Ana Sayfa Forumlar Forumlar Güncel olaylar Bu Camaro nasil..? (arkadas icin)

44 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      faceless
      Katılımcı

Arkadaslar bi arkadas benden yardim istedi asagida resmini gördügünüz arabayi almak istiyor kendisi…..
      Bana verdigi bilgi su………:
      sana bişŸey danışŸmak istiyorum öncelikle varolan aracımı sattım ve bu klasik amerikan olayına kafayı takmışŸ durumdayım kesin olarak bir araç satın alacam bu arada pontiac tan vazgeçtim camaro üzerinde oldukça yoğŸunum geçenlerde internette dolaşŸırken bir araca denk geldim 74 camaro z 28 350 cu ın 5.7 lt V8 sahibiyle konuşŸtum aracının gayet iyi durumda olduğŸunu söyledi resimlerinide sana gönderiyorum bi incelersen sevinirim h.içi büyük bir ihtimalle p.tesi aracı görmeye gidecem 8.000 usd fiyat istiyor fakat aracın küçük bir iki masrafından dolayı indirim yapabileceğŸinden bahsetti aracı 6.500 usd – 7.000 usd arasında bir fiyata almayı ümit ediyorum sence nasıl ??Bana göre ara güzel…Sizce…görüsleriniz…??????? + Daha ucuza bildiginiz camaro varsa???
      [img:58aff83549]http://img119.echo.cx/img119/4460/resim0140yz.jpg[/img:58aff83549]
      [img:58aff83549]http://img119.echo.cx/img119/1897/resim0201ch.jpg[/img:58aff83549]
      [img:58aff83549]http://img119.echo.cx/img119/1008/resim0264yg.jpg[/img:58aff83549]
      [img:58aff83549]http://img119.echo.cx/img119/7295/resim0351lc.jpg[/img:58aff83549]

ozz
      Katılımcı

burak bu arabayl sanlrlm venturasl olan mehmet biliyor?emin diilim, birisiyle konusmustum ama..ben bi yorum yapmayaylm,cunku resimlere bakarak bisey soylemek yalan olur

Szopen
      Katılımcı

Mehmet kesin biliyordur :D

piyu
      Anahtar yönetici

bu foto ne zaman cekildi bilemiyorum ama bu aracı gormustum… aynı durumda ise cok fotojenik demektir… 74 oldugu kesin ama z28 olup olmadıgı tartısma goturur… ayrıca gercek bir z28’in motorunun orjinal olması gerek… zaten degilse 350ci olarak dusunmek lazım…

amerikanlara .ok atmak istemiyorum ama durumu cok iyi degildi.. kotu toplanmıs ya da biraz bastan savma yapılmıs gibiydi…ama daha sonra ne yapıldı bilemem…

boya guzel duruyor… dosemeler kotu ama dashboard(on gogus) iyi gibi duruyor… kotu toplanmıs bir amerikan toplanmamıs amerikanandan daha yuksek masraf acacaktır… dikkat etmek lazım…

arastırılmalı…kontrol ettirilmeli…

fiyat hakkında kimse yorum yapamaz… bununla ilgili benim yazıyı okusun…

Lowrider
      Katılımcı

Geçen sene bende bakmışŸtım bu araca aracı bilen bi arkadaşŸa sormuşŸtum, araç z28 ama galiba üstünde z28 motoru yoktu başŸka bir 350 vardı vede kilitli differansiyel yoktu üzerinde tabi bu gecen seneydi şŸuan nedir durumu bilmiyorum.

faceless
      Katılımcı

+ söyle bisey eklendi…

masraf olarak adamın bana söylediğŸi sol kapı camının çizik olduğŸu ve
      değŸişŸmesi gerektiğŸi , arka camın kazınması gerektiğŸi ve zamanında aracı
      tiptronik şŸanzımana çevirmeye çalışŸmışŸ ve vazgeçmişŸ bu yüzden vites
      kutusunun olduğŸu yerde bir açıklık olduğŸu yüksek süratlerde ordan hava
      geldiğŸi bu sorunun 200 – 250 usd lik bir maliyetle çözüleceğŸini iletti bunun
      haricinde boya kaportayı 2 yıl önce yaptırmışŸ 8 ay uğŸraşŸmışŸ motor ve
      şŸanzumanın problemsiz olduğŸunu belirtti benim için de önemli olan ilk etap
      kaporta mekanik çok önemli değŸil araç resimlerde çok güzel duruyor şŸu ana
      kadar resmini incelediğŸim en temiz camarolardan biri

