Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar Yeni üye (cmn)

53 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ömer çemen
      Katılımcı

Herkeze Selam…

Yeniyim hevesliyim TransAm, Corvette hastasıyım birde (Bu site için uygun değil ama Mitsubishi Eclipse :cheer: )

( ana sayfada iki tane yeni üye başŸlıklı konu olduğundan, belirleyici olması için başŸlığa nickinizi ekledim – riko )

ömer çemen
      Katılımcı

HoşŸ buldum diyeyim kendime artık :p

riko
      Katılımcı

cmn yazan:

Quote:
      HoşŸ buldum diyeyim kendime artık :p

cmn, hoşŸ geldin :cheer:

ömer çemen
      Katılımcı

HoşŸbulduk riko

Anonim
      Ziyaretçi

cmn aramıza hosgeldin, umarım kısa sürede ortama ısınırsın.

Amerikanlar hakkında bilmek istedigin konuları cekinmeden sorabilir, bilgilerini ise tereddut etmeden bizimle paylaşŸabilirsin.

Biz bilgiye aç amerikancilar, her bilgiyi duymak isteriz.

ömer çemen
      Katılımcı

HoşŸbulduk Piyu umarım ısınırım en kısa zamanda

Yeni olduğum için pek bilgim yok daha çok bilgi edinmek amacım ama tabiki edindiğim bilgileri paylaşŸırım sizlerle.

Henüz bir Amerikan aracımda yok ama olmasını çok istiyorum.

Şunuda belirtmek isterim burada olmaktan mutluyum…

poweroto
      Katılımcı

cmn yazan:

Quote:
      Herkeze Selam…

Yeniyim hevesliyim TransAm, Corvette hastasıyım birde (Bu site için uygun değil ama Mitsubishi Eclipse :cheer: )

öncelikle siteye hoşŸgeldin cmn amerikan arıyorsun sende heralde kaç model trans am arıyorsun 2.genmi

ömer çemen
      Katılımcı

HoşŸ bulduk
      şŸimdilik tanıma ve araşŸtırma diyelim
      evet 2.gen (1970–1981) ama model olarak herhangi bir fikrim yok kasa olarak öncelikli tercihim balta burun

poweroto
      Katılımcı

baltaburunlar 2.gen"in en değerlileridir piyasadaki baltalar belli. gözüne kestirdiğin varmı

ömer çemen
      Katılımcı

balta burunlar pek bulunmuyor öncelikli tercihim ama ama olmazsa olmaz diyemiyorum
      nasıl isim veriliyor bilmiyorum ama cift ve dikdörtgen farlı olanlar pek hoşŸuma gitmiyorlar

ömer çemen
      Katılımcı

bu kasalardanda olabilir fiyat olarakta makul duruyor sanırım çok fazla bilgiye sahip değilim daha önce söylediğim gibi

http://www.sahibinden.com/avrupalidan_satilik_garaj_arabasiWQQaXQQ5175084WQQpXQQdisplayitem

ömer çemen
      Katılımcı
      poweroto
      Katılımcı

sevmediğin kasa kare farlılar banditler onlar zaten 77-78 sonra 79-81 kasa aynı ama dizaynı değişŸiyor. neyse son resimdeki arabada ön kısım baltaburun olarak değişŸmişŸ sen orjin baltamı arıyorsun yoksa ön kafa balta olsundamı diyosun

ömer çemen
      Katılımcı

orjin. olması herzaman için tercihimdir ama bu fiyatlar neden çok farklılıklar gösteriyor 15.000 ytl bazıları ise 20.000$ – ~ $

iki linktede 74 model elektrikli cam, klima falan diğerinde ya yazılmadı yada yok bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

poweroto
      Katılımcı

fiyatlarn farklı olmasının sebebi arabaların kondüsyonu ve sahibiyle ilgili sonuçta yerli araç olmadığı için amerikan arabasının piyasası olmaz ama ilandakilerde aşŸağı yukarı belli. trans am larda bu özellikler vardır yazmışŸsın ya oraya klima falan elektirikli cam ilan sahibi yazmamışŸda olabilir ama orjinde firebirdde elektirikli cam falan yok bazılarında yağ basınç saati devir saati yoktur zaman saati vardır yerine düşŸünürsen bizde formula 350 var

