27 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      gtagucu
      Katılımcı

Bu yan sanayi olarak üretilen göstergelerden alıp kullanmışŸ olan varmı? (Autometer,dakota digital,jsv falan)

Bu göstergeler sadece gösterge olarakmı satılıyor yoksa komple takmak için gerekli olan her tür bağŸlama kabloları vs. ilemi geliyor?

Birde bu gösterge ne işŸe yarar bilen varmı? Alternatör’ün o anda ne kadar güç ürettiinimi gösterir yoksa aküde ne kadar güç kaldığŸını gösterir? Yada başŸka bir durum mu?

Tıklayın

piyu
      Anahtar yönetici

summit’in 3lu setini kullandım, yag-aku-hararet olan sanırım… takarken yag sıcaklıgını olcen borusunu yanlıslıkla kırdıgımdan kullanamamıstm… genelde nereye baglanacagını anlatan bir kılavuz ve tum parcalarla geliyor… el anahtarları haric bir eksik olacagını zannetmiyorum….takma konusunda ben yaparım dersen sorun cıkacagını zannetmem…ama tamdabilmiyorsan bir bilene yaptır…

birde devir gostergesi taktırmıstım… onda da elektrigi dashboard’daki elektrik devresinden aldırmıstık.. ama devir saatinin nereye baglandıgını hatırlayamadım (arkasında 4-6-8 silindir secenegi de vardı)

benim bildigim aku’nun verebildigi amper’i gosteriyor.. (esasında elektrik bilgim cok yetersiz, yanlısta soylemis olabilirim)

Pontiac301
      Katılımcı

Bende summit kullandım benimde hararetim çalışŸmadı ama artık.Electrical olanlar 55 dolar üçlü…yağŸ ampermetre ve hararet göstteriyor….arıza yapma olanağŸıda sıfır.Ben artık ondan siparişŸ edicem çünkü içinde cıvayla çalışŸan hararet göstergesinin hortumu bir burkuldumu mal çöp oluyor…..Sonuçta vipspeed şŸükrü abiyi araya bir tane 3 lü auto meter elektrikli getirsin sana problemin biter…. devir saati ise hiç farketmez ben summit aldım hem fiyatı uygun hem görüntüsüde güzel gayet memnunum bloğŸun üstünde bir yere bağŸladılar….fiyatıda hesaplı türkiye fiyatı 55 dolar…amerikası 36 dolar…

gtagucu
      Katılımcı

Cevaplar için teşŸekkürler,

Arabamda standart olaraktan zaten devir,hız,yağŸ basıncı,voltmetre,hararet göstergeleri var. Benim almak istediklerim motor ve şŸanzıman yağŸı sıcaklıkları,benzin basıncı ve benzin/hava karışŸımı göstergeleri.

Birde offtopic olaraktan hiç b&m megashifter kullanmışŸ olan varmı? Gerçekten işŸe yarıyormu yoksa yarardan çok zararm yapıyor birde bunu taktıktan sonra eski gibi tam otomatik olarak kullanabiliyormuyuz yoksa sadece manuel olarak mı oluyor?

TeşŸekkürler

piyu
      Anahtar yönetici

quicksilver kullandım, bayıldım… bence cok guzel bir urun, hem goruntu hemde islev cok iyi… bu arada megashifter’ı bilmiyorum ama getirtirken sanzımanına gore kablosunu da siparis ver, ben degistirmemistim, bir kez geriye gecti 😆

e-5’te oldu… biraz kaydı ama sorun olmadı… sanzımanım canavar gibiydi 😈

Pontiac301
      Katılımcı

Benim Camaromda megashifter vardı.Günlük kullandığŸım için beni yoruyordu.Çok sert.Ama drag olayında çok eğŸlenceliydi.Klasik bir düz vites gibi….Kaldıki senin arabanın paneline uyarmı onu bilemem.Fakat bunun iki problemi var birincisi ön panelde vitesin hangi konumda olduğŸunu gösteren mekanik bir ikaz vardı o iptel oldu sürekli park da duruyordu.ıkinciside geri vetese aldığŸım zaman geri vites lambalarının çalışŸmamasıydı bu da gece camaroda baya zorluk yapıyordu bana……Ama yinede çok sert kalkışŸ yapmıyorsan orjinal shifterla devam ed….ama şŸanzımana b&m shift improver kit koymayı asla unutma asıl zevk improverda:) oda türkiye fiyatı 50 dolarlık birşŸey

65chevelle
      Katılımcı

Auto meter lar fena değŸil geri kalan mallar (summit auto gage vs.) çok kötü. Ucuz etin yahnisi öle oluyor.

