Ana Sayfa Forumlar Forumlar Çıkmacılar Hurdacılar 1976 chevy nova ss şanzumanı

18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      emrekaan
      Katılımcı

1976 nova ss in otomatik şŸanzumanı nekadar dır? ayrıca nerede ve nasıl değişŸtirile bilir? (istanbuldaki bi arkadaşŸ için soruyorum)

ayrıca hazır sormuşŸken amerikanların (chevrolet ve dodge ağırlıklı) teknik verilerini siteye koyabilirmisiniz???

Pontiac301
      Katılımcı

hangi araba bu? 76 SS yok bildiğim kadarıyla ülkemizde

acmecamaro
      Katılımcı

76 nova ss sanzimani şŸ 350 dir…ve ayni yildaki diger sanzimanlarla aynidir… herhangi bir amerkan servisinde degistirilebilir…. shifter teli, yag borulari , saft, arka travers, flywheel baglantilari sokulup asagi alinir yenisi de ayni isler tersi yapilarak takilir…. eski sanzimanini yeniden yaptirman da mumkun tabi…

Lowrider
      Katılımcı

ya bitane sahibinden de var satılık. beyaz, 4 kapı direkli, nova ss :?: :?: .

1967mustangfastback
      Katılımcı

novanın 4 kapı ss sı yok bıkere bu bır ss=super coupe demek bu ıkı:)

1967mustangfastback
      Katılımcı

ss= super sport olcaktı saygılar:) dil sürçmesi

emrekaan
      Katılımcı

bilgiler için çok sağolun..

sinankirat
      Katılımcı

tamam çok güzelde kaç paraya patlar bu şŸanzuman kiti beniki ileri gitmiyo 5 sene yatmışŸ araba pasmı yaptı naaptı yağımı çöktü bilmiyorum 76 nova concourse kaça patlıycak bu şŸanzuman bana daha arabayı yeni aldım sadece geri geri gidip kendi kendime evin önünde eğlenebiliyorum 😆 😆 😆

Pontiac301
      Katılımcı

zaten o arabayı alman hata 1.5 milyar yerine 2 yıl evvel o araba 200 milyon ediyordu bakma plaka tantanasına makbulleşŸti,hayırlı olsun allah kurtarsın

chevrolet454
      Katılımcı

As performance diye bir dükkan var,istanbulda,3 ay önce sordum rebuilt TH-350 satıyorlar, amerikadan işŸal ve garantili,internetten bulabilirsiniz adresini

piyu
      Anahtar yönetici

http://www.asperformans.com ve anasayfada telefonları var…

72camaro
      Katılımcı
      sinankirat wrote:
      tamam çok güzelde kaç paraya patlar bu şŸanzuman kiti beniki ileri gitmiyo 5 sene yatmışŸ araba pasmı yaptı naaptı yağımı çöktü bilmiyorum 76 nova concourse kaça patlıycak bu şŸanzuman bana daha arabayı yeni aldım sadece geri geri gidip kendi kendime evin önünde eğlenebiliyorum 😆 😆 😆

şŸanzıman tamiri maximum 1 milyar civarına çıkar.işŸçilik dahil.

saygılar
      as performans

Boogeyman
      Katılımcı

Yağ olmadığı için ileri tasının balatalarını yakmışŸ olabilirsiniz.

Pistonlar sıkışŸmışŸ ileri balatasını devreye sokamuyor olabilir.

Tamir takımı 150-200 YTL arası bir şŸeydir.

Ama o şŸanzımanı oradan indirmek sonra da yerine takmak kolay değildir. Ama imkansız da değildir. Defalarca 85 Impalamın şŸanzımanını indirdim, taktım.

Şanzımanın tamirini anlatan bir kitap aldım okudum ve sadece geri giden bir şŸanzımanı tamir ettim.

ısterseniz bana mail atın size bedavaya uydur kaydır bir yöntem önereyim. Şaka değil.

76 Nova 4 kapı SS vardır. LJünkü SS belirli bir yıldan sonra sadece görüntü pakedi haline gelir. Yani boya, çıkartma amblem, farklı panjur falan. Bizzat bir tanesini de gördüm.

sinankirat wrote:
      oldsmobile
      Katılımcı
      Boogeyman wrote:
      Yağ olmadığı için ileri tasının balatalarını yakmışŸ olabilirsiniz.

Pistonlar sıkışŸmışŸ ileri balatasını devreye sokamuyor olabilir.

Tamir takımı 150-200 YTL arası bir şŸeydir.

