Ana Sayfa Forumlar Üyelerimize Özel Ankara’daki Üyelerimiz Bir sevdadır amerikan…

25 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Merhaba, burayı sevgili kardeşŸim Alican tavsiye etti, vesile olduğu için teşŸekkür ederim. Ortak noktamız amerikan sevdası. Bu aşŸkım platonik olarak devam ettiği için daha da yoğun yaşŸadığımı söylemek istiyorum. 1978 EskişŸehir doğumluyum, Ankara Kızılcahamam Devlet hastanesinde acil servis doktoru olarak görev yapıyorum. Evliyim, çocuğum yok. Amerikan sevgimi özellikle öğrencilik yıllarında Balgat’ta gördüğüm siyah bir impala ile farkettim. Daha sonra uzmanlık sınavına çalışŸırtığım dönemlerde, KurtuluşŸ’ta çok sevdiğim ve saydığım semih abiyle tanışŸtım. 58 belair ve 67 impalası vardı. Bu sevginin aşŸka dönüşŸtüğünü, hergece 2-3 gibi dersten bunalıp hava almaya dışŸarı çıktığımda, 67 impalanın etrafında dolaşŸıp onu okşŸama başŸlayınca anladım. O zaman Semih abiyle tanışŸmıyorduk ve o da beni haklı olarak hırsız zannedip polise haber verince herşŸey ortaya çıktı tabii.. (bu kısmı şŸaka 8) ) Birkaç kez kullanma fırsatım olmasına rağmen,bu lezzetten uzak kalmaya hiç niyetim yok. Sırası geldiğinde ben de amerikanımı sizinkilerin yanına çekip, aile sıcaklığındaki ortamınızda doyasıya sohbet etmek istiyorum. Sevgiler saygılar..

yalcincharger
      Katılımcı

Chevy_man merhaba. Benim de yıllardır Amerikan’ım yok ama bu sevda bitmez, biliyoruz.
      Aktivitelerden haberdar oldukça bütün A.A. cılar bir arada olacak. Seni de bekleriz.

HASTA
      Katılımcı

aramıza hoşŸgeldiniz inşŸallah bi dahaki organizasyonda sizi görmek isteriz.

not: organizasyonlara gelmek için amerikanınızın olması gerekmiyo maksat gönüller bir olsun.

Anonim
      Ziyaretçi

TeşŸekkür ederim arkadaşŸlar. Forumları takip edeceğim. ılk buluşŸmaya katılmaya çalışŸacağım. Saygılar.

illetyus
      Katılımcı

Hosgeldiniz…..

Eyvahlar olsun bu (A.A.) virus’u bir doktorada bulasmis….Demek biz hepten yandik….. 😥

Bu virusun benim bunyemde iki etkisi oluyor;
      Zaman zaman agri halleri ve bolgesel kasintilar olarak.

Sizin bu konuda onerebileceginiz bir recete varmi doktor bey…. :D

berquen
      Katılımcı

Merhaba öncelikle hoşŸgeldin ankara’dan bir aşŸık daha olması çok güzel

-aLicaN-
      Katılımcı

abicim bu virüs malesef doktor,öğretmen,küçük,büyük dinlemiyor geçmişŸ olsun diyelim tekrar aramıza hoşŸgeldin :D

Anonim
      Ziyaretçi
      illetyus wrote:
      Hosgeldiniz…..

Eyvahlar olsun bu (A.A.) virus’u bir doktorada bulasmis….Demek biz hepten yandik….. 😥

Bu virusun benim bunyemde iki etkisi oluyor;
      Zaman zaman agri halleri ve bolgesel kasintilar olarak.

Sizin bu konuda onerebileceginiz bir recete varmi doktor bey…. :D

Rahatsızlığınız için ikitür yaklaşŸım var, birincisi amerikanınız var diyelim, saat gözekmeksizin, gece gündüz demeden sıkıntılar başŸladığı zaman yanına gidip öpmek koklamak okşŸamak.
      ikinci yaklaşŸım amerikanınız yok diyelim. Sessiz karanlık bi odaya gidip sakinleşŸtirici ilaç almak ışŸıkları kapamak ve amerikanı hatırlatacak şŸeylerden uzak durmak(mesela evdeki amerikan maketlerini vosvos maketi haline getirmek) olarak sıralanabilir. USA dünyayı etkileyecek bu virüsü taa 50 lerde üretmişŸ işŸte hala kimyasal saldırılar filan kabusumuz.

