23 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Merhabalar ArkadaşŸlar;

Oto deri döşŸemeyle ilgili her türlü sorularınızı ve merak ettikleriniz bekliyorum..Burda aklınıza gelen konuyla ilgili her türlü soruyu sorabilirsiniz bu işŸi 12 seneyi aşŸkın süredir yapmaktayım ve bu tecrübemi sizinle paylaşŸmaktan mutluluk duyarım..Her gün topiğe en az bir kere girip tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırım..Aynı konuyu ustalar ve servisler bölümünede koydum ordanda takip etmeniz mümkün ..Sorular dışŸında otomobil döşŸemeleriyle alakalı örneğin airbagler gibi tüm konularda da size bildiğim bilgilerden sunacağım..Tabi topiği yapılan araç resimleriylede süsliyeceğiz hem sizin yaptırdığınız araçlar hem bizim yaptığımız araçlar böylece çok bilgilendirici ve aynı zamanda da eğlenceli bir topic olacağı kanısındayım.. işŸte yapılan araçlardan ilk foto..1.fotoda aracın bize geldiği hali 2.fotoda ise giderkenki halii :)

Saygılarımla

A.CEM ADALI

Anonim
      Ziyaretçi

bu ara fotolarda bir karışŸıklık oldu sanırım 2. foto gelişŸ 1.foto gidişŸ 😳

krasiva
      Katılımcı

selam benim blazerim var direksiyon gri birazda yıpranmışŸ döşŸemelerim açık kahve rengi direksiyonu hem gri hemde açık kahve iki renk deri yapsam neye malolur airbag var direksiyonda.

Anonim
      Ziyaretçi

Rengine beraberce bakar karar veririz renk fiyat etkilemez yani cift renk istemeniz fiyatı arttırıcı bir faktör değildir…Direksiyonun üzerinde hala derisi varsa kalıp olarak kullanılacağından 130 ytl ye mal olur eğer deriyi sökmüşŸseniz kalıp çıkarılacağından 150 ytl ye mal olur .Yapım süresi yarım gündür yani sabahtan geldiğinizde en geç 14.00 gibi bitiririz..

krasiva wrote:
      selam benim blazerim var direksiyon gri birazda yıpranmışŸ döşŸemelerim açık kahve rengi direksiyonu hem gri hemde açık kahve iki renk deri yapsam neye malolur airbag var direksiyonda.
      Lowrider
      Katılımcı

Merhaba bende de 74 camaro var . ön ve arka koltuklar ve tavan nın derilerini değişŸtirmek istiyorum. kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişŸiyodur ama . ortalama nekadara mal olur ?

Anonim
      Ziyaretçi

Merhabalar;

Aracınızın kapılarında uzun ince dilimli bir deri kısım olduğunu sanıyorum çünkü iki model döşŸemesi mevcut..birinde böyle bir parça var ,diğer modelinde ise kapı kendinden full deri en son Onur diye bir arkadaşŸımın siyah çok şŸık bir camarosunu yaptık hatta aracı büyük bir ihtimalle bilirsiniz arka lastikleri 385 tam caddede drag tarzı bir araç..sanıyorum sizinki onun bir eskisi bunun arka stoplarında turuncu olan uzun stoplulardandı.Birde kum beji yaptık size onun fotolarını koyuyorum arkadamnda fiyat bilgisi gireceğim…

Lowrider wrote:
      Merhaba bende de 74 camaro var . ön ve arka

koltuklar ve tavan nın derilerini değişŸtirmek istiyorum. kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişŸiyodur ama . ortalama nekadara mal olur ?

Anonim
      Ziyaretçi

BU DA ARABA DIŞTAN …

Anonim
      Ziyaretçi

EVEET ŞıMDı DE ıLJı….

Anonim
      Ziyaretçi

EVEET ŞıMDı DE ıLJı….

Anonim
      Ziyaretçi

EVEET ıSTEDıÐıNıZ BU MODELSE YAPILMA MALıYETı ALMAN SUNı DERı OLARAK DǜŞÇœNǜRSEK 950 YTL YE HAKıKı MONTANA DERı OLARAK DǜŞÇœNǜRSEK 1500 YTL YE MAL OLACAKTIR

SAYGILARIMLA

A.CEM ADALI

Lowrider
      Katılımcı

cevabınız için çok teşŸekkürler. 1 2 aya kadar iç tarafı toplamaya baslarım heralde ozaman yüzyüze konuşŸuruz. Bende şŸişŸlideyim bi kahvenizi içmeye geliriz artık

Anonim
      Ziyaretçi

taqi her zaman beklerim buyrun ..ben size p.m den telefonumuda atarım ordan beni arayıp gelirsiniz bende işŸ yerinde olayım geldiğinizde..

