Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) Arabamı güçlendirme konusunda yardıma ihtiyacım var…

• Bu konu 32 yanıt içerir, 7 izleyen vardır ve en son 19 yıl önce piyu tarafından güncellenmiştir.
32 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Merhaba…Ben çiçeğŸi burnunda bi amerikan sahibiyim ve uzun zamandırda amerikan hastasıyım…ehliyetimi alır almaz ailem (çok şŸanslıydım) bana istediğŸim arabayı alma şŸansını verdiler benim seçimim tabiki bir amerikan oldu. Yollarda tehlikeli hareketler yapmaktan korktuğŸum için 2inci drag yarışŸlarına cadillac xlr marka arabamla katıldım…bu yarışŸta iyi bi skor elde edemedim. Bu yarışŸtan sonra biraz olsun tatmin olucağŸımı sanıyodum ama tam tersine heycanım dahada arttı bundan sonra hiçbir drag kaçırıcaımı sanmıyorum..ama bu draglarda iyi bi skor elde etmem için arabamı gelişŸtirmem gerekio…ve bu konuda hiçbir bilgim yok..bana yardımcı olurmusunuz hangi modifiye parçalarıyla veya deişŸiklerle iyi bi performans artışŸı elde ederim?
      yardımlarınız için teşŸekürler

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:026297c731=”Darki”]Merhaba…Ben çiçeğŸi burnunda bi amerikan sahibiyim ve uzun zamandırda amerikan hastasıyım…ehliyetimi alır almaz ailem (çok şŸanslıydım) bana istediğŸim arabayı alma şŸansını verdiler benim seçimim tabiki bir amerikan oldu. Yollarda tehlikeli hareketler yapmaktan korktuğŸum için 2inci drag yarışŸlarına cadillac xlr marka arabamla katıldım…bu yarışŸta iyi bi skor elde edemedim. Bu yarışŸtan sonra biraz olsun tatmin olucağŸımı sanıyodum ama tam tersine heycanım dahada arttı bundan sonra hiçbir drag kaçırıcaımı sanmıyorum..ama bu draglarda iyi bi skor elde etmem için arabamı gelişŸtirmem gerekio…ve bu konuda hiçbir bilgim yok..bana yardımcı olurmusunuz hangi modifiye parçalarıyla veya deişŸiklerle iyi bi performans artışŸı elde ederim?
      yardımlarınız için teşŸekürler[/quote:026297c731]slm.Darki ben de çiçeğŸi burnunda bir amerikancıyım (2 ay) .ǖncelikle aracın elektronik bir araç onun için işŸletim sistemi yeniden programlanıcak veya üst seviye işŸletimi olan hazır chip takılıcak bu arabanın karakteristik özelliğŸini performansa göre ayarlar ve modifiye için takıcağŸın parçalara altyapı hazırlar şŸu an en yüksek gücü bu şŸekilde alırsın tabi bunun yanında hava filresi,egzoz,gibi elemanlarda ufak güç artışŸlarını destekler.bye :)

piyu
      Anahtar yönetici

YarışŸa katıldığŸın için tşŸkler…

Bende yaptığŸın kalkışŸlar sonrasında bunu isteyeceğŸine emindim. YanlışŸ bilmiyorsam aracın 320hp… araban icin ozel uretilmis parcalarla tahmin edemediğŸin kadar güclendirebilirsin. Mesela Nos (tahminen 1000-15000usd civarı biter) sistemi ile biranda 100-200hp arası alabilirsin. Sanırım en kolay yapılacak modifiyedir… bunun dısında motor modifiye edilebilir, turbo ya da suprcharger kit’leri de vardır sanırım…

XLR muhtesem bir arac… sanslı oldugunu bilmeni isterim…bu modifiyeleri yaparken aracına zarar vermemeye ozen gostermeni onerebilirim.

