Ana Sayfa Forumlar Forumlar Siteye Katılım Moderator’ler, çeviri yapacaklar, joomla bilenler.

29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

ArkadaşŸlar,

Biryandan skyce, biryandan ali ve biryandan ismini hemen yazamadığım diğer üyeler beni gaza getirmeyi başŸardınız itiraf ediyorum…

arkadaşŸlar hadi su siteyi ayağa kaldıralım….. (tam gaz cümlesi degil mi?)

simdi ihtiyaçları sıralıyorum… ister buraya mesaj atın isterseniz bana email gönderin hepsi kabul….

1. Youtube ve benzeri video paylasım sitelerinden guzel video linkleri… ama bu linkler gercekten secmece olmalı, seyredilmis ve bir ozelligi olmalı, yoksa girip mustang yazıp gelen videoyu eklemek 10dak. bile surmez… mumkunse ogretici bir video olması tercih sebebidir…

2. ıngilizceden cevirilecek yazı (bu yazılar baslangıc ve orta seviyede olabilir, önemli olan sizin bir tarihte isinize yaramıs, diğer arkadaşŸların da işŸine yarayabileceğini düşŸündüğünüz tip yazılar olması)

3. 2.maddedeki yazıları güzelce cevirecek (profesyonel ceviri tabiki beklemiyorum, hatta mumkunse okunandan anlasılanın yazılması daha da iyi olacaktır) kisi

4. Moderatorluk yapmıs yada yapabilecek… sitede aktif yazı yazan ve min. 100 mesaj atmıs uye…

5. sitenin kurulu oldugu joomla sistemini bilen veya bilgisayar bilgisi ile kolayca anlayabilecek (sistem basittir ama cokmesini istemem) üye veya kişŸi (arkadaslar bu benim acımdan riskli bir konudur, olmazsa bozulmassınız degil mi? Bozulurum diyen mesaj atmasın valla :)

6. ıngilizceden cevirmeyi dusunduk ama türkçe kaynak olmadıgı icin dusunduk, eger elinizde bu tip bir bilgi var ise bunu da sitede kullanabiliriz , ama lütfen baska sitelerde bulunan ve baskasına ait yazıları kullanmayalım, ya da cok genel bir yazı ise email atarak onay sorarız…

7. Aktivite planlayabilecek kisiler (mesela kafamda uzun zamandan beri bir karting turnuvası var)

Arkadaslar herturlu yorumu bekliyorum… destek bekliyorum…

Not : Siteye destek veren kisilere öncelikle tesekkurlerim daha sonra imkanlar dahilinde kucuk supriz hediyelerde iletilecektir…belki de bir bakarsınız bu hediyeler daha sonra büyük hediyeler olur ???

skyce
      Katılımcı

ışŸte bu sevgili adminimiz, işŸte bu sonunda:woohoo: :woohoo:

LJok beklediğim bir yazıydı bu…(tam gaza, tam destek cümlesi değil mi:) )

Kalfanız olarak yardıma hazırım..
      Söylediklerinin dışŸında, ‘KöşŸe yazıları’ diye bir bölüm açsak sence nasıl olur Piyu?
      KöşŸe yazarları da, sana yolladığımız yazılardan elle tutulanlardan oluşŸur ve altına da herkes yorum yazabilir ne dersin?
      Bazı yazılar forumda kaybolup gidiyor ve bence onlara daha kolay ulaşŸılmalı..

LJeviri için bana mail atabilirsiniz..

Hediye düşŸüncesi güzel ama senin siteyi canlandırma düşŸüncen hediyedir zaten Piyu..
      Kendi adıma çok teşŸekkür ederim gerçekten..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hadi yapalım :D

ben hazırım :)

zaten skyce nin çok parlak fikirleri var onlarıda hayata geçiririz site cap canlı olur

XLR-V
      Katılımcı

Ben her zaman yapabilirim ki daha once de yapmistim ;)

LS1aa
      Katılımcı

Selam,
      Video konusu kolay, onu hallederiz :)
      Digerlerinide hallederiz. Ingilizce bilgide mevcut.

