Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) blazer hız kesici

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      krasiva
      Katılımcı

ArkadaşŸlar dün otobanda gidiyordum.Gösterge limitim 100 mil ben tam yüz mile gelince araç gaz kesti iki kere denedim.sormak istediğim bu araçlarda hız kesici varmı.eğer varsa kaldırmak veya limitini arttırmak mümkünmü bu yapılırsa motora bir zarar verirmi?şŸimdiden teşŸekkürler.

XLR-V
      Katılımcı

Benimkin de vardi chip ile hiz limitini kaldirttim .Muhtemelen Blazer’de de vardir .Ekranda yazi yaziyor mu “Top Speed -Fuel Cut Off” diye .Motora zarar vermez aksine chip ile hem tork hem HP artar ve yakit tuketimi dusebiliyor bile .
      Blazer icin boyle bir sey var mi bilmiyorum cunku benim sistem 6.0lt Vortec makine icin gecerli.

krasiva
      Katılımcı

yok ekranda öyle bişŸey yazmıyor sadece son hıza gelince gazı kesiyor hız az düşŸünce eski halini alıyor.bu chip olayını nerede yaptırabilirim bunun için çok parça sökülüyormu araçtan ve na kadar sürüyor.

XLR-V
      Katılımcı

Speed Governor diye gecer bu .Aracin CPU suna yani beyine laptop vasitasiyla programlama yapilarak isletim sistemine mudahale ediliyor.Bunun icin parca sokulmesine gerek yok.Hatta vites gecisleri bile ayarlanabilir (Blazer icin varsa ama bence gerek buna) .En fazla 30 dakikalik bir islem .Yalniz bence tel acip sormakta fayda var cunku Blazer icin de yapiliyor mu bilmiyorum
      Avk Servis’ta yaptirabilirsin
      0212 276 95 69

krasiva
      Katılımcı

aradım yapıyorlarmışŸ fakat 500 usd dedi fiyatı normalmi sizce

XLR-V
      Katılımcı

Fiyat biraz yuksek gibi gelebilir ama bence normal.Cunku USA da da GM Dealer ler bu tip islemler icin buna benzer rakamlar istiyorlar

ebrar36
      Katılımcı

http://www.pcmforless.com linkine bakabilirsiniz.

6 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.