Lowrider wrote:
      cevabınız için çok teşŸekkürler. 1 2 aya kadar iç tarafı toplamaya baslarım heralde ozaman yüzyüze konuşŸuruz. Bende şŸişŸlideyim bi kahvenizi içmeye geliriz artık
      piyu
      Anahtar yönetici
      ARTCAR wrote:
      Merhabalar;

Aracınızın kapılarında uzun ince dilimli bir deri kısım olduğunu sanıyorum çünkü iki model döşŸemesi mevcut..birinde böyle bir parça var ,diğer modelinde ise kapı kendinden full deri en son Onur diye bir arkadaşŸımın siyah çok şŸık bir camarosunu yaptık hatta aracı büyük bir ihtimalle bilirsiniz arka lastikleri 385 tam caddede drag tarzı bir araç..sanıyorum sizinki onun bir eskisi bunun arka stoplarında turuncu olan uzun stoplulardandı.Birde kum beji yaptık size onun fotolarını koyuyorum arkadamnda fiyat bilgisi gireceğim…

Lowrider wrote:

koltuklar ve tavan nın derilerini değişŸtirmek istiyorum. kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişŸiyodur ama . ortalama nekadara mal olur ?

Cem sarı büyük sinyal olanlar 78 ve sonrasıdır…bu 74-77, ya farklı foto, ya da 74-77’ye 78 sonrası stoplar takmıslar…

benim camaro’mun ic fotosu ekte… Ozgur’unkiler de aynıdır sanırım…
      camaro30.jpg

Anonim
      Ziyaretçi

koltuklar suni alman deri mi?yoksa hakiki deri mi ? tavan zaten fix delikli ince bir deri ona bakacağım çok nadir kullandığımız bir malzeme ..yaklaşŸık fiayatları yazayım ..

Alman suni deri döşŸeme 900 ytl kapılar dahil

alt taban 550 ytl alman velur halı ..

tavan 300 ytl ama yinede malzemeye bakacağım 🙄

gönderdiğin foto son yaptığımız benim arkadaşŸım onurun 385 ebatlı arka lastikli siyah aracın kapılarının aynısı..hatta kapılarda tatlı bir eğimde var..

piyu wrote:
      ARTCAR wrote:
      Merhabalar;

Lowrider wrote:

Cem sarı büyük sinyal olanlar 78 ve sonrasıdır…bu 74-77, ya farklı foto, ya da 74-77’ye 78 sonrası stoplar takmıslar…

benim camaro’mun ic fotosu ekte… Ozgur’unkiler de aynıdır sanırım…
      camaro30.jpg

piyu
      Anahtar yönetici

Cem,

Arabanın döşŸemeleri eski olduğundan ne olduğunu anlamam mümkün olmadı :) bazı bölümler deri gibi gözükse de bazı noktalar direk güneşŸ ışŸığını almışŸ olmasından kurumuşŸ ve kırılmışŸtı.

Tavan derisini kendim yaptım ve enfes olmustu… sokuyorsun… dokuyorsun bally’yi deriyi gere gere yapıstırıyorsun… enfes oluyor… ama diger bolumleri yapmam mumkun olmadıgından yaptırmadan bırakmıstım… Ankara’ya sattıktan sonra deri dosemelerin tekrar yapıldıgını ogrendim… guzel olmustur umarım…

bu arada deri dosemeler icin blue coral’ın enfes deri koruma kremi vardı… tavsiye ederim…

Anonim
      Ziyaretçi

Aracınızın deri seçeneği olarak 3 değişŸik modeli var aynen porsche lerde de olduğu gibi ilki full kapılar dahil suni deri..ikinci seçenek koltukların ön yüzleri hakiki deri arkalar faça kısımlar ve kapılar suni deri , 3 üncü seçenekse full hakiki deri … bunların hepsi opsiyon olarak sunulup araç hazırlanırken buna göre hazırlanır..

Aracı deri yapan inşŸallah güzel yapmışŸtır.ıyi bir ustaya yaptırmışŸlarsa iyi olmuşŸtur zaten olmaması için bir neden yok ki.. :)

piyu wrote:
      Cem,

Arabanın döşŸemeleri eski olduğundan ne olduğunu anlamam mümkün olmadı :) bazı bölümler deri gibi gözükse de bazı noktalar direk güneşŸ ışŸığını almışŸ olmasından kurumuşŸ ve kırılmışŸtı.

Tavan derisini kendim yaptım ve enfes olmustu… sokuyorsun… dokuyorsun bally’yi deriyi gere gere yapıstırıyorsun… enfes oluyor… ama diger bolumleri yapmam mumkun olmadıgından yaptırmadan bırakmıstım… Ankara’ya sattıktan sonra deri dosemelerin tekrar yapıldıgını ogrendim… guzel olmustur umarım…

bu arada deri dosemeler icin blue coral’ın enfes deri koruma kremi vardı… tavsiye ederim…

piyu
      Anahtar yönetici

Bu amerikan olayı bambaska bisi… arabayı satalı 5 yıl oldu hala ne durumda diye merak ediyorum… fotolara bakıp ozluyorum… degisik bir his…

deri dosemeyi nasıl yaptıklarını da merak ediyorum…

XLR-V
      Katılımcı

Soyle bir sorum var…Resimdeki arabanin acik renkli bolumlerini siyah deri ile kaplanirsa ortalama fiyat vermek mumkun mu ? (Gri en ust bolum haric )
      Hakiki deri olursa su kadar , suni olursa bu kadar,alcantara olursa su kadar gibi .
      Bunun disinda koltuk renklerini de degistirmeyi dusunuyorum ama koltuklarin da yeniden farki yok
      Bu arada gri bolum siyah alkantara veya deri ile kaplanirsa fiyati ne olur asagi yukari ?

