Ana Sayfa Forumlar Üyelerimize Özel Amerikanınız ve Hikayeniz ata recai —-1967 ford mustang fastback delux

40 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      1967mustangfastback
      Katılımcı

18om.jpg
      25hg.jpg
      37yd.jpg
      47wy.jpg
      phto00120sa.jpg
      phto00138qy.jpg
      phto00144zb.jpg
      phto00170ys.jpg
      phto00242um.jpg
      phto00328hi.jpg
      phto00342xe.jpg
      50zr.jpg
      66um.jpg
      70bq.jpg
      88jt.jpg

1967mustangfastback
      Katılımcı

96qf.jpg
      106qx.jpg
      phto00145uu.jpg
      phto00152zc.jpg
      phto00165lm.jpg
      phto00179fq.jpg
      phto00286es.jpg
      phto00307bt.jpg
      phto00336jk.jpg
      phto00345in.jpg
      phto00373lo.jpg
      phto00400fx.jpg
      phto00426jo.jpg
      phto00467cy.jpg
      phto00485xr.jpg

1967mustangfastback
      Katılımcı

116px.jpg
      125jr.jpg
      123lh.jpg
      131zg.jpg
      142sw.jpg
      156xc.jpg
      168fv.jpg
      phto00085pa.jpg
      phto00095al.jpg
      phto00106so.jpg
      phto00266dl.jpg
      phto00021xd.jpg
      phto00048jn.jpg
      phto00083ms.jpg
      phto00169şŸ.jpg

1967mustangfastback
      Katılımcı

phto00176fb.jpg
      175eb.jpg
      187dy.jpg
      187dy.jpg
      190de.jpg
      217kl.jpg
      232pn.jpg
      268cx.jpg
      296es.jpg
      goruntu0097oy.jpg
      goruntu0673td.jpg
      goruntu0681mt.jpg
      goruntu0708cz.jpg
      goruntu0855eu.jpg
      phto00209we.jpg
      goruntu1337ju.jpg
      phto00556ay.jpg
      phto00603xq.jpg
      phto00612tx.jpg
      phto00620jq.jpg
      phto00638sf.jpg
      phto00647br.jpg
      phto00664np.jpg
      phto00670hm.jpg
      phto00688kl.jpg
      phto00695ol.jpg
      phto00717wo.jpg

Angelus
      Katılımcı

Kisaca mustang zevki anlatilmaz yasanir diyorsun :)

1967mustangfastback
      Katılımcı

komple restarasyon 5 sene civarı sürdü ve hala sürüyo.. buna anca bir aşŸkla katlanılır

Anonim
      Ziyaretçi

ahahah ati abime bak dizmişŸ resimleri inci gibi ahhahaha

1967mustangfastback
      Katılımcı

naber cihan ben ata yawww

Anonim
      Ziyaretçi

hahah abi ben 4-5 aydır filan buraya uğramıyordum sende bayağıdır yoktun galiba bu sefer bi geldin tamgelmişŸin.

piyu
      Anahtar yönetici

güzel bir yazı ile restorasyonu da anlatırsan keyifle siteye eklerim… Gurcan’ın Camaro’dan sonra bir Mustang olur :) bekliyorum…

(yazı istedigin gibi olabilir…ilerisi icin guzel referans olur…)

1967mustangfastback
      Katılımcı

yarın detaylı bir yazim atarımm

ata recai
      Katılımcı

öncelikle herkeze selam

size kısaca mustang’imi nasıl aldığımı ve restarasyon aşŸamalarını anlatıcam.
      Kısa dediysekte 5 sene sürdü :)

