Ana Sayfa Forumlar Forumlar Ustalar ve Servisler Komple arabayı söküp macunu ve boyayı soyup boyayacak servis

9 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #985
   Emre Þan
   Katılımcı

   arabayı son civatasına kadar soyup tüm macunu ve boyayı söküp (gerekirse kimyasal kullanıp) gerekli yerlere macun ve kumlama tatbik edip sonra en güzelinden boyayıp arabayı tekrar monte edebilecek servis bileniniz var mı? (bu arada hazır soyulmuşŸken elektriğide 0 dan çekse ne şŸahane olur)

  • #14419
   riko
   Katılımcı

   emresan, zor bi işŸe giriyosun valla,kolay gelsin.
   Bir iki tane var ama emin değilim o yüzden tavsiye etmiyeyim, malum böyle işŸlerde aracı olmak büyük sorumluluk.
   Dostum,sende bu konuda çok dikkatli davran, çok iyi referans alabildiğin bir usta veya servisle başŸla işŸe. Ha birde işŸi kademe kademe takip et ve ödemeyide kademe kademe yap. (hatta çoğunu işŸ bitimine salla)
   Birde dediğin gibi araba A.dan Z ye iskelete kadar soyulacaksa, elektriğide sıfırdan değişŸir zaten.

  • #14420
   illetyus
   Katılımcı

   Bu yaptirmak istedigin isin icinde motor mekanikte varmi yoksa sadece kaporta boyami ?

  • #14421
   piyu
   Anahtar yönetici

   bunlar icin kaporta boyacının yanında kilitci denilen bu tip aksamları iyi sokup takabilen bir kisi lazım…

   bunları sokmekte cok sorun yok ama zamanla kaynayan ya da özelliğini kaybeden parcalarının yenileri gerekiyor. Bazıları ucuz olabilirken bazıları ise cok zor bulunup pahalı olabilir…

   istedigin tam restorasyonun en buyuk islerinden biri… bu tip islerde mekanik parcalar da sokulur ve iyice temizlenip boyanır…

   esasında cok cok daha kapsamlı bir ise girdiğin kesin ama sadece kaporta-boya ve elektrik ile sınırlama…bari baslamısken devamını da yap… 😉

  • #14422
   Emre Þan
   Katılımcı

   motor ve mekanik ile ilgili sorunum yok. zamanaşŸımı sebebi ile arabanın korezyona uğramışŸ ve boyasının çatlamışŸ olduğu kısımlar var. belkide bana tamamen boyamaya gerek yok sadece şŸuraşŸarı ben düzelttirim 10 numara olur da diyebilir ustası bilemiyorum. ama iç halı ve koltuk döşŸemeleri yenilenecek ve elektriği sıfırlanacak. en büyük derdim o. yoksa boya daha pratikte çözülebilir. çünkü geçen sene asperformanstan distribütör,şŸarj dinamosu,karbratör,bujiler ve kabloları gibi temel parçalar yenilendi. motor rektifiye edildi 8göztepe sanayide yılmaz usta) o yüzden yürür ve motorda problem yok. arabayı biraz güzel hale getirmek niyetindeyim sadece. eğer merak eden varsa resimlerini mail atabilirim.Yardımcı olabileceklere şŸimdiden teşŸekkür ederim.

  • #14423
   66coupe
   Katılımcı

   http://www.ccrauto.com/
   temız bir işŸ istiyorsan halil ustayı tavsıye ederım

  • #14424
   Emre Þan
   Katılımcı

   halil ustan 6 ay sonrasına gün verdi ve yarım işŸ yapmıyorlarmışŸ yani arabayı söküp tüm parçalarını vereceksin onlarda sıfırlayacaklar. malesef orası olmadı.

  • #14425
   BigBlockBird
   Katılımcı

   Bende bu aralar Bird ü kaporta boyaya sokmak istiyorum. Senin arac ne emresan?

  • #14426
   Emre Þan
   Katılımcı

   avatarımda gördüğün araç yani 1964 PlymouşŸ Valiant signet 200

  • #14427
   ann71
   Katılımcı

   dostum madem parçalarını daha öncede asperformanstan aldın behiç ve istemiyle muahbbetin wardır. onlarla görüşŸ. onların beraber çalışŸıtıkları boyacıları kaportacıları war. sana yardımcı olacaklardır.

9 yanıt dizini görüntüleniyor
 • ‘Ustalar ve Servisler’ forumu yeni konu ve yanıtlara kapalı.