Lowrider
      Katılımcı

fbody lerde abi camları çizik olmayan camaro yoktur. 2. nesil alıyosan çizik olucak camlar :) bu arabanın olayı o.
      camlar çizilir, tavana doğŸru birleşŸme yerinin boyası çatlar, bagaj herzaman havuz gibidir, arka taraflar hep çamurludur :)

piyu
      Anahtar yönetici

aynen dogru…

ozgur sana bir kıyak yapayım ama isine ne kadar yarar bilemem… denemek lazım ben becerememistim… camcıların kullandıgım cerium…. diye bir malzeme var…ben usa’dan getirttim…ozel olarak cizik giderici diye satılıyordu… ama beceremedim… cok cizik goturmez ama biraz goturur bence…denemek lazım… sana bu yarısta vereyim onu dene… olmadı baskasna verirsin (para istemiyorum tabiki..) 😉

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:071b8e5cb2=”faceless”]+ söyle bisey eklendi…

masraf olarak adamın bana söylediğŸi sol kapı camının çizik olduğŸu ve
      değŸişŸmesi gerektiğŸi , arka camın kazınması gerektiğŸi ve zamanında aracı
      tiptronik şŸanzımana çevirmeye çalışŸmışŸ ve vazgeçmişŸ bu yüzden vites
      kutusunun olduğŸu yerde bir açıklık olduğŸu yüksek süratlerde ordan hava
      geldiğŸi bu sorunun 200 – 250 usd lik bir maliyetle çözüleceğŸini iletti bunun
      haricinde boya kaportayı 2 yıl önce yaptırmışŸ 8 ay uğŸraşŸmışŸ motor ve
      şŸanzumanın problemsiz olduğŸunu belirtti benim için de önemli olan ilk etap
      kaporta mekanik çok önemli değŸil araç resimlerde çok güzel duruyor şŸu ana
      kadar resmini incelediğŸim en temiz camarolardan biri[/quote:071b8e5cb2]

sol cam bulmak kolay degil…temizi zor bulunur…
      tum otomatik sanzımanlara shifter takarak tiptronik hale getirebilirsin… shifter taktıgında ses izolasyonu icin camcı macunu uygundur 😆 (ciddi soyluyorum) 200-250 usd cok sacma olmus… o para ise belki baska bir sorun vardır…
      kaporta-boyayı bilemem ama motor yeni de yapılsa orjinalde olsa z28 dediginde gelen motor baska 350ci motor baska… 74 camaro fiyatı baska 74 z28 fiyatı baska… temiz motorlu 74 fiyatı baska… hepsine bakmak lazım… arastırmak lazım… Burak arkadasın gelsin buraya iletme… o gorsun o yazsın…(baska turlu nasıl amerikancı olacak???)

Lowrider
      Katılımcı

[quote:79ea14d7f1=”piyu”]aynen dogru…

ozgur sana bir kıyak yapayım ama isine ne kadar yarar bilemem… denemek lazım ben becerememistim… camcıların kullandıgım cerium…. diye bir malzeme var…ben usa’dan getirttim…ozel olarak cizik giderici diye satılıyordu… ama beceremedim… cok cizik goturmez ama biraz goturur bence…denemek lazım… sana bu yarısta vereyim onu dene… olmadı baskasına verirsin (para istemiyorum tabiki..) :wink:[/quote:79ea14d7f1]

ehehe abi yani diyorsun ki sen bu yarışŸa gel ben sana işŸe yaramayan bişŸiler vericem ehehe

ya bu yarışŸta zor ama temmuzdakine geliyorum abi gene bu yarışŸtada seyirci olarak desteklicem malesef.

chevyman
      Katılımcı

bahsettiğŸiniz araba 2 senedir satılık hep fiyatı 8.000 usd.bunca zamandır satılamıyorsa daha önemli bir sebebi vardır.bence iyi araşŸtırmak lazım.

