Ana Sayfa Forumlar AA Club Üye Tanıtım Selamlar!!

5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      yasin
      Katılımcı

Arkadaşlar selamlar ben denizliden Yasin 22 yaşındayım .

Benim amerikan sevdası İmpala ile başladı.Bazıları bilir belki Abd de 80-90 yıllarında gangsta rap in gelişimi başladığını söylüyorlar lowrider kültürü

G rap dinleyen varsa onlarda bilir NWA grubu başlar g rap hikayesi neyse.Bazı kliplerinde görmüştüm zaten önceden de vardı hastalık uzun ve geniş olduklarından ve herkes tarafından bilinmediğinden o yüzden severdim ama şimdi burda impala yada nova binen görmedim gerçi binen kesime karşı önyargı var anladınız sanırım.

Klipleri izleye izleye hafızamda yer yaptı.Netten araştırdım tr de yapan takan bir yer yokmuş varsa bile ben bulamadım.Artı 64-66-68 modeli araba alsam ben parçasını nerden bulabilecektim ki.Yada şöyle söyliyeyim araba hoplayıp zıplar zati araba 64-66 model ahı gitmiş vahı kalmış araba ise bir hoplama da bütün parçalar yerde yani aklıma bir sürü soru takılmıştı o gün için

Denizli de var bir tane görmüştüm 64 model 100.000 dolar istiyor adam!

Bu ilerde kazancım güzelleşirse bir tane impala lowrider almak istiyorum.Parçasını Abd’den getirmeye kalksa bir dünya para demek aslında impala gibi arabam olsa çok güzel olurdu toplumun bakışı falan umrumda değil!!!!

Bu forumu acanlara teşekkür ederim.Forumu gezelim bi!

piyu
      Anahtar yönetici

Yasin aramıza hoşgeldin,

Lowrider çok zor bir modifiye şeklidir ve gerçekten uzman kişilerin yapması gerekir.

Kliplerde oynatmak için sürekli sorulur ama gerçek bir lowrider TR’de yok maalesef.

Lowrider’larda ilk iş şase’den başlıyor, çok sağlam bir şase yapıldıktan sonra hidrolik sistem ekleniyor.

Yolda giderken 2 tonluk bir aracın biranda sağ lastiği üzerinde 1 metre yükselmesi kolay iş değil.

Ayrıca bu tip araçlarda çok güzel bir iç tasarım (genelde orjinal olmaz, yeni tasarlanır) ve müthiş bir boya olur.

Lowrider foto galerisi

http://www.amerikanaraba.com/index.php?view=category&catid=16&option=com_joomgallery&Itemid=78

yasin
      Katılımcı

Hocam şimdi forumda gezip öğrendiğim kadarıyla

bu arabaların vergisi ve bakımı zor.Yani şöyle 4 milyar liraymış yıllık vergisi birinin burda onu da geçtim yürüyen yani mekanik aksamı çalışan arabalar 10.000 tl den başlıyor artık bakımına göre hurda alayım dersende 2,000 liraya bile hurda var ama toplaması kafadan 15,000 tl :D ve bir de benzin derdi var forumda gördüğüm kadarıyla herkes benzinden yana :D lpg arabanın aksamını bozuyor diyorlar doğru veya yanlış orasını bilmem zaten 15,000 yada ne bileyim antika dersek bu arabalara o arabayı süren ve binen adam bunu düşünmüş yada bunu düşünmesi gerekmez:D yani birazcık cep meselesi

Ha bu arada adam amerikadan parça ithalı yapıyor merak edip sordum lowrider sistemi tr ye gelişi ne kadar diye 6,000 dolara alırsın dedi güzel bir şey
      Tabi şaşe mase girince işin içine kafam daha da bir karıştı

Şunu da belirteyim normalde benim araba hevesim yoktur yani aşırıya kaçmaz çok param olsa bugün lüks yaşayacağıma nostalji takılmayı tercih ederim bazı şeyleri siz benden daha iyi bilirsiniz.Lowrider görünce içim gidiyor be abi!Tr de bile yok sistem :D

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

eski arabanın vergisi okadar yüksek olmuyor, kanun gereği aracın kasgo bedelinin yüzde 5 i ödediğin vergiyi geçiyosa bir alt dilime iniyosun falan filan ,

lowrider yapmak değilde yere yakın araba yaparak başlayabilirsin bununda basit yolları var =)) böylece bütçe sarsılmaz

yasin
      Katılımcı

ya aslında başlamak lazım ama arabada lazım :D bir de para

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

evet para lazım, bolcada vakit =)

bende 3 ay oldu sanırım ucuz yollu nova ventura gibi modellere bakıyorum, tam buldum dedim ben kpss ye girerken başkası almış =/

5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.