Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 69 impalaya yeni nesil enjeksiyonlu v8 ve otomatik şanzıman

4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #1295
   köksal özcan
   Katılımcı

   Merhaba almayı düşündüğüm 1969 impalaya yeni nesil v8 sandık makine takmak istiyorum ve uygun otomatik şanzıman. Tecrübeli abilerimizden yardım bekliyorum. Birde bu aracı alırken kaporta aksamında en çok nerelere dikkat edilmeli?

  • #16872
   Mustafa YÜKSEL
   Katılımcı

   merhaba, yeni v8 takılır cuk oturur sıkıntı yaratmaz, eskisine TPI takılır sıkıntı yaratmaz, orjinali iyiyse tüp takılıp orjinaline binilir. kabortadada da önce çizgilere sonra cam dibi, çamurluk altı, takoz kenarı, kapı dibi çürüklerine bakılır tamam

  • #16874
   köksal özcan
   Katılımcı

   Teşekkür ederim sayın tempest. Benim aklıma çıkma cheeroke motoru yatıyor. 4.7 veya üstü ama şanzıman işi nasıl olucak. Daha önce 4 çeker şanzımanların ön akslarını çıakrıp araca arkadan itişili binen insanlar gördüm. ama manueldi çoğu subaruydu. Cherokee de bu mümkün olabilir mi merak ediyorum diferansiyel ve şaft işi de var tabiki. Sizin önerebileceğiniz başka araçların firmaların şanzımanları vzr mı ? yardımlar için teşekkürler.

  • #16875
   piyu
   Anahtar yönetici

   fleetwood,

   eğer tr’den cıkma bulacaksan motor arkasında sanzıman kombinasyonu olarak bulman dogrusu… aynı sure kullanılmıs olurlar, hersey dogru olur… birbirlerine alısmıslardır :)

   daha sonradan motoru buldum, buna uygun sanzıman, ya da sanzımanı buldum buna uygun motor dersen kesin daha pahalı olur ve hatta bulmanda sıkıntılı olabilir…

  • #16873
   Lowrider
   Katılımcı

   Selamlar,
   Ben dearacıma 4×4 jeepten cıkma bir şanzıman takmıştım. Benim kullandığım şanzımanın modeli için sadece kuyruk kısmı cıkartılıp arkadan itişe uygun olacak kuyruk taktığım zaman sorunsuz olarak kullanmıştım.

   cheeroke motoru yerine lt1 yada ls1 türü yeni nesil bir motor bulabilirsen daha rahat edersin.

4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.