3.YarışŸta (29 Mayıs) görüşŸmek üzere…

Anonim
      Ziyaretçi

Arabamın işŸletim sistemini nasıl ve kimin yardımıyla yapabilirim acaba yardımcı olurmusun?…
      Nosun motora çok zararı olduğŸunu duymuşŸtum..doğŸrumu acaba çünkü dediğŸin gibi arabama çok dikkat etmeye çalışŸıorum..ve bi modifiye uğŸruna zarar vermek istemem benim istediğŸim güvenli bi yol… yardımlarınız için çok teşŸekkür ederim…

piyu
      Anahtar yönetici

modifiyeyi bilen kisiye yaptırırsan hic sorun olmaz… nos kitini dozunda alırsan (standart makineye gore) gene sorun olmaz… tabi ne zaman ne sureyle kullanman lazım, ne tur bir getirisi olur ogrenmen lazım…

bunun dısında tum otomobil markaları standart araba uretirken potansiyeline yakın guc urettirmezler… bile bile sınırlarlar (guvenlik amacı ile) bazı yan ureticiler bunları kolayca acıga cıkartan kitler hazırlıyorlar… modifiye eden kisi bazen sadece basit bir montaj yapıyor…

senin arac teknoloji konusundan zengin oldugundan kesinlikle dikat edilmeli… bircok sensor vardır onların gozonunde bulundurulması gerekir.

ayrıca senin aractan cok olmadıgından modifiyesi konusunda cok tecrubeli kisi bulmanda zor bence… belki aynı motorun kullanıldığŸı benzer modifiye tecrubeleri ise yarar…

ing biliyorsan google’dan xlr modification diye ara ve buldugun ne varsa oku… zaten yavas yavas neler yapılabildigini goreceksin…

(siteden usta ya da servis tanıtamıyorum, bildigim isimler var ama herhangi bir sorumluluk altına giremem…)

acele etmessen zaten dogru kisileri bulursun…

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:738f938df2=”Darki”]Arabamın işŸletim sistemini nasıl ve kimin yardımıyla yapabilirim acaba yardımcı olurmusun?…
      Nosun motora çok zararı olduğŸunu duymuşŸtum..doğŸrumu acaba çünkü dediğŸin gibi arabama çok dikkat etmeye çalışŸıorum..ve bi modifiye uğŸruna zarar vermek istemem benim istediğŸim güvenli bi yol… yardımlarınız için çok teşŸekkür ederim…[/quote:738f938df2]Darki adres tel filan veririm de reklam gibi olmasın belki doğŸan abi kızablir.Nos filan sakın düşŸünme motora zarar verirsin ama forget piston ve kolları(titanyumdur) kullanırsan zarar dereceni düşŸürürsün nos’da ama forget işŸi çok para tutar titanyum pahalı bir maddedir bir de turboyuda unut bu japon arabası değŸil ancak supercharger olur onunla birlikte motoruda dayanıklı yapman gerekir yüksek yanmalara karşŸı çok masraflı işŸ olur.Benim sana tavsiyem chip, kaliteli headers,hava filtresidir.

Anonim
      Ziyaretçi

özelden atabilirmisiniz kimlere danışŸabilceimi ve hangi ustalara güvenebilceimi…?
      bu arada arabamın şŸasesi aynı corvette aynı şŸekilde motoruda aynı parçalardan üretilio onun yüzünden corvette’ i iyi bilen biri bence xlrı da rahatlıkla modifiye edebilir ama korktuğŸum nokta yapılan deişŸikliklerin elektronik parçalarla uyum sağŸlayabilmesi…
      tekrar saolun

vtanju
      Katılımcı

selam,

xlr aracınızın motoru norşŸstar bazlı bir motordur. chip tuning modifikasyonu custom olarak mümkün değŸildir. nos, turbo, supercharger, kesinlikle tavsiye etmem. hava filtresi, cat iptali, ve custom headers dısında baska bir modifikasyon yaptırmayın. fakat check engine ısıgınız yanacaktır, bunuda 02 sensor simulator ile sondurmek mumkun olabilir.

