Ana Sayfa Forumlar Forumlar Başınızdan geçen ilginç olaylar Hey Gidi Akçakoca Hey!!!

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      academian97
      Katılımcı

sene 1989 civarı yer AşŸiyan Sokak,Subayevleri semti / Ankara, kırmızı bir Akçakoca,
      niye mi Akçakoca?Anlatıyım:
      Metin adındaki yan komşŸunun bu kırmızı Klasik Amerikanı çok temiz, bakımlı ve her zaman parlıyordu ( çocukluk ya,aklımda öyle kalmışŸ ), hep binmek istemişŸtim bu arabaya,
      birgün anneannem ile çarşŸıya giderken Metin abi; Ulus’a gidiyorum sizi de götürüyüm demişŸti…
      Arabaya ilk bindiğimde göğüste metal ve el yazısıyla yazılmışŸ Akçakoca yazısını görmüşŸtüm,o günden beri adı aklımda Akçakoca olarak kaldı…
      AYrıca zar zor hatırladığım:Dedemin Opel Record’u, VW Bus’u, Citroen PALLAS’ı(Arkalar hidrolikle yere basılabilen), Peugeot 504’ü(Yahudi Mercedesi), Dayımın Uzun burunlu vişŸne çürüğü Ford Caprisi…Hey Gidi günler Hey!!!
      classb020gs.jpg

piyu
      Anahtar yönetici

selam,

Akçakoca yazısından eminmisin? yani metal yazı olduguna göre o %99 modelidir… Sen ufaktın diye oyle hatırlamıs olabilirmisin?

bazı alternatifler

Desoto Adventurer (foto galerisinde fotolarını bulabilirsin)
      Pontiac Acadians (bunun fotosu sitede yok)

:)

emrekaan
      Katılımcı

işŸte acadians

chev_01163l.jpg

academian97
      Katılımcı
      piyu wrote:
      selam,

Akçakoca yazısından eminmisin? yani metal yazı olduguna göre o %99 modelidir… Sen ufaktın diye oyle hatırlamıs olabilirmisin?

bazı alternatifler

Desoto Adventurer (foto galerisinde fotolarını bulabilirsin)
      Pontiac Acadians (bunun fotosu sitede yok)

:)

Acadians olmadığına eminim çünkü dayıma sordum;O da tam hatırlamıyo ama o bir Ford muşŸ, herhalde fairlane di 1956-59 civarı fotolara baktım netten hatırladım biras…
      Ama Akçakoca diye gördügüm yazıyı adam kendi yapışŸtırmışŸ olabilir…
      Neyse karışŸtırmayın çocuk (ben) o kadar hatırlıyo…
      Akçakoca benim gözümde artık o, böyle bayrak kırmızısı hem de…
      Selamlar,Saygılar…1956fordfairlaneredlowlevelpri.jpg

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.