piyu
      Anahtar yönetici

:)

1999-2002 yılları arasında Camaro’m vardı… 2002-2007 arası acı içerisinde geçti :) neyseki bu siteyi kurdum ve hergün elimden geldiğince çok ilgileniyorum ki amerikan tutkum biraz olsun bastırılsın… :)

dün gece baktım degisik bir ugras yok, ikea’dan tahta cerceve alıp daha onceden aldıgım amerikan arabaları temalı kağıt ile kaplamaya çalışŸtım :)

tahminen 1-2 saat sürdü, ilk yaptığım güzeldi ama çıkarttım filan…. eşŸimde bakıyor delimidir nedir diye… “isin gücün yok bununla ugrasıyorsun, isten yorgun geldin dinlenesene” diyor… bende “bende bu sekilde dinleniyorum” diyorum :)

Anonim
      Ziyaretçi

Bu işŸ gönül işŸi, hernekadar maddi yanı ağır basıyor gibi görünse de, işŸin aslı öyle değil. Maketlerine bakmak, resimlerini yapmak, bilgisayarımızda masa üstü yapmak, hep bu gönül işŸinin bir parçası.
      elinize sağlık kurduğuz site güzel oluşŸumların temeli olacak, belki bir ailenin ilk tohumları olacak, kendi adıma teşŸekkür ediyorum. Tr nin böyle seviyeli ve belli hedefleri olan oluşŸumlara ihtiyacı var..

-aLicaN-
      Katılımcı
      chevy_man wrote:
      Bu işŸ gönül işŸi, hernekadar maddi yanı ağır basıyor gibi görünse de, işŸin aslı öyle değil. Maketlerine bakmak, resimlerini yapmak, bilgisayarımızda masa üstü yapmak, hep bu gönül işŸinin bir parçası.
      elinize sağlık kurduğuz site güzel oluşŸumların temeli olacak, belki bir ailenin ilk tohumları olacak, kendi adıma teşŸekkür ediyorum. Tr nin böyle seviyeli ve belli hedefleri olan oluşŸumlara ihtiyacı var..

aynen sana katılıyorum inanç abi bu işŸ gönül işŸi hani bi laf varya gönül bu aka da konuyor …… da konuyor :) bizimkide buna konmuşŸ aynı şŸekilde vitrinimde 10 tane model arabalarım masa üstü resmi olarak fordum boşŸ zamanlarımda ise fordun temizliği biraz önce yukrıya çıktım her yanım pasta cila kokuyor senide inşŸallah en kısa zamanda bi amerikan sahibi yapalım artık bitsin bu hasret :)

Anonim
      Ziyaretçi

Al işŸte biz yaramızı deşŸmeyin diye yırtınıyoruz, kardeşŸim Alican alalım abi sana bi amerikan diyor. Okur okumaz gözümün önüne kırmızı cabrio mustangin içinde olduğum geldi. Bu gece yine uyku yok bana… :)

-aLicaN-
      Katılımcı

:) inşŸallah bi gün oda olur abi

Murpel
      Katılımcı

merhabalar ben sitenin yeni üyesiyim. amerikan arabalarına karşŸı özellikle 65-67 ford mustang lere aşŸığım =). Ankarada yaşŸıyorum. 1986 doğumluyum. tiyatro bölümü öğrencisiyim. benim bu merakım abimden bulaşŸtı. Kendiside bir amerikan arabası hastasıdır. kendisinde 95 model GMC yukon gt var inanılmaz bi araba. Biraz iri yarı ama çok keyifli =). tam anlamıyla bir amerikan rüyası diil ama onları pek aratmıyo ama yinede mir mustang’i kapımın önüne çekme hayalleriyle yanıp tutuşŸuyorum. Umarım herkesin amerikan rüyası bir gün kapısının önünde bütün ihtişŸamıyla durur. Herkeze iyi günler =).