mustang’imi 2000 senesinin eylül ayında aldım.alınması zaten başŸlı başŸına bir
      sanstı.yanlışŸ hatırlamıyorsam mayıs ayında 60 sn adlı film gösterime girmişŸti
      hemen bir bilet alıp gitmişŸtim.film sırasında eleanor’u gördüm ve aşŸık oldum.
      içimden hemen bir tane alıp yapmak geldi ama öte yandanda türkiyede hiç karşŸılaşŸmamışŸtım.
      olduğunu duymuşŸtum ama biriyle karşŸılaşŸıp satın alabileceğim aklımın ucundan bile
      geçmedi.bir gün behiçin dükkanında orhan abiyle karsılaşŸtım.araba almak istediğimi
      fakat spor türkiyede az bulunan bir amerikan istediğimi söyledim.oda bana bir sürü amerikan saydı.
      ama hiç biri benim istediğim amerikan değildi.tam o sırada orhan abiye bir telefon geldi bende görüşŸürüz diyip ordan
      ayrılıyordumki bana orhan abi işŸaret etti ve dur dedi .kulak misafiri olduğum kadarıyla biriyle bir araba için
      pazarlık ediyordu . sonra olmaz deyip kapattı telefonu.bana 1967 mustang fastback istermisin dedi ben önce
      dalga geçiyor sandım.tabiki dedim ama hala inanamıyordum.3 gün sonra araba geldi ve nerdeyse hiç pazarlık etmedim
      çünkü arabayı hediye etti orhan abi.alıyorum dedim elime ruhsatı anahtarı verdi parayı
      ödiyeceğin zaman ara beni dedi ve gitti. şŸaşŸırdım kaldım.
      hemen restorasyona girişŸtim.öncelikle restorasyon sırasında gerekecek malzemeleri getirttim
      daha sonra arabayı komple söktürüp parçaları eve tasıdım(annem nerdeyse öldürecekti beni)
      arabayı kazıtıp durumunu inceledik araba baya ii durumdaydı ufak tefek çürükler ve kabarmalar vardı.
      yaklasık kaportadan cıkması 3-4 sene civarı sürdü.resmen beni bezdirdiler ama cok sevdiğim için katlandım.
      en zevkli tarafı boya aşŸamasıydı .komple kaportayı skoçlarla parlatıp astarladık.
      süper gözüküyordu.vidaya varıncaya kadar elde temizledik astarladık ve boyadık.bu süre zarfındada etiketlerine kadar parçaların hepsi geldi
      evde paketlerinde takılacağı günü bekliyordu.arabanın toplanma işŸinin yüzde seksenini ben ve kardeşŸim yaptı .kaporta ve boya bitince mekanik yürür motor işŸlerine atıldık.motor ve sanzuman daha önce orhan abi tarafından sıfır alındığı için hiç problem cıkmadı .alt takımlarda fabrikasyan orj. di ve sadece 2 rot başŸı ve burçları değişŸtik.
      2 senedir mustang’ime büyük bir zevkle ve sorunsuz biniyorum.su anada halada restorasyon devam etmekte.
      detaylarla uğraşŸmak su anda bana büyük bir zevk veriyor.kafamı dağıtıyor mutlu ediyor.
      yaşŸadığım onca sıkıntıyı unutturdu kısacası.bir cok dergide ,tv de ,ve fuarda sergilendi.
      aldığım tepkiler cok güzel ve gurur vericiydi.
      arabamın yapımında emeği geçen (kaportacılar hariç)herkeze tesekkür ederim.
      parçaların temininde en cok yardımcı olan kişŸiler .rahmetli uğur abi (rahmetli lafını ona halayakışŸtıramıyorum)
      as performans behiç demirel ,mekanik oto sinan abiye tesekkürlerimi bir borç bilirim.

illetyus
      Katılımcı

Ah Orhan aabi Ahh…. Ne hinzir komusumuzdun sen, nereden de bulursun boole seyleri bilmemki…… 😆

Ata selamlar…..
      Araban icin her zaman neler dusundugumu biliyorsun birkac kez konusmustuk…..Ortaya cikardigin bu guzel sey sonuna kadar hakkindir keyfile bin, gule gule gez. 8)

Maltepeyi hatirliyorsun degilmi, o arabanin bendeki yeri bir baskadir….

XLR-V
      Katılımcı

Iyi gunlerde kullan keyifli surusler dilerim :D

ata recai
      Katılımcı

HERKEZE BU ǖVGǜLERıNDEN DOLAYI TESEKKǜRLERR.
      GǜRCANCIM YAZIN BOL BOL GEZıCEZZZZ ….
      HERKEZ DAVETLıDıRRR BU YAZ SǖYLE BıR TADINI CIKARALIMM

piyu
      Anahtar yönetici

hayda… eklerim dedim…yazı geldi… simdi zaman bulmak lazım acil :) bende nasıl olsa sallar 1-2 hafta sonra gonderirsin diye acele etmemistim :) :)

Angelus
      Katılımcı

Cok guzel araba hayirli olsun bisi sorcam bu arabanin kaporta isleri Kucukyali opel erpasin arkasinda ozel ford servisindemi oldu oradada gormustum 2-3 sene once bundan restore ediliyordu…sonra 2-3 amerikan daha geldi..

