Ana Sayfa Forumlar Forumlar Çıkmacılar Hurdacılar '69 model bir Dodge challenger

• Bu konu 43 yanıt içerir, 17 izleyen vardır ve en son 17 yıl 4 ay önce piyu tarafından güncellenmiştir.
43 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Supercharger
      Katılımcı

’69 model bir DODGE CHALLENGER ariyorum eger bir bilgi elinize gecer bana soylerseniz cok sevinirm.Herkeze kolay gelsin.

Anonim
      Ziyaretçi

türkiyede 2 tane var 1tanesi motrocity’nin sahibnde 90$a aldılar 2.si de gizli.

Pontiac301
      Katılımcı

imkansızı arıyorsun,

Szopen
      Katılımcı

Valla 1/18 istiyorsan bizim burda diecast satan yerde vardı :D

piyu
      Anahtar yönetici

Dodge Challenger 70-74 yılları arasında üretilmişŸtir. 69 modeli maalesef yok, 75 modeli de yok… bu aralar konsept olan 2009 modeli ise inşŸallah üretilecek…

Pontiac301
      Katılımcı

diyelimki 69 modeli var, zaten o yüzden imkansızı arıyorsun dedim:) zaten olsada kusra bakmayın ama kimse sölemezki kendi alır, insanın luurunun kapalı olması lazım, aaa 70 440 RT var bir garajda,dur ben arkadaşŸımı arıyayım dermi, !!!!

Qurny
      Katılımcı

bu arada kızmayın ama dodge konusu acılmısken bende bısıy sormak ıstıyorum Charger 440 R/T modelı 7200 cc mı discovery channel da oyle demıslerdı yanlıs hatırlamıyosam 😮

Pontiac301
      Katılımcı

440* 1.64= her ne çıkıyorsa

Supercharger
      Katılımcı

hehe wala nette baktım wardi.Fast and Furious da wardi ya sonunda siyah bir american muscle , o 69 model die biliodum ve olede bir kac resmi war bnde :D nse o arabanin orjinali bna yeter :D

Supercharger
      Katılımcı

:D tamam yaw 70 modelmis bn yanlıs duymusum ama ondan istiyorum :D . eet discovery channelde dodge un dogusunu anlatmıstı :D bide sahil tarafinda Stingray snrm ole bir dukkan war orda bi american muscle war biraz modifiyeli snrm 18bin cc di.:D.V8 olsun 70 lerden americanmuscle olsun bnm olsun :D

Szopen
      Katılımcı
      Supercharger wrote:
      hehe wala nette baktım wardi.Fast and Furious da wardi ya sonunda siyah bir american muscle , o 69 model die biliodum ve olede bir kac resmi war bnde :D nse o arabanin orjinali bna yeter :D

F&F ta ki Charger.

charger2.jpg

Supercharger
      Katılımcı

hebehebebebebehebehehehebebebebebe 😯 😯 😯 😯 azımın suyu aktı :D

poweroto
      Katılımcı

69 challenger yokki 69 chargerdir o

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ebet o charger

Supercharger
      Katılımcı

Challenger yokmu ? Dalga mi geciosn ? saka filan yapio olmalısın ara bakiyim google grafiklerde Dodge challenger die…

DeSerT
      Katılımcı
      Szopen wrote:
      Supercharger wrote:

F&F ta ki Charger.

charger2.jpg

Bu resimdeki 68 , f&f daki 70 model charger.

Supercharger
      Katılımcı

Ben yanlıs biliomsm zaten 70 modelmis ama charger deil challenger

Supercharger
      Katılımcı

nse bni msn e ekleyin soleyin ama ndn eklediginizi :D yoksa blockluom nse ekleyin msnden konusalim

Supercharger
      Katılımcı
      Doguhan
      Katılımcı

Challenger alırsan bile parça bulamazsın o alete :):) Geçen gün bi filmde mor bi tane gormustum. Favorilerimdendir :)

auyilmaz
      Katılımcı

Eger F&F ilk filmindeki araci diyorsan, ustte siyah renkli otomobil, bu bir Charger…

Eger F&F ikinci filmindeki turuncu aleti diyorsan, o bir Challenger…

Satin alma konusuna gelince, para konusur, ABD’de makul fiyatlarada bulunabiliyor, ama yapacagin masraf yine yuksek seviyelere gelecektir…

merdogdu
      Katılımcı

Bilmem hatırlarmısınız, VIPER dizisinde adamın kullandığı mor aletin de bir challenger olması lazım. yanlışŸsam düzeltin.

