Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) standart 350cui için egzantrik ?

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Lowrider
      Katılımcı

Selamlar,

standart 350 motor için hangi egzantriğŸi önerirsiniz ?
      arabada headers, xpipe, 4boğŸaz rochester karb. var. okadar baskada bişŸi yok :)

egzantrik ve lifter kit alsam yeterli olurmu?
      pushrods valve springs falan da değŸişŸtirmek gerekirmi ?

acmecamaro
      Katılımcı

std egzantrik ile yaylari ve pushrodlari degistimek sart degil eger egri yada hasarli degillerse… egsantirik summitte 79$ a lifterleri ile kit var…sum 1101, sum1102,sum 1103 std a yakin… eksantrikler, 1103 z 28 e yakin bir egsantrik…. std yay ile kullanabilecegin max cam kit bu…

72camaro
      Katılımcı

performar de rahatlıkla kullanabilirsin

acmecamaro
      Katılımcı

evet performer da dogru bir secim…

Peki hangi AL manifoldu takacaksin? manifoldun power bandine uygun camshaft secmelisin….

Aslinda power package diye sattiklari bu secimleri senin adina yapip belli bir gucu garanti etmek….

Lowrider
      Katılımcı

idle-5000 olması lazım 74 L48 motordan cıkma normal döküm manifold ve onun karburatörü

acmecamaro
      Katılımcı

olm madem dokum takacaktin bana niye iade ettin? :)

performer tak o zaman ama sonra daha iyi bir setup a gecince hepsini degistirmen gerekecek…

Lowrider
      Katılımcı

ya onu iade ettim cunku arkadaşŸ amerikandan gelirken karburatör getirdi şŸükrü abidende performer rpm air-gap manifold almışŸtım. Edelbrock performer rpm power package ı topluyodum sonra vazgeçtim ona okadar para harcıyacağŸıma biraz daha ekleyim 0 motor getireyim dedim.
      2-3 sene de şŸimdi aynı halde araba kalmasın diye az biraz güçlendirmek için az masraflı bişŸi yapıyorum. Z28’e yakın güç elde edersem işŸte bunlarla şŸimdilik yeter abi.

acmecamaro
      Katılımcı

o zaman performer yerine summit cam kit al bari daha ucuz…

acmecamaro
      Katılımcı

bu arada senin ilk isin eksos olmali bence… x pipe ile susturuculari almistin… bir summit headers getirtip eksoslarini tak bence…sonra mevcut makineni 4 bareye cevirince mevcut camshat ile bile farki farkedersin….senin araban bogu boguk gidiyor ilk once onu hallet bence…

Lowrider
      Katılımcı

senin headers dan almışŸtım bende var da havalar bozdu diye takmadım yaza takıcaktım.

neyse gecen cumartesi gelemedim işŸyerinden cıkamadım bi türlü bu cumartesi geliyorum. summit katalogumla birlikte :)

acmecamaro
      Katılımcı

:) ok beklerim ;)

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.