ata recai
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Cok guzel araba hayirli olsun bisi sorcam bu arabanin kaporta isleri Kucukyali opel erpasin arkasinda ozel ford servisindemi oldu oradada gormustum 2-3 sene once bundan restore ediliyordu…sonra 2-3 amerikan daha geldi..

hayır sırasıyla yenisahra-ümraniye-ve kadosanda yapıldı

ata recai
      Katılımcı
      piyu wrote:
      hayda… eklerim dedim…yazı geldi… simdi zaman bulmak lazım acil :) bende nasıl olsa sallar 1-2 hafta sonra gonderirsin diye acele etmemistim :) :)

eee bizde böyle hemen online hahahhhaaa

piyu
      Anahtar yönetici

http://www.amerikanaraba.com/News/article/sid=44.html

yazıyı biraz toparladım… reklamları trasladım… ufak yazım hataları da ok… bi bakarsın… ekliyim dersen gene gönderirsin… bu arada cok foto varmıs…bayag ugrastırdı hınzır :)

eyvallah güzel oldu…. (bu arada Gürcan’ın yazı 3000küsur okunmustu bayag yuksek rakam 😉 )

ata recai
      Katılımcı

eline sağlık cok güzel olmuşŸ hemen koyalımm sabırsızlanıyorumm :)

ata recai
      Katılımcı

buda son halii
      goruntu1842pm.jpg
      goruntu1859vq.jpg
      goruntu1862pa.jpg
      goruntu1877fc.jpg
      goruntu1881gg.jpg
      goruntu1892mr.jpg

ata recai
      Katılımcı

bunlarada bir fuarda cekilmişŸ görüntüler (2005 yazı)

dsc005401pk.jpg
      dsc005410wz.jpg

ozz
      Katılımcı

aaa ben bu arabayı biliyorum…bizim bi amca oglundada vardı bundan muztank mı neyin??? :P :P :P

atacım masallah tanışŸsaydık ilk aldıgında toplanırken nazarlık takardım :D biliyorsun bu konularda bayagı bonkörümdür

kazasız belasız bir ömür boyu mutluluklar arabanla…

piyu
      Anahtar yönetici

siteye ekledim…. (bi ara anasayfaya link ekliycem)

bu arada araba bana 100m mesafede duruyormus… mezarlıgın orada :)

acık konusayım….. son halindeki gt aparatlarını sevmedim… fake diye sanırım… orjinal olanlardan olsa enfes olurdu… bunlar bu sekilde kalacak mı???

timucindeki replica’nınkiler enfes duruyor…

ata recai
      Katılımcı
      piyu wrote:
      siteye ekledim…. (bi ara anasayfaya link ekliycem)

bu arada araba bana 100m mesafede duruyormus… mezarlıgın orada :)

acık konusayım….. son halindeki gt aparatlarını sevmedim… fake diye sanırım… orjinal olanlardan olsa enfes olurdu… bunlar bu sekilde kalacak mı???

timucindeki replica’nınkiler enfes duruyor…

timuçindekiler elenor kiti dolayısıyla orj . değil.. bendekiler orj. shelby ninkii… fakat üstekinin havalandırmasını kapattım. alttakide cukurun içinde kalıyordu tam cukura adapte edildii . bu arada scoope ların hava girişŸinde ki telleri takılı değil ondanda biraz güzel durmuyo olabilirr

ata recai
      Katılımcı

bu arada seni unuttum sanma ozzzz hehehehheheh
      sende gidip gelip nazarboncuğu takıyon yawww ….

hehehheheheh kolleksiyon oldu nazar boncuğuuu

saka sakada hani benim nazar boncuğummm aaaaa söylüyon söylüyon
      yok ortalarda ….

aborjini
      Katılımcı

arkadasım ben bu sitede yeniyim ama duvarımdaki eleanor resmine bakarak çok uykuya daldıgım olmustur yani ben mustang olayının bir hastasıyım makinan da cok super (perfect) olmus allah kazadan beladan korusun 41 kere maşŸallak. Allah bisede soyle bir orhan abi nasip etsin…

ata recai
      Katılımcı
      aborjini wrote:
      arkadasım ben bu sitede yeniyim ama duvarımdaki eleanor resmine bakarak çok uykuya daldıgım olmustur yani ben mustang olayının bir hastasıyım makinan da cok super (perfect) olmus allah kazadan beladan korusun 41 kere maşŸallak. Allah bisede soyle bir orhan abi nasip etsin…

ağzına sağlıkkk……… övgülerin için cok tesekkürler…
      allah sanada nasip etsinn. 68 fastback istersen benimle irtibata geçmen yeterli.
      atagt@hotmail.com msn ..bir tane 68 var gercekten istersen gidip bakarız