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:c306cea993=”Lowrider”][quote:c306cea993=”piyu”]aynen dogru…

ozgur sana bir kıyak yapayım ama isine ne kadar yarar bilemem… denemek lazım ben becerememistim… camcıların kullandıgım cerium…. diye bir malzeme var…ben usa’dan getirttim…ozel olarak cizik giderici diye satılıyordu… ama beceremedim… cok cizik goturmez ama biraz goturur bence…denemek lazm… sana bu yarısta vereyim onu dene… olmadı baskasına verirsin (para istemiyorum tabiki..) :wink:[/quote:c306cea993]

ehehe abi yani diyorsun ki sen bu yarışŸa gel ben sana işŸe yaramayan bişŸiler vericem ehehe

ya bu yarışŸta zor ama temmuzdakine geliyorum abi gene bu yarışŸtada seyirci olarak desteklicem malesef.[/quote:c306cea993]

aaaaa ayıp ettin… cok masum soylemistim… seyirci olarak gel yaw…ben yarıs diye soylemedim… denersin…ben yapamadım dedigim gibi ama adamlar bunu satıyor yani tam olmasa bile biraz yararı kesin olmalı…

Lowrider
      Katılımcı

hehe biliyorum abi muayenem olsa gelicem de daha onu yaptıramadım :) bu ay da zor gözüküyo mali açıdan :).

bi denerim bakalım işŸallah işŸe yarar

1967mustangfastback
      Katılımcı

6000 dolara bu araba bedava motor dedıgın bısey degıl eger kaportada boyada mekanıkte sorun yoksda gozunu kapa al

Pontiac301
      Katılımcı

Bu araba iki sene evvel göztepe sanayideydi.Sahibi iyi hoşŸ efendi bir insan.Arabayı toplamak için baya uğŸraşŸmışŸ.Ama aracın durumu hoşŸ değŸil.Z 28 olmasını anlaması için arka viraj demiri olup olmadığŸına bakması yeterli yada vin decode yapabilir kaldıki z28 türkiyede 2 adet var diye biliniyor 74 olarak.Ben çicek gibi 74 ümü 4500 dolara sattım bu araba maksimum 3500 eder.kaldıki ufak tefek masrafları varsa demekki mal olmamışŸ demektir.ve o ufak tefek masraflar ilerde büyük başŸ cobra olarak almak isteyen arkadaşŸa geri dönebilir.O yüzden biraz daha araşŸtırmaya devam etsin:) ılanlardan pek bişŸey çıkmaz.Ara dere sokaklarda ve ayrıca abuk subuk yerlerde detay arabalar çıkabiliyor…Allah arayan ve almak isteyen herkese sabır versin….

faceless
      Katılımcı

bugün sanayide bi ustaylada konustum.Arabayi tarif ettim onada garip geldi.SanzumanI sordum o halledilir dedi ama kesin görmek lazim diyor ustalarda…

Dogan ayrica arkadas siteye girecekde adama aktivite maili gelmiyormus.Onun icin giremiyor.:)

Lowrider
      Katılımcı

[quote:144a12f172=”Pontiac301″] kaldıki z28 türkiyede 2 adet var diye biliniyor 74 olarak.[/quote:144a12f172]
      döşŸer oto da 2 tane 74 z28 var zaten. bitane de ǖmer abi nin var etti 3 :)

Qurny
      Katılımcı

Dısardan bakınca oldukca güzel görünüyor..Bu araba sokaga cıkıo mu hic yoksa satılana kadar bi yerde sabit mi duruyor?
      Gecen gün buna cok benziyen bi tane gördüm bakırköyde ara sokakta..Bi ses duydum gorgorgorgor diye.Allah dedim bisiy gelio…Bi baktım bunun aynısı…Agzım acık kaldı o nası bi ses nası bi arabadır öyle..Adam yavasladı yanımda..2 kisilerdi arabada baktılar bize (arkadasım vardı yanımda)..Sonra adam kökledi gazı cok süper bi sesi vardı ben bittim resmen..Bu arabaysa o,ben olsam düsünmeden alırdım…

Lowrider
      Katılımcı

2-3 ayda otim in ordaki galeri de durmuşŸtu.

faceless
      Katılımcı

Arkadaslar sagolun bu araba ceset çıktı herkez aman he yaklasmayın falan diyor..Onun icin bundan vazgecti arkadas..Bildiginiz varsa baska camaro.. ??