Ama o şŸanzımanı oradan indirmek sonra da yerine takmak kolay değildir. Ama imkansız da değildir. Defalarca 85 Impalamın şŸanzımanını indirdim, taktım.

Şanzımanın tamirini anlatan bir kitap aldım okudum ve sadece geri giden bir şŸanzımanı tamir ettim.

ısterseniz bana mail atın size bedavaya uydur kaydır bir yöntem önereyim. Şaka değil.

76 Nova 4 kapı SS vardır. LJünkü SS belirli bir yıldan sonra sadece görüntü pakedi haline gelir. Yani boya, çıkartma amblem, farklı panjur falan. Bizzat bir tanesini de gördüm.

abi o sanziman kitaplarinin spesifik olanlari etrafta pek yok degilmi mesela sirf 350 icin olan veya atiyorum 4L60 olan icin bulamadim… ben amazonda bir tane buldum oyle birseyde isimizi gorurmu bu tip bir tamir icin? tamamen iste bozup yapma hakkinda kitapta…gerci ebaye bakmadiydim birda oraya bakiyim…

Boogeyman
      Katılımcı

Th350 ve TH400 için Amazondan tamir manueli bulunabilliyor. TH350 için olanı ben getirttim. Zaten şŸanzıman tamirini de o kitaptan öğrendim.

http://www.tocmp.com adresine bakarsan orada da GM2in yayınlamışŸ olduğu otomatik şŸanzımanların çalışŸmasını anlatan bir doküman var.

TH350 manuelini elektronik ortama aktarmayı düşŸünüyorum.

4L60E ve TH700 için de orada burada ilan gördüm. Alacaktım kaldı. Benim de bir tane TH700 tamir manueli bulmam lazım.

NOMAD
      Katılımcı

Nova 1962-1979 yılları arasında üretilmişŸtir.

Nova SS ilk kez 1963 yılında üretildi, son kez ise 1976 yılında.

SS paketi 1963-1972 yılları arasında daha güçlü V8 motorları ve aksesuar paketlerini içeriyordu. Ve yalnızca 8 silindirli araçlarda satın alınabiliyordu.

1973-1976 yılları arasında ise yalnızca aksesuar paketi olmuşŸtur, üstelik L6 ve V8 motor seçenekli araçlarda temin edilebiliyordu.

SS paketi yalnızca 2 kapılı araçlarda sunulmuşŸtur.

Hatchback Nova ilk kez 1973 yılında üretilmişŸtir.

Ayrıca 1973 yılında “Spirit Of America” adı altında ayrı bir aksesuar paketide satışŸa sunulmuşŸtur. Bu paketi taşŸıyan araçlar Beyaz olup üzerlerinde kırmızı-mavi şŸeritler vardı.

SoA paketi 1974 yılında Nova, Vega ve Impala araçlarda bulunuyordu.

aates4
      Katılımcı

arkadaşŸlar arnıza yeni katıldım. bir nova da bende var. babam ilk sahibi sayılırdı aldığında 3000 milde idi.1976 mod. ben aracın kapı içlerinin kaplamalarını arıyorum.birde vitesler gec geçiyordu.bana hurdacının biri yeni bakımdan çıkmışŸ bir şŸanzıman sattı. ama üç kağıtcı adam değişŸik bir otomatık şŸanzıman vermişŸ. tarifte hata olmasın nova şŸanzımanı imişŸ ama daha eski modelmişŸ ve vites sayısı daha azmışŸ. ben aracımın kitlerini değişŸtirdim. daha binmedim ama oldu herhalde.elimde bu şŸanzıman var işŸine yarayacak bir arkadaşŸa verebilirim. ayrıca orijinal jantlara ihtiyacım var. işŸgüzar tamırci bana sormadan gösterişŸşŸiz ama orijinal cantlarımı söküp,celik parlak cant takmışŸ. şŸimdide bulamıyor.

piyu
      Anahtar yönetici

elinde bulunan fazla parcaları ücretsiz vermek istersen AmerikanAraba.com Garaj Projesi adına alabilirim… proje detayları sitede ama gene konusuruz…

76nova
      Katılımcı

sevgili amerikancılar hepimizin ortak sorunu iyi dürüst usta ve esnaf ben nacizane tavsiyem ankarada hurdacılar sitesinde REŞADıYE OTO adem`, eyüp,emin ustalar burada tamir ve yedek parça sorununuz karşŸılanır sorunsuz tavsiye ederim TEL. 0312 396 40 38.

18 yanıt dizini görüntüleniyor
  • ‘Çıkmacılar Hurdacılar’ forumu yeni konu ve yanıtlara kapalı.