Qurny
      Katılımcı

hayda… ben buna cvp yapmamsmıym ya ayıp etmısım vallahı :)
      Ata abı gule gule kullan kazasız belasız masallah cok guzel bı araban var :)
      bızım japon da hazırlanıyor hem motor hem gorunum olarak..Aynı fuara cıkarız yıne :)
      bu arada benım msn acılmıyordu genelde noldu bılmıorum yenı msn aldım bende eklerım senı ;)

Anonim
      Ziyaretçi

Araba gerçekten güzel olmuşŸ emek harcanmışŸ. Ama bu renk! usta bilemiyorum sanki yanlışŸ seçim. Ben olsam metalik siyah yada gri rengi tercih ederdim 😉 böyle işŸler benim yapamadığım içimde ukte olan şŸeyler :( inşŸallah bizede nasip olur. Güle güle kullan.

ata recai
      Katılımcı
      blaccamaro wrote:
      Araba gerçekten güzel olmuşŸ emek harcanmışŸ. Ama bu renk! usta bilemiyorum sanki yanlışŸ seçim. Ben olsam metalik siyah yada gri rengi tercih ederdim 😉 böyle işŸler benim yapamadığım içimde ukte olan şŸeyler :( inşŸallah bizede nasip olur. Güle güle kullan.

SAÐOLASINNN ALLAH SANADA NASıP EDER ıNSALLAHHH.
      HEHEEE BU ARADA NıCKıNDEN BELLı KOYU RENKLERı SEVDıÐıN ..
      BEN BU RENK KONUSUYLA ARABA YAPILIRKEN 2 SENE UÐRAŞTIMMMM
      SıYAH ATTIM ARABAYI HEM KAPATTI HEMDE UFAK GǖSTERDı HATLAR TAM BELLı OLMADI….ELEANOR UN ORJ.RENGıNı YAPTIRDIM ODA COKKK KAPADI SADECE ISIK ALTINDA DǜZGǜN DURDU…..YANı HER RENGı DENEDıMM…… FOTOLARDAKı RENK SENı YANILTMASIN BAZI FOTOLARDA RENK KOYU DURUYO ASLINDA TURUNCU SEDEF DıYE DEÐıŞıK CIKIYOO….

GERCEK RENGı GǖRǜN BANA HAK VERıRSıNıZ..
      BU VıDEO YA BıR GǖZ ATIN
      http://www.hemenpaylas.com/download/315245/atamustang.avi.html

Anonim
      Ziyaretçi

Evet videoda renk daha canlı duruyor. Bu arada interior da nefis direksiyon, koltuklar hepsi harika :D .

ata recai
      Katılımcı
      blaccamaro wrote:
      Evet videoda renk daha canlı duruyor. Bu arada interior da nefis direksiyon, koltuklar hepsi harika :D .

direksiyon ufuk kardeşŸimin hediyesi … içi ise komple burda elle yapıldıı
      bütün aleminyumları ben elle kendim yaptım su an tek problem kapı dösemeleri ve nikelajı oda insallah 1 ay içinde yenileri gelicek..

EFESAC
      Katılımcı

abi cok temiz ve ozenerek toplamissin araban paga bicilmez!!!!

firrebird
      Katılımcı

Slm abi, yahu ben de kaç zamandır yazcam yazcam, bi yazamadım gitti Anadolu yakasının nadide Mustang’i hakkında :)

Senin arabayı ilk E5’de görmüşŸtüm, Kadıköy yönüne doğru araba kullanıyodum senin portakal çiçeği de:) Kozyatağı Shell’de duruyodu. Bi gördüm makineyi allah dedim bu ne, nerden çıktı bu bebek ?? bunun gibi bi 67 fastback uzun yıllardır görmüyodum.(en son ilkokula giderken görüyodum hem de hergün. bizim evin orda bi abinin vardı bi fastback 69 gibi falan,yeşŸil renk.. sora kayboldu araba ortadan, bi daha gözükmez oldu :( )