Lowrider
      Katılımcı

sakallıoğŸlunda 2 tane 2. nesil camaro vardı .
      birisi 17 milyardı simli kahverengi Type LT çok temiz bir araç.
      diğŸeri de 7ye veririm demişŸti sarıyerde fidanlığŸın orda dedi araba için. 2 gun dolaşŸtım orada arabayı bulamadım. daha sonra konuşŸtuğŸumda 2 senedir otoparktan kımıldamadığŸını bide ver borcu olduğŸunu söledi. bende ilgilenmedim. bir de sen sor istersen.

piyu
      Anahtar yönetici

valla ben ceset cıkarmı cıkmaz mı bilmem ama mukemmel bir araba bulmak cok zor, bulursan da iyi para isterler… durum hep boyledir… parasının yettiğŸi camaro bu ise yapacak baska birsey yok… alıp adam eder… piyasaya guzel bir amerikan katmıs olur… 😆

faceless
      Katılımcı

öyle olucak biraz önce gezdik sanayide iki üç yer iste cıkıcak insallah biseyler….. :)

Lowrider
      Katılımcı

şŸöle bişŸey var bide abi,
      kime sorsanız ucuz amerikan alırsan başŸına çok işŸ acar çok masraf edersin der. fakat çok para ödeyipde aldığŸın amerikanda sana çok işŸ acar masraf yapar. masrafsız amerikan arabası olmaz :).
      5 milyara alıp uğŸraşŸıcağŸıma 10 milyara alırım kafam rahat etsin, az masraf ederim diyenlerde vardır. genelde az masrafda yapmazlar öle bişŸey zor yani.
      ha 5milyara alırsan da diğŸerinden az masraf yapmazsın zaten belki daha çok edersin ama şŸöle bişŸi var insanların 10 milyarı olmuyor elinde 5-6 milyar oluyor. o yüzden 5liğŸi alıp zamanla parası oldukca toplama imkanı var ha derlerserki ben uğŸraşŸmıyım biriktireyim öle alırım. biriktirsinler sonra bulurlarmı 10 milyara aynı arabadan ayrı konu

yani diceğŸim acele etmesin ama eline fırsat gecersede boşŸa harcamasın :)

Pontiac301
      Katılımcı

canlı parayı cebine koysun. ve abuk subuk yerleri araşŸtırsın. benim ventura üsküdarda yerin iki kat altında kapalı garajda duruyordu.Hiç ellenmemişŸ tamamen orjinal bir araba.Herkesde düzgünlüğŸünü görünce şŸaşŸırdı ve çok beğŸendi.Ara dere yerlerde,çürümüşŸ brandaların altında abuk subuk arabalar çıkabiliyor ben mesela şŸaşŸkın bakkalda bir 74 camaro gözüme kestirdim brandanın altında yıllardır uyuyor.Onu alırsam size x 2 olarak satarım hehehe:)

faceless
      Katılımcı

Pontiac o arabayi ben senden önce bulursam sana 3x olarak satayim mi kabul ediyormusun 😆 Neyse saka bi yana arkadas ciddi ciddi ariyor yani bitanedaha bulmus ttop sorunlu…..

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:6669a02bd4=”faceless”]Pontiac o arabayi ben senden önce bulursam sana 3x olarak satayim mi kabul ediyormusun 😆 Neyse saka bi yana arkadas ciddi ciddi ariyor yani bitanedaha bulmus ttop sorunlu…..[/quote:6669a02bd4]Burak abi bizim sanayide elini sallasan camaroya çarpıyor en nadir bulunan modelleri bile var isterseniz baktırırm. :)

faceless
      Katılımcı

10.000$ a kadar varsa haberdar edersin….ama incik boncuk isi fazla olmayacak… :)

Pontiac301
      Katılımcı

o paraya kalem gibisi bulunur merak etmeyin.hiç turşŸu almaya gerek yok.