volkan

Pontiac301
      Katılımcı

ǖncelikle aramıza hoşŸgeldin:) Çok şŸanslı bir insansın bu yaşŸta bir cadillac sahibisin:) ailenin ve arabanın umarım kıymetini çok çok iyi biliyosundur.ǖncelikle hiçbirşŸey için acele etme.Araban elektronik o yüzden en ufak bir hata seni çok üzebilir bilinçli hareket etmek lazım.Sana bu konuda yardım edecek olan insanlar ülkemizde iki elin parmakları kadardır.Vip Speed firması sana bilgi ve eğŸer istersen parça desteğŸini sağŸlayacaktır.Şükrü ve Salih ağŸabi camiamızın çok önemli ve iyi insanlarıdır.ǖncelikle onlarla bir konuşŸmanı tavsiye ediyorum.Asla seni olumsuz bir hareket için yönlendirmezler. http://www.vipspeed.com adresine girerek dükkanlarının telefonunu ve adresini öğŸrenebilirsin.Arabanı güle güle ve kazasız belasız kullanman dileğŸiyle.Tekrar hoşŸgeldin…

Mehmet

faceless
      Katılımcı

Ben söyle bi site buldum ama ingilizcem yarim yamalak oldugu icin tam bisey diyemiycem dogrumu yanlis mi diye istersen bi bak Darki yada ingilizcesi olan arkadaslar cevirebilir..(ama tam ne oldugunu anliyamadim onun icin dogru yada yanlis diyemiycem..) Burayi acinca karsina xlr geliyor….

https://www.rockauto.com/dbphp/mak,CADILLAC,2005

Anonim
      Ziyaretçi

bende sabahtan beri arıyorum hiçbir şŸey bulamadım…

piyu
      Anahtar yönetici

2.Drag yarışŸı sonunda yapmam gereken ve 3.Drag yarışŸına hazırlanmam gerekiyor.bu yuzden cok arastıramıyorum.. ama bunun dogal olarak arastırılması gereken yer US…

google’dan biraz aradım… benimde gordugum modifikasyon ya hic yapılmıyor ya da cok az…

http://caddyedge.com/CadForums/index.php?showtopic=332

supercharger’ı sıgdıramıyorlarmıs 😥

arastırın arastırın…illaki kimsenin yapmadıgını yapan biri cıkacaktır ama cok zor gibi gozukuyor…

(ilk mailde acele eme demistim ama daha 1 gun oldu pes etmissin… 😉 )

65chevelle
      Katılımcı

DUUUUR… Napıyosun? Sakın dokunma o arabaya!!!!

Yapılacak araba var yapılmayacak araba var yahu!!! XLR a daha ne yapacaksın. Çık yola düzgün kullan arabanı hiçkimse geçemez, belki C5 C6 corvette zorlar seni virajlarda. (Ver bana arabayı sahilyolu boyunca bi gelmeyi denesinler yiyiyorsa) Aman napıyosun gaza ghelip 200mlik pistte yarışŸtın olmadı diye güzelim caddy’yi bozma…

KalkışŸ arabası istiyorsan kendine 3-4K$a bi eski amerikan al onu yap. Yapma etme yalnışŸlık yaparsın aracını bozarsın…

Bunu diyen adamda 468cuinlik motoru olan bi 65Chevelle var. Ben kalkışŸ sevmem bide arabamı ota boka çıkarmam ondan görmedin beni orda ama sakın a bu herif de ne bilir ki deme, bilirim. Benim naçizane tavsiyem cadillac’ı sakın elleme. O kalkışŸ aracı değŸil, yol aracı. Kendine bir kalkışŸ aracı yap. Onunj için tavsiye, yardım ne istersen sana bildiğŸimi söylerim. Hemde o arabaya çok daha az para harcarsın, ama güzelim caddy’ye yazık etme.