ömer çemen
      Katılımcı

formula 350 model nedir?
      detaylı bilgi verirsen sevinirim ancak şŸunu belirteyim ne kadar doğru bilemiyorum ev kredisi öedmekteyim seni boşŸuna oyalamak olmak istemem sadece ileriye dönük benim planlarım belki ucuz yollu bişŸi bulursam değelendirip ufak ufak uğraşŸmak istiyorum
      ilgin içinde çok teşŸekkür ederim.

poweroto
      Katılımcı

74 trans am"lar varya bi kç farklılık dışŸında aynısıdır. formula 350 denmesi ise üzerinde 5.7 hacmindeki 350 motor olmasıdır bunların 400"ü ve 455".ide vardır. kaput farklıdır trans amda çamurlukta solungaç vardır dashboard farklıdır daha farklar var ama günümüzde artık trans amla firebird formula arasında pek fark kalmadı kafan karışŸmasn. kısacası f-bodyler iyi bi seçim amerikan için parça sıkıntısıda bazı aksesuar hariç çekmezsin. bni oyaladığn yok ben sadece aradığın şŸeyden bendede var demek istedim zaten karar senin

riko
      Katılımcı

cmn, ikinci linkteki 74 firebird formula 400, sanırım bigblockbird nickli üyemizin arabası.

poweroto
      Katılımcı

riko yazan:

Quote:
      cmn, ikinci linkteki 74 firebird formula 400, sanırım bigblockbird nickli üyemizin arabası.

evet bigblockbird"in arabası

ömer çemen
      Katılımcı

orjinalmidir yani araç??

volkan han
      Katılımcı

HoşŸgelmişŸsen cmn, umarım olmasını çok istediğin Amerikanına kavuşŸursun..
      Sevgi ve Dostlukla kal
      Volkan

ömer çemen
      Katılımcı

HoşŸbulduk Volkan abi
      öncelikle teşŸekkür ederim umarım en kısa zamanda benimde bir amerikanım olur.
      ǖmer

BigBlockBird
      Katılımcı

ǖncelikle hosgeldin

Evet 74 Formula benim aracim. Yeni baslayan birisi icin cok güzel bir proje. Motor pontiac motorlarin arasinda en makbul olanlarindan 400cui. 6X Ported heads kapaklarla 250hp gücünde.Ne cok fazla nede cok az Biraz daha hizlandirmak istenilirse Ram Air #13 yada GTO 670# kapaklari takilarak ve uygun bir cam ile 370 hp cekmek NASA teknolojisini gerektirmiyor. Daha deli bir sey istenilirse Eagle Crank Rods SRP Pistons kitini alip makinayi 461 stroker yapilir. 400 makina 455 e de cevrilebilir. Formulü : 455 crank + Cat H-beam rods + TRW piston. Ama benzinin bu kadar pahali oldugu bir ülkede bence gerek yok. stock az yakar cok kacar Karbratör Rochester Q-Jet 4bbl amerika revizyonlu, Yeni benzin pompasi, Delco R45TS 0 orjinal yeni bujiler, 0 Delco buji kablolari,Fresh rebuilt motor. TH 400 Otomatik Tranny. Centerline wheels. ǖn taraf gecen sene Amerikadan getirdigim 1970 Balta burunla degisti. Maliyeti 3000$. araci satmamin nedeni artik ilgilenemiyor olmam ve yurtdisinda yasiyor olmam. Burada da 81 model proje trans am topluyorum. Iki proje araba ve biri benden 2500km uzakta….

Piyasadaki satilik Bird leri biliyorum. Masrafsiz kaporta boya motor sifir denilen araclarinda yanlarina gitmeden resimlerden ne durumda olduklarini bu isten biraz anlayan biri cok kolay anlar.

Türkiye de sadece tas catlasin 100 firebird kaldi. Onun icin fiyatlarin cokda ucuz olmasini bekleme. Project bird 10,000-15,000$ arasi, Toplanmis bir aracta modeline göre 25,000-80,000$ dir.

iyi forumlar.
      Cenk

ömer çemen
      Katılımcı

Selam Cenk

Açıklamaların ve verdiğin bilgiler için çok teşŸekkür ederim.
      Senin aracın tam benim aradığım türde ama en başŸtan beri tekrarlıyorum belkide diğer arkadaşŸlarda diyecekler hem bir amerikanı olmasını istiyor hemde böyle güzel fırsatları kaçırıyor (Benim için gerçekten güzel fırsatlar).
      Anlattıkların beni dahada heyecanlandırıyor. Şuan çok güç istemesemde kullandıktan sonra tabiki bu gücü arttırmak isteyecektir insan amma velakin işŸte şŸuanki durumum yüzünden sadece iç geçiriyorum

inşŸallah aracına değer (sadece maddi değer değil tabiki) verecek bir alıcı bulursun.

