasa ile işŸi olmaz tek işŸi olduğu kasa bira kasasıdır..

XLR-V
      Katılımcı

Dogru ya var boyleleri bir keresinde bende gzetede Cherokee ilani gordum adam Cherokee diye Soreki yazdirmis sonrasi malum :D
      Birde bizim bir tane buyuk teyzemiz Mercedes yerine Merserize araba derdi :D

firrebird
      Katılımcı

yahu sandviç kasayı ben de duymuşŸtum :)) sandviç kasa yaa.. hahaha

Szopen
      Katılımcı

Aslında nefret etmem lazım amerikanlardan, durduğu yerde para yemekten (garaj)başŸka bir işŸe yaramıyor evdeki impala ama yinede amerikanların görüntüsü, sesi beni heyecanlandırıyor, saçma bişŸey bu ama öyle. Ayrıca benden başŸka amerikanlara laf söyleyenlerede kafa göz giresim geliyor. (Ciddi ciddi kavga ettiğim insanlar var konşŸmadığım) Geçen yaz alabilirdim bir amerikan ama evde tek kafası çalışŸan ben olduğum için bizim mahallede sakin kullanılmışŸ, kazasız 1.6 Corsayı aldım. Amerikan’ı ancak çok orjinal bulursam ilerde ikinci araba olarak alırım.

Bu arada hemen fırsat bulmuşŸken söliyim 8-9 milyar param olsa Maslak sanayideki 1968 Dodge Dart’ı hemen alırdım. Gittim gördüm, herşŸey orjinal motoru kendi motoru, yanlışŸ hatırlamıyorsam 225cu mi ne L6 yani, araba komple orjinal haberiniz olsun. Parça bulmak belki zor falan ama yani çok orjinal ve diri bir araba.

firrebird
      Katılımcı

hahaha seroki, yurdumun bombaları hesabıı :)

Pontiac301
      Katılımcı

türklüğümle gurur duyuyorum,yurdum insanında buna katkısı çok büyük :) ahahahaha

firrebird
      Katılımcı

oo alemciler aleme düşŸüyo birbir :)
      bira kasasının yeri ayrıdr tabe olcak böle şŸişŸe efes, buz gibi datlı datlu :) hehe

Angelus wrote:
      Beyler

Amerikancı adamın çikolatacı kasa gofret kasa ile işŸi olmaz tek işŸi olduğu kasa bira kasasıdır..

poweroto
      Katılımcı

ben 18 yaşŸındayım ama 74 firebird ve 65 ss var bendee

piyu
      Anahtar yönetici

sadece bu kadar mı? detay verirmisin?

Pontiac301
      Katılımcı

hangi 74? 65 ss hangi araba,rol mü bu yoksa gerçekse fotoraf!!! serdar abiden ve maltepedeki arabadan başŸka bilinen 65 yok!!!!!!!!!!!!!!!!!

poweroto
      Katılımcı

bende var bu arabalar resim koymayı bilmiorum bilsek koyucaz

piyu
      Anahtar yönetici

mail gönderirmisin? admin@amerikanaraba.com

poweroto
      Katılımcı

gönderdim resimleri

Angelus
      Katılımcı

Bu poweroto’nun seyrantepedeki power oto ile bir alakası varmı?

piyu
      Anahtar yönetici

fotolar asagıda…

firmayı temsilen mi yoksa kisi olarak mı forumlardasınız bilemiyorum ama firma iseniz admin@amerikanaraba.com adresine bilgi gönderebilirseniz forum kuralları hakkında bilgi verebilirim…

forum01.jpg
      forum02.jpg

poweroto
      Katılımcı

hayır işŸle falan ilgisi yok ben istedim ölesine kullanıcı adı koydum

piyu
      Anahtar yönetici

o zaman hiçbir sorun yok…

arabaların hakkında biraz bizi bilgilendirirmisin?

poweroto
      Katılımcı

350 motor impala antilop deri döşŸeme klima elektirikli koltuk otomatik vites impala çok orjinal bi araba 3. sahibiyiz çok temiz ama maşŸbiyellerin ordan biraz kabarma başŸlamışŸ önemli diiil okadarda hiç bir sorunu yok firebirdde 350 motor modifiyeli mekanikde sorun yok ama dışŸa biraz bakım çok güzel yapar o arabayı buda otomatik vites yanlız kaputla ön tampon 76 modelin zaten firebird bu yıl içeri alınıcak bakım yapılıcak onada

chevyman
      Katılımcı

impala yı tanıyorum gerçekten orjinal bir araç 99-2000 arası araba kozyatağında duruyordu o zaman çok incelemişŸtim bilmiyorum araba o zaman da sizdemiydi ama sahibine denk gelememişŸtim arabayı almak için çok sık ziyaret etmişŸtim bulunduğu sokağı ama kısmet denk gelemedik dediğim gibi araba çok güzel güle güle binin

poweroto
      Katılımcı

chevyman tşŸk saoll

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hoşŸ icatlar allah kaza bela vermesin ..

impalayı bil hassa çok sevdim çok diri duruyo

poweroto
      Katılımcı

TEMPEST tşŸk

mustangdelisi
      Katılımcı

henüz bi amerikanım yok ama bende sizler gibi manyaklık derecesinde hastayım bu araçlara..bikaç kere binme şŸansı buldum ancak hala kullanmışŸd eğilim..5-6 ay önce çok uygun fiyata bi impala kaçırdım..bu aracı çalışŸtırıp gaz verdim ve araç her gaza basışŸımda sağa sola sallanıyordu..düşŸünün hiç kullanma fırsatı olmamaışŸ birinin ne hissettiğini..ınşŸallah bende en kısa zamanda bunlardan birine sahip olurum..şŸimdiik sadece maket mustangle idare ediyorum:(ama onu bile nerdeyse hergün siliyorum kafayı yicem bu gidşŸle..bi hurda bulsamda toplasam keşŸke:(

89 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.