3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      roadrunner
      Katılımcı

Arkadaslar, benim 76 Nova’nın ondeki emniyet kemerleri bi ise yaramiyor. Alttaki makara kitleyip tutuyor, ama ustteki direk sarkıyor. Yani direksiyona yapismam an meselesi (allah korusun)…
      Bana akil verin ne yapiyim? Kemerleri iptal edip orjinal olmayan 3 nokta mi taksam yoksa bu isin daha estetik bir cozumu var mi???

piyu
      Anahtar yönetici

ustteki cok sert cektiginde kitlemiyor mu? yani kilitli fakat calısmıyor mu? kilitsiz mi? bunlar cok farklı…

kilitli fakat calısmıyor ise….yıl eski oldugundan ici toz, pislik icinde ve yagsızdır… dagıtmadan acıp yaglaman belki kurtarır… bazı parcaların sadece bu sekilde calıstıgını biliyorum :)

3 sene boyunca sahip oldugum 77 camaro’mda da emniyet kemerleri dogru durust calısmazdı… ama neden bilmiyorum (esasında kısmen cahillik… yaptıgın en dogrusu) hic kafama takmıyordum… belki de sacma bir guven sozkonusu… oysaki araba cok agır oldugundan ve carpısmada guc emmediginden direk etkisi kisilere olacaktır…

umarım guvenli bir cozum uretirsin…

roadrunner
      Katılımcı

Evet ust tarafta kilitli ama kesinlikle kitlemiyor… Ben sehir icinde de uzun yolda da kemer kullanirim, ve arabaya fazla guveniyoruz zaten, ama bi kaza aninda tampon bile cizilmeden biz icinde telef olursak hic hos olmaz… Yok mu cikma filen veya alternatifi olan arkadas???

piyu
      Anahtar yönetici

kesin kitlemiyor dedigine gore biliyorsundur test etmeyi diye konuya devam etmiyorum…

bence suanda yapman gereken kesinlikle sokmek… güzelde tecrübe olur… ben sokmustum… hemde sagını solunu temizleme fırsatın olur… baglantı yerlerinde paslanma filan baslıyorsa da ilgilenir temizlersin…

sonra emniyet kemerini muadil birseyle bile degistirebilirsin… cok basit bir mantıgı oldugundan montaj sekli aynı olan herhangi bir arabanınki olur diye dusunuyorum…(ama emin degilim)

zaten tutmuyorsa sokup denemek en dogrusu…kaybedecek hicbirseyin yok zaten…

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.