Bilgiler ve ilgin için çok tşŸk. ederim…

numan samet kalyoncu
      Katılımcı

önemli olan sevdihin araba biz bu siteye amerikan arabasınıda sevdihimizi bazılarına gösteriyoruz hem de ben missubişŸi evo10 seviyorum;)

ömer çemen
      Katılımcı

Evet seviyorummm uleyyn

BigBlockBird
      Katılımcı

cmn yazan:

Quote:
      Selam Cenk

Açıklamaların ve verdiğin bilgiler için çok teşŸekkür ederim.
      Senin aracın tam benim aradığım türde ama en başŸtan beri tekrarlıyorum belkide diğer arkadaşŸlarda diyecekler hem bir amerikanı olmasını istiyor hemde böyle güzel fırsatları kaçırıyor (Benim için gerçekten güzel fırsatlar).
      Anlattıkların beni dahada heyecanlandırıyor. Şuan çok güç istemesemde kullandıktan sonra tabiki bu gücü arttırmak isteyecektir insan amma velakin işŸte şŸuanki durumum yüzünden sadece iç geçiriyorum

inşŸallah aracına değer (sadece maddi değer değil tabiki) verecek bir alıcı bulursun.

Bilgiler ve ilgin için çok tşŸk. ederim…

Rica ederim. Yakin zamanda bir amerikana kavusman dilegi ile.

ömer çemen
      Katılımcı

inşŸallah en yakın zamanda…

Angelus
      Katılımcı

bonju_samet yazan:

Quote:
      önemli olan sevdihin araba biz bu siteye amerikan arabasınıda sevdihimizi bazılarına gösteriyoruz hem de ben missubişŸi evo10 seviyorum;)

Ya klavye küçük yada parmaklar dolma.. Biraz dikkat edelim..

fehmi
      Katılımcı

Angelus yazan:

Quote:
      bonju_samet yazan:
      Quote:

Ya klavye küçük yada parmaklar dolma.. Biraz dikkat edelim..

:laugh: :laugh: :laugh:

ömer çemen
      Katılımcı
      Ogulcan öðüt
      Katılımcı

bende gürcan abininnki gibi bi camaro arıyorum 74 tarzında ah bbi ehliyeti alayım bu arada bu 74 camarolar 17.000-18.000 ytl civarında alınabilir mi

BigBlockBird
      Katılımcı

cmn yazan:

Linkteki araba 2. gen in cok degerli arabalarindan 1970 model Trans am Ram Air III lucy Blue. 2300 milde. Eger araba number matching ise amerikada 50,000-60,000 USD ye cok rahat alici bulur. Türkiyede böyle bir aracin degeri en az 90,000USd den baslar ki böyle bir araba TR de yok!

Angelus
      Katılımcı

MaşŸallah . Ebay’deki araç Pamela Anderson gibi.

ömer çemen
      Katılımcı

aşŸık oldum arabaya
      demek türkiyede yok :S işŸte bu çok kötü

ram air larda motor farklımıdır ? bu konuda bilgi verirsen sevinirim BigBlockBird

BigBlockBird
      Katılımcı

cmn yazan:

Quote:
      aşŸık oldum arabaya
      demek türkiyede yok :S işŸte bu çok kötü

ram air larda motor farklımıdır ? bu konuda bilgi verirsen sevinirim BigBlockBird

Ram air makinalar 400cui V8 pontiac motorudur. Her 400cui motor ram air degildir tabiki, ama Ram Air e dönüstürülebilir. Ingilizcen varsa buradan Ram Air ler hakkinda temel bilgiyi okuyabilirsin http://en.wikipedia.org/wiki/Pontiac_V8_engine

ömer çemen
      Katılımcı

Bilgi için TeşŸekkür ederim
      Daha öğrenmem gereken çok şŸey var…
      Evet ingilizcem var yeterli gelir umarım

BigBlockBird
      Katılımcı

Ebay deki trans am 42,800$ ile bitti. Sanirim Reserve 50 bindeydi. Daha önce dedigim gibi Amerika piyasasi 50-60 bin $

ömer çemen
      Katılımcı

kaçırdık :p neyse
      42bin uff sanırım türkiyede olsa kimbilir kaça giderdi!!!!

inşŸallah benimde olacak öyle bir Trans-am’im

poweroto
      Katılımcı

umutsuzluğa düşŸme ama cmn tr. şŸartlarında zor. bence ülkemizdeki trans am firebird formulalara bakmalısın.