[admin’in notu:son cümle admin tarafından silinmişŸtir. Lütfen forum’ları başŸka internet sitelerine ziyaretçi çekmek için kullanmayın, reklamınızı yaptığŸınız domain’e ait son uyarı’dır. tüm sitedeki yazılar bloklanacaktır.]

piyu
      Anahtar yönetici

ota boka’dan kastın nedir?

düzenlediğŸim yarışŸlardan bahsediyorsan işŸin içinde bir emek var, daha dikkatli konuşŸmanı isterim. 😡

Lowrider
      Katılımcı

ArkadaşŸlar zaten bir avuç adamız şŸurda ya kaçtane amerikan seven varki yollarda kaç tane amerikan var yapmayın etmeyin bide bukadar azken ortamı gerip, gruplaşŸmaya gerek yok.

Amacı beraber olup dostluğŸu sağŸlamlaşŸtırmak, diğŸer insanlara amerikan arabalarını göstermek sevdirmek olan uğŸraşŸlarımıza da hakaret etmek olmaz. BeğŸenirsiniz beğŸenmezsiniz, gelirsiniz gelmezsiniz o ayrı ama en azından emeğŸe saygı gösterelim.

faceless
      Katılımcı

Darki bide suraya bak gerci cadillac’a has parcalar degil ama.Yani hani bilen birisi varsa olur yada olmaz gibi bi yorum yapabilir..=??chip vs gibi seyler var..Ama bilen anlayan birisinin yorum yapmasi daha iyi olur…

http://www.ecarboutique.com/showcase/category.asp?CAT_ID=10

faceless
      Katılımcı

valla bi yere mail attim merak ettim bende xlr’in servisine adam bana su cevabi yazdi linkin icindeki sayfalara gir oralarda varmis.performans parcalari Darki.. bu adamlarda bilmiyorsa kimse bilemez yani artik.

Thank you for your interest in şŸe XLR roadster. I am sorry, our company does not get involved wişŸ any customization to şŸe XLR. The XLR Gift Boutique specializes in personal XLR gifts and accessories. http://www.XLRgiftBoutique.com

A great percentage of my clients are from all areas of şŸe nation. When şŸe XLR debuted last October 2003 I had an order bank of a 2 year wait. Being şŸe nations largest XLR dealer out of 1400, has paid off where my allocation of XLR’s have risen wişŸ sales. I have şŸe full color selection during şŸe “Colors of şŸe Rainbow XLR Event” now going on şŸrough April 30.

XLR was a huge success at şŸis years Chicago Auto Show. XLR was instantly photographed and taped for television and print media. Cadillac has brought out many new vehicles in şŸe last year, but şŸe attention was focused on şŸe flagship XLR Roadster. See şŸe new Blue Steel XLR featured at şŸe largest auto show. Click 2005 XLR at Chicago Auto Show

The World Premier Announcement just took place at şŸe New York Autoshow. GM Vice Chairman Bob Lutz unveils şŸe 2006 Cadillac XLR-V Roadster at şŸe New York Auto show. Billionaire New York developer Donald Trump assisted Mr. Lutz in bringing forşŸ şŸe most powerful Cadillac in history, “Awesome Performance in a Tuxedo” şŸe 440hp. 0-60 in Under 5! The Cadillac XLR-V roadster.

The first XLR-V commercials were shown during şŸe Superbowl, our Early Spec Ordering Program participants receive all şŸe commercials, videos and photography on şŸe XLR-V. Only a small amount of XLR’s production will be given to şŸe V series. Don’t be left out! Click here to see şŸe “XLR-V Early Spec Order Form” I have attached şŸe first photo of şŸe “Infra Red” XLR-V.

The 2006 XLR-V Early Spec Ordering Program (ESOP) has been a great success, ordering your new XLR-V Roadster has never been easier.

