Ana Sayfa Forumlar Istekleriniz Foto ve Video talepleri tanışma wolfus

11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      wolfus
      Katılımcı

selamlar ben Muhammet ıstanbulda yaşŸıyorum.üretici bir firmada marmara satışŸ pazarlama müdürü olarak çalışŸıyorum.uzun yıllardır iki özel zevkimi yerine getirmek için uğŸraşŸtım.birincisi klasik chopper motorsikletti bu tamam honda shadow 750 cc çok hoşŸ bir makinam var .ikinci hayalim muscle car iyi bir amerikan.10 000 $ ayırdım.yanlız otomobiller konusunda biraz bilgisizim yani dışŸ görünüşŸ,model bilgilerim iyi fakat diğŸer ayrıntıları bilmiyorum aracı değŸerli kılan önemli faktörler nelerdir..yardımcı olursanız sevinirim..

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:c4b07e397d=”wolfus”]selamlar ben Muhammet ıstanbulda yaşŸıyorum.üretici bir firmada marmara satışŸ pazarlama müdürü olarak çalışŸıyorum.uzun yıllardır iki özel zevkimi yerine getirmek için uğŸraşŸtım.birincisi klasik chopper motorsikletti bu tamam honda shadow 750 cc çok hoşŸ bir makinam var .ikinci hayalim muscle car iyi bir amerikan.10 000 $ ayırdım.yanlız otomobiller konusunda biraz bilgisizim yani dışŸ görünüşŸ,model bilgilerim iyi fakat diğŸer ayrıntıları bilmiyorum aracı değŸerli kılan önemli faktörler nelerdir..yardımcı olursanız sevinirim..[/quote:c4b07e397d]Slm Amerikanları değŸerli kılan faktörler 1-v8 2-spor 3-iyi durumda olması
      ǖncelikle o paraya iyi durmda bir muscle car bulmak bulsanda pek iyi durumda olmaz.Bence o paraya git helalinden (sahibinden) mustang coupe al (sakın 73 üzeri olmasın) hız istiyorsan en az paraya en iyi hız ve çekicilik mustang’dedir bence .EdindiğŸim tecrübeler sonucu bunu yazdım.Ancak şŸunuda belirtiyim en pahalı parçalar mustang’indir ,dikkat edersen hep amerikancilarda mustang parçaları ypğŸunluktadır daha fazla para kazanmak için.
      Saygılar :)

piyu
      Anahtar yönetici

ǖncelikle aramıza hoşŸgeldin…

10.000usd az bir para degil…ama cokta degil… bu tumuyle ne istedigine baglı… klasik muscle dediginde ki bu kategoride genelde ulkemizde bulunmayan ya da cok az bulunan marka-modeller vardır. Muscle’ı icinde cıkartıp sadece 1964 sonrası Amerikan arıyorum dediginde daha dogru bir ayrım olacaktır…(neden 64? o yıllarda guzel ve guclu Amerikanlar üretilmeye başŸladığŸından…)

Cihan’da Mustang olduğŸundan sana mustang onerdi, bende Camaro kullandıgımdan sana Camaro onerebilirim 😈

Muhammet okumadıysan kendime ait tecrübelerden toparladığŸım ve anlatmaya çalışŸtığŸım bir yazı var. Yeni başŸladığŸını düşŸünerek yararlı olabileceğŸini düşŸünüyorum, öncelikle okursan, bazı konularda neden yorum yapmadığŸımızı da anlamıs olursun…

http://www.amerikanaraba.com/modules.php?name=News&file=article&sid=32&mode=&order=0&şŸold=0

ǖncelikle çok genişŸ bir foto galerimiz var, 1200+ foto var, yavas yavas tum marka ve modellere bakarak, beğŸendiğŸin Amerikanı tespit etmen lazım. Bir arabanın belli bir yılı, diğŸerlerinden çok daha fazla hoşŸuna gidebilir. Mesela Cadillac Eldorado güzel bir araçtır ama 1959 Cadillac Eldorado Biarritz çok özel bir araçtır. Bunun gibi marka-model-yıl ayrımından beğŸendiklerini zevkine uyanları tespit edip, daha sonra ne tip Amerikan’lar satılıyor’a geçebilirsin… konu çok, yazacak şŸey çok, forum’larda önceki yazılarda işŸine yarayabilir…

Tekrar hoşŸgeldin…

emrekaan
      Katılımcı

valla dün ortacadaydım. V8 2 door bi 55 belair gordum. kıpkırmızı. ve adamın dediğŸine gore orjinalmişŸ. adam 25 milyar dedi yaaaa… o arabaya 25 milyar değŸer veriyorlarsa 10.000$ a ancak 70li bişŸiler alınabilir.. yani fazla iyi bişŸi olmaz. tabii bu benim araşŸtırmama gore bir tespitim.