ömer çemen
      Katılımcı

evet tr. de onlardan bulmak gerek

Bulduğum bir aracın serisi artık sanırım 2V87T4I20200 bu numara ile bişŸi bulabilirmiyiz sahibinin hiç bilgisi yok orç karşŸılında almışŸ aracı. araca kendim baktım iyi durumda görünüyor motorun yeni yapıldığını söylüyor çalışŸtırma şŸansım olmadı ama

bu arada 74 model Trans Am

http://www.motorera.com/firebird/firebird72.htm

sonradan böyle bir site buldum yukarıdaki seriye göre

72 model Trans Am, series 2V
      2-door Hardtop Trans Am
      Formula (opt) | T | V-8 | 400 cid | 4-V | 8.2:1 | 250 @ 4000 rpm

doğru bakmışŸımdır umarım

BigBlockBird
      Katılımcı

cmn yazan:

Quote:
      evet tr. de onlardan bulmak gerek

Bulduğum bir aracın serisi artık sanırım 2V87T4I20200 bu numara ile bişŸi bulabilirmiyiz sahibinin hiç bilgisi yok orç karşŸılında almışŸ aracı. araca kendim baktım iyi durumda görünüyor motorun yeni yapıldığını söylüyor çalışŸtırma şŸansım olmadı ama

bu arada 74 model Trans Am

http://www.motorera.com/firebird/firebird72.htm

sonradan böyle bir site buldum yukarıdaki seriye göre

72 model Trans Am, series 2V
      2-door Hardtop Trans Am
      Formula (opt) | T | V-8 | 400 cid | 4-V | 8.2:1 | 250 @ 4000 rpm

doğru bakmışŸımdır umarım

Türkiye de arasanda bulamassin. Benim bildigim 2 adet var Ram Air deil fakat 455Ho serisinden. Fakat sahiplerinin o arabadan en az 50-60 adet alacak kadar paralari var. Yani bu adamlar o arabalari satmazlar.

Gönderdigin vin codu 74 model 400 trans am a ait. Buldugun aracin resimlerini foruma eklersen yardimci olurum.

ömer çemen
      Katılımcı

yani yanlışŸmı bakmışŸım siteden seriye göre 72 model yada ben öyle anladım

resimleri yok ama temin etmeye çalışŸayım en yakın zamanda

poweroto
      Katılımcı

kardeşŸ bence 73 sonrası trans am yada firebird formula baksan hem daha az maliyetli olur hemde çok aramamışŸ olursun. yoksa amerikadaki 72 T/A falan tr.de hayal gibi bir şŸey. :silly:

ömer çemen
      Katılımcı

teşŸekkürler kardeşŸ
      dün araca bakarken anladımki daha çok öğrenmem gerekenler var ama bana AA’yı gösteren arkadaşŸtan fazla şŸey biliyorum o ayrı birde pratik yok hiç AA nın içine oturmamışŸtım dün nasip oldu.
      güleceksiniz belki ama kaputunu açamadık :p o kadar bakındık ama yok bulamadık.

poweroto
      Katılımcı

araç ne marka kardeşŸ resim varmı

ömer çemen
      Katılımcı

yukarıda belirttiğim Trans Am 74 model

BigBlockBird
      Katılımcı
      poweroto
      Katılımcı

orjinalinde kaput açma teli ön ızgaranın arasında normalde sonradan değişŸtirmedilerse tabi kafana yattıysa al bence.

ömer çemen
      Katılımcı

yavv bende yeni arabalar gibi direksiyonun altında aradım yuh bana dedimya öğreneceğim daha

resimler evet onları tabi sahibide izin verirse çekip en kısa zamanda koyarım buraya

ömer çemen
      Katılımcı

aracı gördüğümde o kadar heycanlandım benim olmasını o kadar istedim ki araç olarak kafama yatıyorda maddi olarak yatmıyor şŸuan poweroto kardeşŸ :S

poweroto
      Katılımcı

nakit ne kadar çıkar sende cmn

ömer çemen
      Katılımcı

poweroto kardeşŸ profilimde yazan mail msn adresim ekleye bilirisin oradan konuşŸalım.

poweroto
      Katılımcı

kardeşŸ ben göremedim sen ekle istersen bjk_challenger_70@hotmail.com

53 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version