piyu
      Anahtar yönetici

buna güzel türkçemizde “bızıklamak” denir :)

sıfır gibi duruyor maasallah…

XLR-V
      Katılımcı

BIZIKLAMAK ? Bunu hic duymadim :D
      Koltuklari devamli deri sartlandiricisi ile temizletiyorum acik rengin bakimi daha zor .Siyah olursa daha iyi olur hem daha elit durur
      Bir de hic gulmeyin badem yagi kullanmam tavsiye edilmisti ilk aldigim aracta koltuklarina surdum ama bir daha asla 🙄

Anonim
      Ziyaretçi

bence dash altını alcantara yaptığını düşŸündüğünde bu grinin kapılarında alt kısmında devam ettiğini düşŸünmen gerekecek..çünkü alcantarayı orda kesersen kapılardaki devamı bir garip olur..sen yinede sen söyle dersen..iki tip alcatara var elimizde biri metresi 95Ǣ‚¬+ kdv olan alcantara marka alcantara birde yine işŸal hem alcantara kısmı hemde laminesi ayrı gelip türkiyede birleşŸtirilen alcantaralar…Gerçi dash ta malzemeden çok işŸçilik önemlidir çünkü yatmıyan bölümlere dikişŸli ekler gerekecekki potsuz şŸık bir şŸekilde çıksın…çıkacağı fiyatları tek tek vereyim

***suni deri olursa parçalar serviste sökülüp getirilirse orta konsol ,torpido kapağı ve direksiyon altındaki uzun parça 250 ytl ye mal olur
      ***aynı işŸlem hakiki deriyle 350 ytl ye mal olur

***aynı işŸlem 45Ǣ‚¬ luk alcantarayla 300 ytl ye mal olur

***aynı işŸlem 95Ǣ‚¬ luk alcantarayla 550 ytl ye mal olur..

Söküp getirildiği takdirde dememdeki amaç genelde dash ı bizimkiler sökmez elektrikçi ve servişŸ işŸidir ve orda sökülmesi çok daha sağlıklı olacağı kanısındayım..genel bir döşŸemeciye sorsan sökeriz abi diye atlar ama bir parçası kırıldığında da bu zaten kırıktı gibi çamura rahatlıkla yatar bundan dolayı en sağlıklısı biraz daha fazla verilir serviste garanti alıp kırılanı değişŸtirme babında sökülür..

XLR-V wrote:
      Soyle bir sorum var…Resimdeki arabanin acik renkli bolumlerini siyah deri ile kaplanirsa ortalama fiyat vermek mumkun mu ? (Gri en ust bolum haric )
      Hakiki deri olursa su kadar , suni olursa bu kadar,alcantara olursa su kadar gibi .
      Bunun disinda koltuk renklerini de degistirmeyi dusunuyorum ama koltuklarin da yeniden farki yok
      Bu arada gri bolum siyah alkantara veya deri ile kaplanirsa fiyati ne olur asagi yukari ?
      Anonim
      Ziyaretçi

bu arada bir şŸey daha aklıma geldi direksiyonda aynı griden..aracın çok yerinde bu gri var bence bu işŸ çok güzel olmıyacak ..Gel istersen uğra bir bakalım..belki başŸka bir formül buluruz ama bu bana işŸin açığı çok ta mantıklı gelmedi ..illa bir yerden bu gri çıkıp bir renk bozukluğu yapacak ..dashtan siyah gelecek zınk diye kapılarda kesilecek,hadi kapılarıda full kapladık bu sefer kolon kapakları boyatılacak direksiyonun göbeğinde aırbag var o boyatılacak direksiyon siyah kaplanacak baya büyük bir işŸ olacak dashboardla bitmiyecek ki …

XLR-V
      Katılımcı

Cevaplar icin tesekkurler .Alcantara yi ben dash uzerinde dusundum hatta olursa tavan da bile olabilir .
      Servis gereken isleri yapar ama ne kadar ozenli ve itinali calistiginiz “sokme isi serviste yapilmali” dediginden belli .

Direksiyonu zaten kaplatmayi dusunmekteyim cunku resmini cekmedim ama ahsap ile derinin birlestigi noktalarda derinin fade off veya discolor durumu var .

alp toksoz
      Katılımcı

Merhaba Cem,
      İsmim Alp.Bende 75 camaro var içini komple yaptırmak istiyorum kontak bilgilerini bana gönderirsen seni arayabilirim.Mail adresim dorukalp@hotmail.com.Sevgiler

23 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.