Ana Sayfa Forumlar Teknik VIN ve Trim Tag (VIN, Trim Tag & Drivetrain Decoding) acil olarak 1973 impala ilgili teknik bilgiye ihtiyacım var

5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      dewill
      Katılımcı

arkadaşŸlar bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. 1973 model impala 4 silindirli.bu modellerin silindir hacimleri kaç cc den başŸlıyor.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

selam
      bildigim kadarıyla small block v8 ler 283 327 ve 350 big block lar hakkında ne desem yalan olur
      😉

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

he big block ta da 427 var

piyu
      Anahtar yönetici

devill,

özel mesaj attım, yarın arastırıp cevap yazarım…

piyu
      Anahtar yönetici

Devill selam,

AraşŸtırıp bulabildiğŸim kadarı ile 1973 yılında üretilen en küçük hacimli motor V6 231ci (3,8lt) olan motor, senin 3850cc tanımına uyuyor ama 4 silindir olması mümkün değŸil.

Ukalalık etmek için yazmıyorum sakın yanlıs anlama ama motorun kac silindir oldugunu anlamak icin buji kabloları veya motor’dan cıkan egsoz cıkıslarını sayabilirsin. (bilmiyor olabilirsin diye yazdım…)

Yakın zamanda üretilen küçük hacimli motorlar var ama o yıllarda küçük motor üretilmiyordu.

DiğŸer bir seçenek ise motor’un değŸişŸmişŸ olması olasılığŸıdır. Bu genelde yapılan bir işŸlemdir. Sen daha iyi biliyorsundur sanırım 😆

piyu
      Anahtar yönetici

Bulduklarımı yazıyorum…

Bana verdigin kod numarası 1L69D3T249427

sırasıyla
      1 =Chevrolet
      L =Impala
      69 =4 kapılı sedan 6 kişŸilik
      D =Doraville üretimi
      3 =1973
      T =350ci V8 (245hp)
      ve en sondaki 6 haneli numarada üretim sayısı…

Motoru değŸişŸmişŸ bir arac olmalı…bu durumda ne yapılıyor bilemiyorum ama bu numaranın benzeri motor uzerinde olacak…gene chevrolet motoru ise ne olabilecek diye arastırıp yardımcı olmak isterim..

5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.