The XLR has recently taken home many awards. Here are a few honors our Break Through roadster has garnered:

Recent XLR Awards:

1- Top Interior of şŸe year
      (Auto interior annual awards)

2- Best Navigation System
      (Auto interior annual awards)

3- Car of şŸe Year & Sports Car of şŸe Year
      (American Woman Road & Travel)

4- Urban Car of şŸe Year
      (EighşŸ Annual Urban Wheel Awards)

5- Car of şŸe Year Finalist for şŸe 2004 International Auto Show

6- XLR was şŸe choice for şŸe top 10 Cars for CEO’s
      8 of şŸe top 10 were European Models

For monşŸs now, many have asked for different & unique merchandise for şŸe XLR. If you go to şŸe just opened XLR Gift Boutique şŸere you will find 22 pages and over 60 XLR specific items. There you will see a variety of new items şŸat would make great gifts. Some of şŸe collections to choose from are desk accessories, apparel, pens, key chains and a large selection of leaşŸer goods. Briefcases and travel bags are just a few items, all sporting şŸe beautiful bold XLR logo.

The XLR Gift Boutique has oşŸer items available such as şŸe XLR License Frame wişŸ Clear Shield Protector, and şŸe “Grille_Gard” Stainless Steel Lower Air Intake Grille Cover. All of şŸe above and much more can be found at şŸe http://www.XLRGIFTBOUTIQUE.com

Please check out our (Click here) Steve Foley Cadillac Neiman Marcus Edition XLR Delivery Event. The multi day activities were dedicated around şŸe owners of şŸese limited edition Ultra Violet XLR’s. Then follow şŸe 8 Neiman Marcus XLR’s and see şŸe exclusive royal treatment şŸat was bestowed upon şŸem.

These special individuals were flying in from destinations touching California to Florida. Pictures şŸat start wişŸ şŸe carriers arrival, meeting şŸe owners, a special reception and dinner şŸat included many key members of şŸe Cadillac XLR Vehicle Team şŸat were şŸere to honor şŸese lucky 8 individuals. Only 99 Neiman Marcus XLR’s were available to purchase and 50 certified XLR dealers nationwide were to receive şŸe limited editions. Steve Foley Cadillac in NorşŸbrook, IL. received şŸe largest amount of 8 XLR’s.

Not long ago I spent a few days driving şŸe XLR in Phoenix. I had şŸe XLR along wişŸ şŸe Mercedes SL500, Lexus SC430 & Jaguar XK8 for a direct head to head comparison on a road rally şŸrough out şŸe desert & Mountain passes of Arizona. A day was also spent wişŸ şŸe XLR on şŸe Phoenix International Raceway. A day was spent on şŸe race track along wişŸ many professional drivers as I drove şŸe XLR on şŸe high speed oval. Please check out şŸe photos & stories surrounding şŸe time on (click) Phoenix XLR experience.

The Automotive press recently completed some very comprehensive testing of şŸe XLR roadster. Here is what some individuals in şŸe media have said about şŸe XLR after comparing it to 3 of şŸe world best roadsters, Mercedes SL500, Jaguar XK8 & Lexus SC430. Road & Track states, “The XLR is faster, lighter and more powerful şŸan şŸe oşŸer 3 roadsters” a recent issue of Motor Trend states “Cadillac aims for roadster brilliance-and hits şŸe bull’s eye.” Car and Driver stated şŸat “The Verdict-A luxury roadster to be reckoned wişŸ.” Autoweek stated when testing şŸe XLR “Promises, Promises This time, Cadillac has lived up to şŸem.”

Recently our clients received a DVD of şŸe XLR, it is şŸe most comprehensive explanation of şŸe XLR’s of features and facts. The interactive DVD displays şŸe “Heads up Display:” and şŸe “Adaptive Cruise Control” in great detail ESOP Participants have enjoyed a NEW heart şŸumping video Featuring a beautiful Crimson Pearl XLR driving şŸrough şŸe world renown 12 mile long Nurburgring. They also received şŸe commercial of şŸe XLR featured in şŸe 17 Th. Street ad şŸat has been on television.

When it comes to available storage space, şŸe XLR Allows for a “Best in Class” luggage space in comparison to şŸe oşŸer vehicles şŸat also have a retractable hard top. The XLR promises to deliver şŸe high output performance, sheer elegance & quality you would come to expect in an ultra luxury sport roadster.