piyu
      Anahtar yönetici

[quote:3e1122fd99=”Eleanor68″][quote:3e1122fd99=”faceless”]Pontiac o arabayi ben senden önce bulursam sana 3x olarak satayim mi kabul ediyormusun 😆 Neyse saka bi yana arkadas ciddi ciddi ariyor yani bitanedaha bulmus ttop sorunlu…..[/quote:3e1122fd99]Burak abi bizim sanayide elini sallasan camaroya çarpıyor en nadir bulunan modelleri bile var isterseniz baktırırm. :)[/quote:3e1122fd99]

cihan maslak sanayi mi aldınız??? 😆

cok para olmalı….. :P 😆 :P 😆

1967mustangfastback
      Katılımcı

sız bu pontiac301 dedıgıne bakmayın arkadaslar bız ona ince mehmet deriz kendi turşŸu novasına 8000$ ister baskasınınkı çöptür zuahahaha
      bence o para o camaroya ıyı daha ucuza bu durumda bulamassın bence
      artı o paraya duzgun bulma sansınj yok odevirler coktan gectı bu arada mehmet bana uyuz olmustur gercı suratınada sölüyom üçkağŸıtçı amerikancı

Pontiac301
      Katılımcı

hehehheeh üç kağŸıtçıyım ben hehehe:)))) sana kızarmıyım hiç ati abicim:)))) sayın kankam…. :) şŸu novayıda en sonunda satıcam ama:))) hehehe bide yeni camaromu aldımmı cicoz cicız gezeriz birlikte Z28 lovers olaraktan:))))

faceless
      Katılımcı

[img:8d8535a283]http://www.webmobil24.com/images_local/anzeigenbilder/4/4/2/4/5/5424451.jpg[/img:8d8535a283]

bu nasil.. bilen varmi?? 10.760.000 … diyor…ytl…

piyu
      Anahtar yönetici

Burak bu konu biraz fazla uzadı gibi yaw… bu sekilde amerikan alınmaz… illaki herkesin bildigi bir eksigi zaten vardır… yani bana yanlıs geliyor… sagı solu heryeri arayacak sonra guvendigi bir ustaya gostericek… kendisi karar vericek… benim sattıgım camaro bana gore cok temizdi ama biraz curugu vardı boyanması gerekiyordu… goguste ufak catlagı vardı… deri doseme lazımdı… ama sonucta bircok camaro’dan temizdi… piyasası 5000usd gibi olurken 3000usd sattım… 5000e de alan aynı aracı gorecekti 3000e alan da…. yani arkadasın arasın…sende ara… bu sırada amerikanları biraz arastırsın… (camaro vin kodlarını buradan kontrol edebilir) zaman icerisinde neyi kaca bulacagını da anlar zaten… sonra bir kıyaslama ve parasına en uyan camaro alınır.. (buraya sorarsan illaki eksik biryanını ogreneceksin ve bitmeyecek bu muhabbet)

arkadasın camaro alsın istiyorsan tabiki… 😉

ozz
      Katılımcı

burak ayrlca ersozludeki bu camaro icin aradlgln zaman sana bu camaronun satlLdlglnl soyleyecekler…

bu arada mehmet naptln camaro almaya ml niyetlendin??bi ara buicklerden bahsediyordun ne oldu??

valla hastaylm sana ve senin 1e 3 veren amerikanlarlna :P

faceless
      Katılımcı

evet doğŸru en güzeli piyu senin dedigin gibi olucak.. Bakalim kismet iste.. :) neyse ben konuyu kitliyorum daha fazla uzamasin gercekden… aklinizda olsun iste hani kulağŸınıza gelir falan… …

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

arkadaşŸlar il kırmızı camaro nerde duruyo bilgi tel vs verirseniz sevinirim..

almadıysanız ikinciyede bakmak isterim bu hafta araba lazım yardııım 😈

şŸimdiden tşŸkler

faceless
      Katılımcı

Tempest o araba çöp :) biz 1 aydır arıyoruz camaro hala bulamadık :) internette vardı o araba ama hangi sayfada hatırlamıyorum..+ Piyasada camaro yok olanlarda olduğŸundan fazla fiyat çekiyorlar ne yazıkki…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ok saol

