Ana Sayfa Forumlar Istekleriniz Sadece Uyeler Mesaj Gondersin- Spam Kontrolu

13 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      XLR-V
      Katılımcı

Sayin piyu ve degerli moderatorlar and uye arkadaslar, (giris biraz klasik oldu sanirim lol)
      Bence forumlari tamamen ziyatercilere kapatsak iyi olur derim .Cunku daha once de oldu bazi misafirler uygunsuz mesaj gonderiyorlar ve bir kismini sildim.Bugun kontrol ettim xxx isimli misafirin mesaji konuyla ilgisiz ve laf olsun diye gonderildigi belli.
      O yuzden piyu en basta senin gormen icin silmiyorum o mesaji .

piyu
      Anahtar yönetici

eskiden boyleydi… fakat arama motorları icin acmak zorunda kaldım…

diger zamanlar google bot giremiyor ve forum’ları indexleyemiyordu… fakat suanda google girip indexleme yapabiliyor ve siteye cok daha fazla kisi gelebiliyor… ben herkes daha cok bilgiye ve kolay bilgiye ulassın istiyorum…

bazen cok zor bulunabilecek bilgiler forumlarda oluyor ve amaç amerikancılara yardım ise olması dogru fakat dedigin %100 dogru mesaj gönderebilmek icin uye olunması zorunlu olmalı fakat teknik olarak birsey yanlıs yapıyorum ya da icinde bu tip bir ayar yok sanırım…

cok fazla bu tip mesaj olursa kapatırım ama suanda tek tuk oluyor? cok mu oldu yoksa???

XLR-V
      Katılımcı

Ara sira oluyor gecen haftalarda 3 defa silmek zorunda kaldim tamamen sacma sacma seyler yazildigi icin.
      Ama arama motorlari icin yapilmasi gerekirse o zaman da acik kalsa daha iyi olur derim yalniz forum acik olursa nasil google de ziyaretci sayisi artar tam anlayamadim :?

piyu
      Anahtar yönetici

googlebot var, sitelerin icine girip, linkleri sırasıyla gezip, sitenin bir cesit kopyasını alıyor… mesela sitenin forumlarını aldıgında soyle bir durum cıkıyor…

sen google’ı acıp “googlebot linkler siteler” gibi bir kelime aradıgında benim simdi yazdıgım mesajı muhtemelen buluyor… tabi arama yapan kisi tıkladıgında site forumlarına giriyor, bu mesaj aradıgı degilse bile siteden haberdar oluyor…

ben hep su metodu yapıyorum… mesela yurtdısı sitelerde tonla metod yazılıyor… birini deniyorum bir fark yoksa yapıp yapmaman cok sorun degil ama bazı seyleri yaptıgında olumlu ya da olumsuz coksey farkediyorsa hemen kararlarını etkiliyor… mesela forumlara kesin uye dısı giris olmasın diyordum ama insanların forumlarda ne yazdıgını bilmeden siteye uye olmasını beklemekte sacma… uye olmanın avantajını gormeliler ki uye olsunlar…

XLR-V
      Katılımcı

Hmmmmm……..Bilgiler icin sagol bak bunlari bilmiyordum . O sekilde ancak herhalde -bizim site icin konusuyorum- AA meraklisi olmali ki uye olsun yoksa sadece normal bir araba meraklisi olsa herhalde uye olmaz cunku yazilanlari da merak etmeyebilir .

piyu
      Anahtar yönetici

herseyin ortasını bulmak lazım… mesela herseyi sadece uyelere ozel yapıp uye olmaya zorlarsan ziyaretci dusuyor, herkes uye olmak istemiyor… ayrıca herkese acık yapınca da uye olmuyorlar :) arayı bulmak lazım… cok olurda sen temizlersen haberim olsun… kapatırız olur biter yada ugrasır mesaj gonderirken uyelik kontrolünü devreye alırım…

