Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) 1977 Pontiac VENTURA 3.5lt gidişi

1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      kemal uzdil
      Katılımcı

Arkadaşlar Pontiac Ventura 3.5 düz 6 silindir otomatik vites bir araç alacağım. araçta LPG mevcut ve aracın LPG deki gidişi açıkcası 3.5 bir araç için gitmiyor gibi geldı bana. yanı LPG de oluşundan dolayı cok onmsemıs degılım ancak aracı benzınde kullanmadım ne yazıkkı sahıbıne sorugumda benzınde performansının arttıgını soyledı ama tabıkı guncel 3.5 lt araçlar gibi olmadıgını soyledı. açıkcası daha once bır amerikan arabası kullanmadım o yuzden kıyaslayamıyorum ne yazıkkı ustayla konustugumda LPG den kaynaklandıgını ayarsız oldugunu halledebılecegını soyledı ama çokta emin olamadım acıkcası sizler gbi bilgili arkadaslara bu konuyu danısmak ıstedım umarım cevap alabılırım şimdiden tesekkur ederım.

Ikra
      Katılımcı

Selam,
      Soruyu tam anlamadim ama anladigim kadariyla aracin gucunden bahsediyorsunuz.Lpg ile calisan arabalarin gucu benzinle yada mazotla calisanlardan daha dusuktur ve ayrica motor daha hararetli calisir.Benzinle calistirdiginizda daha kuvvetli ve daha atik oldugunu goreceksiniz.Burada sununda altini cizeyim otomotik sanzimanli arabalar motordan istedikleri gucu ve atikligi almak isterler eger alamazlarsa fazla omurlu olmazlar.

saygilar
      Ikra
      Otomotive Muhendisi ve lisansli servis teknisyeni

1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.