Valla ana sayfadaki restarasyonla ilgili resimleri görünce hayran kaldım tek kelimeyle MUHTEŞEM..! ıyi sabır, sıkı işŸçilik, sonuç ortada.. 5 yıl çok sağlam bi süre, dediğin gibi buna ancak aşŸk’la katlanılır. Allah kazadan beladan korusun, güle güle keyifli keyifli kullan. Gerçi sahibinden.com’da gördüğüm kadarıyla satmayı düşŸünüyosun ama, hayırlısı olsun :)

Arabanın rengi konusunda yorum yapmak adetten oldu :) renk bence çok isabetli bi seçim, çok değişŸik ve başŸarılı olmuşŸ. Yalnız aklıma bişŸey takıldı, sormadan yapamıcam; tamponları niye kromaj haliyle bırakmadınız ?

ata recai
      Katılımcı

selam kardeşŸşŸşŸşŸ ….
      öncelikle üzülme satmıyorumm sebebi ne derse benim bir sitem var ona reklam hehehhee

övgülerin içinde cok tesekkürler.
      aslında en başŸta tamponlar nikelaj olucaktı fakat bu renkte cok sırıttı özellikle de arka taraf .arka nikelaj olunca arabanın kıçı yarım gibi duruyodu.sonrada ön taraf kafama takılmaya başŸladı.çünkü mustang yaparken klasikliğini korumak ama muscle bir mustang havası vermekti.
      zannediyorum hedefime ulaşŸtım sanırım.sizce grüntüsü nasıl muscle bir mustang i andırıyormu sizce eksikleri neler varsa söylerseniz sevinirim …kafama takılan bazı yerler vardı zaten su an araba tekrar komple boyanıyor .inşŸallah bu yaz nerdeyse mükemmele yaklasıcak.

firrebird
      Katılımcı

Aman iyi bari yaa, sevindim satmamana :)

rica ederim, gerçekten övgüye değer bi araba var ortada :) bence arabada ilk göze batan muscle car havası; bunu yaratan da tabi ki renk seçimi ve jantlar.. incelemeye devam ettikçe de arabanın özünden kopmadan toplandığı gayet iyi anlaşŸılıyor.. yani abicim; bence hedefine ulaşŸmışŸsın, hem klasik hem de muscle car havası olan bi mustang var karşŸımızda :)

hımm anladım, tamponların hikayesi bu yani..
      dersen ki ben görünüm olarak biras daha muscle car’a yakın olmasını istiyorum, ben kaput derim.. şŸu anki kaput çok hoşŸ ama bu modifiye işŸlerinde kaput çok göze çarpan bi detay ve sınır tanımıyo neredeyse. farklı bi kaput dizaynı olabilir.. bi de egzostlar, teknik olarak mümkün müdür bilemiyorum ama şŸöle yanlardan çıkmışŸ egzostlar çok sıkı durur 😈 tabii bütün bu detaylar arabanın klasik görüntüsünden bişŸiler götürcek, bunu da hesaba katmak lazım.. böledir naçizane fikirlerim :)

umarım istediğin gibi olur, içine siner 😉 araba nerde boyanıyo şŸimdi, yeni rengi nasıl bişŸi olcak?

ata recai
      Katılımcı

RENK AYNI SADECE UFAK BıR OYNAMA YAPICAM boyanın formülünde

yandan egzos benim arabaya biraz abartı olur camaro tipindeki arabalara daha cok yakışŸıyor.zaten benim arabanın arka panelinde egzos yeride var.kaputa gelince zaten öyle bir plan var motor alıcam onu ozamn motora göre karar verim diye yapmadım.daha aslında cok plan var ama sırayla bide zamanım fazla yokk zamn da yaratmam lazım bu arada

Anonim
      Ziyaretçi

ǖn kaputta bir air intake hiç fena durmazdı.

cadillacgage
      Katılımcı

iscilik guzel..emek guzel..ayrıntıya cok onem verilmis, en mukemmeli icin ugrasılmıs.maraftan kacınılmamıs,arastırılmıs,bilenler yardımcı olmus, sabredilmis..
      sonuc: (sabır + masraf + cevre + mukemmellik ve titizlik + şŸans ) = ortaya harika birsey cıkmıs.

ne eksik ne fazla araba herseyiyle mukemmel olmus. sanırım en cok arabanın renginin ne olacagı konusunda dusunmussunuzdur.

40 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.