XLR-V
      Katılımcı

81.214.42.31
      Ustteki IP no’lu kullaniciya dikkat !
      Ben senin butun sulaleni ……
      Adi herif sen kendini ne zannediyorsun !
      Piyu, IP no sunu verdigim kisini yazdiklarini gorsen sende sadece uyeler mesaj gondersin kismina katilirdin .
      Not: Piyu istersen bu yazdiklarimi da sonra silebilirsin hic problem degil pm gondermiyorum ki diger mod larda okusun

piyu
      Anahtar yönetici

Herhalde attığı mesajları sildin… ben birsey goremedim tabiki… gene de IP adresini ban’ladım… 😉

XLR-V
      Katılımcı

Cok iyi , aslinda silmeden gondersem de olurdu ama ahlaksiz yaratik neler yazmis ki birde sen gorene kadar siteye girenler olsa pek hos olmazdi herhalde.
      Istersen bir daha boyle bir sey olursa gonder dersen , mesaji siler aynen yazilanlari sana gonderirim .
      Neyse aldi internet cocugu ….yi ;)

firrebird
      Katılımcı

bir öneri yada fikir.. 💡
      alakasız olursa cahilliğime verin lütfen,
      forum başŸlıkları arasında bir ayrıma gidebilme şŸansımız yok mu? yani ben istiyorum ki kimi forumlar herkese açık olsun; herkes girsin baksın, okusun, msj yazsın.. ama kimi forum başŸlıkları da sadece üyelere açık olsun

piyu, teknik anlamda bu ayrımı yapabiliyorsak, dediğin gibi tam da ortasını buluruz diye düşŸünüyorum

forumlar arasında öyle saçma sapan şŸeyler çıkıyor ki bazen atmasyon olduğu her halinden belli.. rahatsız edici olabiliyor..

piyu
      Anahtar yönetici

Sitenin yazılımı forum’lara herkesin girebilmesi fakat sadece üyelerin mesaj gönderebilmesi gibi bir ayara sahip ve suanda bu sekilde calısıyor. Fakat nedendir bilemiyorum, üye olmayanlar mesaj gönderebiliyor.

Bahsettiğin sadece üyelerin görebilmesi ve mesaj gönderbilmesi tabiki mümkün, örnek AA-Club, sadece AA-Club’a üye olanların girebileceği ve okuyup mesaj gönderebildiği bir bölüm.

çok büyük sorun olmadığı sürece bence sorun yok….

XLR-V bana göndermen cokta gerekli degil… gönderdim gitti… benzer durumda olanlar var ise IP adresini bulur ve ban’larız gider… 😉

XLR-V
      Katılımcı

85.255.113.182
      85.255.113.183

Piyu, bu is fazla olmaya basladi sana zahmet su IP leri banlayiver 😈
      Sayin Admin ve Modlar mesajlari gormeniz icin silmiyorum bilgilerinize

piyu
      Anahtar yönetici

ban ok…
      ayrıca uye girisine geri donduk…
      sonra baska bir cozum bulucam…

zimazima
      Katılımcı

bence araba ile alakası olan herkes amerikan araba yı görünce ilgisini çekip siteye giriyordur.AA ya merakı olması gerekmez araba konusunda merak ettiği bir başŸlık ilgisini çekebilir.yada bu adamlar ne yapıyo burda şŸeklinde düşŸünceye de sahip olabilir.ekonomik durumu iyi olan, benzinlik sahibi :) insanların arabası şŸeklinde bi önyargı var.bu nedenle iyi niyetli olmayan (sokakta arabayı çizme cesareti gösteren mahlukat burda ne yapmaz.) site ziyaretçilerinin olması normal.gerçi biz üyeler ve ziyaretçiler nasıl mesajların geldiğini tam olarak bilmiyoruz.siz anlık takip ettiğinizden hemen siliyorsunuz galiba.önemli olan kurunun yanında yaşŸın yanmaması.

13 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.