asagida kisaca yarattigim ve gelistirebilecegimiz web sayfasi akisi hakkinda neler dusundugunuzu yazi lutfen. Bu hazirladigim taslak hicbirsekilde demek degildirki su andaki web sayfasi akisi iyi degildir. Sadece bize dusunme firsati versin ve bulabilelim uyelerin dikkatini ve ilgisini nasil daha cok cekebiliriz.
      1.bolum Teknik
      a-motor (teknik bilgiler, engine internals, engine swaps,
      b-drivetrain (transmission, difransiyel)
      c-intake/exhaust (headers, catbacks etc)
      d-tuning (PCM – LS1 Edit – HP Tuners – Predator – Post Mod/Tuning Dyno Results)
      e-forced induction: turbo/supercharger/NOS
      f-suspension/lastik/fren/jant
      g-gorunum/detaylama
      h-stereo/elektronik

2.bolum Amerikan camiasi
      a-toplanti odasi (serbest muhabbet, sohbet sinirsiz, konusalim tartisalim, motorsporlari,)
      b-resimler
      c-videolar
      d-amerikan hikayeleriniz, guncel olaylar
      e-amerikanaraba.com drag yarislari
      f-hobilerinizi anlatin

3.bolum alim/satim vesaire
      a-satilik parca/araba
      b-aranan araba/parca
      c-magaza
      d-ustalar/servisler
      e-uyelerden satilik esya (araba disinda)

4.bolum: yoresel
      a-Ankara
      b-Istanbul
      c-Izmir
      d-Antalya

5.Bolum siyele ilgili
      a-yeni uyeler tanisma/site bilgileri/uyelik bilgileri
      b-eklenmeli
      c-yorumlar, moderatorlere sorular

LS1aa
      Katılımcı

belki siteye birde chat room ekleyebiliriz, ne dersiniz?

XLR-V
      Katılımcı

Piyu’ya tesekkurlerimi takdim ederim moderator olarak beni sectigi icin :) .Dogrusu cok guzel bir surpriz oldu :cheer: .
      Bu arada chat odasi olabilir sanirim ama bu forumdaki mesaj sayisini azaltabilir.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben bu chat room için çok çırpındım zamanında ama olmadı :) hala arkasındayım

LS1aa
      Katılımcı

Moderatorluk hayirli olsun. Fakat bence chat odasinin mesaj sayisini azaltabilecegi seni dusundurmemeli. Cunku zaten su anda katilim az ve mesaj sayisida az, fakat insanlari bir sekilde cekebilirsek buraya belki mesaj sayisida artabilir. Tartisalim.

Anonim
      Ziyaretçi

Ali,

1. bölüm yazılardan olusan sayfalar seklinde mi? yoksa forumların icinde mi olsun diyorsun?
      sabit yazılar olarak sitede var ama yazılar cok az sayıda…
      http://amerikanaraba.com/index.php?option=com_alphacontent&Itemid=99999999

Ya da Forum’da başŸlayıp şŸekillenir, tamamdır dediğimizde sabit yazılara eklenir… (bu en guzeli sanırım)

diğer notları da yazmıstım ama sildim… esasında ana konu su… yazdıklarının bazıları forumlar icinde bazıları ise sitenin icinde farklı bölümlerde var… bunların tumu forum’da olsun mu diyorsun?

Anonim
      Ziyaretçi

Arkadaslar ayrıca K-rock radyo kanalının internet sitesinden (www.krock.com.tr) enfes bir fikri kullanmayı planlıyorum… sitedeki bilgiyi arttırmak icin metod su sekilde…

bu ay icin bir odul belirleniyor…(mesela ufak model araba) daha sonra siteye yazılan hikaye, teknik bilgiye ayrı puan, eklenen foto, video’ya ayrı puan veriliyor. Aysonunda en cok puan kazanan moderator/editor hediyeyi kazanıyor.

hediye basta kucuk gibi gelse de duruma gore guzel hediyeler de olabilir… hediyeyi bosver diyor olabilirsiniz ama gene de guzel olabilir…

konusalım gelistirelim…

LS1aa
      Katılımcı

Piyu yazan:

Quote:
      Ali,

1. bölüm yazılardan olusan sayfalar seklinde mi? yoksa forumların icinde mi olsun diyorsun?
      sabit yazılar olarak sitede var ama yazılar cok az sayıda…
      http://amerikanaraba.com/index.php?option=com_alphacontent&Itemid=99999999

Ya da Forum’da başŸlayıp şŸekillenir, tamamdır dediğimizde sabit yazılara eklenir… (bu en guzeli sanırım)

diğer notları da yazmıstım ama sildim… esasında ana konu su… yazdıklarının bazıları forumlar icinde bazıları ise sitenin icinde farklı bölümlerde var… bunların tumu forum’da olsun mu diyorsun?

