Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) sibop sentesi

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      belair63
      Katılımcı

63 model Belair’in sibop ayarını kendim yapmaya karar verdim. Daha önce hiç A.A tamiri yapmadığŸım için sente ayarını kaçta yapmam gerektiğŸini bilmiyorum. Açıklık değŸeri ne olmalı?
      Bilgiler için teşŸekkürler
      Ha bir de unutmadan. Debriyaj takımını değŸişŸtirmek istiyorum. ıyi bir mekanikçi ve parçacı adresi lütfen 😳

acmecamaro
      Katılımcı

63 un makinesi ne? buyuk bir olasilikla hidrolik lifterdir, hidrolik ise 0.075mm ile yada el karari bosunu alip yarim tur sikiyorsun….

Debriyaj icin ya amerikadan getirtebilirsin yada mevcut olana taxim dne balata alabilirsin

belair63
      Katılımcı

63’ün makinesini bilmiyorum inan. Daha önce 30 küsür otomobil kullanmama (1980 öncesi modeller) rağŸmen bu ilk amerikanım. Motor gücü 3200 cc yazıyor. Sıralı 6 silindir. Bir de bunu nasıl check edebilirim.
      Debriyaj konusuna gelince; Amerikadan getirmektense elimdekini balatayla toplayacağŸım bu durumda. GelişŸmelerden haberdar ederim

piyu
      Anahtar yönetici

oncelikle ruhsattan motor numarasını buraya yazarsan arastırıp bakabiliriz. ayrıca ruhsatta yanlıs yazma ihtimaline karsı motorun ustunden numaralarını da alabilirsin (manifold da olan degil biliyorsun tabiki)

sonra internetten arastırıp bakarız…. 3200cc=195cc ediyor…bi bakalım boyle bir motor var mı?

piyu
      Anahtar yönetici

L6 194ci 3.2lt motor var 1962-1967 arası yıllarda üretilmişŸ ve kullanılmışŸ. DoğŸru olabilir tabi motor-ruhsat eslesiyorsa….

belair63
      Katılımcı

motor numaram F0607A. Yardımlar için teşŸekkürler.

piyu
      Anahtar yönetici

bu numaranın daha uzun olması gerekir diye dusunuyorum fakat kesinde soyleyemiyorum, dkat bu verdigin ile birsey bulamadım…. :(

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.