Bu arada amerikadan herhangi AA yı internet üzerinden alıp buraya getirtmeye kalksak ne gibi masraflar yaparız ve gümrükten geçirmek sorun mudur? Nasıl gelebilir?

kago90
      Katılımcı

araba ve parca getirtmek bir sure tartısıldı forumlarda. ısterseniz bir arayın..

auyilmaz
      Katılımcı

Eger yurt disindan otomobil getirmeyi dusunuyorsan, yapacagin en iyi sey bu isin profesyoneli bir firma ile bu isi yapman… Yoksa tek basina altindan kalkamazsin, ve unutmaman gereken ABD’den ucuza aldim, bana ucuza gelecek diye dusunme, merak etme Turkiye gelipte ruhsatini alana kadar, Turkiye’de ki bir otomobilin fiyatini hayli hayli gececeksin.

kago90 arkadasinda dedigi gibi, forumlarda aratirsan bulabilirsin. Eger niyetli isen, kolay gelsin.

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ArkadaşŸım üzülerek sölemek istiyorum ama tr de challenger sahibi olma ihtimalin yok denecek kadar az. zaten böle bi olay olsa forumlara sana tapılacak bi bölüm açılır. 😉 AA camiasını bi araya toplarsın. şŸaka bi yana. gercekten malesef çok çok zor.bulucaksın da satacaklarda. zaten bi kaç tane var. 😥 getirtmeye kalksan neler olur bilemem ama busefer mopar sorunu var bu memlekette. parça konusunda sıkıntı çekersin.dikkat ettiysen burada herkesin. ford ve chevy diye tutturması zaten bu yüzden. bende camaro diye trans am diye tuttururum hep. neden? çünkü bir dodge almak benim için çok zor olur diye.(tabi henüz AA alma imkanım yok ama hani alacak olsam diyorum 😉 ) neyse saygılar.

piyu
      Anahtar yönetici

bir kötü haber… alınan vergi %100’dü artık %160 olmus… ne kadar dogru bilemiyorum ama muhtemelen dogrudur…

Tümer ARCAN
      Katılımcı

hepinize geçmişŸ olsun 😥

auyilmaz
      Katılımcı

piyu, abi yuregime su serptin be! :D Zaten vergiler yakti beni, birde bu eksikti… :)

Dogru olmamasini umuyorum…

aates4
      Katılımcı

Dostlar bir şŸey söyleyeyim de bana kızan kızsın.1985 yılında bir arkadaşŸımın evinin arka bahcesinde yarı beline kadar yapraklara gömülmüşŸ bir araba buldum arkadaşŸ lalelide galericilik yapardı oda birinden almışŸ evinin arkasına koymuşŸ birkaç senedir duruyormuşŸ. alıyorum dedim aldım. bu araba ya 1 yıl bindim.üzerime filan almamışŸtım hiç bakım filanda yapmadım zaten. ama altımda bir canavarın olduğunun farkında idim sonra tam hatırlayamıyorum yine bir arkadaşŸ grubunda değersiz bir sey gibi birine sattım. bu araç ATEŞ KIRMIZISI BıR DODGE CHALLENGER di

Pontiac301
      Katılımcı

plakası neydi hatırlıyormusunuz challengerın?

aates4
      Katılımcı

hatırlamıyorum dostum.ateşŸ kırmızısı beyaz deri döşŸemeli ve istanbul plakalı.dedimya farkındabile değildim.zaten tüm arkadaşŸlarım bana gülmüşŸtü öyle bir araba aldığım için

sschevyss
      Katılımcı

benimde bidiğim kadarıyla 70 üretilmeye başŸlandı challanger

Szopen
      Katılımcı

Hemen burda bişŸe sorucam bu sarı far olayı tam olarak nedir beni aydınlatın bi. Hangi modellerde yada ülkelerde var bu sarı far olayı ?