Dogan,
      Su anki forum akisi
      Forumlar
      Teknik
      Istediklriniz
      AA club
      Uyelerimize Ozel
      olarak alti ana bolume ayrilmis, ve ornek olarak forumlar basligi altinda:
      forum hakkinda
      AmerikanAraba.com Drag YarışŸları
      Mağaza
      BaşŸınızdan geçen ilginç olaylar
      Güncel olaylar vesaire alt basliklar var,
      acaba diyorum
      1.bolum Teknik
      a-motor (teknik bilgiler, engine internals, engine swaps,
      b-drivetrain (transmission, difransiyel)
      c-intake/exhaust (headers, catbacks etc)
      d-tuning (PCM – LS1 Edit – HP Tuners – Predator – Post Mod/Tuning Dyno Results)
      e-forced induction: turbo/supercharger/NOS
      f-suspension/lastik/fren/jant
      g-gorunum/detaylama
      h-stereo/elektronik

gibi bir akisi olsa site takibi daha kolay ve cazip olabilirmi diye dusunmustum.

Anonim
      Ziyaretçi

olabilir tabiki…

:)

demekki bu bolumlere bizler soru bulacagız… sende bilgi sahibi kisi olarak bolca yazacaksın :)

ohhh korun istedigi bir goz, allah verdi 2 goz…. :ohmy:

Lowrider
      Katılımcı

En beğendim 2 adet camaro forumunun şŸemasını yolluyorum abi sana :). genel olarak gördüğün gibi ikiside aynı gibi. bizim için fazla komplike kısımlar da var(eski ve tecrubeli arkadaşŸlar artık gelmediği için,i teknik konuşŸarda bir coğumuz yetersisiz) keşŸke şŸu amerikanarabanın yahoogrupun ilk zamanı gibi olsa…

neyse görüceğin gibi baya detalı bunlar biz bazı kısımları birleşŸtirip bazılarını da cıakrtarak bize uygun hale getirebiliriz. aslında bizim için sadece teknik ksımda eksiklik var diyebiliriz. bu kısımları eklesek zamanla içini doldurabiliriz.
      hatta fantezik bir teklifim de oldu sana özelden yolladım :woohoo: :kiss: :woohoo:

– Body Restoration
      – Electrical Systems
      – Interior Restoration
      – Suspension, Brake & Wheel Topics
      – Engine Topic
      – Performance Modifications
      – High Tech Retrofits
      – Transmission & Driveline Topics
      – VIN, Trim Tag & Drivetrain Decoding

NastyZ28 forum

General Topics
      – SiteTopic
      – Camaro Questions
      – Troubleshooting & Diagnosis
      – Tips ‘n’ Tricks Topic
      – The BS Topic
      – Project Progress
      – Camaro Collectibles

Body & Chassis Restoration
      – Body Restoration
      – Electrical Systems
      – Interior Restoration
      – Suspension, Brake & Wheel Topics
      – Original Drivetrain Topic

Drivetrain & Performance
      – Engine Topic
      – Performance Modifications
      – High Tech Retrofits
      – Transmission & Driveline Topics
      – VIN, Trim Tag & Drivetrain Decoding
      – Competition Camaros

Events & Projects
      – Swap Meet Section
      – Stolen Camaro Alert
      – Camaro Event Schedules & Locations
      – Camaro Clubs
      – Sponsor, Vendors & New Products
      – Auctions
      – NastyZ28 Gamers

Regional Discussion

Team Camaro

Camaro Tech
      – Welcome Wagon
      – Camaro Tech
      – Body Shop
      – Performance
      – Interiors
      – Tag Team
      – What’s it worşŸ?

Specialty
      – Restoration Corner
      – Pro Touring
      – EFI in your modern Classic
      – Copo & Dealer
      – Convertibles

Mechanical
      – Engine
      – Transmission & Driveline
      – Brakes & Suspension
      – Wheels & Tires
      – Heating & Cooling
      – Electrical & Wiring
      – Troubleshooting

Team Camaro
      – Bench Racing
      – Sponsors
      – Team Camaro Cruiz-Ins

skyce
      Katılımcı

LS1aa yazan:

Quote:
      Moderatorluk hayirli olsun. Fakat bence chat odasinin mesaj sayisini azaltabilecegi seni dusundurmemeli. Cunku zaten su anda katilim az ve mesaj sayisida az, fakat insanlari bir sekilde cekebilirsek buraya belki mesaj sayisida artabilir. Tartisalim.