72camaro
      Katılımcı

bu cevap biraz geçmi oldu bilmem ama konuya son noktayı koyayım dedim.araç cem yarkın adında bir abimizindir.restorasyon aşŸamasında gelen tüm parçaları biz getirdik.çok kötü bir araba olmamakla beraber çokçokçok iyi bir arabada değŸil.ancak ilk çıktığŸı zaman 15usd lerden bahsediyordu araba için.bu durumda 6-6,5 dolar bana iyi gibi geldi.araç üzerinde sıfır parçalar mevcut ancak kaportasında belirgin hatalar var yada boyasında yanlışŸ hatırlamıyorsam.ancak eksiksiz bir amerikan amerikan değŸildir bana göre.bence kaçırmayın derim ben madem fiyatı makul seviyelere gelmişŸ
      SELAMLAR
      AS PERFORMANS
      ISTEMIHAN

NOT:sayın doğŸacığŸım.lütfen avatara nacizane arabamı ekleyiniz.

piyu
      Anahtar yönetici

valla sadece yarısan arabaları avatar yapabiliyoruz… bu yarıs goreceksek tabiki yaparım… yok olmaz gelmem dersen avatar’da yok 😈 😆 😈

Lowrider
      Katılımcı

ben yarışŸtım, avatar yapsana benim kini :)

illetyus
      Katılımcı

[quote:ee70a023a9=”72camaro”]bu cevap biraz geçmi oldu bilmem ama konuya son noktayı koyayım dedim.araç cem yarkın adında bir abimizindir.restorasyon aşŸamasında gelen tüm parçaları biz getirdik.çok kötü bir araba olmamakla beraber çokçokçok iyi bir arabada değŸil.ancak ilk çıktığŸı zaman 15usd lerden bahsediyordu araba için.bu durumda 6-6,5 dolar bana iyi gibi geldi.araç üzerinde sıfır parçalar mevcut ancak kaportasında belirgin hatalar var yada boyasında yanlışŸ hatırlamıyorsam.ancak eksiksiz bir amerikan amerikan değŸildir bana göre.bence kaçırmayın derim ben madem fiyatı makul seviyelere gelmişŸ
      SELAMLAR
      AS PERFORMANS
      ISTEMIHAN

NOT:sayın doğŸacığŸım.lütfen avatara nacizane arabamı ekleyiniz.[/quote:ee70a023a9] Istemi’ nin yazdiklarina ek olarak….O arabanin kaportasinda curuk ve hasar yok ! Tum kaporta sac’ a kadar soyulup tamamen elden gecti. ılk basta goz boyayan bir yeteneksizin eline dustu sonradan baktilar olmayacak arabayi alip benim kaportacima verdiler. Adam digerinin sacmaladigi noktalarda ancak bu kadar duzeltme yapabildi, cunki arabanin yapilmasi sirasinda sanirim birazda zaman problemi vardi. Boyasi nerde yapildi bilmiyorum ama metalik Bakır rengine boyanip geldigi zaman araba cok duzgundu. Iki yilin ardindan mutlakaki boyada hatalar cikacak….Uzerindeki jantlarini, Istemilerden alinip getirildigi gun ben taktim ! Kapi ve cam lastiklerinin tamami “0” olarak geldi ve takildi. Doseme ve son tamamlanma asamasi nerde yapildi bilmiyorum. Sonuc olarak govde yapisi itibari ile duzgun ve bundan sonraki yapilacak olan masraflarinda bosa gidecegi bir araba degil….

illetyus
      Katılımcı

[quote:42d9f8bf89=”piyu”]valla sadece yarısan arabaları avatar yapabiliyoruz… bu yarıs goreceksek tabiki yaparım… yok olmaz gelmem dersen avatar’da yok 😈 😆 :twisted:[/quote:42d9f8bf89] Adminim Ministorum….Bak ben yarisa geldim…hatta orada calistim bilem… Benim avatarida ayarliicanmi.. 😥

72camaro
      Katılımcı

[quote:55d675516d=”illetyus”][quote:55d675516d=”piyu”]valla sadece yarısan arabaları avatar yapabiliyoruz… bu yarıs goreceksek tabiki yaparım… yok olmaz gelmem dersen avatar’da yok 😈 😆 :twisted:[/quote:55d675516d] Adminim Ministorum….Bak ben yarisa geldim…hatta orada calistim bilem… Benim avatarida ayarliicanmi.. :cry:[/quote:55d675516d]

e zaten bende geçen sene yarışŸtım.koskoca 8. liğŸim var.muauhahaua.yap artık şŸu avatarları

44 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.