SAYGILAR EMRE KAAN

piyu
      Anahtar yönetici

fotolarda gordugun kırmızı ise sanırım 3 yıldır ya da fazla zamandır onlarda… ayrıca fiyatları bolca ister kendileri… arada tutturursa turist zengin filan affetmez… arada bir araba secip toplar, parca elinde bol oldugundan 1-2 tane parcalayıp ya da para harcayıp bir tane ortaya cıkartıyor, yanlıs hatırlamıyorsam bundan 2-3 sene once grand torino topluyordu… 490ci makina vardı… kaporta boyaya gondermisti… orada yoksa demekki sattı…

emrekaan
      Katılımcı

valla ben de belairi ona benzettim. ama araba hala bakımdaydı.. çok güzel olmuşŸ. full nikelaj fln. birde 59 impala gordum. kapının girişŸinde. o da çok güzeldi. abi hepsinin fotolarını istiyoruz. adam yer deişŸtirmişŸ yalnız. 3-4 sene önceki gibi yol ağŸzında değŸil.

SAYGILARR EMRE KAAN

wolfus
      Katılımcı

teşŸekkürler yorumlarınız için ….gözüm gönlüm mustang ten yana araşŸtırıyorum bulduğŸum araçları size soracağŸım yardımcı olursanız sevinirim..

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Biz 1973 AMC Javelin AMX Pierra Cardin 401 (beyaz-bej) mizi ilk sahibinden almışŸtık.Emsali yurdumuzda bir tane daha var.Full orjinal,73 yılından beri tek bir vuruk ve boya yok…2-3 sene önce 8-9 milyara galeriye koyduk…

AMC (American Muscle Car)…

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:efc3473106=”wolfus”]teşŸekkürler yorumlarınız için ….gözüm gönlüm mustang ten yana araşŸtırıyorum bulduğŸum araçları size soracağŸım yardımcı olursanız sevinirim..[/quote:efc3473106]ışŸte budur 😈 MUSTANG 😈 DediğŸm gibi mustang’lerin ayrı bir çekiciliğŸi var. 8)

Pontiac301
      Katılımcı

Nezir abinin javelindemi vuruk yok:) bence kaputun altına ve çamurluk vidalarına bir bak istersen :)

[quote:9709e2c3f4=”Chevy_Killer_89″]Biz 1972 AMC Javelin AMX Pierra Cardin 401 (beyaz-bej) mizi ilk sahibinden almışŸtık.Emsali yurdumuzda bir tane daha var.Full orjinal,72 yılından beri tek bir vuruk ve boya yok…2-3 sene önce 8-9 milyara galeriye koyduk…

Pontiac301
      Katılımcı

Yıllar evvelk şŸükrü abiyle konuşŸtuğŸumuzda 64-65-66-67 mustangin par纟larının chevrolet den daha ucuz olduğŸunu bizzat söylemişŸti ve ispatlamışŸtı.Kaldıki mustang şŸasesi olmayan monoblok bir araba.10,000 dolar bile verilmez bence.Ancak atayınki gibi komple herşŸeyiyle yapılıcakki birşŸeye benzesin…..10,000 dolara alıcağŸın tek araba var eymendeki 76 camaro….

[quote:a948e3dc85=”Eleanor68″][quote:a948e3dc85=”wolfus”]selamlar ben Muhammet ıstanbulda yaşŸıyorum.üretici bir firmada marmara satışŸ pazarlama müdürü olarak çalışŸıyorum.uzun yıllardır iki özel zevkimi yerine getirmek için uğŸraşŸtım.birincisi klasik chopper motorsikletti bu tamam honda shadow 750 cc çok hoşŸ bir makinam var .ikinci hayalim muscle car iyi bir amerikan.10 000 $ ayırdım.yanlız otomobiller konusunda biraz bilgisizim yani dışŸ görünüşŸ,model bilgilerim iyi fakat diğŸer ayrıntıları bilmiyorum aracı değŸerli kılan önemli faktörler nelerdir..yardımcı olursanız sevinirim..[/quote:a948e3dc85]Slm Amerikanları değŸerli kılan faktörler 1-v8 2-spor 3-iyi durumda olması
      ǖncelikle o paraya iyi durmda bir muscle car bulmak bulsanda pek iyi durumda olmaz.Bence o paraya git helalinden (sahibinden) mustang coupe al (sakın 73 üzeri olmasın) hız istiyorsan en az paraya en iyi hız ve çekicilik mustang’dedir bence .EdindiğŸim tecrübeler sonucu bunu yazdım.Ancak şŸunuda belirtiyim en pahalı parçalar mustang’indir ,dikkat edersen hep amerikancilarda mustang parçaları ypğŸunluktadır daha fazla para kazanmak için.
      Saygılar :)[/quote:a948e3dc85]

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

[quote:44e7ecce65=”Pontiac301″]Nezir abinin javelindemi vuruk yok:) bence kaputun altına ve çamurluk vidalarına bir bak istersen :)

[quote:44e7ecce65=”Chevy_Killer_89″]Biz 1972 AMC Javelin AMX Pierra Cardin 401 (beyaz-bej) mizi ilk sahibinden almışŸtık.Emsali yurdumuzda bir tane daha var.Full orjinal,72 yılından beri tek bir vuruk ve boya yok…2-3 sene önce 8-9 milyara galeriye koyduk…

Abim onu aldıgında ayrı yettende skylark da vardı.Alır almaz 1-2 gün sonra galeriye verdi.Bende açıkcası iyi inceleyemedim.Evin otoparkında öyle göz gezdirdim falan…Bi tur falanda atmışŸtık…Ama biz aldığŸımızda hiçbirşŸeyi yoktu…ÇekilmişŸ bir sürü resmi var…yayınlarım burda bir ara…

11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.