Selamlar..

Chat odası fikri fena değil ama aklıma şŸu geldi…
      Her an konuşŸulanların kontrolünü sağlamak gerekebilir..
      Kaliteyi tutarlı bir şŸekilde sürdürmek bu site için önemli diye düşŸünüyorum…
      ılk anda aklıma gelenler bir hayli risk içeriyor, bunu hiç düşŸündünüz mü??;)

skyce
      Katılımcı

Piyu yazan:

Quote:
      Arkadaslar ayrıca K-rock radyo kanalının internet sitesinden (www.krock.com.tr) enfes bir fikri kullanmayı planlıyorum… sitedeki bilgiyi arttırmak icin metod su sekilde…

bu ay icin bir odul belirleniyor…(mesela ufak model araba) daha sonra siteye yazılan hikaye, teknik bilgiye ayrı puan, eklenen foto, video’ya ayrı puan veriliyor. Aysonunda en cok puan kazanan moderator/editor hediyeyi kazanıyor.

hediye basta kucuk gibi gelse de duruma gore guzel hediyeler de olabilir… hediyeyi bosver diyor olabilirsiniz ama gene de guzel olabilir…

konusalım gelistirelim…

Piyu, peki bu k-rock radyo kanalı bizim siteye müzik yapamaz mı?
      Veya başŸka bir radyo??
      Siteye girdiğimizde müzikle dolaşŸmak daha keyifli olmaz mı?
      Ayrıca istemeyen kapatabilir de;)

Bahsettiğin yarışŸma anladığım kadarıyla sadece moderatörlere ve editöre göre düzenlenecek:dry:
      Neden tüm site üyeleri dahil olmasınlar ki??
      Böylece herkes daha katılımcı olmaz mı?

Senin yapmak istediğin şŸey ‘Ayın Amerikancısı’ödülleri başŸlığı altında belirlenen konulardan oluşŸabilir…

En iyi Teknik Bilgi,En iyi Hikaye, En iyi Video,En iyi Resim,En iyi organizasyon, En çalışŸkan moderatör&editör vs. çoğaltılabilir..

Bunun için forumda ayrı bir bölüm açılarak herkesin yolladıklarını ay bazında toplayarak düzeni de sağlamışŸ oluruz..
      Yani forum başŸlığı ‘Ayın Amerikancısı ǖdülleri’
      Alt başŸlık diyelim ki ‘En iyi teknik Bilgi’ -Mayıs 2008- gibi..

Verilecek ödüller için şŸöyle bir fikrim var..
      ǖncelikle hediyenin küçüğü, önemsizi olmaz..
      ‘Amaan hediyeyi boşŸver’ de demez kimse..
      Mutlaka bir ödül olmalı…
      Bu konuda ‘logomuz’u kullanacağımız ürünler yaratmalıyız..
      Daha önce yapılan t-shirt’ler gibi, bardaklar gibi, sticker’lar gibi, posterler gibi, vcd’ler gibi, kupa gibi…
      Bu saydıklarımın ne denli zahmetli ve de masraflı şŸeyler olduğunu biliyorum
      Ancak ne denli önemli bir reklam aracı ve de olmazsa olmaz şŸeyler olduğunu da biliyorum..
      Bir grubu birbirine bağlayan çok önemli ayrıntılar olduğunu düşŸünüyorum..

Buraya kadar olan kısımlar için yorumlarınızı bekliyorum..
      ‘Nasıl yapılacak peki’ diye soracaksınız muhtemelen…
      Onu da düşŸündüm ve de harekete geçtim bile…;)
      Ama sonraki adıma geçebilmek için önce size danışŸmak istedim..
      Nasıl olur sizce??

Anonim
      Ziyaretçi

skyce fikirler icin sagol…

hemen yorumlarımı yazayım.