Murpel
      Katılımcı

bu arada yazım yanlışŸları ve noktalamalara dikkat etmedim kusura bakmayın =)

-aLicaN-
      Katılımcı

aramıza hoşŸgeldin kardeşŸ inşŸallah bi gün seninde rüyaların gerçek olur :)

illetyus
      Katılımcı

Oh oh…iyi….Ne guzel…. :)

Demek her kesimden uyemiz oluyor…..
      (Dogan’ nin adina keyfe geldim valla) 😉

Hosgeldiniz !
      Hepimizde ruya ile basladi hersey, kimimizde cocukluktaki ilk tanidigimiz bindigimiz arabalarin ruyalari, kimimizde sonradan tanistigimiz hayran oldugumuz makinalarin ruyalari…..
      Sonra birden “hastaliga” donusuyor, hemde caktirmadan

Hey ahali !! “deliler” kervani her gun biraz daha buyuyor heberiniz ola 😆

Anonim
      Ziyaretçi

ee bayram ne zaman arkadaşŸlar…..

illetyus
      Katılımcı

Bana her gun……. 😆 😆 😆

illetyus
      Katılımcı
      chevy_man wrote:
      illetyus wrote:

Rahatsızlığınız için ikitür yaklaşŸım var, birincisi amerikanınız var diyelim, saat gözekmeksizin, gece gündüz demeden sıkıntılar başŸladığı zaman yanına gidip öpmek koklamak okşŸamak.
      ikinci yaklaşŸım amerikanınız yok diyelim. Sessiz karanlık bi odaya gidip sakinleşŸtirici ilaç almak ışŸıkları kapamak ve amerikanı hatırlatacak şŸeylerden uzak durmak(mesela evdeki amerikan maketlerini vosvos maketi haline getirmek) olarak sıralanabilir. USA dünyayı etkileyecek bu virüsü taa 50 lerde üretmişŸ işŸte hala kimyasal saldırılar filan kabusumuz.

Onerdiginiz seceneklerden birincisini, zaten istesemde istemesemde her gun uyguluyorum…Hatta gun icinde fiziksel temas anlaminda Camaro’ dan daha fazla dokundugum bisey yok diyebiliriz…..Eve donup onuda otoparkinda istirahate cekmeden once yikamaya ugrayip bilumum salya sumuk ve dokunmakdan mutevellit el izlerini temizlemem gerekiyor.
      Ortalikta yollarda dolasan tencere tava cinsinden (otomobil 😈 ) seylerin cogu zaman dustugu komik durumlari gorunce benim koca oglani her gun daha cok sevip baglaniyorum. ( Tamam kabul ediyorum bazilari cok gelismis hakkini yemiim simdi, onlar duduklu tencere 😈 )

Ikinci yontemi daha once denedim ama acikcasi bende pek etkili olamadi, mevcut maketlerimi gozumun onunden kaldirdim ancak bir sure sonra Tıp’ da “sakladigim yerde saglam duruyorlarmi acaba 🙄 ” diye adlandirilan surekli gidip kontrol etme gibi bir takinti/paranoya sendromu olustu. 😥
      Bir keresinde bunlardan biri elimden kayip yumusak bir zemin olan yatagin 😯 ustune dusmesine ragmen, 4.5 saat suren detayli bir inceleme ve kontrol kirizi yaratti 😳 ….Yani bunlardan birinin seklini degistirmenin bunyemde nelere yol acabilecegini dusunemiyorum bile. :?

illetyus
      Katılımcı
      chevy_man wrote:
      Al işŸte biz yaramızı deşŸmeyin diye yırtınıyoruz, kardeşŸim Alican alalım abi sana bi amerikan diyor. Okur okumaz gözümün önüne kırmızı cabrio mustangin içinde olduğum geldi. Bu gece yine uyku yok bana… :)

Daha dur bak neler olacak….. 😈 sizdeki bu virus coktan kulucka evresini tamamlayip aktive olmus bile…..Biri bisey soyledigi zaman soole insanin icine cozzz seklinde inen biseyler hissediyorsunuz ve uykular kacmaya baslamis….Guzel guzel…. 😆

Ilerlemis durumlarda, yani bir A.A. sahibi oldugunuz zaman bakin daha neler olacak 😆 😆 😆

Anonim
      Ziyaretçi

Hocam hergece otoparkta da olsa en sevdiği şŸeye dokunan 😈 şŸanslı azınlıktansınız, hayat sizin için farklı. Bir sevdadır dedim ya, sevgilini rüyanda görürsün de sabah güzel başŸlarsın güne. Amerikanın sesini duyan dönüp bakar, bismillahirrahmanirrahim diye arkasına. Yol verir farkında olmadan, maşŸallah der nazar değmesin diye. Bu güzelliğe aşŸık olmamak çok zor..
      Bir A.A sahibi olunca daha neler olacak çooook merak ediyorum..

illetyus
      Katılımcı

Yok ben otoparkta dokunmuyorum…..
      zaten butun gun dokundugum icin otoparkta yada otoyikamada temizleme calismalari basliyor :)

Bir AA sahibi olunca yasayacagin sey cok….gercekten cok.
      Hatta birbiri ile tezat olan seyleri bazen ayni anda bile yasadigin olacak.