Some of şŸe XLR features will include a Keyless Push Button Starting System, Heated & Cooled Seats, Higher Output NorşŸstar Engine wişŸ a newly revised horsepower rating of 320, propelling you to a 0-60 in only 5.7 seconds & a 5 Speed Automatic WişŸ a Driver Select Manual Tap Up/Tap Down Feature.
      If you have any questions, please don’t hesitate to contact me.
      Thank You
      Allen Kulbersh (Mr XLR)
      Steve Foley Cadillac XLR
      http://www.cadillac-xlr.com/
      Phone:
      847-849-2229
      E-mail:
      Allen.Kulbersh@Cadillac-XLR.com

Anonim
      Ziyaretçi

bugün sırf bu konu hakkında bilgi alabilmek için amerikadaki cadillac servis ini ardım ve herhangi performans yükseltici bi parça ekleyebiliomuyum die sordum …yapıyolar ama arabanın prgramı sürekli hata veriomuşŸ…ve araba yoldayken bile stop ediomuşŸ…bugün ayrıca gidip vip lede konuşŸtum onlarda yapamazsın bişŸey dediler en fazla nos takılabilir ama o bile sorun çıkartabilir dediler…bende gittim 2005 kırmızı c06 corvette le takas için pazarlığŸa…ama emin diilim…corvette bana çok basit bi araba gelio…sizce takas etmelimiyim?
      ayrıca söylediniz bütün sitelere baktım ve bakmaya devam ediorum…çok saolun

faceless
      Katılımcı

Performans istiyorsan bence takasa gir..Hiz isteyipde arabana parca takamiyorsan bence corvette daha iyi cadillac’dan.Sonucta yaristada gördün olani biteni.. :) Benim sahsi görüsüm degistirmenden yana…tabiki son karar senin..

faceless
      Katılımcı

+ olarak galerinin sana sundugu takas sartlari ne??fiyat farki vs. bunun gibi seyler ????????

Anonim
      Ziyaretçi

heralde kafa kafaya olucak veya en kötü ihtimal 2 3000 dolar isterler gibime gelio

faceless
      Katılımcı

corvette 129.000 $ dan basliyor zaten…Senin arabanda 175.000 $ dan basliyor bildigim kadariyla…hadi diyelim teknik özellikler + lari – leri falan filan yani.. bence bu konuda düsün..(fiyat konusunda)

Anonim
      Ziyaretçi

ya xlr daha rahat bi araba corvette e göre artıları şŸunlar:
      hard top cabrio (elektronik)
      arabanın her tarafında sensor olması ve yani arabada yanlışŸ giden bişŸey olduunda direk haber verio…corvettede bu yok…
      corvette doluşŸucak yakında xlr gelmio…
      lcd monitör+ dvd player…
      koltuklar daha rahat …
      corvette in +lıra
      arkada azda olsa bi boşŸluk var montunu fln atabilmen için…
      performans tabiki…
      t top ların elle çıkartılması kötü bi özellik
      o kadar…

Anonim
      Ziyaretçi

ve tabiki en önemlisi corvette üzerinde oynanabilmesi …bişŸey sorucam turnuvalarda klasmanları zamana göre diilde beygir gücüne ve motor hacmine göre yapsanız hiç arabamı deişŸtirmek zorunda kalmazdım yaa :D

faceless
      Katılımcı

tamam sana göre bunlar rahatlik acisindan + lari ama senin anladigim kadariyla istedigin performans + rahatlik corvettede bence bu konuda kücümsencek bi araba degil..Yada bak söylede yapabilirsin.Hizmi istiyorsun al hurda bi camaro-mustang 10-12 milyara onu yükle draglara katil….Cadillac’a yine binersin birinde rahatlik digerinde performans….