1. K-rock siteye girince windows media player, winamp vs gibi programlar ile online dinleyebiliyorsunuz diyor, o linki siteye ekleyebilirim, ama sanırım otomatik actıramam (yoksa actırabilirmiyim? bir arastırayım)

2. Oduller konusunda her kategoriye ayrı ödül bugün icin "bence" mümkün degil, katılım cok az olacaktır. ama ileride kesin gerekecektir haklısın…

mesela suanda bilkazan’da özellikle cok zor sormuyorum insanlar cevap versin diye ama o halde 10-30 arası degisiyor, son yarısma bugun bitiyor ama cok az cevap geldi…hemde soru kolay…

Odullerden vcd-dvd-poster halen elimde var, tüm harcamalarını ben yaptıgım ve buyuk keyifle dagıtıyorum. Siteye katılım saglayan herkese göndermekte isterim.

kupa cok maliyetli, ciddi bir organizasyonda kullanılabilir ama bence cok guzel bir hatıra… özgür (lowrider)’da 3 tane olmalı sanırım :) en cesur yarısmacı odulu… bu arada bu fikri benmi bulmustum hatırlamıyorum ama ben bulduysam kendimi takdir ediyorum (ben degilsemde fikir sahibine teşŸekkür)

tshirt konusunda en onemli konu tasarım… ciddi bir tasarım ile enfes bir is yapılabilir, hemde cok pahalı olmayacaktır…ama burada ilk siparişŸ ve üretim sırasında sabit maliyetlere (kalıp gibi) katılacak kisiler gerekiyor. Mesela 20 tshirt icin suanda siparişŸ gelse tshirt basmayı tekrar deneyebilirim (ilk tshirt baskı maliyetleri dusuk olsun diye beyaz tshirt ustune siyah tek renk baskıydı…hatıra olarak guzeldi ama cok amatordu :) ) Konumuza tekrar dönelim tasarım gerekiyor. Internetten guzel tshirt tasarımları buluyorum ama bunların basılabilir hale gelmesi ve bir özelliği olması için tasarım yapılması gerekiyor. Bir üyemiz yapacağının sözünü vermişŸti ama maalesef olmadı. Benim hazırladığım bazı tasarımlar var, tshirt’e kendim basmayı denedim, yıkamazsan (hatta dikkatli kullanırsan) enfes duruyor ama sonrasını henüz test edemedim. (gene gaza geldim, tshirt denemelerine tekrar baslayacağım)

GirişŸimlerini de merak ediyorum, her fikre ve desteğe açığım.

Lowrider
      Katılımcı

:) şŸekil a ve b

dscn7658wj7.jpg
      dscn7659mw1.jpg

skyce
      Katılımcı

Piyu sen gaza geldin ya, tamam artık, benden site için her fikre hazır ol:)

1- Radyo kanalını kesinlikle yükleyebilirsin…LJok ama çok iyi olur…Ben bunu denedim daha önce insanın siteden çıkası gelmiyo..:)

2- Ayın Amerikancısı ǖdülleri…
      Mutlaka yapmalıyız..Haaa yeni bir isim de bulunabilir…Benim aklıma bu geldi..
      Yeterli sayıda katılım yok diye düşŸünmekte haklısın…
      Ama şŸunu unutma ki, yeni üyelerin de kendilerini tanıtmak ve gruba daha rahat dahil olmak için bir fırsattır bu yarışŸma…
      Farkındamısın yeni üyeler, hatta eskiler de dahil uzunca süren sessizliğin ardından bir anda yazacak, söyleyecek birşŸey bulamayabilirler…
      Bu yarışŸma iyi bir araç olacaktır..
      ılk başŸta kategorilerde 5-6 kişŸi yarışŸırken, bak göreceksin 2. ayın sonunda ciddi bir katılım olacak…

Şunu yapabilirsin…
      Diyelim ki, en iyi teknik bilgi kategorisi…
      O ay için bir konu belirlenebilir…Ve o konu üzerinde yapılan araşŸtırmalar, çeviriler, deneyimler ile konu üzerinde en kapsamlı bilgiyi veren ve en konuya hakim kişŸi ödülü kazanabilir…
      Yine burada ödül kazanmak kadar, kişŸinin bilgisini de kanıtlamışŸ olması manevi bir tatmindir…Ve tabiki sitemiz için önemli bir kazançtır..

Bugün ayın 30’u…
      Eğer seni ikna edebildiysem, senin de biraz vaktin varsa bu yarışŸmayı bugün ana sayfada duyurup, Mayıs 2008 itibariyle başŸlayabiliriz…

Yapılacak şŸey, yarışŸma kategorilerini belirlemek, yarışŸma kurallarını belirlemek, katılımcıların hangi şŸartlarla katılacaklarını belirlemek…
      Bu sürede karşŸımıza çıkan sorunları ve eksiklikleri de görmüşŸ oluruz hem..