Ama istinasiz ve surekli yasayacagin bir sey varki, o da “araba gibi arabaya sahip olma” nin gururu…..Hele bide kotu durumdan alip kendi ellerinle bakilasi bir hale soktuysan ve sana bir kere bile ihanet edip yolda birakmadi ise….Bu nokta yasanmadan tarif edilir sey degil….

Dogan sende biseyler soylesene abi….

piyu
      Anahtar yönetici

valla ne diyim, bende büyük bir özlem içerisindeyim… bugun mehmet’in eski camaro’yu gördüm, npv 50 kadıkoy’e gidiyordu… arkasına takıldım… inceledim… ahhh ahhh dedim…

bir cumartesiyi anlatıyım (her cumartesi degil)

ben cumartesi sabahı erken kalkıp siyah (en karizma ama en zor renk) camaro’mu komple yıkıyordum… ama yıkamacı yıkaması gibi degil… iyi yıkama… icinden dısına detaylı…

sonra pasta yapıp ve en sonunda da cila ile bitiriyordum sonra araba artık yanıyor olunca eve donuyorum… bitmis durumdayım…. araba ufakta degil… m2 cok buyuk…. yıka yıka cilala cilala bitmiyor ama eziyet degil büyük keyif…

sonra dinleniyorum ve tekrar cıkıp arabanın ustune topladıgı tozları (california duster) benzeri bir aletle alıyorum…. aksam serinliği de gelmis… yola cıkıyorum… arada bir sakin arada bir gazlayarak… donup dolasıyorum… arabada güzel kaliteli hard rock / heavy metal / hard’n heavy slow müzik oldu mu tadından yenmiyor… sonra yerine cekiyorum ve sonraki dolasma icin bekliyor… :)

ama 5 yıl oldu bu zevki tadamıyorum… arada drag yarısları duzenledim… kayınbiraderime amerikan aldırdım ama olmuyor… :)

yalcincharger
      Katılımcı

Merhaba :) ılk elektrik ısıtmalı koltuklar, arkadadan gelen arabanın far kuvvetine göre otomatik kararan ayna, sonraları cruise vs vs sanki ıLK OLARAK 1950’li Cadillac ve Olds’larda başŸlamamışŸ gibi, veya eski bakımsız bir 131 benzin sarfetmezmişŸ gibi, yıllardır, arabadan anlamayanların klasik Amerikanlar için cw imişŸ, benzin yermişŸ, park yeri darmışŸ, abs cbs asr vsvsvs yokmuşŸ gibi aptalca yorumlarına karşŸı savaşŸ vermişŸ ve sonra eğitilemez geri zekalılara boşŸa nefes tüketmekten vazgeçmişŸ birisi olarak, enfes yorumunuza bayıldım :) ıŞTE bir Camaro’cunun ağzından müşŸişŸ GERLJEKLER :
      Ortalikta dolasan tencere tava cinsinden seyleri gorunce benim koca oglani her gun daha cok sevip baglaniyorum. Tamam kabul ediyorum bazilari cok gelismis, hakkini yemeyim simdi, onlar duduklu tencere.

illetyus
      Katılımcı

Tesekkurler, sagolun…. 😳

Ama orada soylediklerim tum AA sahibi kisilerin az cok hissettigi seyler.
      Kimi soylemez, kimisi cekinir…kisiye gore degisir….

Acikcasi “o bahsettiginiz tiplere” karsi bende uzun yillardir laf anlatmayi biraktim…Hatta Camaro’ mu almadan once bile nefes tuketmiyordum artik ama ! Boyle biri ile ve sacma sapan onyargilari ile karsilastiginiz zaman en etkili ve en rahatlatici cozum ise “uyuzu kasimak” emin olun ! 😆 Uzerine gidin……
      Daha cok antipati toplamak yada dusman kazanmak gibi bir sorununuz olmaz…Cunki bu arabalari kullandigimiz yada sahip oldugumuz icin zaten yeteri kadar “gicik kapilan” kisileriz…. 😆
      Bir onceki mesajda yazdigim seyler, o otomobiller ve herseyi sadece onlardan ibaret oldugunu zannedenler icin soylediklerimin icinde en hafifi ve oldukca yumusatilmisiydi…. 😈

25 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.