11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      the.jackal
      Katılımcı

merhaba ark.lar ruhsatta 3200cc – 85 beygir yazıyor ama ne kadar doğru bilmiyorum galiba motor no sundan filan öğrenilebiliyodu ama ben bi kaç yere baktım bizimkinin motor nosunu bulamadım eğer nerden bulabileceğimi veya siz bulupta eklerseniz ne olduğunu sevinirim
      manifold da yazan no…:3822978
      blok ta yazan no……….:3850817
      ha bide bu vin kodu ne oluyor nerede yazıyor???

XLR-V
      Katılımcı

VIN (Vehicle Identification Number) aracin sasi numarasi olarak ta gecer. 65 te kaputu acinca, direksiyon kutusunun 2 karis kadar ustunde percimli etikette yazili .Sofor sileceginin altlari ama kaputun icinde olmali . Sanirim 64 te aynidir

the.jackal
      Katılımcı

ha şŸase nosu ise onu biliyorum şŸöför kapısını açınca oraya bi etiket perçinlemişŸler orada yazıyor onuda veriyim madem
      41739 G 108906

piyu
      Anahtar yönetici

41739 G 108906

4=1964
      17 = Impala L6
      39 = 4-door Sport sedan

G = Framingham, MA (yapıldığı yer)

108906 ise arabanın 1964 model olarak üretilen sıradan 8906. olarak üretildiğini ifade ediyor…

194ci L6 = 120hp
      230ci L6 = 140hp ve 155hp

budur…

the.jackal
      Katılımcı

çok teşŸekkür ederim doğan abi ;)
      hangi siteden bakabileceğimi özelden veya buradan yazarsanız sevinirim elimde bulunsun yani

piyu
      Anahtar yönetici

acıkcası su site diyebilecegim yok (dun gece baktım ve sonra kapattım) metod hep aynı…

http://www.google.com adresini acıyorsun bundan sonra ingilizce bazı kelime kombinasyonları ile istedigin bilgi (tabiki eger nette var ise) buluyorsun…

mesela 1964 impala engine filan dedim cıkmadı… sonra 1964 impala spec (specification’ın kısaltması genelde bu kullanılıyor) dedim gene cıkmadı… chevrolet hep aynı motoru kullandı dedim…

1964 chevrolet spec filan derken buldum… VIN kodu cozumleme tumuyle sitemizde olması gereken bir konu… moderator arkadasların da destegi ile siteye eklemeyi istiyorum… (cok gerekli oldugu ortada, google’da bile bulmak icin bayag ugrasılıyor)

rica ederim 😉

the.jackal
      Katılımcı

valla eklenirse güsel olur baya size kolay gelsin tekrar tşŸk.

auyilmaz
      Katılımcı

Aslinda ben bunlarla ilgili bir calisma yapmistim, eski pc’mde olmali… Bulabilirsem yollarim, bulamazsam yine toparlarim birseyler… :)

Araclarin spesifikasyonlarini aratirken, markasiyla birlikte “specification” yazin, illaki karsiniza cikiyor birseyler…

Maalesef Turkce kaynagimiz henuz yok, onu yapmakta bizlere dusuyor. Eskisi gibi zaman ayiramiyorum ki, Caponcu oldum ben… :)

piyu
      Anahtar yönetici

Kimseden yarar yok…

Ben basladım eklemeye… önce mustang sonra chevrolet diye gidiyorum… hadi hayırlısı…

NOMAD
      Katılımcı

Doğan Chevy için http://www.mortec.com güvenilir bir referansdır.

piyu
      Anahtar yönetici

sagol…

gerci birazda hazırlayıp göndersen enfes olurdu ama 😉

NOMAD
      Katılımcı

Şu HTML s işŸlerinden anlasam canın saolsun, ama malesef 😳

11 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.