Elinde hazır ödül de varmışŸ ilk ay için o da süper…
      Ben diğer aylar için bi işŸler çeviriyorum zaten, akşŸama kadar hallederim sanırım:laugh:

Piyu bil-kazan güzel bir yarışŸma…
      Ama rutine binen herşŸey sıradanlaşŸır..
      Bu yüzden de yeni birşŸeyler yapmak lazım..
      Bu yarışŸma o yüzden farklı gelecektir….

skyce
      Katılımcı

Lowrider, süpersin…

Tam Piyu’dan kupa ve t-shirtlerin resmini isteyecektim, sen ekledin..

T-shirt yapmak zor bir işŸ değil…
      Baskısı da zor değil…
      Bununla ilgili bilgiyi sana maille yollayacağım Piyu..
      Diğer konsey üyelerine de sen forward edersen sevinirim…:)
      ǖnemli olan dediğin gibi tasarım…
      O da aslında zor değil bence..
      Bak bu konuyla da ilgili de bir yarışŸma düzenenebilir..
      Koskoca kulüplerin bile logosu için bu tür yarışŸmalar düzenleniyor biliyorsun..

Bu yapılan t-shirt güzel olmuşŸ, ama çok sade ve dediğin gibi tek renk..
      En fazla 2 veya 3 renge çıkarabiliriz..
      Maliyeti çok değişŸmez..

Sonra şŸapka da yapılabilir..
      O da zor bir işŸ değil..

Sonra anahtarlık…
      Bir AA’cının olmazsa olmazları bu saydıklarım…

Yeter ki logoyu etkili bir şŸekilde kullanabilelim…

Aklıma gelmişŸken bir şŸey daha..

Yeni açtığın topic başŸlıkları iyi oldu..
      Ama sanki şŸu şŸekilde sıralansa daha bütün olur..

Motor
      Yürüyen aksam (mekanik)
      Kaporta(body&paint)
      Ustalar ve servisler
      LJıkmacılar&hurdacılar

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ArkadaşŸlar bu en iyi teknik bilgiye falan ödül verildiği taktirde, sitedeki samimiyet ortamı yok olmazmı? Mesela burada herkes herkese elinden gelen yardımı yapıyo. Ancak ödül olduğu taktirde sanki insanlar bişŸeyler için birbirine yardımcı oluyormuşŸ gibi olabilir.

Birde sitede buluşŸmalar çok az.. KişŸisel bi de fikrim var chat room konusunda. Bence forumlar tamamıyle durur. Kimse foruma girip sorusuna cevap aramaz. girer chat room a bakar kim var kim yok, sorusunu sorar cevabını alır gider.

skyce
      Katılımcı

amerikandelisi yazan:

Quote:
      ArkadaşŸlar bu en iyi teknik bilgiye falan ödül verildiği taktirde, sitedeki samimiyet ortamı yok olmazmı? Mesela burada herkes herkese elinden gelen yardımı yapıyo. Ancak ödül olduğu taktirde sanki insanlar bişŸeyler için birbirine yardımcı oluyormuşŸ gibi olabilir.

Birde sitede buluşŸmalar çok az.. KişŸisel bi de fikrim var chat room konusunda. Bence forumlar tamamıyle durur. Kimse foruma girip sorusuna cevap aramaz. girer chat room a bakar kim var kim yok, sorusunu sorar cevabını alır gider.

Amerikandelisi, chat room konusunda seninle aynı fikirdeyim…

Ama bu bahsettiğim yarışŸma forumlardan başŸka birşŸey…
      Yine herkes istediği yardımı foruma topic açarak alacaktır..
      Bu yarışŸma ise farklı…
      Diyelim ki o ay ‘en iyi teknik bilgi’de yarışŸma konusu ‘Buji’..
      Sen bu konuyla ilgili (görevi nedir, çeşŸitleri nedir, farkları nelerdir, yıprandığında ne yapılmalıdır, başŸından geçen bir olayla da örneklendirerek) bilgiyi yazıp ekleyeceksin…Ve ay sonunda en detaylı bilgi ödül kazanacak..
      Bu neden katılımı azaltsın ki?
      Tam tersi herkes bildiklerini yazmak isteyecektir..

