5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      drummer
      Katılımcı

benim şŸu anda oldukça genişŸ sayılabilecek bir model otomobil koleksiyonum var. Toplam 64 tane model koleksiyonumda yer almakta ve bunların 55 tanesi de sadece amerikan otomobilleri oluşŸturmakta.
      başŸımdan geçen olaysa bundan tam 4 sene önce bir galeriye oradaki amerikanları bakmaya girdiğimde yaşŸandı.
      içerideki otomobillere bakarken galeri sahibinin koleksiyonunundan bir tane 69 model 1/18 Pontiac GTO marka model oto gördüm. otomobilin sahibine ‘aa nerden buldunuz 69 GTO’yu?’ diye sorduğumda ‘o 69 değil 70 model’ cevabını aldım.
      ‘allah allah’ dedim kendi kendime ‘araba 69 model niye iddia ediyor ki?’ ‘yoo 69 model hatanız var’ dediğimde yine aynı cevabı aldım. sinir olmuşŸtum ve o model benim koleksiyonumda yer almıyordu.
      ‘Peki’ dedim ‘var mısın iddiaya?’
      ‘Varım ama benim kazancım ne olcak?’ dedi.
      ‘Kazanırsan GTO’yu alırım, kaybedersem sana kendi koleksiyonumdan istediğin bir modeli vericem’. o zamanlar yaklaşŸık 23-24 tane modelin vardı.
      ‘ Peki’ dedi ve otomobili eline alıp altını çevirdi.
      Şu anda o GTO koleksiyonumun en özel parçalarından biri durumunda ve yerinde pırıl pırıl duruyor…

XLR-V
      Katılımcı

Cok ilginc ve bir o kadar guzel bir hikaye :D Normalde iddiaya girmemekte fayda var ama bu sekilde 100% emin isen problem yok ;)
      Netice de boyle guzel bir modeli kazanirsin ,araba sayisinin daha da artmasi dilegiyle

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hayırlı uurlu olsun :D

böle iddaları hep yaomak lazım

piyu
      Anahtar yönetici

arkadaslar yaptıgım bilgi yarısmaları bos degil… katılın bilgilenin… sonra bol bol iddiaya girebilirsiniz…

the_judge
      Katılımcı

bendede var bi tane siyah gto judge 69 model nickimdende belli ehe ehe

kemalakel
      Katılımcı

Mehaba, sn. arkadaşŸhoşŸ anı güzeldi fakat benimde sizin gibi bir koleksiyonum var yaklaşŸık 200 adet ancak değişŸik ölçülerde ve çoğu klasik olarak ayrıca 55 adet 1/18 var 50 adedi amerikan ve her fırsatta alıyorum o GTO danda var bundan bahsetmem aynı koleksiyon duygusunu taşŸımaktandır, selamlar.

5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.