Szopen
      Katılımcı

Resimdeki challenger’ın tamponları iğrenç, kaputuda ayarsız, benim olsa o araba çıkar zıplarım o kaputun üstünde sinirden :D

sschevyss
      Katılımcı

sarı far olayı sarı farsatılan her ülkede var 😆

engine Hemi V8
      displacement 6981 cc / 426.0 cu in
      compression 10.25:1
      power 316.9 kw / 425.0 bhp @ 5000 rpm
      hp per litre 60.88 bhp per litre
      bhp/weight
      torque 555.89 nm / 410.0 ft lbs @ 4000 rpm
      drive wheels Front Engine / RWd
      body / frame Unit Steel
      front brakes Vented Discs
      rear brakes Drums
      r brake size 254 mm / 10.0 in
      front wheels F 38.1 x 17.8 cm / 15.0 x 7.0 in
      rear wheels R 38.1 x 17.8 cm / 15.0 x 7.0 in
      front tire size E60x15
      rear tire size E60x15
      weight 1724 kg / 3801 lbs
      lengşŸ 4864 mm / 191.5 in
      widşŸ 1943 mm / 76.5 in
      height 1295 mm / 51.0 in
      transmission Pistol Grip 4-Speed Manual
      final drive 3.54:1
      top speed 235.0 kph / 146.0 mph
      0 – 1/4 mile

işŸte bu özellikler benim mükemmel araba anlayışŸımı aşŸıyor bu yeterli benim için bu şŸartlarda kaputu ayarsız olabilir hiç problem deil

aates4
      Katılımcı

farkında olmadan sahip olduğum ve yok pahasına elimden çıkarttığım DODGE CHALLENGER in değerli ,gecerli, ve sevilen bir araç olduğunu 21 yıl sonra buradaki yazılardan öğrendim

sschevyss
      Katılımcı

geçmişŸ olsun gidenle gidilmiyor naparsın

piyu
      Anahtar yönetici
      aates4 wrote:
      farkında olmadan sahip olduğum ve yok pahasına elimden çıkarttığım DODGE CHALLENGER in değerli ,gecerli, ve sevilen bir araç olduğunu 21 yıl sonra buradaki yazılardan öğrendim

genelde mopar hafif tipsiz oldugundan cokta buyutulecek bir konu degil :) kaza olmus diyelim… kac modeldi o da degisir tabi… mesela bir 71 r/t filansa kaza inanılmaz buyuk ama 74 ise nispeten kaza kucuk olur… 😉

the.jackal
      Katılımcı

yabancı bi sitede 71 hemi challenger 125k$ a satılmışŸ bi tane daha var 71
      challenger onada 135k$ yazmışŸlar öyle bi arabayı alıpta buraya getirmekte herhlade 250k$ a filan patlar 😥

piyu
      Anahtar yönetici

vallaharika bir araba amaarkadaşŸlar türkiye şŸartlarında böyle zevklerimizi ne yazıkki yaşŸayamıyouz düşŸünsenize o araba benim bir aylık maaşŸımı bir günde yer en iyisi benim gibi yapın modellerine sahip olun

piyu
      Anahtar yönetici

arabam comda bitane var dodge var ama 69 charger 67000 dolar

piyu
      Anahtar yönetici

arkadaşŸlar izmirde kendi gozlerımle bır challengr gormustum.hatta ona dokunmustum:)
      sarı bı araba modelını bılemıyorum.sıyah serıtlerı vardı.bu aracı bılen,goren varmı??

musalp73
      Katılımcı

selam ben alp,
      69-70 mustang arıyorum bildiğin varsa bana haber verirmisin sağol gsm:05055750176

piyu
      Anahtar yönetici

MERHABA ARKADAŞLAR
      bende 1997 model PLEYMOUTH BREEZE var motor parçalarını arıyorum yardımcı olacak arkadaşŸlardan yardımlarını esirgememelerini rica ediyorum
      Ahmet CEBECı
      0542 236 49 78
      0537 843 73 53

43 yanıt dizini görüntüleniyor
  • ‘Çıkmacılar Hurdacılar’ forumu yeni konu ve yanıtlara kapalı.