Hatta teknik kısım 3 ayrı bölüme de(motor-mekanik-kaporta) ayrılabilir…3 ayrı konu belirlenebilir..
      Böylece 3 konuda daha fazla bilgiye ulaşŸılmışŸ olur…
      Bu sorular bazen farklı tarzlarda da sorulabilir..
      Mesela, ‘AA’ların amblemleri ve hikayeleri’,
      ’50’lerin Cadillac’larının tampon koruyucularının ne isimle anıldığı ve neden bu ismin konulduğu'(geçenlerde okudum çok komik ve şŸaşŸırtıcı)
      Gibi…..

skyce
      Katılımcı

Piyu eskiden kullandığımız öm(özel mesaj) gerektiğinde üyelerin birbirine daha rahat ulaşŸmasını sağlıyordu..
      Bu formata o eklenemiyor mu?

Tümer ARCAN
      Katılımcı

skyce yazan:

Quote:
      amerikandelisi yazan:

Quote:

Amerikandelisi, chat room konusunda seninle aynı fikirdeyim…

Ama bu bahsettiğim yarışŸma forumlardan başŸka birşŸey…
      Yine herkes istediği yardımı foruma topic açarak alacaktır..
      Bu yarışŸma ise farklı…
      Diyelim ki o ay ‘en iyi teknik bilgi’de yarışŸma konusu ‘Buji’..
      Sen bu konuyla ilgili (görevi nedir, çeşŸitleri nedir, farkları nelerdir, yıprandığında ne yapılmalıdır, başŸından geçen bir olayla da örneklendirerek) bilgiyi yazıp ekleyeceksin…Ve ay sonunda en detaylı bilgi ödül kazanacak..
      Bu neden katılımı azaltsın ki?
      Tam tersi herkes bildiklerini yazmak isteyecektir..

Hatta teknik kısım 3 ayrı bölüme de(motor-mekanik-kaporta) ayrılabilir…3 ayrı konu belirlenebilir..
      Böylece 3 konuda daha fazla bilgiye ulaşŸılmışŸ olur…
      Bu sorular bazen farklı tarzlarda da sorulabilir..
      Mesela, ‘AA’ların amblemleri ve hikayeleri’,
      ’50’lerin Cadillac’larının tampon koruyucularının ne isimle anıldığı ve neden bu ismin konulduğu'(geçenlerde okudum çok komik ve şŸaşŸırtıcı)
      Gibi…..

Hmmm san1r1m dikkatli okumam1_1m.. ^imdi anlad1m. Dediin _ekilde olursa güzel olur bence. Hatta sitenin içerinde bir bilgi hazinesinin olu_mas1na bile yol açabilir. Güzel bence..

Anonim
      Ziyaretçi

skyce yazan:

Quote:
      Piyu eskiden kullandığımız öm(özel mesaj) gerektiğinde üyelerin birbirine daha rahat ulaşŸmasını sağlıyordu..
      Bu formata o eklenemiyor mu?

skyce mesaj gondermeyi ekledim…

su sekilde calısıyor… uye giris yaptıktan sonra sabit sol menunun altına kullanıcı menu geliyor, en altında Mesaj gonder yazıyor… tıkladıktan sonra uye adı secerek mesaj gonderebiliyorsun… denedim oluyor ama gene de denemek ve tecrube etmekte lazım…

skyce
      Katılımcı

Piyu eline sağlık, deneme öm’si yolladım sana…

Bu arada çeviriyi bitirdim sayılır,hiçbir sözümü unutmuşŸ değilim, hikayeminde, diğer işŸlerinde peşŸindeyim, ama son 2 haftadır ne olduğunu bilmediğim bi koşŸturma içindeyim…
      Bu hafta hepsi mailinde olur mutlaka..

Anonim
      Ziyaretçi

skyce, benim planladıgım fakat tamamlayamadıgım cok fazla dusuncem oldugundan senden geri donmese de yadırgamam :)

eklentiyi bulmus fakat birturlu nereden eklendigini cozememişŸtim… site dun calısmayınca tesaduf buldum… neye niyet neye kısmet…

kago90
      Katılımcı

Selam,

2 hafta boyunca evdeyim. O yüzden bu süre boyunca, sonrasında da vakit verirseniz arada bir yardımcı olmaya çalışŸırım çeviri konusunda. Aklınızda bulunsun.

Kağan

Anonim
      Ziyaretçi

Kağan selamlar,

Maili gönderdim.

yusuf
      Katılımcı
29 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.