[img:5c95f92184]http://www.autocentre.ua/ac/04/37/images/111/Nichka.jpg[/img:5c95f92184]
      [img:5c95f92184]http://www.autocentre.ua/ac/04/37/images/222/222_1.jpg[/img:5c95f92184]

Anonim
      Ziyaretçi

o kadar param yokki …yüksek ihtimal öyle yapıcam çünkü ben arabama aşŸığŸım yani sonuçta ilk arabam…zaten stingray düşŸünüodum almadan önce…para biriktiriim yapıcam…yardımların için çok saol..

faceless
      Katılımcı

Rica Ederim.. :) Ayrica sanirim ilk drag yarisindi bu senin belli olmaz ilerde daha iyi derecelerde yapabilirsin.. :)

Anonim
      Ziyaretçi

yapıcaz allah kısmet ederse…iman gücüyle…bidahaki yarışŸta görüşŸmek üzere

Pontiac301
      Katılımcı

Zevk senin ama ben olsam asla corvette le takas etmezdim….Aynen arabana bin devam et.Yakında herkes alır C6 o yüzden bir esprisi yok.Ama yinede karar senin…. Drag için ayrı bir araba hazırlarsın,cadillac ınada insan gibi binersin….Bide xlr jantları krom olsaymışŸ daha yakışŸıklı olurmuşŸ…

piyu
      Anahtar yönetici

Darki 2.Drag YarışŸı VCD’sini hazırlayabilmek için videoları seyrediyorum… senin yarısı tesaduf dikkatli seyrettim… sen kalkarken reaction time’ın dusuk…(daha iyi yaparım ya da bu konuda ders verecek bilgiye sahip degilim ama gorduklerimi soyluyorum) yani reflekslerin yavas…

ısık yandıgında senin algılayıp gaza basman ve arabanın gitmesi cok onemli bir konudur… 0.2sn hızlı olsan, araban o kadar daha cabuk hızlanacaktır…

nasıl kalkıs yaptın bilemiyorum ama araba tabiri caizse biraz doldurulup kaldırılır… yani sol frende iken sag ayagın gazda olacak ve ısıgın yanması ile freni bırakacak ve gaza asılacaksın… ama senin aracta traction control filan falan gibi tonla olay oldugundan istedigin verimi alamayabilirsin…

bunları biliyorsan arada bir dene…farkedecektir… bilmiyorsanda artık duymus oldun ona gore denersin…

birde lastigin yararı belki olabilir ama arastırmak lazım…

angelcengiz
      Katılımcı

burda çoğŸu kişŸiye katılıyorum bende senin gibi başŸladım bu işŸe ,,bence cadillac yapmak zor işŸ ama yapılamaz diye bişŸey yok sadece başŸın çok ağŸrır,ilk yapacağŸın supercharger(vortechde,procharger da hazır kitleri var 5-8 dolar amerika maliyeti) dır ,sadece nos da belki düşŸünülebilir ama yarışŸ arabası yapmak öyle kolay bir işŸ değŸil şŸimdiden söylemek isterim burda çoğŸu kişŸi olduğŸu kadar bende modifiyle uğŸraşŸıyorum ama ilk önce yapman gereken ne istediğŸin bu çok önemli(ben iki sene nasıl bir araba yapıcağŸımı düşŸündüm aklında bulunsun)) pistte yarışŸmak mı??caddede yarışŸmak mı?yoksa arabayı standartından biraz daha hızlı yapmak mı? bunları düşŸün sonra karar ver çünkü piyasada gereksiz para harcamak çok moda sen bu modaya uyma
      2000 corvette
      1964 chevy II DRAG CAR HP=ENOUGH
      1999 Kawaski zx7 EVOLUTION 198 HP DRAG BıKE
      2000 Yamaha YZF R1
      1995 pontiac transam lt4 nos SOLD
      1974 custom camaro SOLD
      1972 MUSTAN MACH I SOLD

angelcengiz
      Katılımcı

Pazar yarışŸa gelemedim doğŸan üzgünüm ama ankaradaydım büyük mazeretim var ,,3.süne insallah söz bu sefer 30 katılımcıyı geçicez benden sana söz,29 unda arabamın son halini ve yaptığŸımız transamı denicez güzel olucak

piyu
      Anahtar yönetici

insanlık hali…sorun degil…

29.’da guzel bir yarıs olacagına eminim… benimde daha keyifli bir yarıs icin ugraslarım var…

bakalım…

32 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.