Ana Sayfa Forumlar Forumlar Ustalar ve Servisler infiniti fx 35 servisss

17 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Arthur
      Katılımcı

arkadaşŸlar istanbulda servis bulabilirmyiz kolaylıkla.yani,makineyi almayı düşŸünüyorum fakat yetkili servis yok.Garantisi felan nasıl olur bu arabanın.Malum,galeriden alıcam ve bi kaza yaparsam felan veya arabanın bi yerinde arıza olursa nereye yaptırıcas ve garanti kapsamına girecekmi…Bilgisi olan varsa yardım lütfen…

Anonim
      Ziyaretçi

ınfiniti, Nissan firmasının üretmişŸ olduğŸu üst sınıf bir marka dır. Tahminim Nissan yetkili servislerinde bakımını yaptırabilirsin.

gtagucu
      Katılımcı

Nissan yetkili servislerinin bu araba hakkında eğŸitildiklerini sanmıyorum, sağŸlam arabayı bozup geri verirler.

F&B otomotiv getirtiyordu bunları, onlar yetkili servis falanda veriyorlar. Oraya bir danışŸ bence.

Anonim
      Ziyaretçi

Tek adres f&b oratköyde onlara gitdersen herşŸeyi ile ilgilenirler arabanın

Arthur
      Katılımcı

çok teşŸekkürler arkadaşŸlar…

Peki “f&b yetkili servistir” diyebilirmiyiz…

XLR-V
      Katılımcı

Ben daha once F&B nin Maslka servisinde Infiniti gordum .FX 35 degilde onun bir ust versiyonuydu .
      PS-Ben sizin yerinizde olsam ,o makineye o kadar para yatirmazdim .Onun yerine Cadillac SRX veya Lincoln Aviator almayi tercih ederim.Ama zevk meselesi tabii :D

piyu
      Anahtar yönetici

ArşŸur selam,

BildiğŸim bir konu değŸil fakat şŸöyle bir fikir yürütüp yardımcı olabilirim sanırım. Türkiye’ye resmi olarak işŸal edilip satılmayan yani distribütörü olmayan bazı marka ve modeller var, mesela Infinity ya da Lexus bu tip araçları çok istersen yada satıcılar önceden talep olacağŸını bilirlerse işŸal ediyorlar fakat bunların ne bir distribütörü ne de yetkili servisi var. Bence sana söylenebilecek şŸey servis biziz 2 yıl garanti veriyoruz gibi bir laf ama o firma arazi olduğŸunda (fb otomotiv Sabancı bağŸlantılı bişŸi olmaz ama…) sende garantisiz kalırsın…

Bence dikkat edip araşŸtırmanı sıkı yap…

Bu arada infinty’nin tasarımına bayılıyorum(muhtesem bir egsoz sesi de var)… fakat geçen gün chrysler pasifica sanırım gördüm bayıldım…super bir tasarım… ayrıca cadillac gibi çok güçl birde rakibi var, bunları da değŸerlendirmen iyi olur sanırım…

faceless
      Katılımcı

http://www.nissan.com.tr adresine gir orada sol alt köşŸede Aramak istediğŸiniz şŸehri seçin diye bi kutucuk var oraya tıkla istediğŸin bölgeyi seç (avrupa-anadolu) bütün servislerin adresini ve telefonunu veriyor.Arayıp sormakda sana kalıyor 💡

Arthur
      Katılımcı

tavsiyeleriniz için çok teşŸekkür ediyorum.ǖnümüzdeki hafta alıcam büyük ihtimalle.KalamışŸta Kolatlar var biliyorsunuzdur.Orayla konuşŸtum Araç ellerinde varmışŸ ve kısa zamanda teslim edebilirlermişŸ.F&B yi aradım onlarda araç mevcut değŸil ancak bulabileceklerini söylediler.Servis konusunda F6B ye danışŸtım ve yedek parçayı çok çok 2 hafta ,çer,sinde temin edebileceklerini söylediler.Sanırım bi sorun kalmadı. :)

piyu
      Anahtar yönetici

o zaman bize de güle güle kullan demek kalıyor… siyahı bir başŸka güzel, geçen beyaz-krem gibi bir renk gordum o da bambaska duruyor…cok ozel bir ton yapmıslar… guzel oglu guzel… :)

Arthur
      Katılımcı

çok teşŸekkür ederim.bende gördüm bahsettiğŸiniz rengi.gerçekten çok harika.Ama siyah benim sevdiğŸim bir araba rengidir.Bilirsiniz birazda resmiyet vardır siyahta… :)

Anonim
      Ziyaretçi

Ama ne varki çok toz gösterir meret 😉

Arthur
      Katılımcı

ArkadaşŸlar peki fx in rutin bakımları sırasında lazım olacak olan yedek parçaları kolay bulabilirmiyiz?Yani yağŸ filtresiydi,yakıt filtresiydi bu tip parçalar acaba her araca uyacak standart şŸekildemi bulunur (alman arabalarında olduğŸu gibi) yoksa bu tip araçlara özel mi satılıyo.

piyu
      Anahtar yönetici

tum arabaların periyodik bakım parçaları kolay bulunur… filtreler, balatalar filkan sorunsuzdur… yedek parca sorunu diye konusulan sey bunlardan sonra kalanları kapsar… mesela sanzımanda bir sorunun olursa anında bulunması zor bence…ama hemen getirteceklerdir…

bu arac ust sınıf bir arac oldugundan bence parca sorunu yasamassın… cunku parcayı belli bir fiyata almak gibi bir talebin olmayacagından anında siparis verilip ucakla buraya gelir ve takarlar… :)

Arthur
      Katılımcı

anlıyorum.Çok teşŸekkür ederim.

XLR-V
      Katılımcı

Araya gireyim bir saniye…Ucakla 3 gun icinde gelir ama maliyet cok artar ama cok acil olursa o zaman maliyet o kadar onem kazanmayabilir.
      Birde sirasi gelmisken, madem Infiniti ,Nissan’in USA pazari icin hususi bor markasi o zaman niye Nissan PaşŸfinder parcalari (flitre,balata gibi) uymasin ?
      Eminim ki Lexus ta Toyota parcalari kullanilabilir neticede bunlar ayni familyadan ama yinede Japonlar baya uyanik bu tip islerde

Anonim
      Ziyaretçi

Ayrıca aynı şŸey Acura – Honda içinde geçerli sonuçta aynı fabrika üretiyor.

piyu
      Anahtar yönetici

parca konusunda haklı olabilirsiniz… bunun icin ArşŸur’un once aracı alması ve sonra periyodik bakım zamanının gelmesini beklemeliyiz :)

17 yanıt dizini görüntüleniyor
  • ‘Ustalar ve Servisler’ forumu yeni konu ve yanıtlara kapalı.