Bende Hurst Z-Gate var en iyi dual gate shifter dır. B&M quicksilver herkeste var o yüzden hayatta kullanmam…. Bu arada shifterı düzgün bağŸlatmak gerekir ki geri vites ve bir takım ornamentler çalışŸsın. Bende hepsi çalışŸır…

acmecamaro
      Katılımcı

Autometer ve autogauge ayni marka farkli kalite, dakota digital adi ustunde digital, jys summit vs. orta kalitedir…. genelde kit alirsan icinden hardvare icikar, sordugun gosterge ampermetre yani sarj ile kullandiginin farkina gore calisir….

hararet icin bir hararet musurun olmasi gerekir…yagbasinci icin de yag basinc musurune T ile baglanti yapabilirsin…genelde yag akar ugrastirir ama ise yarar… hararet ve yag basinci onemlidir….

Shifter , B7M quicksilver iyi ve kolay kulanilan bir shifterdir… gerivites lambanin yanmasi ve bosta iken calismasi icin gerekli switch leri takman gerek…

illetyus
      Katılımcı

Link ini yolladigin gosterge bir Ampermetre….

Akunun, o anda kac Amperlik bir guc ile cikis verdigini gosterir.

AutoMeter 3 lu gostergeyi tavsiye ederim.

2.5 yil once taktim ve o gunde beri Voltaj, Yag basinci ve Hararet degerlerini net ve dogru olarak veriyor….
      Bu uclu bagli vaziyette iken saydigim degerleri baska gostergeler ilede zaman zaman test ediyorum, sonuc her zaman net ve dogru cikiyor….!
      Uclu setin icinden hararet muru ve diger baglanti aparatlari eksiksiz cikiyor sorun yasamazsin.

Uclu gostergenin icinde bulunan Voltmetre, saglikli bir aku ve tam bir sarj da 14.1 Volt gosteriyorsa, aku Full sarjli, sarj sistemin yeterli/duzgun calisiyor demektir. Dolayisi ile 14.1 Volt’ u aldigin ve voltmetreden okudugun surece Ampermetre takmana gerek yok….

Pontiac301
      Katılımcı

Mesela ben camaroma autometer almışŸtım…Monte ettirmişŸtim ama lanet olası göstergenin hareret zımbırtısı 2 gün çalışŸtı sonra bozuldu…NeymişŸ efendim civalıymışŸ…Hay anasını dedim yenilemedim…voltmetre ve oil başŸarıyla çalışŸırdı ama….Şimdi novaya yeni ısmarladım bu sefer komple elektrikli olanını….civayla işŸim olmaz…. summit koduda atm-2391…

Memo
      Katılımcı

Dakota Digital ile tecrubesi olan oldumu. Benim cok hosuma gidiyor dogrusu camaro lar icin direk kitleri de var… 0-100 du 1/4 mildi vs programlarida var

prd_lg_167.jpg

piyu
      Anahtar yönetici

tr’de cok bilinen bisi degil sanırım… yada belki fiyatı yuksek olup tercih edilmemis olabilir… ama bugune kadar hiç gormedim…

gtagucu
      Katılımcı
      Memo wrote:
      Dakota Digital ile tecrubesi olan oldumu. Benim cok hosuma gidiyor dogrusu camaro lar icin direk kitleri de var… 0-100 du 1/4 mildi vs programlarida var

prd_lg_167.jpg

Dakota digital kadranları zamanında incelemişŸtim. Komple kitleri çok güzel, transamlar için yapılsa hemen alırım. Camaro kitlerini falan çok şŸahane yapmışŸlar.

acmecamaro
      Katılımcı

Dakota digital kitleri isilarin garzinda toz icinde devreleri bozulmus sekilde yatiyor….ustalara verirseniz iki gun sonra elinize alacaginiz kesin…ama iyi bir servisde taktirip sonra da azla kurcalamazsaniz iyi calisir….

Hatta Lacivert 68 caprice ile yarislara katilan uzun boylu, adinin bas harfi A olan arkadas bu konuda guvenilecek adamdir derim.
      (dukkan ismi soylemek yasak sanirim o yuzden dilim dondugunce anlatmaya calistim)

piyu
      Anahtar yönetici

haha…eyvallah…. Ayhan siteye üye sanırım ismi Worm gibi bisi :)

Pontiac301
      Katılımcı

ayhan çok önemli bir adam…..gerçekten işŸi bilen bir insan…..böyleleri az geliyor….

acmecamaro
      Katılımcı

oha dedim kendime yanliz yazdiklarimi okiyim de gonderiyim nebicim yazim hatalari yapmisim utandim :(

isiklar holdingin garaji olacakti :)

piyu
      Anahtar yönetici

bir mesajda da tavsiye ederim yazacakken tasfiye yazmıssın ama rahat ol biz anlıyoruz… bu arada forum’lara zaman ayırdıgın icin sagol… aramızda bizzat araba sokup takan adam az guzel seyler kapıyoruz… :)

acmecamaro
      Katılımcı

Reca ederim,
      Bu ise merakli arkadaslara yardimci olmak gerek tabii,

Benim araba bitti canim sikiliyor simdi…. ac cobra kit car yapmak istiyorum ama ruhsat isi uyduruk olursa bir degeri olmaz o yuzden arastiriyorum halaa, bir twin turbo takintisi basladi bu aralar…onu okuyorum ve tesbitlerde bulunuyorum…bakalim kasinti basladi :)))

piyu
      Anahtar yönetici

bu arada diger bilgi paylaşŸan arkadaşŸlar aman alınmasın, forum’lara yazan herkese ayrı ayrı teşŸekkürler. Herkes bazen kısa bazen uzun yazıyor, yazmasa bile okumak için zaman ayırıyor.

Bilgi paylaşŸtıkça büyür…. :)

Lowrider
      Katılımcı

canın araba yapmak istiyosa ben getirip bırakayım abi benimkini, uğŸraşŸ dur güzel şŸeyler yapıyosun sen :)

piyu
      Anahtar yönetici

zuhahaaaa belesciye bak yaw…. istersen birde alevli boya atsın :)

acmecamaro
      Katılımcı

hahahah :) tesekkurler Ozgur :)

Dogan, alevli boya isni hem overhauling hem monster garage hemde boyd cuddington icin yapan biyikli bi abi var, Hause of kolor (evet k ile yaziliyor originali) standinda show yapiyordu…. aynen overhauling de yaptigi gibi sablonlar ile resmen konusturdu herif air brushu…got oldum acikcasi…

piyu
      Anahtar yönetici

mike lavaille gibi (sanırım yanlıs yazdım)

adam anlatıyor…. eskiden flames(alev) yapılıyordu…. bir musteri bana (fire)ateşŸ yapmamı istedi ve bunları yapmaya basladım diyor….

fazla söze gerek yok, eşŸimle seyrediyoruz adam baslıyor bune filan derken bittiginde agzımız acık kalıyor… gercek sanat… birde baska bir konu altında yazmıstım o adam benim en iyi isim dedigi bir bira şŸişŸesi boyası var…mağŸazadaki kustomz vcd-dvd’sinde var… inanılmaz bisi…

illetyus
      Katılımcı

Helikopteri yerde bekleyen polis ve etfayiye ekiplerine cok gulumustum 😆

piyu
      Anahtar yönetici

ehueheuehe o da superdi….. bu arada adamlar hummer, helikopter, ucak filan bayag bir saglamdılar… :)

Lowrider
      Katılımcı

abi cumartesi garajdaysan geliyorum zaten butun planlarımı değŸişŸtirdim ben seninle bi konuşŸup fikir almak istiyorum :). hatta yeni bi konu acıp sorayım 😈

acmecamaro
      Katılımcı

Ozgur CT. garajdayim…. oglene kadar sirkette toplantim var 13 00 dan sonra garaja dogru gelirim… gorusuruz…

27 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.